Автор Тема:  Лабораторни изследвания в болница "Токуда"  (Прочетена 8794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
 Здравейте отново.
 Тук бихме искали да засегнем темата за задължителни дублиращи изследвания в реномирана и утвърдена лаборатория.
 На 20.07.2007 отидох за изследвания в "Токуда" за хепатит В. Резултатът, който получих, официално подписан показва положителен за хепатит В.
 След консултация с проф. Чернев повторих изследванията в  CibaLab и при тях резултата за хепатит В е отрицателен. В референтни стойности са и абсолютно всички показатели, които професора определи да изследвам.
 Не бива да оставяме така нещата, но на първо време съветваме хората, правили си изследвания в "Токуда" задължително да ги дублират и в друга лаборатория.
 В момента проверяваме за ваксините срещу А и В комбинирана, която Емо препоръча на Glaxo. При новини веднага ще пуснем съобщение.
 Често пътуваме извън България и мислим, че би било добре да се пусне нов пост с информация за търговските наименования и цените на лекарствата(убедени сме, че Радо по-добре би се справил от нас). Скоро ще ходим до Истанбул и ще се радваме ако можем с нещо да помогнем. Знаем, че цените на някои лекарства там са по-добри в сравнение с България.
 Поздрави от нас.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: лабораторни изследвания
« Отговор #1 -: Август 04, 2007, 18:04:26 »
Здравей и не се ядосвай на тези в лабораторията нормално е и е човешки да се греши. За това е хубаво да се повтаря другаде. Защото пък може да сеполакомят от лабораторията и да ти вземат паричките и кръвчицата в коша...а резултатите се преписват от предния път ;)

Цитат
В момента проверяваме за ваксините срещу А и В комбинирана, която Емо препоръча на Glaxo.
Браво че ще се ваксинирате, но внимавай. Някъде бях чул че е много опасно да се ваксинира болен от хепатит В с ваксина против хепатит В!!!! Даже има смъртни случаи, просто не мога да покажа информация, но съм чувал за азиатчета ваксинирани в САЩ, понеже там е задължително и е имало смъртни случаи. Не съм сигурен дали е вярно , но се убеди дали наистина си чист за хепатит В преди да се ваксинираш!

Иначе на Глаксо комбинираната ваксина се казва TWINRIX! Ваксинацията се състои от три ваксини 0,1 и 6 месец.
Цитат
Скоро ще ходим до Истанбул и ще се радваме ако можем с нещо да помогнем. Знаем, че цените на някои лекарства там са по-добри в сравнение с България.
Да и аз съм чувал това, но как се обмитяват ако каже някой. Може би като се обмитят ще дойдат на същата цена. Иначе аз лично съм много благодарен за предложението за помощ.

Поздрави Емо!

Неактивен irka

• усмихната
  • Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Август 05, 2007, 15:10:47 »
Еййй, тези лаборатории! Защо не си направиш още веднъж изследването на трето място - в Кандиларов например. Аз бих се шокирала доста ако от две лаборатории ми излезнат два различни резултата! :o

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Август 05, 2007, 17:58:57 »
irka, az pravih 3 izsledvania  tezi v kandilarov i cibalab sa otricatelni , a samo v tokuda purvia put mi biaha pologitelni.4ernev sushto mi kaza 4e ne edin put v tokuda se e slu4valo i zatova re6ih da go spodelia s vas!
a za obmitiavaneto na lekarstvata ne znam , no za malko koli4estvo nadali shte ima mito sled kato e za li4na upotreba!!!

Неактивен irka

• усмихната
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 735
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #4 -: Август 05, 2007, 23:45:47 »
irka, az pravih 3 izsledvania  tezi v kandilarov i cibalab sa otricatelni , a samo v tokuda purvia put mi biaha pologitelni.4ernev sushto mi kaza 4e ne edin put v tokuda se e slu4valo i zatova re6ih da go spodelia s vas!
a za obmitiavaneto na lekarstvata ne znam , no za malko koli4estvo nadali shte ima mito sled kato e za li4na upotreba!!!

Не съм разбрала, че си правил три изследвания! Тези в Токуда направо са за пребиване! Егати и работата, така да стряскат народа!

Много хубаво направи, че сподели с нас, за в бъдеще ще си имам "едно на ум" ако ми се наложи!

Поздрави!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5577
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #5 -: Август 07, 2007, 19:33:04 »
Трябва да го имаме предвид и да го казваме и на новите членове на форума. Не съм чувал досега други мнения за лабораторията в Токуда, но след като проф. Чернев се е изказал така, явно е имало и други случаи. Много странно за болница, която е открита наскоро и претендира да е модерна и т.н. Ако някой друг има такъв опит с болница "Токуда", нека сподели.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
« Отговор #6 -: Август 07, 2007, 21:27:25 »
В Токуда са добри условията,но нищо по-вече.Според мен трябва да се залага на професионалисти от Александровска,ВМА,Лозенец.Аз имам наблюдения само от Александровска болница,но за жалост там условията са меко казани жалки.Може би не навсякъде,аз говоря само за гастроентерология.Иначе отношението на лекаритее е на ниво,което не е малко,нали?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #7 -: Август 07, 2007, 23:21:07 »
Така е, наистина. Отношението на лекарите е много важно.
Това ме кара да се замисля по-сериозно върху идеята да има отделен раздел в който всички да споделят мнението си за отделни лекари, да разказва за опита си с тях, да се цитират конкретни имена и телефони, за да могат всички които се интересуват да си изберат лекар.
В момента наистина не е много лесно да се намери подходящ лекуващ лекар, който да е добър специалист и да има добро отношение към болните.

Неактивен stanimirko

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Август 10, 2007, 20:37:19 »
Аз разговарях и с друг лекар кардиолог в Токуда ,тои също се оплака от лабораторията.Разказа ми 4е спешно му се наложило да дозира Хепарин и за процедура която отнема 1 час са го бавили 5 часа и всичко се е обезсмислило.Така че много пропуски им се събират и по добре човек да не разчита на тях, даже може да го объркат много,както се случи с нас!!!!!

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #9 -: Август 28, 2007, 20:58:43 »
A каква е вероятността да си с хепатит Ц и да имаш нормални ензими, в долните граници. В какъв процент от случаите са така?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Август 29, 2007, 23:47:06 »
Някъде към 30% от хората с хепатит C са с нормални ензими. Това, което знам като статистика е, че 30% от хората с хепатит C и с нормални ензими развиват цироза или рак на черния дроб. Точно заради това тези хора трябва също да бъдат лекувани. Ето една статия за хората с нормални чернодробни ензими: Пациентите с "нормални" чернодробни ензими вече може да бъдат лекувани с Pegasys

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #11 -: Септември 01, 2007, 16:48:56 »
mersi:)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007