Автор Тема:  Къде да се лекувам?  (Прочетена 9066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bekov

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Къде да се лекувам?
« Отговор #15 -: Януари 06, 2009, 23:37:36 »
да въз основа на този тест.Аз мислия да се доверя на моя д-р/приятел/поне вав теста всички иследвания са ми вав норма.Аколкото до биопсията тои ми каза вав никакав случеи да не давам да ми пипат дроба с ядрено магнитен резонанс емного по добре и безопасно и оште нешто ми каза но скаипа се разкапа и неможах да го разбера но следжащият пат.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #16 -: Януари 06, 2009, 23:53:39 »
Ако искаш тук да те подкрепим точно в плана ти на действие, или пък да се съгласим с това, което твоя приятел ти е казал, аз поне няма да съм от тях.
Първо, нищо не знаем за теб и за твоя случай. Кой ти е казал, че имаш хрочниен хепатит, въз основа на какви изследвания?
Изследванията, които показваш са абсолютно недостатъчни, имал ли си други изследвания, в които HBsAg изследването да ти е било положително?
Кой ти е казал, че трябва да си правиш биопсия, лекар ли?
Кой ти е казал, че трябва да се лекуваш, въз основа на какви изследвания?
За какъв ядрено-магнитен резонанс става въпрос като заместник на биопсията?!? Биопсията все още е най-добрия метод за определяне на степента на увреждане на черния дроб. Другите методи са едни специaлни кръвни изследвания, като Fibroscan и Fibrotest например, но те все още не са се наложили, защото не са много точни по отношение на откриване на умерени увреждания /между Ф1 и Ф3/.
Това, че приятеля ти е анестезиолог не го прави специалист по хепатитите! Във форума имаме много примери на лекари, които не са запознати много добре с хроничните хепатити и понякога дават грешни съвети на пациенти от типа "нищо ти няма", и т.н.
С две думи, почти нищо не си казал за себе си и по-скоро повдигаш въпроси, отколкото на мен изобщо да ми се изяснява какъв е твоя случай. И аз най-малкото не бих си позволил да давам диагнози по скайпа, и винаги когато става въпрос за здравето на човек, съветът който давам тук, във форума, е да се консултираш със сериозен специалист в тази област.
Ти консултира ли се със специалист-хепатолог? Той какви изследвания ти пусна? Какви са резултатите от изследванията, които той ти пусна? Какво ти каза лекаря-специалист, след като видя тези изследвания?

Поздрави,
Радо

Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен gqueen

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 45
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #17 -: Януари 07, 2009, 20:22:53 »
Това, че приятеля ти е анестезиолог не го прави специалист по хепатитите! Във форума имаме много примери на лекари, които не са запознати много добре с хроничните хепатити и понякога дават грешни съвети на пациенти от типа "нищо ти няма", и т.н.

Много съм съгласна с това мнение на Радослав,защото първия път когато ми казаха за хепатита,специалиста които посетих ми каза че съм само носител и не е необходимо да започвам терапия,дори не спомена че трябва редовно да си пускам кръвни изследвания.
Това беше казано само след кръвни изследвания. Аз бях толкова шашната,защото това беше първата ми бременност ,че нещата с хепатита просто ги игнорирах.С втората ми бременност започнаха редовно да ми следят дробчето и ми казаха ,че не е засегнат, защото всичко си е в нормата само дето хепатита ми бил хроничен и ще ми назначат биопсия след раждането.И така тя показа портална фиброза.......пиша ти всичко това защото не ми се иска да правиш моите грешки и след това да съжаляваш.
С ръка на сърце ти казвам, че в този форум има по компетентни хора от повечето доктори (guess why) kоито съм посетила.
Желая ти късмет и всичко да е ок.
« Последна редакция: Януари 07, 2009, 21:50:38 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #18 -: Януари 07, 2009, 22:07:18 »
Здравей, bekov!

Напълно подкрепям Радо и искам да добавя, че наистина лечение при хепатит Б не винаги се препоръчва и от най-добрите лекари, занимаващи се с лечението на хронично болни с хепатит Б. Никой от форума не е настоявал да се лекуваш, а само ти предложихме да се лекуваш в САЩ, а не в България, защото там системата за лечение и проследяване на болните е много по-добра от тази в България. И заглавието на темата, която си пуснал е Къде да се лекувам?, а не - Трябва ли да се лекувам.
Искам да уточня и това, че за а се реши дали един пациент е подходящ за лечение е нужен период на проследяване на състоянието му не по-малък от 6 месеца и някои задължителни изследвания. Чак тогава се взема решение дали той трябва да се лекува или не.
Прочети Консенсус относно диагнозата и лечението на болни с хронични вирусни хепатити - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=655.msg6240#msg6240
Цитат
5. Кои болни подлежат на антивирусно лечение?Пациенти, които са с доказана виремия (наличие HBV ДНК или HCV РНК в серума), независимо от използвания метод за изследване. При тяхното ежемесечно клинично и биохмично проследяване за най-малко 6 месеца, е неоходимо да се установят поне 1 стойност на АЛАТ  над горната референтна граница. Хистологичното изследване трябва да показва белези на фиброза, оценена описателно или чрез индекси (Knodell/ Ischak, METAVIR SCORE). При липса на фиброза, но при наличие на биохимични и хистологични данни за активност се приема, че болните също са подходящи за антивирусно лечение, ако са проследени 6 месеца.
При болни с хроничен хепатит, доказана вирусна репликация и фиброза поне F2 може да се проведе лечение с IFN, независимо от нивото на аминотрансферазите.

Поздрави и дано нямаш нужда от никакво лечение!
Мери

Неактивен dodo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 118
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #19 -: Януари 11, 2009, 12:15:16 »
Поздрави и от мен и добре дошъл във форума!
Аз също се присъединявам към мнението на съфорумците, че нямаш достатъчно изследвания за да може да ти се постави диагноза хриничен хепатит.

А относно този ядрено-магнитен резонанс, който споменваш като алтернатива на биопсията, предполагам че става дума за метода Magnetic resonance elastography (MRE)   споменат в следната тема:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1275.msg13210#msg13210
"Човекът е човек когато е на път "

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #20 -: Януари 11, 2009, 22:40:46 »
Здравей и от мен, не се доверявай на всякакви лекари, трябва ти хепатолог и то признат капацитет. Не спирам да се изумявам от такива доктори, какво значи живей си живота, та нали колкото по-скоро вземеш мерки толкова по-добре за теб? Ами да седнат да почетат в интернет да са в крак с нещата, вместо да вкарват в заблуда хората! :carate:

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #21 -: Януари 12, 2009, 09:43:22 »
А относно този ядрено-магнитен резонанс, който споменваш като алтернатива на биопсията, предполагам че става дума за метода Magnetic resonance elastography (MRE)   споменат в следната тема:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1275.msg13210#msg13210
Додо, благодаря ти!
Не знаех, че този метод е показал много добри резултати при оценката на фиброзата, явно не съм посетил линковете, които е дала Катя в темата.
Ето още два линка, които открих след като сега се порових:
Magnetic resonance elastography enables noninvasive liver diagnoses
A Broad Spectrum Of Liver Disease Accurately Identified By Mayo Clinic's New Imaging Technology
Надявам се скоро и в България да имаме възможност да се възползваме от този метод!  :smile:
Все пак, не съм напълно убеден, че при г-н Беков е използвана технологията на Майо клиник, тъй като май все още тепърва се тества и налага в практиката. Но може и да греша. Нека някой, който има повече информация за това как стоят нещата в Щатите, да сподели.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Януари 12, 2009, 09:51:00 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007