Автор Тема:  Не ходете в ''БОДИМЕД''!  (Прочетена 28088 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pollux

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит C
Не ходете в ''БОДИМЕД''!
« -: Ноември 05, 2008, 22:00:23 »
Здравейте Мили Хора!
Искам да споделя с вас какво ми се случи днес. Преди повече от две седмици в лаборатория ''БОДИМЕД'' на ул. "Позитано" №24 ми взеха кръв за изследване на GAD-антитела. Това изследване е необходимо, за да се определи по-точно от кой тип е диабетът ми, който бе открит успоредно с хепатита. ГОЛЯМ КЕФ. Кръвта се изпращала в Германия, защото тук нямало къде да направи такова изследване, и цялата процедура отнемала една седмица. До тук добре. След 16 дни дойде и отидох да си го получа, защото били на хартиен носител и по интернет не можело.
Обясниха ми, че за забавянето е виновна немската страна, защото компютърната им система се сринала. Но това не бе всичко.
Резултата кой твърдяха, че е мой бе на името на  Hristo Belcher, а аз съм  Nikolay Belchev. Нямало страшно, защото амбулаторният номер бил същия. Запитах дали и на Христо ще дадът същото обяснение. Накрая стигнахме до споразумение, да ми пуснат ново изследване за тяхна сметка.
Аз исках да си изследвам чернодробните ензими, така че, се съгласих. Сега идва интересното!
Поканиха ме да седна съвсем учтиво. На лаборантката ръкавиците бяха с големи капки кръв, може би от предишния пациент. Буквално се втрещих, когато видях как с едно миниатюрно памуче милата се опита да ги почисти, но те станаха розови. Това обаче не притесни лаборантката и тя с рутинни движения си подготви епруветки, спринцовка, памуче и др.
Аз разбира се отказах процедурата, като обясних защо. В същото време друга, по-възрастна лаборантка взимаше кръв без ръкавици. Всички гледаха като -----ни, а един господин от ръководството се изказа, че това било мое право. Казах, че преди всичко става въпрос за задължения, които те грубо нарушават.
Моля Ви, споделете с мен какво мислите по въпроса. Само на мен ли се случват такива странни неща? Трябва ли да се правя, че нищо не се е случило?
Това нещо нормално ли е....? Въпросите май нямат край

Поздрави и най-добри пожелания
Ники

« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 00:10:13 от Радослав Русинов »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2371
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: НЕ ХОДЕТЕ В ''БОДИМЕД''!
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 22:11:58 »
Здравей, Ники!

За съжаление не си единствения, на който се случва това.
Качеството на изследванията и хигиената в почти всички клинични лаборатории е под всякаква критика. Това се отразява и на точността на самите изследвания.
Жалкото е, че всеки вижда проблема, но си мълчи и нещата си продължават по стария начин!
Съветът ми е да си избереш по-добра лаборатория!

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galq

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: НЕ ХОДЕТЕ В ''БОДИМЕД''!
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 22:45:03 »
Марианче,аз например не си мълча ,но сега.Преди не съм знаела за възможността от заразяване по кръвен път ,дезинфекциите и т.н.Тоест винаги съм смятала ,че лекари,лаборанти,зъболекари,козметици и т.н.вземат необходимите мерки,за да предпазят пациентите си или клиентите си.Сега разбирам колко съм се лъгала  :angry3:
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 23:08:18 от galq »

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1342
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Не ходете в ''БОДИМЕД''!
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2008, 07:42:05 »
И аз съм втрещена ,но от друга процедура-Наложи се да ми правят електрофореза-не знам друг термин!Това е един вид нагревки,за да се спаси вече "отишъл" си зъб!
Отивам аз при дама с размерите на Съветския съюз,и и давам бележката от стоматолога,тя клати одобрително глава и казва-Сядай,ще те оправим!Изпод една бяла кърпа  бръкна и изкара нещо като смола или пластилин,и от барабана извади едни жици с пластина накрая!Отваряй устата!Отварям ,а тя с инструмент изчегърта стария цимент от зъба ми!Тикна жицата и отгоре  смолата!Пусна ми ток,минаха около 15 минути,времето свърши,тя дойде извади смолата и я тикна отново под кърпата,жиците си остави в друг барабан(надявам се да е бил с вече ползваните инструменти)!на другия ден вече бях се оплакала на зъболекаря,който каза ,че не може да е така,както го мисля!Направих още 4 процедури и свърших!

Това беше 02.05 г.!Аз все още не знаех ,нито за В,нито за С -хепатити!

Но сега след толкова говорене и инфо ,хората трябва да са малко по-внимателни!Нали подлагат на риск и своя живот,все пак!
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2008, 09:57:55 »
Това с недоброто качество на работа в "Бодимед" и на мен ми е известно.След като мъжа ми се прибра от първото си пребиваване в болницата посетихме ендокринолога за да му даде инсулин естествено трябваше да му пусне гликиран хемоглобин.В Тукашната болница има три лаборатории но само"Бодимед" изследват ГХ веднага.Оказа се ч, момичето което взимаше кръвта не е лаборант,не ползваше ръкавици.А колкото до резултата той беше двойно над норма и за мен бе неверен.Точно преди полувин месец бе в норма от "Кандиларов" и аз му вярвам,защото Петър винаги е бил с нормална кр.захар с хапчета.Тези които познават диабета знаят,че високите кр.захари дават оплаквания,а той ги няма.Всяка лаборатория според мен трябва да има сертификат за качество,който да се дава всяка година.Забелязах,че "Кандиларов" имат такъв.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен pollux

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2008, 14:13:13 »
И аз имам съмнения относно резултатите от някои изследвания. Занапред ще забравя тази лаборатория.
От ''ЦИБАЛАБ'' впечатленията ми са доста по-добри.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007