Автор Тема:  Моето лечение приключи!-Силвана  (Прочетена 55101 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Моето лечение приключи!-Силвана
« Отговор #75 -: Декември 21, 2008, 21:58:49 »
Силве,привет и от мен!
Първо да ти кажа нещо,което седи неизказано в мен от доста време-Страхотна снимка си си сложила на "профила"!-дано не си помислиш,че ме хапи щуреца,но дори и да е така-имам оправдание,от интерферона е!Дано не ме разбереш неправелно :ashamed2:!
Второ-важното е,че каквото и лечение да ти назначат,страничните ефекти няма да са толкова гадни като с Пегасиса!
Горе главата и смело напред в битката за нормален живот :love5:!

Неактивен cvetna

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #76 -: Декември 21, 2008, 22:25:04 »
Привет и от мен Силванка
Само едно ми се иска да ти кажа  - стискам палци следващата година само добри новини да четем от теб  :flowers:

Почини си, празнувай и после - с пълни сили напред, ще го прегазиш тоя вирус :congrats:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #77 -: Декември 22, 2008, 11:06:34 »
Силве,вярвам че всичко се нарежда и от всяки проблем има изход.
Радвам се че вече си по спокойна  :love5: Пожелавам ти с този препарат да има добър резултат,та и най добрия.
Един ден ще се връщаш назад и ще си мсилиш през колко труднсоти си минала,колко по силна си станала,и дори може да ти е смешно колко си се ядосвала понякога.
Хайде весели празници  :love3: :winter2: :winter2:
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2920
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #78 -: Юни 24, 2009, 10:43:12 »
Здравейте всички,

Не съм писала повече от половин година, но нямаше смисъл, тъй като аз и не започнах така заплануваното лечение със Зефикс. Проф. Чернев ми издаде протокол, който аз подадох в ЗК, но след една консултация с доц. Антонов подадох молба за отхвърляне на протокола. Причините? Няколко, но все важни:
1. Зефикса не беше подходящ за мен, тъй като съм във фаза на имунен толеранс- имам висока виремия ( по онова време 4.6 милиарда) и нормални нива на ензими, след лечението с Пегасис никога над 46!
2. никой не благоволи да ми обясни, че след като развия резистентност към Зефикса, трябва да започна Ентекавир или Тенофовир, които към днешна дата все още не са включени в Списъка. Така щях да се окажа след време в положение на взимаща Зефикс и Ентекавир едновременно, защото развиеш ли резистентност  към един препарат, ти не го спираш, просто добавяш нов. Ха, никой не ме информира за това!!!!!
3.издаде ми се лечение с лека ръка, без оглед на фамилната ми анамнеза и  без някой да ме попита дали съм раждала, дали ми предстои и без да ми се отделят 5 мин. за разясняване ситуацията с невъзможността за бременност по време на това около 4-5 годишно лечение.
4.неспазване на срока от 6 м. проследяване след лечението с Пегасис- изписаха ми Зефикса само месец след това

След всичко това, взех решение и се преместих в болница "Иван Рилски" където на 02.06.2009 ми направиха ехограф и ПСР. Резултатите са присъщи на имунен толеранс-ехография- нормална, ПСР 13 500 000 000 копия ( да се чете 13.5 милиарда), АСАТ 33, АЛАТ 36. Следва септември нова биопсия и нов ПСР. Надявам се да съм успяла да смъкна тези проклети милиарди, но дори и да не съм, то дано задържа ензимите ниски.

Това е. Не съжалявам нито за миг за решението си. Взех го с помощта на някои добри приятели от тук  :flowers4: и се надявам съдбата да бъде малко по-благосклонна към мен за в бъдеще.

Силвана

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #79 -: Юни 24, 2009, 10:57:09 »
Здравей Силвана!
Мисля че си взела най-правилното решение!!!
Моите впечатления от проф. Чернев потвърждават тази твоя стъпка. Той наистина напоследък е страшно разсеян, все бързащ, не помни какво е назначил вчера, не се интересува от историята на заболяването /конкретно хепатита/, от провежданото преди това лечение, хвърга се направо в някои решения без да се е запознал с конкретния пациент /защото естествено не може да помни всичко с години/ и ако пациента не си следи състоянието, лечението му е обречено.
Надявам се скоро Тенофовирът да бъде включен в списъка и той да се окаже твоето лечение.
Синът ми е на твоята възраст, с хеп. В и с 520 000 000 копия, много дълга е неговата история и затова те разбирам отлично. На прав път си!!!

Неактивен ediarti

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 77
    • Профил
« Отговор #80 -: Юни 24, 2009, 12:26:24 »
Здравей Силвана!
Мисля че си взела най-правилното решение!!!
Моите впечатления от проф. Чернев потвърждават тази твоя стъпка. Той наистина напоследък е страшно разсеян, все бързащ, не помни какво е назначил вчера, не се интересува от историята на заболяването /конкретно хепатита/, от провежданото преди това лечение, хвърга се направо в някои решения без да се е запознал с конкретния пациент /защото естествено не може да помни всичко с години/ и ако пациента не си следи състоянието, лечението му е обречено.

Момичета плашите ме с тези мнения за проф.Чернев.
Ще търся и аз май алтернатива :wink2:

И на двете ви пожелавам по-бързо решаване на здравословните проблеми и много усмивки :flowers:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #81 -: Юни 24, 2009, 13:15:46 »
Силванка, мисля, че си взела правилно решение. :clap:
Толкова години живееш с този хепатит та година -две в повече едва ли са от някакво значение. Според мен е по добре да помислиш за деца и после за хепатита, но това мисля, че е свързано с резултата от новата биопсия.  Не помня какъв беше резултата  от първата биопсия. Дано няма разлика в негативна посока.
Дано следващите новини около теб са само добри.
Прегръщам те :flowers4: :flowers4:

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #82 -: Юни 24, 2009, 13:26:25 »
Анитка мерси,

Ами надявам се да няма голяма промяна в биопсията, последната ми е от преди 2 год, на нея нямам А и Ф обозначения защото си платих да излезе бързо, а тогава не ги пишат. Доколкото си спомням беше нещо от сорта на " липса на огнищно възпаление и тн", с ниска степен на активност.

А при теб как се развиват нещата?  :flowers4:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #83 -: Юни 24, 2009, 13:34:09 »
При мен нещата не са никак добре. Миналата седмица изкарах на легло. Много са ми високи ензимите:АСАТ 75; АЛАТ 172; ГГТ55; Билирубин общ 20.1
Личната се съгласи да ми даде болнични и естествено не с диагноза хепатит.Трябва да се запътвам към Сф за биопсия, но и аз мисля да сменя професора или в Иван Рилски или в Токуда. Не ми се ходи сама, а моичкия не може да идва с мен :(

Аз мисля, че щом нямаш големи поражения на черния дроб може да се замислиш за деца и после отново за хепатита. Хайде чакаме следващото форумско бебе :dance: :dance:

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #84 -: Юни 24, 2009, 18:52:41 »
Силви, сигурна съм, че решението ти за Зефикса е съвсем правилно!
Имаше нужда да си отдъхнеш и да си дадеш почивка след едногодишната борба с вируса.
Мисля си даже, че можеш да изчакаш и още време. Този упорит вирус все някога ще миряса и ще премине във фазата на неактивно носителство. Това може да стане и спонтанно без лечение. Изчакай поне да одобрят тенофовира и ако решиш да започваш някакво лечение то трябва да е именно с тинофовир.
Крайно време е да започнат да ти се случват и добри неща.
Най-искрено ти желая само хубави резултати от тук нататък.
А мнението ми за доц. Антонов го знаеш! На правилното място си вече!!!

Успех!
Мери

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #85 -: Юни 24, 2009, 19:36:47 »
Силванка, мила, здравей  :kiss: :flowers4:

Аз мисля, че е хубаво да повториш ПСР и на друго място, преди да предприемеш каквото и да било.

Не можеш да си представиш колко се възмущавам от безотговорните решения на лекарите и от това, че не приемат присърце нещата. Всеки човек е специален, всеки случай е специален, не може да е нормално подобно отношение. Мисля да спестя повече коментари тук във форума - ти сама знаеш какво ми е мнението за твоя случай.  :angry1:

Но ти си изключително силен и положителен човек, така че всичко ще бъде наред. :flowers4:
Подкрепям Мери, че е хубаво да изчакаш малко и да не бързаш с решение в момента, както и че вече си на правилното място  :wink2:
А да не пропусна да кажа, че подкрепям и Анитка за ново форумско бебе  :wink2: :baby: 

Поздрави и целувки,  :kiss: :kiss: :kiss:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #86 -: Юни 24, 2009, 20:28:53 »
Ето ,че мълчанието ти е било ползотворно,а аз се бях притеснила сериозно! :pardon:

Смятам ,че си на прав път,добре си го решила  :clap:,а за бебето  :angel: -да ,цялото семейство,приветстваме идеята-значи ако се гласува,по 2 ръце-от нас 8 гласа!  :flowers:

Поздрави от далечно Русе и от фамилия Бонбоневи! :flowers4:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #87 -: Юни 24, 2009, 23:30:01 »
Силви, аз само да вметна това, което си говорихме с Ели и Меги за твоя ПСР. Направи си още един ПСР в лабораторията на д-р Цветанска, по мои спомени там се прави и HBV-DNA.

Поздрави,
Ради
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #88 -: Юни 25, 2009, 07:42:36 »
Благодаря на всички ви за топлото посрещане.. така де, бях се поизгубила известно време  :girl_wink:

Анитка- хич не се чуди, ами сменяй лекуващият ако не си доволна. И ако дойдеш в СФ, няма да си сама, особено ако си в "Иван Рилски" си ми на 5 мин от работата, така че ще съм ти компания  :flowers4:
Мери,Ели и Теди-  :flowers4:  :flowers4:  :flowers4:
Ради, щеше да има смисъл ако си бях пуснала ПСР-ите едновременно, а сега е минал близо месец и дори и да покаже нива, по -ниски от 13.5 млрд това няма нищо да означава. Ще изчакам септември, а дотогава гледам хич да не ги мисля тия неща.Идват отпускарски седмици, така че  :girl_dance: :girl_dance:

И пак още веднъж да кажа- благодаря ви, че ви има  :flowers4:

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
« Отговор #89 -: Юни 25, 2009, 08:51:59 »
Силви, аз викам да си изживеем лятото както трябва, пък наесен ще му мислим за болести.
Моя ПСР ще е готов в петък, но аз ще се обадя в понеделник, няма да си развалям уикенда в планината, я
Просто не знам какво да кажа.И двете сме на кръстопът и се чудим и се маем.....може би трябва да се оставим малко по течението, пък времето ще покаже.
Прегръщам те :flowers4:
Целувам те  :kiss:
Много радост и любов  :love3:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007