Автор Тема:  Нов член - pollux  (Прочетена 9017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Нов член - pollux
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2008, 09:46:42 »
Здрасти и от мен.И аз като теб се заразих при зъболекар и не търся реванш въпреки,че този стоматолог толкова нещастия ми причини,но както и да е.Разбира се,че не е най приятното нещо да информираш зъболекаря,лаборанта,мед.сестра и други хора,който евентуално можеш по някакъв начин да заразиш,но моето мненеие,че сме длъжни да го правим,така поне нашата съвест ще е чиста,а и го правим не само за наше добро,но и за доброто на другите.Не е лесно,но се налага и знаеш ли с течение на времето свикваш и не се впечатляваш много,много от реакцийте на другите и от това как те приемат.Всичко добро от мен и смело напред ще се справиш  :congrats:

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2008, 10:04:30 »
Здравей и от мен .По въпроса с диабета е най-добре да уточниш и този момент с професора ,който може да те консултира с ендокринолог.Моят Петър мина на инсулин въпреки,че не е инсулинозависим за да може ч.дроб по лесно да се справя и той се чувства добре сега,но след консултация.Колкото до това дали да казваш или не ,не се притеснявай от това мен лично никога не ме е притеснявало може би съм ставала по внимателна към себе си докато работя.А така ще накараш и зъболекаря да бъде такъв.Няма да бъде на интерферон,но се надявам с това ниско натоварване да се справим и със Зефикс.Желая ти успех по нататък и търпение му е майката. :congrats:
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2008, 10:27:06 »
         Здравей и от мен!  :)  Начина на заразяване и при моята дъщеря е аналогичен - от зъболекар. :( Но нито за миг не съм помисляла при посещение на стоматолог да премълча факта за хепатита. Защото по този нелеп начин могат  да бъдат заразени и други хора. Нечовешко и нехуманно е други да страдат така, както ние страдаме, защо и други невинни да минат по същия трънлив път. Моята дъщеря беше само на 18 год., когато се зарази с хепатит С. Тя изстрада много, а ние близките заедо с нея изживяхме кошмарни години на притеснение, плач, болка ...
         След като съобщихме на стоматолога за вирусния хепатит, той съответно я работи с еднократни инструменти, което за мен е една сигурност. И без друго имам "страх" от всякаква манипулация.
          От сърце ти желая успешно лечение.

Силвия

Неактивен pollux

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Благодаря Ви!
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2008, 12:09:40 »
Благодаря Ви от сърце!
Радвем се, че всички тук са високоотговорни и заредени с огромна доза Човечност и оптимизъм. Всички имаме нужда от това.
За съжаление понякога чак когато погледнем даден проблем в очите от близо, усещаме цялата му тежест и осъзнаваме каква отговорност се изисква.
Добре е, че това поне го можем! Когато усещаш, че не си сам всичко се понася мнооого по-леко.
Поздрави и успех на всички!

Ники

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2008, 02:10:54 »
Здравей!
Аз също съм на мнение, че трябва да се казва където е необходимо за наличието на болестта. Премълчаването може да доведе до много неприятности и скръб, за това най-добре е да се съобщава.
Аз също тези дни трябва да посетя стоматолог и честно казано до скоро не се бях замисляла как точно ще съобщя факта, че съм носителка на вируса на Хепатит Ц, когато ми се наложи. Едва сега, когато наближи момента за посещение при зъболекар, взех да го мисля. Дори се опасявам, че може и да ми откаже манипулация, но честно казано ми е все тая как ще реагира. Надявам се да се замисли и да стане по-отговорен, ако до този момент не е бил достатъчно.
Пожелавам ти скорошно излекуване и много много здраве и късмет!
Поздрави!
Петя
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #20 -: Декември 15, 2008, 23:28:47 »
Здравей Ники.Имам познат който е почти на твоята възраст и също като теб е с диабет и хепатитС.От шест месеца е на лечение и нещата при него са добре но както при всички които преминават през това в началото е било трудно.    Поздрави Тита                                                                                                   
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен pollux

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #21 -: Декември 16, 2008, 11:57:12 »
Тита,
това което казваш звучи много оптимистично, за което съм ти много благодарен. И аз изглеждам  добре в повечето случаи, но съм съвсем нясно какво ми е, особено след  като си прочетох резултатите  от биопсията. А колко ли ще съм добре когато ми дойде реда за лечение,
само един Господ знае.
Радвам се за твоя познат и му желая да е още по-добре и успешно да завърши лечението.
Всъщност, това пожелавам на всички.

Поздрави
Ники

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #22 -: Декември 16, 2008, 16:10:40 »
Пожелавам ти да не чакаш дълго Ники!!  :good:

Най-важното е, че започваш битката  :fight: , а аз от все сърце ти пожелавам да я доведеш до успешен край!!  :doubleup: :doubleup: :doubleup:

Горе главата!!  :good:

Поздрави, 
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #23 -: Декември 17, 2008, 10:41:10 »
Ники,ние с него се запознахме покрай една американска програма за лечение на хепатит С от която аз отпаднах а той не.Ние не живеем в един град но се чуваме понякога в скайп.Следващия път ще го попитам ако няма нищо против да ти изпратя скайпа му за да се чуете.
Така е Ники,само ние си знаем какво ни е но няма начин ще трябва да се борим независимо от всичко.Аз също чакам за лечение и се ужасявам от това което ме очаква но............пътят е един.Дано всички имаме сили да приемем това което не можем да променим и променим и да променим това което можем.           
Поздрави Тита                       
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007