Автор Тема:  Жабуркане с олио за прочистване на черния дроб и жлъчката  (Прочетена 42330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте приятели.
Вчера бях на зъболекар и споделих с докторката че много ми кървят венците и никоя паста за зъби непомага.
Тя ми препоръча всяка сутрин да  жабуркам с една супена лъжица олио всяка сутрин преди да си измия зъбите.Ще кажете каква е връзката тука с хепатита......Ами тя ми обясни че това е руска методика за почистване от отровните тосини в черния дроб и жлъчката,тъй като те се събирали в венците.Аз лично започнах да го правя.Ако не на дробчето поне на веннците ще ми помогне.И ако не друго поне няма да ми навреди. :wink2:
Поздрави
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 00:30:52 от Радослав Русинов »
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5577
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Както се казва, всеки си знае нещо и се бори за място под слънцето  :witch:
И аз не мисля, че може да ти навреди с нещо, а пък може и наистина да помогне, човек никога не знае  :good:
Не знам дали ти е казала какво олио да използваш, но аз бих те посветвал да си вземеш зехтин.
Ще чакам за повече отзиви като понатрупаш опит.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galq

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Правила съм го преди години .Олиото става бяло и гъсто като каша и има леко горчив вкус.Една приятелка-докторка ми го препоръча тогава.Сега ,като се замисля,стигам до извода ,че има ефект.Горчивия вкус идва от жлъчката,а защо да не пречиства и дроба.Нищо лошо няма в това да го правиш и да не ти помогне,със сигурност няма да ти навреди.
Галя

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Олиото съдържа витамин А, той е полезен за венците.
На мен са ми препоръчвали тази процедура заради парадонтозата.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1543
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
Когато бях бременна с първото дете/Боже, имам чувството че беше преди цяла вечност/тогава задължително се посещаваше зъболекар.
И тогава зъболекарката ми препоръча една рецепта, в която със сигурност имаше пчелен клей/използва се за направа на пчелни пити/, другата съставка май беше спирт или ракия и като сложим малко зехтин ще стане най-добрата рецепта за кървящи венци.

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2371
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Ники, дано не ти прозвучи много отчайващо, но докато не спреш интерферона нищо не помага при кървене от венците. Една седмица след като го спреш ще изчезне и кървенето.
Това е ефект от лечението.
Иначе и моята майка навремето преди около 20 години ползваше тази рецепта заради проблеми с камъни в жлъчката и беше доволна. Само, че май използваше зехтин вместо олио.
Освен това зехтин + настъргани лимони й помогнаха да избегне оперативното премахване на жлъчния мехур и успя след 2 курса на лечение да изчисти всички камъни от жлъчката.
Всъщност можеш да си се жабуриш всяка сутрин с олио или зехтин - може пък да има ефект и за кървенето.
Надяваме се да споделиш опит след време! :bye2:

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Хепатит B
    • Профил
Аз също повдигнах въпроса за зехтина ,но зъболекарката ми каза че е излишно прахосничество на зехтин.И с двете се получавало един и същи ефект.Защото неставало дума за това какви съставки имат продуктите. :wink2:

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
Абе Ники,нали го плюеш това олио после,защо ще ти пречиства дробчето?Когато разбрах за хепатита,мама изчете всички вестници и списания на здравословна тема и ми донесе много бабини рецепти от този вид(опитах се да ги намеря за да цитирам точно рецептата,но уви).В една от тях пишеше"4 дена се пие само олио(зехтин)определено количество за деня и около 1-2кг. ябълки на ден-нищо друго!Заглавието беше"да пречистим ч, дроб от токсини".Бях готова да я направя,пък после си мисля"аз не пия,не пуша,не стоя в задимени помещения,водя здравословен начин на живот-няма от какво да си пречиствам дробчето(то е болно от вируса)",пък и мазнината не е много за препоръчване в моето положение!Това беше моят избор,като не отричам ползата от рецептата!
Дано ти помогне Ники,може и аз да я пробвам! :wink2:

Неактивен vandal

• Немедицинско лице
  • Публикации: 147
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Здравейте приятели.
Вчера бях на зъболекар и споделих с докторката че много ми кървят венците и никоя паста за зъби непомага.
Тя ми препоръча всяка сутрин да  жабуркам с една супена лъжица олио всяка сутрин преди да си измия зъбите.Ще кажете каква е връзката тука с хепатита......Ами тя ми обясни че това е руска методика за почистване от отровните тосини в черния дроб и жлъчката,тъй като те се събирали в венците.Аз лично започнах да го правя.Ако не на дробчето поне на веннците ще ми помогне.И ако не друго поне няма да ми навреди. :wink2:
Поздрави

пробвал ли си Лкалут /паста за зъби де.../ако не си и олиото не помага - като ми закървят венците ми помага...
сори че съм извън темата

Неактивен iNNa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 83
    • Профил
       Привет,Ники.
       Преди години имах същия проблем.Разреших го с витамини/тогава вземах от комбинираните детски сиропи/ и сока от един лимон на ден и за една седмица всичко се оправи.Но тогава прие4мах много по-малко витамини от сега и проблема отново се появи.Отстраних го по същия начин.Но започнах да приемам редовно повече и по-разнообразни плодове и зеленчуци ,така продължавам и до сега.И дори по време на лечението не съм имала такъв проблем.
       Не пречи да го съчетаеш със зехтин и то студенопресован,защото е много полезен за ч.дроб.
                          Успех и пиши скоро за добри резултати.Ина :bye:

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Хепатит B
    • Профил
Със сигорност венците са ми по добре след това жабуркане с олио.Иначе пастата за зъби(за която говори Вандал) съм я ползвал но ефекта е само в началото.

Неактивен xitrio

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Не знам дали жабуркането върши работа ама аз се присетих за едно доста неприятно на вкус прочистване на жлъчката зехтин и/или соево олио!Горещо препоръчвам използването на соевото олио!!!Та тука става въпрос за пиене/консумиране!Рецептата е следната:В чаша от 200мл се изсипва една супена лъжица соево олио и се допълва до 200мл с сок от грейфрут(някакъв цитрос) и това се изпива!И така ден след ден докато стигнете 100мл соево олио и 100мл сок от грейфрут.Това става сутрин на празен тумбак.И после пак почвате с всеки ден да се намалява с по една с.лъжица соевото олио.Докато се стигне до стартовото полужение от 1 с.лъжица соево олио и допълване до 100те мл с сок грейфрут!Колкото е по горчив грейфрута толкоз по добре,защото по не се усеща с.олио.Веднъж правих таз профилактика с зехтин и всеки път драйфането ми се разминаваше на косъм! :sad2:
П.С. обачи трай баба за убост,в случая за здраве :laugh:
Всичко,което не ме убива ме прави по силен!!!

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5577
    • Профил
    • My Home Page
Деси ми е пратила този линк, който е с близка идея, затова го пускам в тази тема:
Пречистване на черния дроб със зехтин и лимон

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Mariya

• Немедицинско лице
  • Публикации: 154
    • Профил
голям смях. про4етах статията и доста се развеселих. то много дълга тази рецепта бе Радо.;)
интересен метод против гадене е да си сложи6 лиута 4у6ка под езика. онази 4аст от рецептата, в която стои6 на пети със запу6ена ноздра и 4ака6 да ти премине прило6аването е готина, но пък клизмата със урина направо ме хвърли на земята.
всякакви хора и всякакви методи.
не изклу4вам напулно възможността олиото да помага за камъните в жлъ4лката.сетих се , 4е преди време приятелка която си пада по здравословният на4ин на живот ми даде да пия нйкакво олио за да ме прокарало. изпих го с някакъв сок и такива болки в корема изтърпях през следва6тите 4асове, 4е...6тях да я набия приятелката. но така и не успях да отида до тоалетната.
хубаво е да се опитват такива методи и всеки сам да си прави преценка за себе си след това.
до скоро
мария

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1543
    • Профил
Мария, чете ли коментарите след статията?
Виждаш ли колко са сериозни хората, как може да се смееш  :mocking:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007