Автор Тема:  Хайде да си поговорим....  (Прочетена 25431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Хайде да си поговорим....
« Отговор #30 -: Март 07, 2008, 12:21:53 »
Здравейте.От доста време не съм писала,но сега ми остана малко свободно време и веднага сядам да пиша.Лили_ана не така момиче горе главата,струва ми се,че се притесняваш повече отколкото е необходимо.Подкрепям напълно Силвана по- добре компетентно мнение на специалист,във форума има адреси,телефонни номера на светилата в тази област възползвай се от това,но в крайна сметка изборът е твой ти решаваш как ще постъпиш.Между другото аз съм с хепатит"с" и когато научих за това естествено веднага отидох при джипито и за мое голямо успокоение компетентният отговор беше следният"а така ли значи хепатит"с" няма страшно той не се лекува,но ти не се притеснявай от това не се умира,сега ще ти изпиша хепапротектор и така ще се подържаш няма нужда от притиснение".Няма да ти опиша как я гледах трудно ми беше да повярвам,че е толкова некомпетентна.Не ти давам съвет в случая,но в София наистина са добрите специалисти.Е желая ти успех и знай,че от всяка ситуация има изход и на всеки проблем рано или късно се намира решение..............
От мен всичко добро и чао!
Поздрави Снежи!

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 116
    • Профил
« Отговор #31 -: Март 07, 2008, 15:45:10 »
а доктор Иванова хепатолог ли е или джипи? Защото не може да бъде категорична,че си хронична, без ПСР и биопсия. Извинявай,но все ми се струва ,че си само неактивен носител.Може би си заслужава да се разкараш до СФ и да се допиташ до някой специалист. Все пак ще ти струва малко парички и един-два дни от времето ти,но пък си заслужава да чуеш и второ мнение - авторитетно .

Поздрави!
-доктор Иванова е гастроентеролог и работи в отделението,където са хепатитно болните в екипа на тукашният най-добър лекар за хепатитите,а ,да мисля да идвам до София,само да ми направят пср,че да мога да покажа някакви резултати все пак.а,относно парите-до сега почти всички изследвания си ги плащах,така че..

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #32 -: Март 10, 2008, 08:36:26 »
Отдавна се каня,но все нещо друго измества темата,и забравям!Искам да ви кажа,как моя мъж ,приема мисълта,че хепатита ще си е завинаги с него!
Той е достатъчно зрял,видял е толкова неща,за които много хора,не са и помисляли,все от негативната страна на живота!Работи в КАТ от 1986г.,тогава е бил само на 23г.!Заедно сме от 1989г. и мога да кажа,че на мен казва много малка част от нещата!(имам предвид неприятните преживявания)А от 1993г. стана един от дежурните ПТП!Не знам и не искам да зная,какво виждат тези хора,когато пристигнат на произшествие!Размазани,заклещени и разпилени тела!И като си помисля,че в такива моменти,дори помагат на тези,които са пострадали,без да се замислят за болестите предавани по кръвен път);Сега вече се научи да ползва ръкавици,но преди!Спирам дотук,защото сигурно някой ще ме упрекне !И до днес ,децата ни излизат да карат колело,след инструкция да не излизат на оживените улици(макар да сме в краен квартал на Русе)!Отначало се дразнех,мърморех,че им пречи на щурото детство,накрая се отказах,след като той ми каза,"ти виждала ли си размазано дете,защото аз съм виждал,не искам да виждам още повече моите!"!
По подобна причина,много рядко(в последната година-две-4-5 пъти)  шофирам,макар да имам книжка от 91г.,пак защото без дмного думи ми внуши,че "достатъчно убийци има по пътищата",в смисъл да не съм и аз такава!Примирих се,въпреки че мисля ,че съм добър шофьор,а може би не съм достатъчно упорита да си отстоявам мнението.
Искам да ви кажа още как го научих,на следващата сутрин след инжекция(при него това е вторник,четвъртък,събота)да оценява състоянието си от1 до 10 колко му е зле!И така ,става и ако всички стран ефекти са налице казва-днес е 7-8,и от там нататък през деня се намалява числото!Малък трик,но ме информира,как да се държа ,какво да искам,и така!
Живеем ,с мисълта,че колкото и страшни неща да се случват все има начин да се справим!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 12:42:31 от tedibon »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #33 -: Март 20, 2008, 11:27:57 »
Здравейте,

Не бях чела тази тема и ми се прииска да изкажа мнение по нея.
Мисля, че няма значение дали говорим за приятелство или интимна връзка. И в двата случая има приятелство, любов и доверие. Факт е, че хората не се събират заедно само за хубавите моменти в живота. За маса има много хора, на които аз казвам простичко "познати", но истинските неща, се познават по това, че човекът, който наричаш "любим човек" или "приятел" е до теб и в трудните моменти. Това, за което говорим в този форум, за всеки е труден момент. Момент, в който има нужда от подкрепа, от това да сподели, от това да поплаче дори на рамото на най-близките си хора. И ако някой промени отношението си към човека, споделил с него, че е носител на вируса на хепатит, аз смятам, че просто той не заслужава доверието, което му е оказано. Когато обичаш, когато държиш на някого, ти искаш с цялото си същество, човекът до теб, или твоя приятел, да се чувства добре. И ако има някакъв проблем, то на теб ти се иска да бъдеш до него точно в този момент. Иска ти се ако е възможно да вземеш част от болката, от усещането за слабост, да дадеш подкрепата си и да вдъхнеш надежда. Надежда, че когато сте двама, проблемът се решава по-лесно. В този живот всички ние сме създадени да обичаме. И за мен любовта се доказва, когато с един човек сте изяли достатъчно сол заедно. В този ред на мисли, вместо да се подтиска човек, когато срещне неразбиране или лошо отношение, споделяйки своя проблем, по-скоро е по-добре да са замисли има ли смисъл да бъде с този човек. Както казват, по-добре сам, отколкото зле придружен. И понеже май съм голям философ :), ще обобщя това, което искам да кажа в този пост с няколко думи, а именно: Ако човек обича истински, това, че човекът до него има здравословен проблем, всъщност не е проблем!! Това е просто предизвикателство, в което можете заедно с любимия човек да се справите по-добре!!

Желая на всички участници във форума повече истински хора около тях и повече усмивки!
Обичайте и бъдете обичани! :) И не забравяйте да казвате на хората, които обичате, че ги обичате!!
Всичко останало, което ви кара да не се чувствате добре, просто не заслужава вниманието ви!!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tedibon

• Профил
« Отговор #34 -: Март 20, 2008, 12:50:28 »
Здравей,Ели!
Хубаво го каза-за маса има много хора,които наричаме познати!
За мен истински е този приятел,когото ако събудиш посред нощ и му кажеш:
-Убих човек,какво да правя?
-Вземам лопатата и идвам!-отговоря той.
Разбира се това не в буквалния смисъл,но показва,че този човек , в радостите и в болките е с теб-неизменно!
Другото за което се сещам е текста на една песен на Г.Христов:
Няма нужда от много приятели-
стигат ми двама,трима,
ала само такива,които  в сърцата си -
рана от моите болки да имат!
 ;)

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #35 -: Март 20, 2008, 13:29:04 »
Колко мъчно ми става като чета тази тема. Иска ми се да споделя и аз моята история. Работих като управител на един хотел. Управителя ми е ''приятел''от години поне си мислех, че е такъв, защото ми е помагал в доста трудни моменти.В началото на миналата година се разболя от нехочкинов лимфом. Като му стана ясно, че заболяването му е тежко и още по тежка химиотерапия ме помоли да поеме управлението на хотела и така аз водена от чувство на дълг напуснах добрата си работа и поех управлението на хотела. Той през цялото време беше на лечение в Сф. Така успях да изкарам едно успешно лято и добри резултати.В началото на годината приключи химиотерапията с добри резултати и ми каза да не се притеснявам, нямал намерение да се връща на работа дори щял да ми помага.
По същото това време аз се почувствах много зле и споделих това с него и това че имам хроничен хепатит С. Само след 2 дни ми се обади за да ми съобщи че ме освобождава от работа. Дори и болнични не успях да ползвам.
За мен остана само болката и разочарованието.

Неактивен tedibon

• Профил
« Отговор #36 -: Март 20, 2008, 14:12:48 »
Такъв е живота,Анита!Както се казва "Ум и цикъл,не ти ли дойдат навреме,хич не ги чакай!"Та и този "приятел"-помогнала си му ,когато е бил в нужда,а той ти забива нож !Но ти бъди мъдра-на злото върни добро!

Аз не съм имала огромни разочарования от приятели ,като изключим детските години,в които се оказа ,че най-верните ми приятелчета бяха 4 момчета-двамата ми братовчеди близнаци и двама съученици!Сега с тях не се виждаме,но и не мисля ,че има кой знае какво да си споделим!

А в съзнателния ми живот/след шестнадесетата ми година/ имам една приятелка,с която да споделям открито всичко,другите ми приятели ,са семейството ми ,по скоро децата,но те не са толкова мъдри,че да ме съветват!Стават просто за слушатели,от време на време се опитват да дават мнения!Все пак са само на 12 и 15г.!
Много пъти съм си задавала въпроса ,защо приятелите ,с които се събираме по поводи, стават за компания,но не и за повече? :-\Може би не съм пробвала,да споделя,да се оплача,не знам! :)

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #37 -: Март 20, 2008, 14:21:20 »
Не го разказах, за да се оплаквам, а за да го споделя с останалите - добре да го обмислят преди да споделят с когото и да било за хепатита.
Не знам защо продължават да гледат на нас като на прокажени. Дори и те самите може да го имат, без да знаят.
В крайна сметка изводите са за нас.
« Последна редакция: Март 22, 2008, 10:33:43 от Radoslav Rusinov »

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #38 -: Март 20, 2008, 14:46:15 »
И аз да се включа.Моето мнение е, че някой хора просто така си реагират когато им кажеш, че имаш здравословен проблем.Като, че ли те самите са застраховани.Сблъсках се с такова отношение когото се наложи да оперират майка ми онкологично (тя слава богу сега е добре).Имаше" приятели", който освен, че се отдръпнаха когато намираха сгоден случаи и разказваха разни истории за това кои колко живеел след такава диагноза.Това много я тормозеше и сега все още и се отразяват зле такива подмятания.
Затова и аз като разбрах за хепатита казах само на хора,за който съм сигурна, че ще ме разберат е..... от някои останах разочарована, но такъв е живота.

Неактивен tedibon

• Профил
« Отговор #39 -: Март 20, 2008, 14:53:09 »
Знаеш ли,откакто открих форума,не съм чувствала необходимост от разговор по темата ХЕПАТИТ,с който и да било друг!Ако звуча прекалено самодоволна,това е защото,именно тук намирам ПРИЯТЕЛИ ,които дори не съм и мечтала да имам!
Иначе ,съм от тези ,дето нямат спиране щом почнат да бърборят,понякога виждам дори как мъжа ми трудно асимилира всичко казано от мен,а тук винаги има кой да те чуе!
Никога не съм чувствала различните от мен хора,инвалиди ,болни,пропаднли и всякакви други за нещо по -малко от мен!И често се дразня от такива изказвания, всеки човек е дошъл на света с равни възможности с другите,тоест,няма по-специални и по-обикновени!Лошото е ,че малко хора разсъждават по този начин!

Неактивен tedibon

• Профил
« Отговор #40 -: Март 20, 2008, 14:59:33 »
От думите на Меги се сещам за едно семейство ,които са фелдшери и когато споделихме за хепатита ,те взеха да се бъзикат с мъжа ми-къде си ходил,откъде си го лепнал?Стана ми криво,защото не го познават,не знаят какъв човек е!Не е ангел,да не останете с грешна представа,но честно казано,по- се съмнявам в себе си от колкото в него!Виж, ако ходенето на риба му се броеше за изневяра,щях да имам рога на 150 годишен елен!
« Последна редакция: Март 20, 2008, 15:21:25 от tedibon »

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
« Отговор #41 -: Март 20, 2008, 17:37:50 »
Във връзка с казаното мога само да цитирам една мисъл на майка Тереза:
Ако съдиш хората няма да ти остане време да ги обичаш.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #42 -: Март 20, 2008, 19:19:46 »
От всички сентенции, които съм прочела тук/философските ми идват в повечко превзети/, тази на Майка Тереза супер МНОГО ми допадна.

Неактивен tedibon

• Профил
« Отговор #43 -: Март 20, 2008, 20:12:53 »
Гледам ,че имаш 100-тна публикация,както казва Пумукъл-юбилей-трябва да черпиш!
 :-* :-* :-* :-*:-*

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #44 -: Март 21, 2008, 11:18:48 »
Здравейте,

Искам да изразя личното си възмущение от хората, които гледат на тези, които носят вируса на хепатит, като на "прокажени". Това е въпрос на интелект и на възпитание.. Не може да не уважаваш хората, заради това, което са те самите, заради качествата им и да ги дискриминираш, поради здравословен проблем. Кое точно гарантира, че утре точно този, който е реагирал грозно по темата, няма да бъде именно човек, с подобен здравословен проблем. И кое ни дава право да съдим хората?! Това, че имаш здравословен проблем, не те прави по-малко стойностен или по-малко умен, или по-малко интелигентен!! Срамувам се заради подобни "хора"!! :( Никой в този живот от нищо не е застрахован! Затова и казах, че тези "хора" не заслужават вниманието на никой от нас. Много ми хареса мисълта на Майка Тереза, която написа "мигле". В крайна сметка човек цял живот се стреми да се обгради с хора, които са истински, стойностни и които могат да получат и да дадат любов. Другото е суета!! Аз съм привърженик на тезата, че самочувствието на човек не се гради  на визия, на ум, на итнелект и др. подобни качества. То се гради на това, че човек може да се справя в трудни моменти. На това, че когато паднеш /защото всеки от нас пада/, ще намериш сили в себе си и ще се изправиш. Да, ще имаш драскотини и леки охлузвания, но отново ще си на крака! Това е важното! Да можеш да се изправиш! И да си гледат работата всички онези, които робуват на скрупули и предрасъдъци!! Те не са нашите приятели, нашите любими хора, нашите близки... те са просто някакви хора, които не би трябвало да ни докосват и до които аз лично също не бих искала да се докосна.

И отново ще ви пожелая да се обичате и да бъдете обичани! Не пестете добрите думи и не се страхувайте да показвате чувствата си! Всички ние живеем и се чувстваме живи, именно когато обичаме и сме обичани!  :-* :-* :-*
Ще споделя с вас и моето любимо мото "Животът е решение, а не компромис"!!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007