Автор Тема:  Още един в отбора с хепатит В  (Прочетена 3272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stanislava

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Още един в отбора с хепатит В
« -: Декември 28, 2008, 02:46:39 »
здравейте мили хора!  :flowers:
изчетох всичко във форума, но в стремежа си да разбера много неща наведнъж ... се обърках, разтревожих и не намерих отговори на връхлитащите ме въпроси.
позволете ми да  представя накратко моята история: на 32 години при ежегодните ми изследвания за ХИВ и ВАСЕРМАН, реших да се тествам и за Хепатит В. Положителен - на 17.12.2008 год. Незнам кога и по какъв начин съм срещнала вируса, знам, че като бебе са ми преливали кръв и, че кръвта не е изследвана за вируси, нещо, което се практикува от 86та година. лекарите ми казаха, че е възможно заразяването да се е случило и тогава. не помня да съм имала описаните симптоми, но ми е известно, че вируса се маскира като грип ...
изследвания:HBsAg-положителен; анти-НВеАg-положителен; НВеАg-отрицателен; ASAT-24; ALAT-27; GGT-10.90. Диагноза - носител на вируса на Хепатит В. Лекарите ме посъветваха да избягвам някои храни и напитки и да си правя ежегодни изследвания на чернодробните показатели. И да не залитам в проблема. И бъдещия ми партньор да се тества за хепатит и ваксинира при отрицателен резултат, за да имам възможност да забременея. И с времето ще забравя за вируса ...
Тревожност: откакто разбрах за инфекцията, усещам пробождане от дясно, а до скоро незнаех, че имам дроб ...
чувствам се като прокажена и незнам какво да правя ... Трябва ли да чакам да се активира вируса, за да започна лечение?
« Последна редакция: Декември 28, 2008, 08:14:43 от Радослав Русинов »

Неактивен Todor79

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 144
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: още един в отбора
« Отговор #1 -: Декември 28, 2008, 03:01:21 »
Здравей,добре дошла при нас във форума!
Ензимите са ти в норма и това е добре,тъй като означава на практика че не се случва нищо страшно с черния ти дроб,но това никак не бива да те окуражава.
Съветвам те да вземеш мерки и да се консултираш със специалист хепатолог,който ще ти направи пълни изследвания и ти каже точното ти състояние.
Не знам от къде си и с кой си се консултирала за това ще ти дам координатите на специализирани клиники  http://hepasist.org/index.php?page=menu3&sub=3_3  а докато се консултираш те съветвам да не пиеш алкохол и спазваш диета ако не знаеш каква е можеш да я видиш тук  http://hepasist.org/index.php?page=menu5&sub=5_6
От цялото си сърце ти желая това което са ти казали лекарите да е факт,но според мен без да са ти правили други по-специални изследвания като ПСР например ми звучи малко несериозно от тяхна страна.
Поздрави Тодор
http://vbox7.com/play:6186d4b0

Неактивен stanislava

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Re: Още един в отбора с хепатит В
« Отговор #2 -: Декември 28, 2008, 11:18:02 »
Ти си чудесен Тодор  :flowers:
Благодаря ти за топлото посрещане, за съветите, за съпричастността и готовността за подкрепа! Благодаря ти!

Неактивен Todor79

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 144
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #3 -: Декември 28, 2008, 17:59:41 »
Станислава,благодаря ти за милите думи  :flowers:
Поздрави Тодор
http://vbox7.com/play:6186d4b0

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #4 -: Декември 28, 2008, 18:05:12 »
Добре дошла и от мен, аз съм Теодора !
В нашето голямо семейство, като споделиш ще се почувстваш малко по-добре.Като всички нас в началото се объркана и разтревожена.Пиша -спокойно , но знам какво е . Тодор е прав,че трябва да се обърнеш към съответните компетентни специалисти.А ние сме тук,за да се подкрепяме,да си споделяме,да си даваме един на друг съвети ,да си помагаме.Знаеш,че понякога една мила и добра дума значи много.
Поздрав
Теодора

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #5 -: Декември 28, 2008, 18:17:28 »
Здравей и от мен, добре дошла.
Наистина, както Тодор е писал, добре е, че асат и алат са ти в норма.
Но. Потърси специалисти, изследвай вирусното натоварване и после се успокоявай.
Защото и на мен ми казаха, че асат и алат са ми в норма и не е необходимо изобщо да си правя тест за антитела (съпругът ми е с хеп С). Познай - направих го, и е положителен (два пъти). Сега ще правя тест за натоварване.
А, да, и аз наскоро започнах да получавам болки в дясното подребрие. Мисля, че е психосоматично. Принципно черният дроб няма нервни окончания и следователно не би трябвало да боли.
Онова листче, на което пише "положителен", не е смъртна присъда. Просто трябва да се положат усилия (интелигентно, без много емоции и предоверяване на този и онзи), за да се върнат нещата към нормалното.
Дани
Hang in there.

Неактивен stanislava

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Декември 28, 2008, 22:53:42 »
Задължително ще направя всичко, което ме съветвате след празниците.
Тодор, Теди, Дани .... наистина сте чудесни ...  От сайта научих много и не спирам да го следа и да се информирам.
Съжалявам, че подобен проблем създава нашето семейство ... но ви благодаря, че сте тук и се чувствам у дома  :flowers:

Искам да пожелая една по-добра година за всички ни и .... щастлив развод с успешно преборилите се с вируса.
Здрава и щастлива Новата 2009 Година!  :cheers: (да се чете портокалов сок)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007