Автор Тема:  Уринолечение  (Прочетена 32632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен akasha

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Уринолечение
« -: Август 17, 2007, 15:10:20 »
Чувал съм, че приемането на урина, първата, след като се събудиш е много ефикасен начин за подобряването на здравето ти след прекаран хепатит. Аз прекарах хепатит B и приложих това няколко дни. Наистина според мен, това е много ефикасно средство (колкото и отвратително да звучи).
Някой има ли повече информация относно това и какво се съдържа в урината, за да е толкова полезна за черния дроб?

Неактивен vili

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
Re: Уринолечение
« Отговор #1 -: Август 19, 2007, 14:10:30 »
Здравей,
аз също чух че е полезна и трябва 40 дена да се приема всяка сутрин, но според мен е рисковано, защото вируса трябва да се изхвърля, за да се пречисти организма, а не да се приема обратно.
Не знам, аз също исках да го пробвам на синът ми, който е със хроничен хепатит B, но не посмях.
Пожелавам ти успех!

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Август 19, 2007, 16:57:43 »
Здравейте!По темата за уринотерапията има много хубави книги на пазара и то написани от хора,които са били болни от много болести и са се излекували.Определено това което съм чел,е че се отразява твърде благоприятно на здравето,само че за различните болести се приема по различен начин и в различни дози.Ако ми позволите ще ви напиша няколко рецепти на баба Ванга,като разбира се ,не ангажирам никого,просто зо информация.Аз също не съм  се възползвал от тях,все още.
При цироза-да се вземе майчино мляко,размесено с бяло брашно.
При болен черен дроб/не уточнява точно от какво/-100 г.изсушен жълт равнец или пресен в двойно количество се стрива на прах.Прибавяме 100 г.брашно и малко вода за да стане всичко на каша.Правим 60 малки топчета.Изсушаваме ги и ги прибираме на хладно.Преди да започнем да ги пием,задължително пием еднократно английска сол за очистване.Вземаме хапчетата сутрин и вечер по 1 в продължение на 1 месец.
При жълтеница/или хепатит/ има много просто лекарство,което лекува за три дни без остатък.Още щом се забележи в продължение на 3 дни всяка сутрин се изпива сокът на 1 лимон размесен с 1 лъжица сода бикарбонат.Изпива се на гладно.
При жълтеница на бебета,родени през лятото-да се поливат с вода,в която е сварена билката кукувича прежда.
Това е засега от мен,ще се радвам ако с нещо съм успял да помогна.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #3 -: Август 21, 2007, 21:51:33 »
Интересна тема, аз само съм чувал за уринотерапия, но не съм запознат много по въпроса.
Не знам дали има книги на български, но в интернет на английски може да се намери информация: Urine therapy
И две книги, които открих:
Urine Therapy: Nature's Elixir for Good Health
The Water of Life
Ще е интересно да се чуят още мнения по темата.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен b_a_f

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #4 -: Декември 03, 2007, 03:31:53 »
На мен ми стана интересно за тези рецепти на Баба Ванга.
По принцип всички тези алтернативни методи ги приемам с предразсъдък, ако трябва да съм честна. Но за тази жена съм чувала, че много неща които е казала са истина. Имам близки ходили при нея (приживе) и са били доволни от помощта и.
Та така и така при мен - лечение още не е почнато и мисля да си направя експеримент, не ми се вярва това да ми навреди?! ???
Но откъде може да си намеря инфо, има ли в нета някоя страница с тези нейни рецепти?

Радо: Пооформил съм малко поста ти, за да се чете по-лесно
Tomorow is new day...

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #5 -: Декември 03, 2007, 20:13:50 »
Всичко,което имам за Леля Ванга съм го поместил в един от постовете.Нямам друго за нея,но може би има някъде в интернет нещичко.Според мен трябва да се опита,но имай предвид,че в момента си много объркана и искаш всичко да се развие много бързо и да приключи успешно.При мен също беше така-то не бяха прахчета,разни чудодейни елексири-така или иначе нищо не съм опитвал на този етап.Всички знаем,че лечението си е единствено с пегасис и копегус,хубаво или не,и с разни алтернативни методи можем само да го заблудим.Според мен не бързай,но все пак изборът е твой.

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 116
    • Профил
урина???
« Отговор #6 -: Февруари 29, 2008, 22:59:32 »
чувала съм от различни хора,че при разболяване от жълтеница, на болният се дава по една чаена лъжица урина или един ден ,или една седмица...впоследствие болният се оправял.мислите ли,че може това да стане?какво знаете вие?аз си мисля,че би трябвало в урината да има вредни вещества,как тогава ще лекува тя? много се чудя дали да не опитам,но в същото време се чудя какво ли има в нея..и страх лозе пази :).надявам се и вие да знаете по нещо,а ако има такава тема-съжелавам,че я повтарям.

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: урина???
« Отговор #7 -: Март 01, 2008, 07:51:55 »
Говорили сме за това.
На една от срещите, който си правихме го обсъждахме и мисля, че изглеждахме доста странно в очите на хората около нас.
Не съм убедена, че помага.

пс Може да прочетеш повече в раздела алтернативни методи зе лечение.Темата е уринатерапия ;)
« Последна редакция: Март 01, 2008, 08:01:57 от migle »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mirka

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
уринотерапия по малахов
« Отговор #8 -: Март 25, 2009, 11:09:36 »
Някой дали е пробвал този метод. Срещала съм го в книжките на Малахов, като отлично средство при жълтеница.

Неактивен Mariya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 154
    • Профил
« Отговор #9 -: Март 27, 2009, 10:05:28 »
на мене татко ми и леля, като са били малки и имали остът някакъв си хепатит и били в болница, там им давали съ6то урина. В БОЛНИЦАТА предстаавяте ли си?
скоро бях 4ела някъде тема със заглавие: кое е по добре някой да те опикае или да те  наплуе?(нямам тука предпоследната буква на азбуката)
отговора е по-добре да те опикаят.  :smile:в урината се съдержали соли само, ами в плунката всякакви вредни бактерии.
и друго, мои приятелки на времето си правиха косите хубави и лъскави като след къпане си поливаха косата с урина. било хувабо и за кожата

Неактивен ivelin

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 48
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #10 -: Април 09, 2009, 20:03:52 »
здравеите,и аз чувал за тази терапия даже опитах една сутрин когато карах хепатит А,но повърнах и се отказах
кога ще доживея свободата,доживях я

Неактивен canada

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #11 -: Май 01, 2009, 17:28:24 »
Здравеите!Аз също се интересувам от уринолечението.Мисля че това е метод които не би навредил.Четох Малахов които обяснява че всъщност урината съдържа имунни тела .Не успях само да открия как точно се пие...количества, кога ....т.е. подробности за точното прилагане на метода.Продължавам да търся и като открия ще пиша.Ако пък някои знае да пише.Благодаря!Успех!

Неактивен kalojan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 29, 2011, 23:32:34 »
Здравейте,
регистрирах се във форума, за да постна тук моят опит по темата.
Нямам хепатит или друго, напълно здрав съм. Преди 10 години осъзнах, че ако искам дълъг и достоен живот е добре веднага да премина на здравословен режим по всички показатели (сега съм на 27г.). През 2002г. разбрах за чудотворното действие на урината. Казвам чудотворно, защото не задължително тя да се използва само като лекарство при проблем. Всички опасения и предразсъдъци към урината са разбираеми, защото от малки деца ни се внушава, че тя е нещо гнусно, отпадъчно и ненужно.
    Всъщност тя е регулатор на водния, температурния и минералния баланс в тялото. Собствената урина не съдържа НИЩО вредно (освен, ако нямате някакво урологично заболяване или възпаление).
      Вече 9 години редовно пия моята урина (просто за профилактика) и се чувствам прекрасно. Не случайно повечето автори я наричат Живата вода. Дори си спомням, че преди около 10години здравния министър на Индия (една жена беше) в официално обръщение към нацията помоли хората да си правят профилактика с урина, защото така ще спестят много разходи на здравеопазването. Урината има много сходен състав с кръвната плазма. 98% е структурирана вода, а останалото соли и урея.
      Разбира се, има някои условия, които трябва да се спазват. Храната и течностите, които приемаме влияят силно на вкуса и качествата на урината. Аз не ям меса, пържено, сладкиши, торти, алкохоли, феноли, цигари и всички подобни отрови. Те правят урината по-кисела и горчива.
      Урината е най-добре да се пие на гладно от стъклен съд. Първата третина на струята се оставя да изтече (с нея се прочиства пикочопровода). Втората третина се събира в съда. Третата третина се оставя също да изтече- в нея са утайките от пикочния мехур. Така че се пие само средната третина, която е най-чиста.
       Първата урина сутрин е най-кисела. Винаги я пропускам и започвам от втората нататък. Колкото по-натурални и пресни храни ядете и напитки пиете, толкова по-вкусна е урината. Например, когато изям чист ананас, без други храни, урината става почти с вкус на ананасов сок. В редките случаи, когато пия алкохол, урината става ужасно горчива и кисела и не я пия.
      За да не ставам отегчителен, който се интересува повече, мога да му пратя на имейл една микрокнижка (16 страници) на .пдф файл, в която са описани най-важните неща.
     В заключение накратко ще кажа, че ние си произвеждаме сами животворна течност. Тя излиза от нашето тяло и не виждам от какво има да се гнусим, в случай, че спазваме правилата за приемане. На мен дори вече ми е вкусна, стига да ям и пия по гореописаните правила. :smile:

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #13 -: Януари 30, 2011, 09:08:40 »
Здравейте,
регистрирах се във форума, за да постна тук моят опит по темата.
Нямам хепатит или друго, напълно здрав съм. Преди 10 години осъзнах, че ако искам дълъг и достоен живот е добре веднага да премина на здравословен режим по всички показатели (сега съм на 27г.). През 2002г. разбрах за чудотворното действие на урината. Казвам чудотворно, защото не задължително тя да се използва само като лекарство при проблем. Всички опасения и предразсъдъци към урината са разбираеми, защото от малки деца ни се внушава, че тя е нещо гнусно, отпадъчно и ненужно.
    Всъщност тя е регулатор на водния, температурния и минералния баланс в тялото. Собствената урина не съдържа НИЩО вредно (освен, ако нямате някакво урологично заболяване или възпаление).
      Вече 9 години редовно пия моята урина (просто за профилактика) и се чувствам прекрасно. Не случайно повечето автори я наричат Живата вода. Дори си спомням, че преди около 10години здравния министър на Индия (една жена беше) в официално обръщение към нацията помоли хората да си правят профилактика с урина, защото така ще спестят много разходи на здравеопазването. Урината има много сходен състав с кръвната плазма. 98% е структурирана вода, а останалото соли и урея.
      Разбира се, има някои условия, които трябва да се спазват. Храната и течностите, които приемаме влияят силно на вкуса и качествата на урината. Аз не ям меса, пържено, сладкиши, торти, алкохоли, феноли, цигари и всички подобни отрови. Те правят урината по-кисела и горчива.
      Урината е най-добре да се пие на гладно от стъклен съд. Първата третина на струята се оставя да изтече (с нея се прочиства пикочопровода). Втората третина се събира в съда. Третата третина се оставя също да изтече- в нея са утайките от пикочния мехур. Така че се пие само средната третина, която е най-чиста.
       Първата урина сутрин е най-кисела. Винаги я пропускам и започвам от втората нататък. Колкото по-натурални и пресни храни ядете и напитки пиете, толкова по-вкусна е урината. Например, когато изям чист ананас, без други храни, урината става почти с вкус на ананасов сок. В редките случаи, когато пия алкохол, урината става ужасно горчива и кисела и не я пия.
      За да не ставам отегчителен, който се интересува повече, мога да му пратя на имейл една микрокнижка (16 страници) на .пдф файл, в която са описани най-важните неща.
     В заключение накратко ще кажа, че ние си произвеждаме сами животворна течност. Тя излиза от нашето тяло и не виждам от какво има да се гнусим, в случай, че спазваме правилата за приемане. На мен дори вече ми е вкусна, стига да ям и пия по гореописаните правила. :smile:
Като стигнах до там си помислих,че ще предлагаш урината си :girl_haha:

И ква бе цялата таз уринова прокламация?!
Не ти ли е хрумвало,че се чувстваш добре,не щото си поркаш от урината,а щото не се тъпчеш с боклуци?!

Неактивен kalojan

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: Януари 30, 2011, 10:42:55 »
Tedi, "цялата таз прокламация" беше по темата! Имах какво да кажа и го направих.  :smile:
Първосигналния ти сарказъм с нищо не обогатява дискусията! Щом не те интересува, не я чети!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007