Автор Тема:  ДЕЛОTО СРЕЩУ НЗОК - ОТЛОЖЕНО  (Прочетена 9690 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Todor79

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 144
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
ДЕЛОTО СРЕЩУ НЗОК - ОТЛОЖЕНО
« -: Февруари 04, 2009, 15:52:15 »
Здравейте,преди малко разбрах тази новина която не е никак приятна за мен   :cowboy:
От нашата мила ЗК обжалваха веднъж определението на СГС http://www.czpz.org/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=45  което ги задължи да приемат документи и да лекуват болните от Хепатит В до финалното решение на делото пред Апелативен съд който потвърди на 29.01.09 становишето на СГС сега НЗОК има право да обжалва в 7 дневен срок привременните мерки на това определение пред ВАС,именно това е причината СГС да отложи първото заседание на делото.
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 19:16:30 от Todor79 »
Поздрави Тодор
http://vbox7.com/play:6186d4b0

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: ДЕЛОTО СРЕЩУ НЗОК - ОТЛОЖЕНО
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2009, 16:06:42 »
Обжалването  означава, че НЗОК е против болните от хепатит да се лекуват по предвидената за това програма.   

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2009, 17:01:54 »
 :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3:-това е най-новото лечение в България,модерно и ефективно особено,ако продължи достатъчно.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #3 -: Февруари 04, 2009, 18:56:00 »
Докога ,Тошко с тази бюрокрация! Имам чувството,че на нашата "мила родина " не и трябват здрави хора.А и незнам дали вече има такива,като виждам какви хистологии работя всеки ден.Ужас.Тогава да закрият РЗОК -те не вършат никаква работа,тази в София е достатъчна. :fight: :fight: :fight: :fight: :fight:
 :punish: :punish: :punish: :punish: :punish: :punish:
Карат те да озлобяваш-геноцид и то страшен!!!!
Съжалявам.
Теди

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2009, 19:50:20 »
:angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3:-това е най-новото лечение в България,модерно и ефективно особено,ако продължи достатъчно.

Дани - точно такава е терапията - колкото по-малко оцелеят, толково по-малко ще има за лекуване. И колкото по-малко разберат, че са болни, толкова по-малко разходи за лечение и за скъпи лекарства! :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2009, 09:23:16 »

Дани - точно такава е терапията - колкото по-малко оцелеят, толково по-малко ще има за лекуване. И колкото по-малко разберат, че са болни, толкова по-малко разходи за лечение и за скъпи лекарства! :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2:

Всъщност това е късогледството на здравната ни система.
Трите дни безпредметен престой в болницата (защото да ти вземат кръв за ПСР отнема 30 секунди, но Касата е решила, че за да плати за това, трябва да се помоткаш минимум три дни по пантофи в клиника) ми дадоха възможност да се поогледам около себе си и да достигна до следното заключение. Хората с хронични хепатити не се тръшват и не умират светкавично, т.е. те не изчеват и не престават да бъдат проблем за здравната каса. Напротив, те развиват тежки чернодробни заболявания, от които страдат с години, и чието лечение също струва пари на касата. Давам пример: жената от моята стая е с цироза (струва ми се в много напреднал стадий). Тя влиза в болница за по 7 - 10 дни на всеки 30 дни. По време на един неин престой й се правят процедури и й се вливат лекарства, които по грубите ми сметки струват повече от едномесечно лечение с пегасис и копегус на хепатит С. А това при нея продължава вече три-четири години. Тоест със средствата, вложени за нея през този период, би могла да се лекува с интерферон и тя и още трима човека. Смятах също и колко такива хора минават само през тази клиника за месец - поне 120 човека. Като допълнителна подробност ще спомена и факта, че на държавата моят безпредметен престой в болница ще й струва поне една инжекция Пегасис (това което ще се покрие по клинична пътека, плюс болничните ми, плюс факта, че два дни не произвеждах нищо, плюс факта, че аз пропуснах лични печалби). А на такива безпредметни престои са подлагани всички, открили, че имат антитела, но с нормални чернодробни изследвания.
Не мисля, че трябва да оставяме държавата да ни вменява, че едва ли не прави огромен жест на благоволение, когато ни поема лекарствата за лечение на хепатит. Всъщност когато ни лекува навреме, тя спестява свои бъдещи разходи и запазва работоспособни хора, които още дълго време ще й носят печалба.
Просто трябва да намерим начин да го обясним на държавата си.
Дани
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 09:33:21 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2009, 10:28:14 »
Дани, това което си написала наистина е така, но как да го обясниш на хората, които отговарят за управлението на цялата тази тежка бюрократична система.
Никой не се замисля и не прави такива сметки.  :angry2:
Разсъжденията ти са много логични и въпросите, които повдигаш са много сериозни и се надявам някой от НЗОК някой ден да успее да им отговори.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 10:53:49 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2009, 10:43:27 »
А според мен,всички управляващи са наясно,че 80% от обслужващия персонал в НЗОК са ненужни(и не само там)и цялата работа може да се свърши и предполагам се върши от малка част от тях,но тяхната логика е"нали и ние трябва хляб да ядем"!
Останах потресена когато ми се наложи да посетя държавно предприятие след 4 часа-тези които бяха по местата си(абсолютно всички)или редяха пасианси или играеха на тетрис или сърфираха из нета.Абсолютно неефективен и никому ненужен персонал!

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2009, 10:57:04 »
Съжалявам,че не съм журналист или оператор,щях да направя филм подобен на този за децата в Могилино.Видяхте ли какъв ефект произведе като беше прожектиран в чужбина.Колко бързо се размърдаха някои хора.Неможе а??Всичко може.Бих показала на Европа как в България се харчат пари,които спокойно могат да бъдат спестени и дадени там където наистина е нужно.В съда процедурата най-вероятно ще продължи доста.Друг трябва да е начина да покажем уродливостта на здравната ни система.За съжаление все по-често използвам изрази от рода "Преди 1989г. не беше така","Ние едно време","Нямах притеснения за еди какво си","Доволна съм,че получих образованието си преди "Демокрацията"" и т.н.Отклонявам се от темата и ще спомена само,че преди време бях свидетел по едно дело за тежка катастрофа ,на което подсъдим бе оцелелият и както вървят нещата може и да го осъдят, а реално той не е предизвикалият катастрофата,но съда е един театър и е важно кой как ще си изиграе ролята,там сигурно са най-дългите сериали.В България Темида не е сляпа.
                   Може би е нужен направо Стразбург.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2009, 11:35:07 »
Ради,
аз мисля, че първо обществото в тази държава няма представа за какво става дума.
За мнозинството болните от хронични хапатити са група маргинали, които са си лепнали някаква болест, защото са наркомани, хомосексуалисти или практикуват безразборен секс. Мнозинството никак не мисли, че един прекрасен майски ден може да се окаже в тази група.
Когато нагласите в обществото се променят - когато се видят нашите лица, и се чуят нашите житейски истории - тоест когато проблемът стане не нещо далечно, непознато и неразбираемо, тогава обществените нагласи ще могат да моделират по някакъв начин и поведението на държавата.
Затова наистина вярвам, че моментът за легитимирането на пациентска организация е настъпил.
А Дани Х., оператори и журналисти, лично ангажирани с проблема, могат да се намерят. Но всяко нещо с времето си.
Дани
п.с. Много се разфилософствах тази сутрин. А сега ще тичам да си скъсам задника от работа И за тази държава. :bye:
Hang in there.

Неактивен iNNa

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 83
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2009, 13:09:19 »
   Скъпи съфорумци,подкрепям ви от все сърце!
                                                Ина

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2009, 13:26:43 »
Аз мисля че обществото много добре знае за какво става дума!Проблема не е само в ЗК,а във всички институции,както каза един чичко вчера по новините това общество е в будна кома!
Дани,съгласна съм с теб,трябва да се показва истинското лице на тая държава по света и да се види, че не сме никаква европейска държава,а сме една шуро-баджанашка корумпирана абсурдистания!
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 18:08:11 от tedi »

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2009, 14:21:10 »
Отдавна мина времето, когато стигнахме до извода, че държавата ни е един абсурд. Продължаваме да си живеем в Абсурдистан и нищо не се променя. Няма и как да се промени ако чакаме на някой друг. Сами трябва си променим държавата.
Разсъжденията на Тетибулка са толкова логични. Днес  за пръв път се замислих как бе6е "едно време"
Тогава като че ли тази дума "няма" по отношение на здравеопазването не съществуваше. Профилактиката беше на ниво. Мисля си, че ако тогава беше разпространен и известен вирусния хепатит и за него щеше да има профилактика.

Неактивен garys

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 34
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2009, 18:12:47 »
 :scream: ''Трябва да сме търпеливи'' мисля че търпрнието на всеки един нормален човек отдавна би трябвало да се е изчерпало .Тук не става въпрос за каляване на нерви ,Източна философия ,и тем подобни ,тук става въпрос че това търпение ще коства на хората не друго а ЗДРАВЕТО.Не мога да се примиря с факта че зад думата ''ОТЛАГАНЕ''  се крият хора на които изобщо не им дреме,какво да направим  да отложим мечтите ,да отложим  живота си да отложим сътбата си че сме се родили в тая страна и че сме болни .Страната в която отлагат човешкия живот и в която всички се сещат и започват да се тюхкат  когато вече е прекалено късно. Хора не искам да отлагам повече живота си,ако и след 5ти не стане ясно пак или не дай- си боже отложат нещата тогава какво-да си остана пак все така търпелива ,да отложа може би  истерията на близките ми ,да отложа гнева и  апатията си.Къде да ги складирам моля някой за съвет.Не мога да си представя как един човек би могъл да бъде в добро психическо състояние за да започне лечението си /или ппродължи/след като непрекъснато го подмятат като нещо ненужно ,дори и прокажените са имали по-ясна представа за това какво ги очаква -пращали са ги на някой остров и готово БЕЗ ОТЛАГАНЕ.Съжалявам че все още не успявам да докарам заплата която да покрие лечението ми ,а трябва да завися от такива катили...  :sad2: Съжалявам не искам да прозвучи като мрънкане или бла-бла-бла ,готова съм да отстоявам правата си по всякакъв начин... :flowers2:

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2009, 07:58:07 »
Права си,много, много си права.Цените европейски,заплатите български.Съмнявам се ,че някой депутат ще видим на опашката за лечение.Ако случайно днес делото е с добър изход,ще започнат нови отлагания на други инстанции.Докога?На това някой казват,че сме демократично общество в правова държава. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :sad2:
Аз знам,че нищо незнам

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007