Автор Тема:  ДЕЛОTО СРЕЩУ НЗОК - ОТЛОЖЕНО  (Прочетена 9691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: ДЕЛОTО СРЕЩУ НЗОК - ОТЛОЖЕНО
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2009, 09:34:57 »

Много се чудих къде да сложа тази новина. Мисля, че след като започнахме дискусия по темата това място е подходящо.

Дадоха на съд лимитите на болестите
„http://www.bgfactor.org/” / 05.02.2009

Депутатите от ОДС дадоха вчера на Конституционния съд заложените в Закона за бюджета на здравната каса лимити в лечебните заведения. 67 избраници (при нужни 48) сложиха подписи под искането Конституционният съд да преразгледа ограниченията в болниците. А те предвиждат примерно едно заведение да приеме през годината 1000 души с пневномии. За 1001 не са предвидени средства.
    “По този начин се ограничава достъпът на гражданите до медицинска помощ. Да не говорим, че в конституцията е записано, че на българите, които са си плащали здравните вноски, е гарантирано правото на лекарски грижи”, обясни д-р Ваньо Шарков от СДС.
    Депутати от СДС, ДСБ, БНД, “Напред” и независими настояват съдът да обяви за противоконституционни и текстовете, с които се определят бюджетите на районите каси, което пак лимитира дейността в региона.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2009, 11:27:33 »
Боже мили!Гледайте само как ни правят на маймуни,как се гаврят с нас,пък ние(които не сме лично засегнати,защото сме имали познат или в здр.каса или в някоя болница и наща работа е станала) си седим забили опашки в г... си и чакаме някой лично засегнат да заведе дело или да извика журналистите или нещо подобно!
Да се смея ли на целия този абсурд :laugh:
или да плача като лично засегната :crying3:
ТОВА Е ВЪПРОСЪТ?

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2009, 11:38:17 »
Много ме съмнява,че целта  на това дело е здрвето на хората.За мен е просто политика,защото от стартирането на НЗОК постоянно се правят промени и пациентите са вечния експеримент.Опозицията независимо в лицето на кои партии през годините винаги са ставали много активни преди избори.И това сега не е по-различно.След като държавата не ми осигурява като редовен данъкоплатец дадените ми от конституцията права значи тя самата нарушава конституцията.Е какво правим тогава...
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2009, 11:56:25 »
Дани,нали знаеш че въпросът ти е реторичен? :sad3:

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2009, 11:59:10 »
Аз искам да знам, защо не получвам нужната ми мед. помощ след като ми удържат всеки месец 35-40 лв от заплатата за  лични здравни осигуровки. Отделно и работодателя ми плаща за мен здравни вноски в размер на средно около 50 лв. на месец. Това са приблизително 80-90 лв. всеки месец. Къде изчезват тези пари при положение, че 2 милиона са работещите в страната. Дори и половината от тях да се осигуряват на минимален праг това пак са си много пари.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2009, 12:12:06 »
Аз ще ти кажа защо,защото живеем в България!
Да смяташ и да не смяташ по колко даваш за осигуровки файда никаква,мислиш ли че ще ти обърне някой внимание,това е система която работи от дълги годинки в грешната насока.
Ето сега интересна работа е и с родилки.Една миризлива мангалка ,която влиза без осигуровки и без и минута трудов стаж,която и българси не знае, да ражда 15 тото си изтърсаче и  има равни права с мен!
Така тя ражда,изписват я,и какво става,аз,ти и всички данъкоплатци започваме да и гледаме поредното суполиво ромче щото требвало да се интегрират видиш ли.
Съжалявам малко се отклоних от темата,но сега това ме дерзае мен.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 13:09:08 от tedi »

Неактивен pamche

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2009, 12:58:09 »
Аз искам да знам, защо не получвам нужната ми мед. помощ след като ми удържат всеки месец 35-40 лв от заплатата за  лични здравни осигуровки. Отделно и работодателя ми плаща за мен здравни вноски в размер на средно около 50 лв. на месец. Това са приблизително 80-90 лв. всеки месец. Къде изчезват тези пари при положение, че 2 милиона са работещите в страната. Дори и половината от тях да се осигуряват на минимален праг това пак са си много пари.
Задаваш отговори , погледни какви коли карат и колко отива за бензин и консумативи ,сметни и колко схеми за точене от касата са измислили за да си напълнят джобовете ипосле пари няма - хубаво им го каза Б.Борисов -"в българия има много лош човешки матерял" , а и добре ни истипосаха като тоалетна преди време - това е по голямата част от нацията са крадци и болни хора и остава малка част нормални, лошото е че тук сме се събрали от болните хора :(.
Какво стана с делото днес ? някои знае ли.
Известен с това , че не е известен !

Неактивен stanibarabani

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #22 -: Март 20, 2009, 11:42:19 »
Дани, браво....Не бих могъл да го кажа по-добре.... :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Поздрави,

Станислав

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007