Автор Тема:  Може ли да се прецени от колко време съм заразена?  (Прочетена 1965 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onix

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Въпросът ми е по повод изявлението на доктора ми, че тъй като имам голямо количество репликации, значи с болестта (хепатитВ) съм се срещнала поне преди 1-2 години.
Каква е вашата гледна точка, прав ли е или не?
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 17:22:56 от Мариана Стефанова »

Неактивен bibitka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 174
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Може ли да се прецени от колко време съм заразена?
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2009, 16:33:04 »
Когато става дума за хроничен хепатит, не знам дали някой може да ти каже със сигурност кога си се заразила.
Репликацията на моя вирус се мени- ту нагоре, ту надолу, а самият хепатит е установен преди 10-ина години. Откога съм носител не е известно. :pardon:
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 17:23:13 от Мариана Стефанова »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Може ли да се прецени от колко време съм заразена?
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2009, 10:58:11 »
Здравей,
Много трудно може да се определи кога е станало заразяването ти. За това обикновено се използва информация от пациента, който трябва да си спомни дали е имал някакви рискови манипулации преди години, като преливане на кръв например и дали в близките месеци след е имал някакви симптоми например,
Относно определяне на продължителността на хроничното носителство, може да помогне хистологично изследване /чернодробната биопсия/, която в зависимост от вида на уврежданията в черния дроб да успее да даде насоки за това дали това е сравнително стара инфекция или тепърва развиваща се.
Като цяло обаче, няма никакъв много точен метод, който да определели с добро приближение кога е станало заразяването. Варианта е пациента да даде насоки, които да помогнат и ориентират за това кога е минал през някаква интервенция, която може да е причина за заразяването.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007