Автор Тема:  Зов за помощ!  (Прочетена 7022 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alexandar

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Зов за помощ!
« -: Февруари 18, 2009, 11:05:03 »
Здравейте, аз съм на 25 години и от 5 години знам, че имам остър вирусен хепатит С. По този повод тогава бях приет в инфекциозна болница в Пловдив. Бях "лекуван" с карсил и витамин С. В хода на "лечението" поисках да ме изпишат, защото ми предстоеше пътуване  в Хърватска, където пък трябваше да започна лечение на наркотичната си зависимост. Така и стана. Започнах лечението и го докарах до края на краищата, но не се заех с лечението на хепатита. През тези 5 години не съм употребявал наркотици. но пък в една от тях пиех алкохол. Сега от пороците ми остана само тютюна. Интересувал съм се много за болеста, но не съм си правил изследвания. Да, може би щях да си направя, но ме беше страх от резултата, пък и се чувствах добре. Бяха ми напълнили главата с изречения от сорта "по лесно се става президент, отколкото да те приемат в програма за лечение с интерферон + рибавирин". Незнам дали това е така. Сега абсолютно нищо незнаещ за състоянието на дроба си и развитието на болеста искам да започна отнякаде с лечението си. Искам да направя първата крачка и да извървя целия път. Моля покажете ми правилния от всички пътища!!! Благодаря Ви!

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
Re: Зов за помощ!
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2009, 11:41:22 »
Здравей,
преди всичко поздравления за това ,че си спрял хероина защото не е лесна работа.Хепатита едва ли ти е остър по-скоро си с хроничен хепатит.Виждам лекуван и лечение си сложил в къвички ,значи си наясно че това не може да е истинското лечение.До като се добереш до същественото лечение наистина се изисква търпение,но не е невъзможно.Сега ти предстоят един куп изследвания,като изследвания на чернодробните ензими,като ПСР тест (който ще покаже колко е вирусното ти натоварване),биопсията,изготвянето на портокола,подаването му в касата и от там едно чакане,на кратко подготвяш се за следващата важна битка в живота си.До колкото разбирам си в Пловдив ,преди всичко трябва да се насочиш към специалист в областта на хепатитите,има потребители от твоя град който мисля ще ти пишат и упътят.Съветвам те да започнеш да четеш във форума има много и полезна информация.
Поздрави и Успех

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2009, 12:02:26 »
Здравей, Александър  :smile:
Поздравления за всичко, което си постигнал до сега :clap3:
Вярно е, че пътя до излекуването ти от хеп. е дълъг и труден, но чак толкова колкото са ти казали не е.Ако имаш късмет може до три месеца вече да си на интерферон   :medicine:
Тук може да прочетеш за хеп.С   http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=143.0
Като за начало разгледай и този раздел
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=12.0
и се орентирай към специалист, който работи по програмата за лечение на хепатит.Запиши си час и носи всички изследвания, които имаш.
Той ще ти пусне допълнителни изледвания каквито са необходими/качествен и количествен тест също/, следва биопсия и изготвяне на протокол за лечение.
Подаваш протокола  в регионалната здравна каса и чакаш да те одобрят.Ако побързаш с всички процедури, може до края на март вече да си подал протокола :good:
Успех ти желая  :girl_angel:
Не се притеснявай да питаш за подробности, ние сме тук за да помагаме  :mamma:
Ваня
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 134
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2009, 12:20:06 »
Саше,здравей и от мен!Първо-поздравления за огромния ти успех в лечението си от зависимоста!След като си приключил с това,лечението на хепатита е като детска игра(не по-маловажно,а по-лесно)!Много чакане ще падне,защото всичко става много бавно,но знаеш че резултата е важен!
Веднага ще се обадя на Тошето от Пловдив и той(сигурна съм) че ще ти обясни всичко което трябва да направиш от тук нататък.Той не еднократно е помагал на сродни души и отгоре на това и той е с хепатит Б и е изминал целия път вече три пъти,така че....УСПЕХ!

Неактивен didi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 134
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2009, 12:25:21 »
УПС,грешка от недоглеждане!Извинявам се,че обърках буквите на хепатита!Простете ми!

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2009, 12:29:24 »
Браво човече :clap:Щом си се справил с наркотиците ще се справиш и с хепатита .Не отлагай,въоръжи се с търпение и разкажи играта на вируса. :cowboy:
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен alexandar

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Уточнения и благодарности!!!
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2009, 12:57:20 »
Добри хора благодаря,че веднага откликнахте на моя зов.Збравил съм да спомена,че в момента живея в София и най добре е да се лекувам тук.

Неактивен bibi123

• Немедицинско лице
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2009, 15:24:49 »
Здравей,
успеь и от мен,търпение му е майката :wink3:

Поздрави биби :flowers:

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2009, 15:33:12 »
В такъв случай ти препоръчвам да се ориентираш към доц.Антонов,аз съм при него и съм изключително доволна.А ето тук ще намериш и неговите кординати  http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=132.0
Поздрави

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2009, 17:09:49 »
Добре, ето как бих постъпила аз. Обаждам се и си запазвам час при Антонов, обаче около 6.03, че сега е в отпуск, и когато ме запишат отивам при личния и му искам направление (направлението важи 1 месец така че трябва да съобразиш кога да ти го издаде, за да е валидно към датата на часа ти при Антонов; имай предвид, че личният може да ти издаде само едно направление за гастроентеролог в рамките на един един месец) и освен това искай и направление за изследване на кръв и урина - трябва да имаш резултатите за асат, алат и ггт, когато отидеш при доцента. После доцентът ще ти каже какво да правиш нататък.
В общи линии - вирусно натоварване (ще те приемат да висиш 3 дни в болница) и когато то излезе, ще решат да ти правят ли биопсия и т.н.
Дани
Hang in there.

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2009, 18:36:24 »
Здрасти, добре дошъл и поздрави за отказването от наркотиците и алкохола. Често срещано явление е  бивш наркозависим да се пристрасти към алкохола, но ти си се отървал и от двете, което е направо страхотно. За лечението с интерферон може би са ти казали, че е почти невъзможно точно заради това, че си бивш наркозависим и бивш алкохолик, НО все пак е минало доста време и мисля, че предвид това, че си млад имаш добри  шансове. Дано не греша, но ти естествено трябва да направиш всичко по силите си , за да влезеш в листа на чакащите. Дали са ти  добри съвети  преди мен, само да допълня, че няма нищо стряшно, приемат те за 1-2 дена правят ти пълни изследвания и биопсия на черния дроб, която само звучи страшно , но всъщност не е, защото ти поставят местна упойка. Имаш голям късмет, че си в София, защото там са най-добрите хепатолози. Успех!

Неактивен drago

• Немедицинско лице
  • Публикации: 135
    • Профил
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2009, 19:16:10 »
Аз препоръчвам доц.Кацаров и д-р Милашка  във Военна Болница , аз се лекувам при него и сам много доволен , с него може да се свържеш , чрез център Интермед , който се намира във поликлиниката на военна болница

Неактивен Todor79

• Немедицинско лице
  • Публикации: 144
    • Профил
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2009, 19:24:14 »
За лечението с интерферон може би са ти казали, че е почти невъзможно точно заради това, че си бивш наркозависим и бивш алкохолик, НО все пак е минало доста време и мисля, че предвид това, че си млад имаш добри  шансове.

Аз не мисля че е така, защото на основание на националния консенсус даден пациент може да се лекува при това положение само ако се докаже че през последните 6 месеца не е употребявал наркотици чрез изследвания /какви - описани са в линка / ,така че човека няма никакъв проблем да се лекува за справка ще дам този линк  http://hepasist.org/index.php?page=menu3&sub=3_2  където е цитирана тази част на консенсуса
Поздрави Тодор
http://vbox7.com/play:6186d4b0

Неактивен estrella

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 26
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2009, 19:57:26 »
Здравей,
и аз да ти кажа добре дошъл и се радвам, че си стигнал до този момент. Аз като теб бях 6 години в комуна, за да излекувам първо зависимоста си от наркотиците, които взимах. Там по същия начин не мислих за хепатита, а и предполагам ако си бил в Рето си успял да видиш къде, къде по тежки случаи. Сега се сещам, че в Испания където аз бях имат хепатита, като настинка, а Спина (т.е. антитела), като грип. Но както и да е, радвам се, че си успял да преодолееш всичко това. Знам, че е много трудно и малко хора успяват да се променят, така че да не са нищо общо с това, което са били.
Аз незнам дали в Пловдив можеш да се обърнеш към някой специалист, но ако няма в София има и то на много места. Тука поне ще намериш достатъчно информация, която ще ти помогне да се ориентираш от къде да започнеш и към кой да се обърнеш.
Желая ти успех
Поздрави,
Стефка

Неактивен mihaela

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 74
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2009, 20:05:01 »
Добре дошъл във форума!
Жалко, че поводът е неприятен, но тук ще намериш съвет и така нужната подкрепа. Аз също като теб бях в комуна, само че в Испания, и дълго време не предприех никакви мерки срещу хепатита (сега съм в листата на чакащите). Важното е, че си се преборил със зависимостта, поздравления за което!  Сега се въоръжи с търпение, потърси специалист гастроентеролог и той ще те информира за всичко необходимо. Успех!
Поздрави
Михаела

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007