Автор Тема:  Здравейте. Моля, помогнете ми да се ориентирам.  (Прочетена 13893 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Здравейте. Моля, помогнете ми да се ориентирам.
« Отговор #15 -: Февруари 08, 2009, 10:49:38 »
Пам, доколкото знам, за да имаш Д, задължително трябва да си положителен и за В, така че отпада като вариант, ако приемем, че нямам хепатит В. А за хепатит Е лекарката ми обясни, че не е особено опасен, подобен на хепатит А, протича леко и не хронифицира и тъй като в България нямало  лаборатория, която да засича маркери на хепатит Е голяма част от неуточнените хепатити вероятно всъщност били хапатит Е.
Специално за хепатит Е, той наистина е подобен на хепатит А. Всички заразени се излекуват спонтанно и той не хронифицира. Вируса се пренася по орално-фекален път, среща се в Индия, югоизточна и централна Азия.
Хора от други страни, които се заразяват с този вирус, обикновено са такива които са пътували или живели скоро в някоя от горните области.
Не знам как лекарката ти е обяснила, че това е хепатит Е, ако ти или някой твой близък /който също трябва да е заразен/ не си пътувал скоро някъде в Азия.
За мен специално варианта е остър хепатит C, при който теста за антитела все още не положителен.
Другото, което остава е да има друга причина. Симптоматиката ти е абсолютно за остър вирусен хепатит, но би могло и да е друга причината.
Във всеки случай, не оставяй така нещата и се опитай да разбереш какво става.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2009, 09:01:16 »
Можеш да погледнеш и тази схема за диагностика на острите вирусни хепатити! :book_read:

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=854.msg16909#msg16909

Неактивен second

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2009, 01:10:04 »
Здравейте отново. Моя неуточнен хепатит най-после взе да се уточнява. Преди няколко дни ходих на консултация при д-р Йорданов. Той разгледа кръвната ми картина и ми каза, че за него това не е хепатит. По-специално обърна внимание на повишените ми левкоцити-18,8 и каза, че левкоцитозата много рядко се наблюдава при хепатита. Това, а също и процентите на Ly-54% и Mo-4% го навеждаха на мисълта за мононуклеоза и ме прати да си направя повторно изследване за Ебщайн-Бар вирус, като за всеки случай направихме повторно изследване и за цитомегаловирус, понеже цитомегалията понякога протича като мононуклеоза. Имах вече отрицателни изследвания за двата вируса, но явно тогава инфекцията е била в стадий, когато още е нямало антитела. Изследванията показаха EBV IgG - отрицателно и CMV IgG - положително с 268 ед./мл. при референтна граница от 15. От това което по късно прочетох за този вирус, цитомегаловируса (Cytomegalovirus hominis) е вирус от семейството на херпесните вируси. Наименованието си (Cyto-клетка, megalo-огромен) дължи на свойството си клетките, в които попада през инфекциозния период да придобиват огромни размери - до 25-40 микрометра. Вирусоносители са от 1% при новородените (при тях е най-опасен) до над 80% при възрастните, без повечето да подозират, че са носители на вируса. Заразяването става по различни начини: майка-плод, при възрастните чрез обмяна на всякакви биологични течности, дори по въздушно-капков път. След 20-60 дни инкубационен период след заразяването протича инфекциозно заболяване, което при хора с нормален имунитет е много слабо, почти или напълно безсимптомно и обикновено не се забелязва. По опасно е при бременни жени (за плода), малки деца и хора с вродена, придобита, медикаментозна или временна имунна недостатъчност. Аз явно съм от последната група, защото около Нова година бях нападнат последователно от 2 различни грипни вируса и се отнесох изключително небрежно към някакво лечение или каквито и да е други мерки и явно тук някъде е бил и края на инкубационния период на цитомегаловируса и белята стана. За всеки случай днес си направих и един тест за HIV - отрицателен. Заболяването протича опасно при заразяване плода на бременни жени. При възрастни  протича често като при мен, а именно ангина с хепатит, обикновено в лека форма, с повишение на трансаминазите. Инфекцията отшумява с активирането на имунната система. Възможни по-тежки форми на цитомегалията са тежък хепатит, ретинит(водещ до слепота), енцефалит и др. По-тежките форми се срещат обикновено при хора с трайно намален  имунитет. Затова е задължително за хора, които са установили, че са носители на цитомегаловирус да проверят и HIV статуса си. Наличието на вируса се установява чрез изследвания за антитела, които се появяват 3-4 месеца след заразяването. Наличието на антитела не гарантира доживотен имунитет, тъй като вируса не се изчиства напълно и е възможна реактивация.
При това положение мисля мога да приема, че този вирус е бил причина за състоянието ми т. е.  съм прекарал цитомегален хепатит и че вероятността на имам хепатит С е малка и няма нужда да си правя ПСР изследване. След около седмица съм на контролен преглед в Инфекциозното, предполагам там ще ми направят някакви изследвания и се надявам всичко да се потвърди.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 10:30:02 от second »

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2009, 08:55:26 »
Здравей!

Значи е по-малкото зло и трябва да си щастлив, че не е хепатит! :congrats:

Поздрави, :flowers3:
Мери

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2009, 09:09:52 »
Здравей!
Поздравления за това, че беше упорит докрай и успя да разбереш какъв е проблема!  :clap2:
Радвам се, че излезе нещо доста по-леко от вирусен хепатит и ти пожелавам само здраве оттук-нататък!  :good:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007