Автор Тема:  Споделете опита си  (Прочетена 4639 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mariyana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Споделете опита си
« -: Февруари 19, 2009, 23:18:28 »
Здравейте!
Нов член съм. Имам близък с установена диагноза хепатит С Вирус и чернодробна цироза на вирусна основа тип В по Чайлд. Има и друго сериозно заболяване-атеросклероза  на кръвоносните съдове
с направен бай-пас на лява артерия на илиума и на ляв бъбрек.От няколко години е с постоянно кръвопреливане, като в началото беше през 5-6 месеца, а през изминалата година стигнахме и през месец понеже е с много ниски стойности на хемоглобина падат до 64.АСАТ И АЛАТ са силно завишени до над 5 пъти.В момента не мога да дам точни данни.Въпросът ми е може ли да започне  лечение с интерферон при положение, че взема и антикоагуланти. АКО има някой с подобен проблем моля споделете опита си
благодаря
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 23:37:36 от Мариана Стефанова »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Споделете опита си
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2009, 01:15:08 »
Здравей,
Само искам да кажа, че ще ти отговоря по-подробно, но ми трябва малко повече свободно време, за да ти изровя полезна информация по темата. Малко съм зает в последните дни, но скоро ще пиша.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Sciencemax

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 129
  • sincemax@gmail.com
    • Профил
    • Помощна информация за болните от Хепатит!
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2009, 11:02:09 »
Зареди таблицата от линка и провери наистина ли е клас Б цироза? Таблицата автоматично изчислява класа , като въведеш данните в жълтите полета!

http://sites.google.com/site/sinsemax/Home

Лечението с Интерферон и Рибавирин ще доведе до 29% риск от декомпенсация на цирозата. Може би риска е оправдан, защото ако вирусния отговор е добър си заслужава. Живота му може да се удължи до 10 - 15 години до трансплантация ако се пребори с вируса!
Разбира се декомпенсацията понякога е фатална, но при състоянието му всичко може да бъде фатално.

След консултация с лекар! Трябва подготвително да пие някои добавки коензим, селен, легалон, витамин Е, урсодиол и др. в таблицата ги има в "препоръки"

Да се започне лечение с рибавирин и интерферон , като се следят всички кръвни показатели. На четвъртата седмица да се направи измерване на вирусното натоварване, ако намалението е над 10 пъти и няма недопустими промени на кръвната картина или други проблеми , трябва да се продължи до 24 или 48 седмици в зависимост от генотипа! Ако рибавирина намали недопустимо еритроцитите да се замени с Алиния.

За да кажа по-точно точната стойност на вирусното натоварване на 4тата седмица от лечението , която е задоволителна ми трябва вирусния му товар сега! Имам предвид, че ако няма задоволителен отговор не трябва да се продължава заради риска от декомпенсация. Това ще е ясно на четвъртата седмица!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2940
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Февруари 21, 2009, 11:43:08 »
Sciencemax,

Бих искала да ти напомня, че тук не сме лекари и не следва да  изказваш категорични отговори, на които никой от нас няма право. Никой и не може да предвиди какво би било вирусното натоварване на 4та седмица- даже лекарите не го могат, камо ли ние?

Благодарни сме и за таблицата, която изчислява и прогнозира вероятности, но нека напомня, че само биопсията е най-сигурният метод за определяне на А и Ф, така че аз не бих отхвърлила с лека ръка написаното от Марияна, защото Б по Чайлд говори , че вече е правената такава ( биопсия).

Неактивен Sciencemax

• Немедицинско лице
  • sincemax@gmail.com
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 21, 2009, 12:50:31 »
Вирусното натоварване спада по логаритмичен закон, по-точно пропорционално на десетичния логаритъм от вирусното натоварване. Преминаването към логаритъм води до привеждането на функцията на падане в линейна. Лесно може да се изчисли, колко би могло да бъде вирусното натоварване в четвъртата седмица , за да се счита , че отговора е по-добър от PVR! Просто се изчислява точката на пресичане на уравнението на права с абцисната ос. Например ако тръгне от 2 000 000 , за да е PVR трябва да е по-малко от 200 000 след 4 седмици!

Има три вида отговори:
1. RVR - нула вируси на 4 тата седмица - най - добре
2. EVR - нула вируси на 12 тата седмица - добре
3. PVR - нула вируси на  24 тата седмица - не толкова - добре, но все пак задоволително.

Ако казвам нещо , значи съм го сметнал, поне това мога!

А и друго: Child-Pugh е неинвазивен метод , за голямо съжаление на биопсистите и не говори за биопсия!
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 13:09:01 от Sciencemax »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Публикации: 2940
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #5 -: Февруари 21, 2009, 13:36:59 »
Специално при вирусното натоварване не може да ме убедиш ,че може да се изчисли какъв ще бъде отговора на 4та седмица. Имам приятелка с която започнахме лечение с еднакви стойности, а всяка показа тотално различни междинни и крайни резултати по време и след лечението. Всичко е строго индивидуално и наистина  съжалявам, че го казвам, но няма реално доказателство,че съществува закономерност при хепатита.

Неактивен mariyana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #6 -: Февруари 21, 2009, 14:47:23 »
Благодаря на всички !Забравих да споделя,че  от почти година е и на медикаментозно лечение с Касил и Трансметиил.Често приема и желязо,също и фолиева киселина.Бил е на лечение в клиниката по гастроентерология към УМБАЛ"Света Марина" Варна и в момента също е там.Точно поради  тая причина не мога да публикувам никакви резултати от изследвания.Всичко :епикризи и резултати са с него.
Надявам се скоро да мога дам по-конкретни данни.
Поздрави на всички!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2009, 16:37:03 »
Здравей и от мен!

Добре дошла във форума!

УМБАЛ "Света Марина" Варна е една от клиниките в България, където работят добри специалисти в областта на вирусните хепатити.
Все пак може би е добре да чуете мнението и на някой от специалистите от софийските клиники - доц. Антонов, проф. Кръстев или проф. Чернев. Ето координатите им - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=863.0
Ситуацията с твоя познат е доста сложна и би било добре да се чуе и още някое мнение по въпроса дали е възможно лечение с интерферон при тези съпътстващи заболявания.

Лечението с интерферон алфа има многобройни противопоказания, едни от които са - декомпенсирана чернодробна цироза и тежки придружаващи заболявания на сърдечно-съдовата система

Поздрави и успех!
Мери
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 18:37:21 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Sciencemax

• Немедицинско лице
  • sincemax@gmail.com
    • Профил
Не ме разбираш!
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2009, 20:04:27 »
Не казвам, че знам как ще отговори на лечението!
Казвам , че е добре да отговори максимално бързо! Също така казвам, че ако отговори с по-малко от 10 торно намаляване на вирусния товар на 4тата седмица е опасно и почти безсмислено да го мъчат с лечение!

Освен това , ако знам вирусния му товар в момента мога да кажа точното число, което най-много трябва да има като брой вируси на 4тата седмица , за да има смисъл да продължи лечението!

Между другото има случай на пълно излекуване само с 4 инжекции и то на човек с напреднала фиброза. Така, че и 4 да издържи пак има шанс!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007