Автор Тема:  Кошмара се върна  (Прочетена 2821 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 101
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Кошмара се върна
« -: Март 26, 2009, 16:44:22 »
Здравейте.
Дъщеря ми е на 13. Откриха и хепатит б едва на 2годинки. Проведохме 6 месеца интерфероново лечение. След лечението пср-, трансиминази в норма, антиген+. И така спокоен живот 10години. Сега пуснах контролно пср, което за мой ужас е+21 900 IU/ml; Трансиминази и ггтп в норма. Лекарите казват, че при тази активност лечение не се провежда. :scream:аз самата съм с б хепатит в преход към цироза. Трябва ли да се чака и при детето да стане така за да се лекува??? Тя е само на 13, знае се че давността при нея е от 13 години. Какво ще стане след още 13 всички знаем. Моля ви ако някои знае подобен случаи да ми пише. Не мога да се примиря че вируса се размножава в кръвта на детето ми а аз нищо не правя. :angry3: :crying2:
« Последна редакция: Март 26, 2009, 17:47:22 от Мариана Стефанова »
Хепатитчо :)

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Кошмара се върна
« Отговор #1 -: Март 26, 2009, 17:24:33 »
Лора не знам какво да кажа :(Много съжалявам,че става така.Кои са тези лекари? Не знам коя е причината за решението пациентите с нормални трансаминази да не подлежат на лечение.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 17:47:50 от Мариана Стефанова »
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Кошмара се върна
« Отговор #2 -: Март 26, 2009, 18:51:46 »
Цитат
Кой да бъде лекуван: Даже при пациенти с постоянно нормални нива на ALT е установено увреждане на черния дроб, така че лекарите трябва да вземат предвид и нивата на ALT, заедно с вирусния товар и възрастта на пациента. При HbsAg-позитивни пациенти с нива на HBV DNA по-високи от 20,000 IU/mL и нормални нива на ALT трябва да се обмисли биопсия, особено за пациенти над 35 години. Ако се установи умерена фиброза или по-голямо увреждане, също трябва да се мисли за лечение. Пациенти с нива на HBV DNA по-високи от 20,000 IU/mL и повишени (един до два пъти нормалното) нива на ALT “определено трябва да бъдат лекувани, независимо дали им е направена чернодробна биопсия.”

Експертите са раздвоени по въпроса кога да лекуват пациенти с нормален ALT и ниво на HBV DNA под 20,000 IU/mL. Някои специалисти смятат, че такива пациентит трябва да се лекуват но повечето смятат, че няма достатъчно научни данни в подкрепа лечението на такива пациенти, особено ако са млади и все в още имунно-толерантния етап на инфекцията. Групата експерти е единодушна, че такива пациенти трябва да се наблюдават на всеки 3-6 месеца, като се обмисли евентуална биопсия за определяне увреждането на черния дроб и нуждата от лечение.
Цитатът е от тук - Месечен обзор на научните публикации, свързани с хепатит Б - януари 2009

Здравей, Лора!

За съжаление все още не е открито лекарството, което да се противопостави на вируса на хепатит В и да може да изчисти напълно вируса. Целта на едно лечение при хепатит В е да се намалят копията на вируса и да се смъкнат ензимите в граници. Изчистването на HBsAg само в много редки случаи се случва.
Именно затова лекарите не смеят да предприемат лечение при ниски ензими и ниско вирусно натоварване. Защото всъщност целта при тези пациенти е постигната - те се очаква да са само носители на вируса и да нямат активно заболяване.
Имай предвид, че едно евентуално лечение може да има и обратния ефект при хепатит В - вместо да намали копията на вируса - да ги увеличи.

Въпросът - дали да се предприеме лечение или не не е толкова лесен за решаване, особено, когато става дума за едно дете.
При децата често пъти имунната система "толерира" вируса в периода на подрастване и няма значителни увреждания на черния дроб. Да се надяваме, че в близките години ще се появят по-надеждни лекарства за хепатит В. Всички разчитаме на това. Дори някои се жертваме лично за науката :medicine:!
Най-искрено пожелавам на детенцето ти и на теб да се избавите от проклетия вирус!
Понякога в живота стават и чудеса! :flowers3:

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007