Автор Тема:  Новата "първолачка"  (Прочетена 7632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Новата "първолачка"
« -: Април 01, 2009, 20:02:28 »
Здравейте на всички!

Казвам се Десислава, на 32 години от София. Вече писах лично на Радослав, но сега искам и тук да напиша- този човек  е АНГЕЛ!  просто, наистина не вярвах че има такива хора като него у нас...такава отдаденост на каузата хепатит С не бях срещала. при това- изключително компетнетно и аналитично. Искрено поздравявам момъка и му желая да  Е ЗДРАВ, ЗДРАВ И ПАК ЗДРАВ ! Господ да го благослови да добрината и милосърдието му ! е, надявам се всички вие сте съгласни с мен! новият сайт  е супер и доста подреден- както си му е реда!
надявам се в него да влязат и "експертите"  у нас- повече интервюта от специалисти. наскоро в Александровска споменах на младия наблюдаващ ме асистент за този форум и той не беше чувал за него. аз лично бих прегърнала идеята за повечко реклама на сайта.

накратко за мен- до миналата година само бях чувала заглавието на вируса С. никога, ама никога не ми е минаало през ум за какво може да иде реч...откриха ми го 10 дни преди да родя и адът при мен беше умопомрачаващ ...в момента ме е страх най-вече за бебче - малко момиченце, София- чакам 6-тия месец за да и направя качествен ПСР.

на мама и се наложи да открива първоначално топлата вода...без да искам попаднах на "компетентен" гастро във "Вита", КОЙТО, вместо да ми обясни какви изследвания да си направя, взе да ме пита колко партньора съм имала в живота си и че как това е полово- предавана болест /моят съпруг, естествено, няма хепатит с/- почти му се вързах в началото; след това, блатодарение на интернет и този форум успях да науча всичко, което трябва ...няколко месеца ми трябваха за да изясня нещата при мен. често ми се искаше да се включа тук, но незнам защо не намирах сили ..е, вече ще съм по-акивна.
накратко, ензимите ми са ми в норма, но вирусния товар доста висок. 2 990 00 IU/ml...аз съм пациентка на проф.Чернев и съм изключително доволна и от него, и от целия екип - благодарности!!- невероятни професионалсти. все още нямам биопсия- ще се радвам ако някой ме успокои, че не боли, защото адски много ме е страх. въпреки, че имам опит с болката от секциото, мисля че това е по-гадничко...така ли е ?
 засега толкова- ще се включвам пак !!!
« Последна редакция: Април 02, 2009, 08:17:22 от Мариана Стефанова »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
Re: новата "първолачка"
« Отговор #1 -: Април 01, 2009, 20:14:59 »
Здравей и добре дошла! :flowers2:
Вече си разбрала, че си попаднала на правилното място и не се притеснявай да питаш, всеки, който има възможност ще ти отговори.
За биопсията е изписано много във форума.
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1698.0
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1593.0
Може да прочетеш и статиите във сайта www.hepactive.org
Pozdrawi

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен cveti

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #2 -: Април 01, 2009, 20:28:16 »
Здравей Деси! Успех и от мен, макар че май съм по-нова и от теб в това. Стискам палци на бебе всичко да му е наред! А ти ще се справиш, трябва да се грижиш за новия живот, така че нямаш избор! Поздрави! :flowers3:
цвети

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 01, 2009, 20:54:07 »
Здравей и от мен и добре дошла!
Да те успокоя за биопсията няма нищо страшно,а и щом секциото си преживяла значи биопсията ще ти се стори като разходка сред природата.Дано с малката всичко е наред и е здравичка.
Поздрави и Успех!

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #4 -: Април 01, 2009, 21:29:13 »
Поздрави за бебчето!Да ти е здраво и щастливо!

Добре дошла и във форума-нашето голямо семейство!

А за Ради-да, наистина е страхотен,аз също като тебе,не вярвах на очите си ,че има хора,които абсолютно безкористно,и добронамерено ти помагат да направиш първата стъпка!

Поздрави,Теди

Неактивен cvetna

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 01, 2009, 22:12:13 »
Здравей Деси и добре дошла :)

Останалите вече са ти писали, само да се включа и аз за биопсията  :wink2:

Нищо страшно няма, почти не усещаш как става, после лежиш на една страна 2 часа и това е :) И ще знаеш какво е състоянието на дроба ти ;) не се притеснявай за това, почти всички сме го минали и никой не е имал проблеми.

Неактивен Cvetanka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #6 -: Април 01, 2009, 23:05:32 »
Здравей Деси,
Аз също съм нова както като незнаещ до скоро притежател на хепатита, така и като участник във форума. Даваш ми повод и аз да изразя възхишението си и от Радослав, и от Мариана, както и от всички други "колеги", които бяха така мили в най-объркания  период от моя живот да ми подадат ръка, предоставяйки ми съответните тъй ценна информация и съвети.
Относно биопсията (преди 2 седмици ми правиха) искам и аз да ти кажа, че с местна упойка не боли, макар че се усеща. Понеже докторът видя, че съм много притеснена, предложи да ми  сложи пълна упойка (но аз "смело" отказах), така че за да си по-спокойна може да си поискаш.
Стискам палци и ти пожелавам хубави резултати!
До скоро! :bye2:

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 02, 2009, 00:00:10 »
Благодаря на всички, които ми пишат! някои профили съм срещала многократно, но сега като чета неща до мен ми е още по-приятно...искрено благодаря !

забравих да отметна, че съм генотип 1,което леко ме натъжава, защото съм наясно, че е най-сложния за повлияване.
искам да питам ако някой знае: знам, че консенсуса з лечение изисква задължително биопсията, но в слчаите, когато има висок вирусен товар не следва ли да се приложи задължително лечение и без биопсията??? според мен, един висок вирусен товар винаги е индикация за прогресиращо заболяване. искам също да отбележа, че аз първончално синаправих количествен ПСР в лаборатория писанец /www.pisanec.com/- Пловдив; там работят с TaqMan Real Time PCR- твърдят, че единствено те имат този апарат, но аз не съм сигурна дали е така. но, това е без значение. имам два различни резултата, съответно в различни единици. цитирам ги, за чуя вашето мнение- както и да обръщам с множителите, е очевидно, че има раминаване, при това доста голямо ...втория е правен при д-р Цветанска от Детската педиатрия

първи резултат: 4 892 034 копия/ml
втори резултат: 2 990 00 IU/ml

според вас, струва ли си да направя трети за проверка? на друго място...ясно е, че вирусния товар е висок, така или иначе.

искам да питам и още нещо! тъй като аз за себе си не мога да си изясня откъде точно съм го пипнала, смятате ли, че висок вирусен товар предполага носителство от повече години- например 7-8 години!???

предварително благодаря на всички!
желая ви късмет и оптимизъм!

Неактивен ehristova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #8 -: Април 02, 2009, 00:17:22 »
Здравей Деси,
По  повод на лабораторните изследвания искам да ти кажа, че в момента и аз не намирам в невидение.
Пуснах си ПСР в Българо-германската лаборатория в Пловдив и друг при д-р Цветанска. Единият е положителен , а другият -отрицателен. Не знам на кой да вярвам. Днес си пуснах още два ПСР-а в други две лаборатории и ще чакам техните резултати. Вече незнам какво да мисля.
По принцип може да има разминаване в количеството на вируса, ако двата ти ПСР- са правени в интервал от време. Но при теб разликата е много голяма.
При мен преди лечението единият ми ПСР беше 150 000 копия, а другият 48 000 . И двата бяха правени в една и съща лаборатория.
Просто незнам какво да те посъветвам в случая.
Успех!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #9 -: Април 02, 2009, 00:40:18 »
Здравей, Деси! :flowers:

Добре дошла във форума! Ще се радваме, ако подкрепиш нашата кауза и станеш член на сдружение ХепАктив, което съвсем скоро основахме. Това можеш да направиш, като попълниш формата за членство - http://hepactive.org/content/about/member

Виждам, че вече са ти отговорили на всички въпроси!

Ето още информация за тестовете за вирусно натоварване при хепатит C

Цитат
Измерителни единици и чувствителност на тестовете
Общоприетия стандарт за измерване е IU = International Unit. Този стандарт е общоприет и вече почти масово навлязъл навсякъде. Тъй като има китове (kits) или образец (assay) за тестове, лабораториите в зависимост от това кой кит (образец) използват имат таблица с помощта на която обръщат изчислените копия на вируса към International Units. Така резултатите се стандартизират и могат лесно да бъдат тълкувани, независимо в коя лаборатория е правено изследването.

Ако пациента иска да обърне резултатите от изследванията с в копия  - copies/ml (или eq/ml), то тогава се препоръчва да умножи резултатите си по 3.

Каква е чувствителността на различните тестове.

- PCR тестовете имат чувствителност 50 IU/mL. Т.е. те не могат да потвърдят със 100% че изследвания пациент няма някакви минимални количества на вируса в кръвта.

- bDNA тестовете в зависимост от използвания кит имат различна долна и горна граница, мисля че при почти всички тя е почти еднаква. Тук ще цитирам горната и долната граница на един от използваните образци Bayer Versant™ HCV RNA 3.0 Assay (bDNA)

- Долна граница : 615 IU/mL (3200 copies/mL, използва се множител 5.2)

- Горна граница : 7 690 000 IU/mL (40 000 000 copies/mL, използва се множител 5.2)

- TMA тестовете имат чувствителност от 5-10 IU/mL

Повече по темата можеш да прочетеш тук: http://hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/hcv_viral_load_tests

Благодарим за хубавите думи за сайта! Той е още съвсем новичък и тепърва ще става все по-хубав и по-полезен. Сдружението ни също се надяваме да се попълни с много членове, които да застанат заедно с нас зад идеята за по-добролечение, по-добра осведоменост и по-добри резултати при борбата с тази коварна болест!

Поздрави,
Мери

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #10 -: Април 02, 2009, 04:51:35 »
Здравей,не мисля че има смисъл да си пускаш ново изследване ,защото съм сигурна,че ще даде съвсем друг резултат от предните две.Според мен годините носителство на вируса и натоварването не зависят едно от друго мисля,че се влияе от това как имунната система действа,какво ядеш и пиеш,моментното ти емоционално  състояние.При мен в разтояние на 3 месеца два резултата с голямаа разлика единия е 250 500,а втория е 10 300 000,хепатита го имам от около 10г. Затова е добре да се прави биопсията,за да се види какво е увреждането.

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Новата "първолачка"
« Отговор #11 -: Април 02, 2009, 08:12:44 »
Здравей,Деси!
Добре дошла и от мен във форума!  :flowers4:
Първо поздрави за  :baby: Да ти е жива и здрава малката госпожица :baby2:
Вирусното натоварване няма нищо общо със състоянито на черния дроб.Моят съпруг е с ниско вирусно натоварване 150 000,а е с А3 преход към А4.Така,че и аз като всички останали ще ти кажа изчакай резултатите от биопсията.Желая ти успех!  :kiss:
« Последна редакция: Април 02, 2009, 08:16:55 от Мариана Стефанова »

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #12 -: Април 02, 2009, 13:30:28 »
Здравей, Деси!
Планирана ли ти е вече биопсията?
Аз вероятно ще ходя в Александровска към средата на април.Ако се засечем, ще ти стискам ръката, макар, че няма нужда.
Биопсията е...........все едно те е ритнало бебето в корема :girl_wink:
По-важен е резултата и аз ти желая възможно най-добрия  :doubleup:

Ваня  :flowers3:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #13 -: Април 02, 2009, 21:33:01 »
Деси, вече шест месеца не съм чула в този форум някой да го е заболяло нетърпимо по време на биопсия. А всъщност през ден-два ги биопсират различни хора от форума.
Така че, спокойно.
А за доктора с идеята, че това е "полово предавана болест"- бягай далече от него, нито разбира, нито е чел, нито му се чете. Такъв не ти трябва.
Дани
Hang in there.

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
« Отговор #14 -: Април 02, 2009, 22:25:32 »
Здлавей, Деси
Аз само да кажа за биопсията.Не е страшно.А ,ако ти я прави  проф. Чернев уверявам те докато разбереш какво става всичко ще е свършило.
Това не трябва да те притеснява.Минава лесно ибързо.Виж разправиите с касата са сложното и отнемащо многоооо енергия нещо.
Късмет,
Меги

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007