Автор Тема:  Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР  (Прочетена 25467 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,

Както знаете този сезон на ВИП БРАДЪР е благотворителен- всяка седмица съквартирантите набират средства за различни каузи. От четвъртък тяхната нова мисия е набиране на средства в полза на хепатитно болните. Един от начините е ( което искат и от самата Нова Телевизия) един човек ,болен от хепатит да влезе за няколко часа в самата къща и да поговори със съквартирантите- да им разкаже личната си история и в общи линии за какво заболяване става на въпрос. Целта е самите съквартиранти да се борят активно, а зрителите да прегърнат идеята и да гласуват.
В момента все още Нова Телевизия не разполага в човек, готов да влезе там, затова ако някой от вас желае да заеме това място, нека се свърже с нас в близките 24 часа. Преди да реагирате първосигнално и да кажете "Да" преценете минусите и плюсовете за самият вас, какви ще бъдат последствията и дали можете да се справите. Ще трябва да говорите за себе си пред камера, да разкажете как сте се заразили, как сте реагирали, въобще всичко онова което засяга хепатита в личният ви живот. От една страна ще оголите себе си, но от друга ако се чувствате сигурни, ще защитите не само себе си, но и всички хепатитно болни и ще внесете яснота по много въпроси.
Никой от нас няма идеята да прокламира тази проява,моля не го приемайте като реклама, тук само я съобщаваме.

Очакваме коментари!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР
« Отговор #1 -: Април 06, 2009, 22:22:52 »
Добър вечер на всички !
Идеяте е чудесна Силвана, но тя вече е инициирана от Хепасист , Д-р Станимир Хасърджиев и неговия екип.Така ,че би трябвало да сме колегиални . А защо не колаборирате с тях за съвместни взаимоотношения.Целта и на двата форума е една и съща , нали така в помощ на Хепатитно болни.
Поздрави
Теодора

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #2 -: Април 06, 2009, 22:26:57 »
Не мога да повярвам, че това ще се случи.
Силвана, чета твоята публикация в деня, в който бяхме наречени "определен контингент" по БНТ.
Човекът, който ще влезе, трябва да е много стабилен психически, да може да се изразява добре и да се концентрира върху това, че не сме контингент някакъв. И че всеки дванайсти не са "много малко болни".
Аз още не съм превъзмогнала хорските предразсъдъци, има и хора, на които трябва да споделя, преди да го споделя с цяла България. Оса цялата се разтрепервам, когато знам, че ме гледат и преценяват повече от 15 човека на възраст над 15 години. Така че явно няма да съм добър посланик на идеята. А отговорността е голяма.
Но съм убедена, че такъв човек има.
Дани
ПС Иначе бих опитала да напиша писмо до ВИПовете с моята история, ако това ще помогне. А можем всички да участваме в написването.
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #3 -: Април 06, 2009, 22:37:24 »
Идеята за влизане на хора със специфични проблеми в къщата на ВИП Брадър е част от политиката на самото шоу.
В момента Хепасист активно работи за осъществяването и реализирането на проекта, свързан с излъчванията. Тази вечер имахме среща с д-р Хасърджиев и се разбрахме тук да се опитаме да намерим още хора, които да са готови да влязат в къщата и да разкажат и споделят своите лични истории. В събота също ще има акция, при която ще се правят изследвания на всички хора, които имат желание да се изследват за хепатит. Ние също ще се включим в нея, за да помогнем в организацията в съботния ден. Призовавам всички, които искат и имат възможност, да дойдат в събота и да се включат, за да помогнем за каузата Хепатит.
Така, че това съобщение на Силви не е нападателно, а цели да помогне да се намерят още хора с лични истории, свързани с хепатита, които да са готови и имат желание да се появят публично и да разкажат за себе си.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #4 -: Април 06, 2009, 22:54:55 »
Съгласна съм с Дани.Идва много неочаквано това предложение.Моето лично мнение за това дали трябва да се огласява дадено заболяване се различава коренно от това на мъжа ми.Това е единствената причина,която ме спира за да бъда по-активна в борбата срещу тази коварна болест.Все пак колкото и да се опитвам да се поставям на негово място,не е като да си болен с такава тежка диагноза.Само той си знае с каква мисъл се събужда всяка сутрин.Така че ако се намери човек който не се чувства зависим по някакъв начин от хорското мнение и невежество,от работодател, от колеги,от здравно (не) обслужване,който да влезе в къщата,ще бъде страхотно.Но все пак подкрепям идеята на Дани за открито писмо в което да стане ясно ,че хората болни от вирусен хепатит не са "определен контингент" и че се нуждаят както от морална така и от финансова подкрепа за да продължават да се борят ежедневно.Да се разбере,че е по-лесно да има превенция и такава инвестиция е нужна да се направи веднага.Бих била любопитна да видя колко човека ще се съгласят на изследване там на място.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 06, 2009, 22:58:51 »
Идеята ,която ще бъде осъществена благодарение на д-р Станимир Хасърджиев и екипа му от сдружението Хепасист е страхотна.мисля,че най-подходящия човек е Тодор който е показал не веднъж отношението си към хепатита и защитата на правата ни както и има смелостта да застане пред камера и да говори открито за проблемите ни без да се притеснява от камери и публичност :congrats:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Април 06, 2009, 23:52:43 »
Д-р Хасърджиев е успял да се пребори редакторите на ВИП Брадър да разберат, че хепатита е сериозно заболяване и засяга много хора, което наистина е страхотно  :congrats:
Надявам се, че през тази една седмица през която мисията на ВИП Брадърите ще е посветена на хепатита, наистина много хора ще успеят да научат за болестта и за това, че никой не е застрахован и което в крайна сметка ще накара много хора да се изследват.
Мисля, че Тошко ще се представи много добре, освен това има не малък опит в медиите и ще съумее да се държи свободно пред камерите  :congrats:
Доколкото разбрах обаче, ще искат да вкарат поне 2-3 души, така че нека ако някой смята, че няма да има проблеми да говори свободно и да се държи спокойно пред камерите, да каже.
Нека и тези, които искат да дойдат в събота, да кажат, а след като се знае точното място и час, ще пишем допълнително.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #7 -: Април 07, 2009, 00:01:34 »
Здравейте и от мен,

Дани, абсолютно съм съгласна с теб и с това, че вместо да се дават определения като "контингент", голям или малък, няма значение, трябва да се алармира обществото, че болестта хепатит я има и тя е сред нас. Да стане ясно, че всеки един може да бъде заразен и че никой не е застрахован.
Смятам, че именно медиите и интернет са трибуните за това и всеки един от нас може да помогне това да достигне до повече хора.
Всеки един от нас може да направи така, че повече хора да научат, че има хепатит, че той не е имагинерно понятие и че е хубаво превантивно да се правят изследвания, за да знае човек какво му е състоянието.
Много хора именно благодарение на това, че са си правили изследвания са научили своевременно за хепатита и са се подложили на лечение.
Това е важното, хората да не чакат да се достигне до сериозни увреждания, а превантивно да се изследват и при нужда да реагират адекватно.
Важно е да се борим заедно срещу тромавата система, липсата на информация и да си пожелаем да доведем тази битка до пълна победа!!  :congrats:

Поздрави и здраве на всички,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

• Профил
« Отговор #8 -: Април 07, 2009, 07:16:17 »
Не разбирам кое от съобщението ми може да се разчете като нападателно? Никъде не нападам, а и няма да го направя, Хепасист, напротив, както Радо спомена ще имаме съвместна акция в събота но тъй като часа не е уточнен, смятах по-късно да пусна друга тема, когато всички подробности са изчистени.
Теодора, съжалявам ако така си го разбрала,но ако прочетеш още веднъж поста ми, ще разбереш че не съм нападателна даже и на йота  :girl_wink: С Хепасист сме в  приятелски отношения и се надявам и за в бъдеще да си сътрудничим в полза на болните.
Относно влизането в къщата съм съгласна ,че е доста трудна задача, но не и непосилна. Затова и казах,че всеки трябва да си даде реална оценка на "-" и "+", за да няма после изненади.
Тетибулка, писмото също е идея, но трябва да се обсъди с д-р Хасърджиев. Ще ви държим в течение.
А дотогава- приятен ден :)

Неактивен Vancheto

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
« Отговор #9 -: Април 07, 2009, 09:29:33 »
Здравейте!
Аз бях готова да застана пред камерата на Нова телевизия със съпруга си и дъщеря си и да разкажа моята история, говорих два пъти със сценаристката и всичко беше уточнено.Споменах само, че сина ми не желае да се снима и да се говори за него.
Разбираемо е, все пак е на 15г., трудна възраст, и той си има проблеми и право на личен живот.
Знаем колко могат да са жестоки децата понякога, така че го оправдавам.
Явно решиха, че историята ми не е достатъчно трогателна в такъв вариант и повече не ми се обадиха.
А може би причината е в това, че не желая да пътувам до София, а предпочитам да ме снимат тук.
Въпреки това се замислям за участие в къщата, защото в триминутния клип от мен явно се очаква кратка история с някоя и друга сълза, но в едно еднодневно пребиваване в къщата човек може да каже много неща, стига да не излъчват избирателно и пак до хората да не стигне посланието, което искаме да пратим.

Искам да поканя хората свързани с хепатита от Стара Загора, Казанлък и региона да се кооперираме няколко човека за пътуване до София в събота и да се включим в тази акция.
Тел. ми е 0886277076

• Профил
« Отговор #10 -: Април 07, 2009, 09:44:35 »
Ванче, доколкото аз знам се касае за 2-3 часово пребиваване там, не за цял ден. А иначе ще се радвам безкрайно много да се видим в събота на проявата  :flowers4:

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #11 -: Април 07, 2009, 09:54:42 »
Силвана, здравей!
Сигурно нещо не съм прочела, но къде и кога точно в събота ще бъде проявата - изключвам всякакви ангажименти с шоуто.

Таня!

• Профил
« Отговор #12 -: Април 07, 2009, 10:07:15 »
Проявата е запланувана за събота , 11 април пред НДК. Ще бъдат опънати шатри, ще има подсигурени лаборанти които на място ще взимат кръв за изследване на хепатит С ( за хепатит В няма моментно изследване). Ще присъстват самите Вип Брадъри, които ще агитират хората да се изследват ( ще се заплаща, кой колкото прецени,може и 5ст, може и 5 лв, като парите набрани по този начин отиват към средствата от смс-те и накрая цялата сума ще се оползотвори в име на превенцията от хепатит, информиране и тн. ).

Часът ще бъде уточнен допълнително.
« Последна редакция: Април 07, 2009, 10:17:48 от Силвана Лесидренска »

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
« Отговор #13 -: Април 07, 2009, 10:56:39 »
Според мен проявата е със страхотната идея да се популяризира факта, че няма защитени от болестта и най-доброто, което може да се направи, е всеки да се изследва.
Възхитена съм от факта, че това ще бъде видяно от толкова много хора.
И никак не разбирам къде е противопоставянето между Хепасист и нашия форум.
Аз мисля, че такова няма и не би могло да има, защото каузата ни е една, а и не съм разбрала да имаме различни идеи по някой въпрос.
Затова, Теодора, ми се струва, че изкуственото създаване на подобно напрежение няма място сред хора като нас.
Дани
Hang in there.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #14 -: Април 07, 2009, 19:15:01 »
Здравейте – аз също чух за тази инициатива, но за съжаление в момента не съм в състояние да помогна. Въпреки, че съм съвсем от скоро тук, отскоро знам за вируса си и не съм се сблъскала още със сериозни процедурни проблеми  с касата ще се осмеля  да си кажа мнението. Приветствам  идеята и изобщо всякакви кампании които вдигат шум около проблема, както и хората които са решили да участват. Без значение дали е във ВИП брадър, новините или Господари на ефира. Надявам се в следващите кампании да имам възможност да се включа И на мен не са ми много по сърце публичните изяви, да не говорим че и аз още не съм казала на колегите ми, който са 60 човека, и не знам как ще реагират  (не очаквам никакво дискриминационно поведение да си призная, но все пак малко се опасявам да не започнат да ме гледат като изкопаемо, или още по-лошо – със съжаление).  Но знам, че съм длъжна да правя  усилия да променя това което не ми харесва. Така че въпреки, че не ви познавам ви моля да участвате ако имате възможност, защото това може би ще помогне на много хора вкл. и на мен – първо за превенцията на болестта (доколкото разбрах в България дарената кръв се изследва за хеп. С от 5-6 години а в САЩ от 92г. – може би затова има толкова много заразени при кръвопреливане у нас), и второ - за да се размърдат малко институциите и да усетят обществен натиск върху себе си - защото наистина чакане по година – две за отпускане на лечение звучи абсурдно – особено като се има предвид че самото лечение е дълго, периодът после за наблюдение също и така си минават години от живота ти.  Ванче надявам се да успееш да се включиш в инициативата и те аплодирам за желанието. Аз за сега ще пращам смс-и и ще кажа на приятелите ми да пращат. И също така се радвам, че си партнирате със сдружението Хепасист - ясно е че колкото по-обединени са хората толкова по-големи са шансовете за успех.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007