Автор Тема:  Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР  (Прочетена 24971 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2703
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,

Както знаете този сезон на ВИП БРАДЪР е благотворителен- всяка седмица съквартирантите набират средства за различни каузи. От четвъртък тяхната нова мисия е набиране на средства в полза на хепатитно болните. Един от начините е ( което искат и от самата Нова Телевизия) един човек ,болен от хепатит да влезе за няколко часа в самата къща и да поговори със съквартирантите- да им разкаже личната си история и в общи линии за какво заболяване става на въпрос. Целта е самите съквартиранти да се борят активно, а зрителите да прегърнат идеята и да гласуват.
В момента все още Нова Телевизия не разполага в човек, готов да влезе там, затова ако някой от вас желае да заеме това място, нека се свърже с нас в близките 24 часа. Преди да реагирате първосигнално и да кажете "Да" преценете минусите и плюсовете за самият вас, какви ще бъдат последствията и дали можете да се справите. Ще трябва да говорите за себе си пред камера, да разкажете как сте се заразили, как сте реагирали, въобще всичко онова което засяга хепатита в личният ви живот. От една страна ще оголите себе си, но от друга ако се чувствате сигурни, ще защитите не само себе си, но и всички хепатитно болни и ще внесете яснота по много въпроси.
Никой от нас няма идеята да прокламира тази проява,моля не го приемайте като реклама, тук само я съобщаваме.

Очакваме коментари!

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР
« Отговор #1 -: Април 06, 2009, 22:22:52 »
Добър вечер на всички !
Идеяте е чудесна Силвана, но тя вече е инициирана от Хепасист , Д-р Станимир Хасърджиев и неговия екип.Така ,че би трябвало да сме колегиални . А защо не колаборирате с тях за съвместни взаимоотношения.Целта и на двата форума е една и съща , нали така в помощ на Хепатитно болни.
Поздрави
Теодора

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #2 -: Април 06, 2009, 22:26:57 »
Не мога да повярвам, че това ще се случи.
Силвана, чета твоята публикация в деня, в който бяхме наречени "определен контингент" по БНТ.
Човекът, който ще влезе, трябва да е много стабилен психически, да може да се изразява добре и да се концентрира върху това, че не сме контингент някакъв. И че всеки дванайсти не са "много малко болни".
Аз още не съм превъзмогнала хорските предразсъдъци, има и хора, на които трябва да споделя, преди да го споделя с цяла България. Оса цялата се разтрепервам, когато знам, че ме гледат и преценяват повече от 15 човека на възраст над 15 години. Така че явно няма да съм добър посланик на идеята. А отговорността е голяма.
Но съм убедена, че такъв човек има.
Дани
ПС Иначе бих опитала да напиша писмо до ВИПовете с моята история, ако това ще помогне. А можем всички да участваме в написването.
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #3 -: Април 06, 2009, 22:37:24 »
Идеята за влизане на хора със специфични проблеми в къщата на ВИП Брадър е част от политиката на самото шоу.
В момента Хепасист активно работи за осъществяването и реализирането на проекта, свързан с излъчванията. Тази вечер имахме среща с д-р Хасърджиев и се разбрахме тук да се опитаме да намерим още хора, които да са готови да влязат в къщата и да разкажат и споделят своите лични истории. В събота също ще има акция, при която ще се правят изследвания на всички хора, които имат желание да се изследват за хепатит. Ние също ще се включим в нея, за да помогнем в организацията в съботния ден. Призовавам всички, които искат и имат възможност, да дойдат в събота и да се включат, за да помогнем за каузата Хепатит.
Така, че това съобщение на Силви не е нападателно, а цели да помогне да се намерят още хора с лични истории, свързани с хепатита, които да са готови и имат желание да се появят публично и да разкажат за себе си.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен danihaleva

• Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #4 -: Април 06, 2009, 22:54:55 »
Съгласна съм с Дани.Идва много неочаквано това предложение.Моето лично мнение за това дали трябва да се огласява дадено заболяване се различава коренно от това на мъжа ми.Това е единствената причина,която ме спира за да бъда по-активна в борбата срещу тази коварна болест.Все пак колкото и да се опитвам да се поставям на негово място,не е като да си болен с такава тежка диагноза.Само той си знае с каква мисъл се събужда всяка сутрин.Така че ако се намери човек който не се чувства зависим по някакъв начин от хорското мнение и невежество,от работодател, от колеги,от здравно (не) обслужване,който да влезе в къщата,ще бъде страхотно.Но все пак подкрепям идеята на Дани за открито писмо в което да стане ясно ,че хората болни от вирусен хепатит не са "определен контингент" и че се нуждаят както от морална така и от финансова подкрепа за да продължават да се борят ежедневно.Да се разбере,че е по-лесно да има превенция и такава инвестиция е нужна да се направи веднага.Бих била любопитна да видя колко човека ще се съгласят на изследване там на място.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #5 -: Април 06, 2009, 22:58:51 »
Идеята ,която ще бъде осъществена благодарение на д-р Станимир Хасърджиев и екипа му от сдружението Хепасист е страхотна.мисля,че най-подходящия човек е Тодор който е показал не веднъж отношението си към хепатита и защитата на правата ни както и има смелостта да застане пред камера и да говори открито за проблемите ни без да се притеснява от камери и публичност :congrats:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Април 06, 2009, 23:52:43 »
Д-р Хасърджиев е успял да се пребори редакторите на ВИП Брадър да разберат, че хепатита е сериозно заболяване и засяга много хора, което наистина е страхотно  :congrats:
Надявам се, че през тази една седмица през която мисията на ВИП Брадърите ще е посветена на хепатита, наистина много хора ще успеят да научат за болестта и за това, че никой не е застрахован и което в крайна сметка ще накара много хора да се изследват.
Мисля, че Тошко ще се представи много добре, освен това има не малък опит в медиите и ще съумее да се държи свободно пред камерите  :congrats:
Доколкото разбрах обаче, ще искат да вкарат поне 2-3 души, така че нека ако някой смята, че няма да има проблеми да говори свободно и да се държи спокойно пред камерите, да каже.
Нека и тези, които искат да дойдат в събота, да кажат, а след като се знае точното място и час, ще пишем допълнително.

Поздрави,
Радо

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #7 -: Април 07, 2009, 00:01:34 »
Здравейте и от мен,

Дани, абсолютно съм съгласна с теб и с това, че вместо да се дават определения като "контингент", голям или малък, няма значение, трябва да се алармира обществото, че болестта хепатит я има и тя е сред нас. Да стане ясно, че всеки един може да бъде заразен и че никой не е застрахован.
Смятам, че именно медиите и интернет са трибуните за това и всеки един от нас може да помогне това да достигне до повече хора.
Всеки един от нас може да направи така, че повече хора да научат, че има хепатит, че той не е имагинерно понятие и че е хубаво превантивно да се правят изследвания, за да знае човек какво му е състоянието.
Много хора именно благодарение на това, че са си правили изследвания са научили своевременно за хепатита и са се подложили на лечение.
Това е важното, хората да не чакат да се достигне до сериозни увреждания, а превантивно да се изследват и при нужда да реагират адекватно.
Важно е да се борим заедно срещу тромавата система, липсата на информация и да си пожелаем да доведем тази битка до пълна победа!!  :congrats:

Поздрави и здраве на всички,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

• Профил
« Отговор #8 -: Април 07, 2009, 07:16:17 »
Не разбирам кое от съобщението ми може да се разчете като нападателно? Никъде не нападам, а и няма да го направя, Хепасист, напротив, както Радо спомена ще имаме съвместна акция в събота но тъй като часа не е уточнен, смятах по-късно да пусна друга тема, когато всички подробности са изчистени.
Теодора, съжалявам ако така си го разбрала,но ако прочетеш още веднъж поста ми, ще разбереш че не съм нападателна даже и на йота  :girl_wink: С Хепасист сме в  приятелски отношения и се надявам и за в бъдеще да си сътрудничим в полза на болните.
Относно влизането в къщата съм съгласна ,че е доста трудна задача, но не и непосилна. Затова и казах,че всеки трябва да си даде реална оценка на "-" и "+", за да няма после изненади.
Тетибулка, писмото също е идея, но трябва да се обсъди с д-р Хасърджиев. Ще ви държим в течение.
А дотогава- приятен ден :)

Неактивен Vancheto

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
« Отговор #9 -: Април 07, 2009, 09:29:33 »
Здравейте!
Аз бях готова да застана пред камерата на Нова телевизия със съпруга си и дъщеря си и да разкажа моята история, говорих два пъти със сценаристката и всичко беше уточнено.Споменах само, че сина ми не желае да се снима и да се говори за него.
Разбираемо е, все пак е на 15г., трудна възраст, и той си има проблеми и право на личен живот.
Знаем колко могат да са жестоки децата понякога, така че го оправдавам.
Явно решиха, че историята ми не е достатъчно трогателна в такъв вариант и повече не ми се обадиха.
А може би причината е в това, че не желая да пътувам до София, а предпочитам да ме снимат тук.
Въпреки това се замислям за участие в къщата, защото в триминутния клип от мен явно се очаква кратка история с някоя и друга сълза, но в едно еднодневно пребиваване в къщата човек може да каже много неща, стига да не излъчват избирателно и пак до хората да не стигне посланието, което искаме да пратим.

Искам да поканя хората свързани с хепатита от Стара Загора, Казанлък и региона да се кооперираме няколко човека за пътуване до София в събота и да се включим в тази акция.
Тел. ми е 0886277076

• Профил
« Отговор #10 -: Април 07, 2009, 09:44:35 »
Ванче, доколкото аз знам се касае за 2-3 часово пребиваване там, не за цял ден. А иначе ще се радвам безкрайно много да се видим в събота на проявата  :flowers4:

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
« Отговор #11 -: Април 07, 2009, 09:54:42 »
Силвана, здравей!
Сигурно нещо не съм прочела, но къде и кога точно в събота ще бъде проявата - изключвам всякакви ангажименти с шоуто.

Таня!

• Профил
« Отговор #12 -: Април 07, 2009, 10:07:15 »
Проявата е запланувана за събота , 11 април пред НДК. Ще бъдат опънати шатри, ще има подсигурени лаборанти които на място ще взимат кръв за изследване на хепатит С ( за хепатит В няма моментно изследване). Ще присъстват самите Вип Брадъри, които ще агитират хората да се изследват ( ще се заплаща, кой колкото прецени,може и 5ст, може и 5 лв, като парите набрани по този начин отиват към средствата от смс-те и накрая цялата сума ще се оползотвори в име на превенцията от хепатит, информиране и тн. ).

Часът ще бъде уточнен допълнително.
« Последна редакция: Април 07, 2009, 10:17:48 от Силвана Лесидренска »

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #13 -: Април 07, 2009, 10:56:39 »
Според мен проявата е със страхотната идея да се популяризира факта, че няма защитени от болестта и най-доброто, което може да се направи, е всеки да се изследва.
Възхитена съм от факта, че това ще бъде видяно от толкова много хора.
И никак не разбирам къде е противопоставянето между Хепасист и нашия форум.
Аз мисля, че такова няма и не би могло да има, защото каузата ни е една, а и не съм разбрала да имаме различни идеи по някой въпрос.
Затова, Теодора, ми се струва, че изкуственото създаване на подобно напрежение няма място сред хора като нас.
Дани
Hang in there.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #14 -: Април 07, 2009, 19:15:01 »
Здравейте – аз също чух за тази инициатива, но за съжаление в момента не съм в състояние да помогна. Въпреки, че съм съвсем от скоро тук, отскоро знам за вируса си и не съм се сблъскала още със сериозни процедурни проблеми  с касата ще се осмеля  да си кажа мнението. Приветствам  идеята и изобщо всякакви кампании които вдигат шум около проблема, както и хората които са решили да участват. Без значение дали е във ВИП брадър, новините или Господари на ефира. Надявам се в следващите кампании да имам възможност да се включа И на мен не са ми много по сърце публичните изяви, да не говорим че и аз още не съм казала на колегите ми, който са 60 човека, и не знам как ще реагират  (не очаквам никакво дискриминационно поведение да си призная, но все пак малко се опасявам да не започнат да ме гледат като изкопаемо, или още по-лошо – със съжаление).  Но знам, че съм длъжна да правя  усилия да променя това което не ми харесва. Така че въпреки, че не ви познавам ви моля да участвате ако имате възможност, защото това може би ще помогне на много хора вкл. и на мен – първо за превенцията на болестта (доколкото разбрах в България дарената кръв се изследва за хеп. С от 5-6 години а в САЩ от 92г. – може би затова има толкова много заразени при кръвопреливане у нас), и второ - за да се размърдат малко институциите и да усетят обществен натиск върху себе си - защото наистина чакане по година – две за отпускане на лечение звучи абсурдно – особено като се има предвид че самото лечение е дълго, периодът после за наблюдение също и така си минават години от живота ти.  Ванче надявам се да успееш да се включиш в инициативата и те аплодирам за желанието. Аз за сега ще пращам смс-и и ще кажа на приятелите ми да пращат. И също така се радвам, че си партнирате със сдружението Хепасист - ясно е че колкото по-обединени са хората толкова по-големи са шансовете за успех.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #15 -: Април 08, 2009, 00:40:31 »
 Определено трябва да се включи някой, който да има дар слово и да не изпитва никакви притеснения за болестта. За съжаление е малко трудно - предполагам много хора се притесняват това да не им се отрази зле в работата. Аз лично не се притеснявам от каквото и да е било, но просто не съм за пред камера - започвам да играя като треторазряден болевудски актьор и не мога да се позная после като се гледам  :smile:

Подканвам някой да поеме тази отговорност и да защити нашата трудна кауза!  :cowboy:

Повече гласност! Превенция, превенция и пак превенция!
- Да влезнат изследванията за АЛАТ в профилактичните годишни прегледи - ВЕДНАГА И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!
- Неваксинирани и неизследвани деца да не могат да запишат училище (първи клас) - но не и ако са болни да не могат  :fight: Защото ваксината при раждане дава имунитет точно до преди училищната възраст.
- Същото да е и при постъпване на работа и в университет - неваксинирани да не могат да упражняват това право. (точно възрастта около 20 години е когато е следващата ваксинация, която 99,9% от хората не минават третата и изключително важна такава)
Като по този начин ваксинацията няма да е във финансова тежест на държавата (предполагам това е основният страх)
- Да бъдем с няколко прости въведения една от първите държави в света, в които хепатит А и В да принадлежат към миналото.
- Изключително строг контрол при зъболекарите! Ръкавици, маски и индивидуални инструменти за болните и хората, които ги е страх. Спиране на конвейерното зъболечение. Да има минимум 10 минути пауза за дезинфикциране преди следващия пациент.
- Разяснителни кампании
- Задължително и мигновенно уведомяване при даване на кръв, когато тестът е положителен за хепатит или ХИВ
- Никакви чакания за лечение! Пациент е направил изследванията - взел е решение да се лекува - да бъде лекуван.
- Превенцията от хепатит - приоритет номер 1 на здравното министерство!
- Изясняване, че хроничните хепатити не са заплаха само за някои "контингенти", а просто за някои рисковете са по-големи. Че е идиотско човек да си мисли, че ако не е наркоман и хомосексуален и не прави безразборно секс не е заплашен от хроничен хепатит. Това е задръстено и малоумно и наподобява мисленето през 80-те години в САЩ - щом като е болен от ХИВ значи е педал!

Това са част от моите идеи. Надявам се някой от тук ако му се даде шанс определено да застъпи някои от тези аспекти!

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #16 -: Април 08, 2009, 09:29:02 »
Здравейте!
Вчера ми се обади Хасърджиев и ме помоли да участвам 2-3 дни във ВИП Брадър.
Не обещах със сигурност, защото дъщеря ми е болна, но предпочитам да участвам в инициативата  пред НДК в събота, вечерта да остана в къщата и неделя да си тръгна.
Това е последната ни уговорка, ако те не решат нещо друго.
Желателно е да се включат още 2-3 участника, така че ..............................................

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #17 -: Април 08, 2009, 19:54:45 »
Здравейте,
Сега ми звънна Тошко да каже, че акцията в събота се отменя заради заболяването на Аня Пенчева. Заради здравните и проблеми редакторите на предаването не са склонни да пускат отново навън Брадърите за друга акция.
Засега влизането в къщата остава, но както виждате, всичко е много динамично и нещата се променят в движение.
Тошко каза, че веднага щом има повече информация за плановете на редакторите ще звънне, за да каже. Аз ще гледам своевременно да пусна всичко ново, което разбера.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Април 09, 2009, 14:10:30 от Радослав Русинов »

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #18 -: Април 09, 2009, 14:09:17 »
Предлагам всички медицински работници да минават периодично на изследвания и да бъдат ваксинирани.
Онези пациенти при които диагнозата е окончателна и няма да минат на лечение с интерферон да не подават документи по два пъти в годината,а само тогава когато се налага смяна на аналога.
Онези зъболекари,които отказват прегледи да бъдат санкционирани солено.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Eli

• Профил
« Отговор #19 -: Април 09, 2009, 14:34:46 »
И аз истински се надявам най-накрая да се осъзнае, че хепатитът е проблем и че това, че се отрича от хората, които трябва да вземат отношение по въпроса, не означава, че той спира да съществува!
Не съм привърженик на заравянето на главата в пясъка и смятам, че всеки един от нас по някакъв начин може да допринесе да се чуват, а защо не и да се правят все повече неща по този въпрос. Дори и само като накараме наши близки, приятели, познати да се изследват.
Истината обаче е, че с общи усилия и идеи може да се постигне повече!

Ванче, мила, аз лично смятам, че ти си изключително харизматичен човек, който има какво да разкаже за себе си и за своята битка с хепатита и те подкрепям изцяло за участие във ВИП Брадър. Сигурна съм, че ще се справиш страхотно!  :good:  :hug:

Поздрави на всички вас и с нетърпение ще следя как се развиват нещата по темата! :flowers2:
Дай Боже червена лампа да светне в главите на все повече хора и да направят, каквото зависи от тях, за да се изследват!! Дано и на държавно ниво да се помисли и въведе адекватна политика по отношение на болестта хепатит! Стига вече са си заравяли главите в пясъка и стига вече са оставяли хората да се борят освен с болестта и с адската бюрокрация и абсурдите при провеждане на лечението!  :fight2:

Ели

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #20 -: Април 09, 2009, 20:07:26 »
Никога досега не ми се е случвало тъй да тръпна преди риалити шоу.
Hang in there.

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #21 -: Април 09, 2009, 22:27:01 »
Момичета  - Силвана , Дани нещо май Вие не сте ме разбрали?
Нека мислим за това какво добро можем да направим,а не да бъдем настъпателни-така поне ми прозвучахте.Няма значение кой ще представи своята история,важното е да стигне до там,за където сме тръгнали всички.За нормално и човешко отношение към хепатитно болните ,за бърза реакция от лекуващите ги лекари и най-вече за адекватно такава от РЗОК .За скринингова програма/както в доброто старо време/.Да на нас здравните работници ни се прави такава.Периодично ни ваксинират/поне за това мислят/. Знам,че да си болен или да имаш близък с такова заболяване не е никак лесно. Но това не значи ,че трябва да се озлобяваме един към друг-винаги съм ви пожелавала търпимост,толерантност ,себеотрицание,не ме разочаровайте.С Вас непознатите споделих най- съкровенните си житейски проблеми и станахте,част от моето семейство.
Останете такива.
Поздрави
Теодора :browse: :browse: :browse:

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 09, 2009, 23:19:35 »
Влязоха!!! :flowers:Започна се !  Възхищавам се  на  смелостта им да се изправят в къщата  :clap:
Пожелавам много събрани средства !
« Последна редакция: Април 09, 2009, 23:27:04 от galq »

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #23 -: Април 09, 2009, 23:22:14 »
Пак съм аз  :congrats: :congrats: :congrats:
Вече е факт- току що в къщата на Вип Брадър влезнаха Д-р Станимир Хасърджиев ,Тошко и бъдещата майка.
Нека подкрепим каузата,да гласуваме за нас,за вас и за всички,които имат нужда от нашия глас. :bravo2: :bravo2: :bravo2:
Некъ бъдем единни,сплотени,истински !!! :clap: :clap: :clap:

Поздрави
Теодора

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #24 -: Април 09, 2009, 23:22:48 »
Току що в къщата влязоха д-р Хасърджиев,Тодор 79 и Анна!
Предида влязат,Мария Гроздева сподели ,че е участвала в подобна кампания преди време,и са се ваксинирали цялото семейство за А,В,и С хепатит!Странно,как може да си част от такава кампания и да не запомниш,за кое има и за кое няма ваксина?

Надявам се това ,което Анна каза ,че С се предава на бебето(тъй като тя е вече излекувана от С,и в напреднала бременност),да не шокира и изплаши жени ,които им предстои да раждат и са с С хепатит!

Успех на каузата,и много набрани средства пожелавам!

Поздрави,Теди

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #25 -: Април 09, 2009, 23:33:40 »
Да, и аз гледах предаването в очакване на обявяването на новата мисия!
Просто не е за вярване, че цяла седмица в България ще се говори за хепатита и за сериозността на проблема!  :clap: :clap: :clap:
Сигурен съм, че д-р Хасърджиев, Тошко и Анна ще могат да разкажат много за болестта и да запознаят всички в къщата с проблема  :congrats:
Надявам се, че след тази една седмица много хора ще си направят изследване и в крайна сметка ще успеят да научат възможно най-рано за заболяването си и да започнат лечение навреме!  :doubleup:

Поздрави,
Радо

Неактивен galq

• Профил
« Отговор #26 -: Април 09, 2009, 23:37:02 »

Надявам се, че след тази една седмица много хора ще си направят изследване и в крайна сметка ще успеят да научат възможно най-рано за заболяването си и да започнат лечение навреме!  :doubleup:

А аз,Ради ,се надявам  да се включат и повече хора на лечение тази година . :party:  :angel:

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
« Отговор #27 -: Април 09, 2009, 23:51:00 »
Като си спомня колко малко знаех за хепатита преди да ми го открият и колко информация и време ми бяха  нужни, за да мога да кажа, че вече съм почти наясно със ситуацията и със заболяването, ми се струва, че едната седмица, в която ще се говори за хепатита изобщо не е достатъчна. Но все пак от някъде трябва да се започне. Не би трябвало кампанийно само да се съобщава за проблема, а това да се прави постоянно. И не би трябвало Вип Брадър да се грижи за хората, а държавата!
Дано някой ден и в България болните да се откриват навреме, а не чак когато е вече късно за лечение, дано не чакат в някакви списъци по цяла година, дано всеки болен да може да бъде лекуван с най-добрите медикаменти, а не с това, което касата била одобрила, незнайно по какви правила!

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #28 -: Април 09, 2009, 23:57:23 »
И аз го гледах и ми се струва ,че още не се е почнало а почнаха с глупостите,таз мома кви ги плещи, толкова сигурно и категорично се изказа че щяла да зарази бебето си с хепатита, и че лечението е 50 000лв.А Марийка била в такава кампания а не знае ,че ваксина за Ц няма.И съм сигурна ,че ще има още бисери.
« Последна редакция: Април 10, 2009, 00:17:59 от tedi »

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #29 -: Април 10, 2009, 08:54:43 »
 :bye2: Много се израдвах на Тошко,д-р Хасърджиев и Ани:-) Бяха супер. Тази вечер сме пред екраните и ще гледаме:-)
Много неунформирани са хората....в т.ч. и аз бях таха преди да се сблъскам с проблема. Няма инфо. Дано се съберат много парички...каузата е страхотна.

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #30 -: Април 10, 2009, 09:31:16 »
Поздравявам Тошко и Ани за смелостта :clap3:
Дано тази инициатива накара хората да се замислят и да се изследват.
Тази вечер или най-късно утре вечер по новините на Нова телевизия ще излъчат интервю с мен.
Много неща исках да кажа, но разговорът беше направляван  :girl_wink: все към личната ми история.
Журналистката все ме прекъсваше с някакви въпроси, аз си губех мисълта и не знам в крайна сметка какво ще излъчат.
Освен това много бързахме.....и въобще не съм доволна от себе си :ashamed2:
Беше пълна импровизация :(
Но ми обещаха, че са насреща за всякакви прояви на нашето сдружение  :wink3: и схванаха основната ми мисъл- ПРЕВЕНЦИЯ.

Успешен ден  :flowers3:

Неактивен Eli

• Профил
« Отговор #31 -: Април 10, 2009, 10:11:16 »
Здравейте и от мен,  :flowers:

Вчера се чувствах изключително обнадеждена, докато гледах как в публичното пространство се заговаря за хепатита и осъзнавайки факта, че всъщност цяла седмица ще се говори за това!! Представяте ли си цяла седмица!!  :clap: :clap: :clap: :clap:
Мисля, че ВИП Брадър са предаване, което е влязло в къщите на много хора и искрено се надявам много хора да се замислят и да отидат да си направят изследвания за хепатит.
Надявам се, че информацията ще бъде представена, както трябва, че няма да се изприказват много глупости, че ще стане ясно, че това е проблем, който трябва да бъде решен. Че трябва да бъде решен въпросът с бюрокрацията, с лечението на хората .. И всички сте прави, че това е проблем на държавата и тя умишлено не го решава /това е моето скромно мнение/.  :girl_wink: Но каквото и да е, най-важното е, че за първи път толкова много и толкова дълго ще се говори за хепатита!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Истински се надявам и събраните след това средства да бъдат похарчени за това, за което са събрани, а не както обикновено да потънат някъде в дълбините на нечии лични джобове..  :witch:

Ванче, мила, сигурна съм, че си се справила добре!!  :clap3: :clap3: :clap3:  :hug: Тази вечер ще те гледаме!!   :kiss:
Браво и на Тошко, на д-р Хасърджиев, и на Анна!!  :clap3: :clap3:

Поздрави на всички и ще следим новините!!  :flowers4:
Ели

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #32 -: Април 10, 2009, 10:25:33 »
Ванче, сигурна съм, че си се справила блестящо! :flowers:

Браво и на Тошко и Ана! :flowers:

Медиите са трибуна за проблемите на хората и трябва по-често да присъства този болен въпрос за хроничните хепатити, за превенцията , лечението, лекарствата и отношението на обществото към болните!

Ще чакаме новините с нетърпение!!! :flowers3:

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #33 -: Април 10, 2009, 14:18:23 »
И аз гледах снощи с голямо  вълнение - направо сърцето ми щеше да изскочи. Възхищавам се, че има такива смели хора, често казано опасявам, се че тази кауза може би няма да срещне достатъчно разбиране, знам защото до преди месеци и аз бях една щастлива невежа по отношение на хроничните хепатити, нямах идея че са такава напаст и огромен проблем, засягаш толкова много млади хора и с такива последствия. Така и повечето хора, които не са лично засегнати или не знаят че са засегнати изобщо не са наясно с болестта,  но както казах и преди всеки шум по въпроса ми се струва полезен.  На пръв поглед не звучи толкова болезнено като каузите за болните дечица, но в случая проблема е че е много масов -  500 000 предполагаеми заразени ако е вярна е плашеща цифра. Ако тези хора се включат в кампанията ще се съберат и доста пари. Ако имаше повече информираност и аз бях разбрала преди 5 или 10 години за вируса си щях много по-рано да взема мерки, за себе си и за околните и може би щях да имам по-големи шансове да се излекувам. Браво на Д-р Хасърджиев, Ани и Тодор - и на Ванчето, ще гледам новините довечера, а и както разбрах щяло да има гостуване при Гала. Предполагам, че държавата няма интерес да се прави изследване в национален мащаб именно защото след това за тези хора ще трябват средства да се лекуват и такива средства май не са предвидени... Желая успех на участващите и дано да има полза и отзвук!  :congrats:

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #34 -: Април 10, 2009, 17:43:15 »
Мен ме жегна някак сравнението на тази кауза с каузата за децата.
Тези 500 000 човека също имат деца и те също са потърпевши, дори и да не са болни.
Един от всеки десет от 500 000 да има дете (което си е малко, ми се струва) това са 50 000 деца, чийто живот в най-добрия случай е малко по-различен и по-сложен от този на връстниците им.

Дани
Hang in there.

Неактивен cvetna

• Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #35 -: Април 10, 2009, 17:49:13 »
Няма нужда от сравнения, всяка кауза е важна, когато касае човешки животи

Поздравления и от мен за Тошко, Ани и д-р Хасърджиев, ще стискам палци мисията им да е успешна  :clap:  :clap:  :clap:

Ванче, сигурна съм че интервюто е минало добре, няма как да си подготвен за такова нещо, но съм убедена, че си се справила блестящо  :wink2:

За всички, които нямат телевизор (като мен  :mocking: ) или по някаква причина са пропуснали предаването, ето един линк:

http://vbox7.com/play:30b14aae

Неактивен е_1989

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #36 -: Април 11, 2009, 02:00:16 »
Даваха благотворително "Стани богат" и направиха реклама на еднократните бързи тестове за хепатит като се изследва на място жената с извънземното. Не се ли обезсмисля благотворитвлната кампания за превенция на хепатит, ако ще се изследват хората с такива тестове, които в много случаи са фалшиви и не може да се разчита на тях?

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
« Отговор #37 -: Април 11, 2009, 02:07:19 »
 И аз нещо не съм много очарован от тези моментални тестове, но предполагам щом са достигнали до продажба са приминали през изпитания и дават точни резултати в повечето случаи. То не че и при тест в лаборатория е на 100% точно.....

Иначе на мене не ми хареса предаването - просто потънаха в морето от простотия на Батевото/Татовото и футболиста. Д-р Хасърджиев ми направи изключително приятно впечатление. Надявам се следващите предавания да са по-добри от това.

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Публикации: 272
    • Профил
« Отговор #38 -: Април 11, 2009, 21:59:42 »
Знаете ли дано не ви звуча,като прекален песимист,но на мен ми се струва че отново всичко ще е чудо за три дни.Докато има хора ,които ни определят като контингент мисля че няма да се получат нещата.А и всъщност брадърите не ми се виждат много ентусиазирани.Не знам дано не съм права.

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #39 -: Април 12, 2009, 17:13:37 »
Може и така да се окаже. Но пък според мен няма място за песимизъм.
Доказателството - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1748.0;topicseen.

Дани
Hang in there.

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 09:48:04 »
Включих телевизора точно в най-подходящия момент.Екрана стана черен е след малко излезе натписа и коментара със статистиката за вирусните хепатити.Гробно мълчание.Да им бяхте видели физиономиите на моите колеги.Цифрите наистина са ужасяващи.Тогава дойде моят ред и докато умува единият колега убедих другият да си направи изследване,а довечера ще му сложа ваксината.Докато излезе резултата беше напрегнат отнесен,а  после... :party: :party: :dance: :dance: :dance:,само за това говореше.Първо много съм щастлива,че при него всичко е наред,второ че успях да убедя поне един да си направи изследване и да се ваксинира.Смятам да продължа.Единственото нещо което ме ограничава да се развихря съвсем е съпругът ми,който изобщо не иска да се коментира здравословното му състояние и въпреки че не съм съгласна ще се съобразя.Наистина се заговори хора.. :clap:Обаче знаете ли какво ме озадъчи вчера в аптеката.Отдавна вече съм забравила видовете васини при малките деца като комбинации.На въпроса ми за ваксина за хепатит А и Б разбрах следното,няма да се смеете много,защото е плачевно.О,вече има петвалентна ваксина и там има всичко,обаче си я купувате,защото касата не я покрива и спестявате на детето други боцкания :angry3:.Ето и нагледен коментар:

"В края на пърия месец се прави мъртва ваксина Хепатит Б.На 2,3,4 месец се прави инмунизация против Дифтерия,тетанус,коклюш(ДТК) и полиомиелит едновременно,като ДТК се бие в гърба,а полиомиелита беше доскоро на капки(става въпрос за тези,които се покриват от ЗК.Пентаксим е петвалентна ваксина,която покрива ДТК,полиомиелит едновременно,като същевреммено има добавка
инфлуенца тип Б,т.е. с една инжекция в крачето имунизираш детето си против ДТК,полиомиелит и най-разпостранените щамове на вирусни менингити,грипове,пневмонии и прочие.Разликата е тази,че Пентаксим много рядко дава странични реакции,като температура и общо неразположение,за разлика от безплатните от ЗК.При нас реакция от първата доза Пентаксим практически нямаше.Единственото неудобство е че струва около 60 лв,а като си започнала с нея трябва да ги направиш и трите Пентаксим"

АДСОРБИРАНА ВАКСИНА СРЕЩУ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ
(БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТНА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И
HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА)

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=5463

За каква информираност говорим .Къде е хепатита тук?Горките майки :crying2:
Ако някой има листовка на ваксината нека я качи във форума.

Аз знам,че нищо незнам

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #41 -: Април 14, 2009, 10:41:28 »
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30008247&page_special_title=%CF%C5%CD%D2%C0%CA%D1%C8%CC+%C2%C0%CA%D1%C8%CD%C0+%C7%C0+%C4%C5%D6%C0
Аз съм поръчала тази ваксина за бузан,излиза 183лв. и няма общо към хепатита.
Бие се втори месец.

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #42 -: Април 14, 2009, 13:23:44 »
Теди,благодаря за бързата реакция.
Аз знам,че нищо незнам

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #43 -: Април 17, 2009, 20:49:35 »
Според официално съобщение на Нова телевизия, сумата която реално ще може бъде използвана за каузите на ВИП Брадър, ще бъде към 570 000 лева.
Тези пари ще бъдат разпределени поравно измежду осемте каузи в предаването. Ето и повече подробности: 50% благотворителност.
Т.е. излиза, че за каузата Хепатит ще бъдат заделени около 70 000 лева, и то ако събраните пари от SMS-и достигнат 1 милион лева. Т.е. от 200 000 събрани лева през изминалата седмица, само 70 000 ще бъдат похарчени за каузата Хепатит  :angry3:
Ако някой не е гледал предаването снощи, новата кауза е: Набирането на средства за производството на 50 000 домашни контейнера за рециклиране, които ще бъдат безвъзмездно дарени на 50 000 домакинства. Не знам как със 70 000 лева ще се произведат 50 000 контейнера за рециклиране  :pardon:, но нещо друго е интересното. Че с еднаква тежест са човешките животи, които могат да бъдат спасени при едни масови профилактични изследвания, с това на домашните контейнери за рециклиране.
Без да претендирам за точност в сметките, мога да направя една бърза калкулация. Ако приемем, че ще се използват някакви моментни тестове за хепатит  (т.е. изчислявам най-евтиния вариант) и те струват няколко лева - нека да приемем условно, че струват само 3 лева, тогава със 70 000 лева ще се изследват около 23 500 души. Приблизително при такива масови изследвания практиката показва, че при 8% от изследваните се открива хепатит, нека да ги сложим 10%. Това прави 2 350 души, на които ще бъде открит хепатит. От другата страна стоят 50 000 контейнера за боклук, и ако продължим със сметките, излиза че един спасен живот на човек с хепатит (защото ще има шанс да се лекува навреме) се равнява на 21 контейнера за боклук  :clap: :clap: :clap: :clap: :congrats:
Може сметките ми да звучат грубо и цинично за някои, но ми е трудно да приема, че наравно с предишните каузи, свързани с деца в неравностойно положение, деца с увреждания, хепатита, и т.н., се поставя и една подобна кауза, която разбира се не е без значение за нашето ежедневие, но щеше да ми е смешно, ако не беше толкова тъжно, че можем да мерим с един аршин човешките животи и кофите си за боклук.  :congrats:
Още веднъж поздравления за екипа измислил новата кауза! Огромно благодаря и за държавата (със своите 20% ДДС), за мобилните оператори и фирмите, наети за обработка на получените съобщения, които активно се включват в благотворителността със своите общо 50% хонорар!!!  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Април 17, 2009, 20:54:43 от Радослав Русинов »

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #44 -: Април 17, 2009, 21:02:35 »
Излиза ,че идеята е опорочена още в зародиш!

Смешно е ,че живота на който и да е човек ,бива по-маловажен от някакъв битов контейнер!НО ,ако някой се опита да изкаже подобно мнение в медия ,ще бъде анатемосан!

Аз не намирам причина да съм оптимист в нашата мила Родина,макар че я обичам!

Неактивен galq

• Профил
« Отговор #45 -: Април 18, 2009, 08:10:39 »
Радвам се ,че не съм  гледала предаването !Чета и съм не само възмутена ,но и бясна ."Кофи за Боклук"-прави са !!!Какво ли е един човешки живот?Българите сме устроени така ,че обръщаме внимание на проблема,когато ни засегне лично.Това е самата истина ,колкото и да ни боли от нея.

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Публикации: 272
    • Профил
« Отговор #46 -: Април 18, 2009, 10:21:10 »
Вече напълно се убедих ,че на нашата държава  не са и нужни здрави ,млади хора,напротив трябват и болни ,стари ,бедни поданици,които да се чудят как да оцелеят,за да не обръщат много,много внимание на другите неща.Тъпанари.. Извинете ме за израза,обаче друга дума не намирам

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #47 -: Април 21, 2009, 12:54:44 »
Няма да правя коментари относно каузите и това предаване,защото няма да се стърпя и ще бъда в пъти по-цинична и груба от Радо.Такива предавания  в тази държавица не се правят с цел помощ на нуждаещтите се а с цел лични облаги и ползи,само забележете голямите "звезди'' къв махленски скандал си заформиха пред всички ни,аз лично точно и това очаквах.Единственото хубаво от тая работа е ,че повече хора се усведомиха за вируса и евентуално ще отидат да си направят изследвания.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #48 -: Април 21, 2009, 13:51:43 »
Всъщност, тук мога да коригирам малко сметките си от горния ми пост, тъй като вчера чух поредната реклама за новата кауза. Целта е да се съберат 300 000 лева за 50 000 контейнера за боклук. Т.е. един контейнер би трябвало да е оценен и да струва 6 лева.
Обаче всички знаем, че дори и да се съберат 300 000 лева само за тази седмица (дълбоко ме съмнява, че за тази кауза ще гласуват толкова хора, колкото предишната седмица), пак накрая ще се вземе половината сума и ще се дели на 8, което пак според мен не би трябвало да направи повече от 70-80 000 на мисия. И тъй като знаем приблизителната цена на един контейнер, излиза, че ще могат да се купят около 13 000 контейнера. Спирам със сметките дотук, защото почва да звучи все по-зле.

Поздрави,
Радо

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #49 -: Април 21, 2009, 18:09:42 »
Никога не съм си представяла, че кауза за благотворителност може да се изрази  :shocked1: :shocked1: :shocked1:в набиране на средства за производството на 50 000 домашни контейнера за рециклиране :crying2: :angry3: :angry3: :angry3: :crying2: :crying2:
Явно представите ми за благотворителността са изкривени, или моите, или на Нова ТВ :shocked1:

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #50 -: Април 22, 2009, 07:59:44 »
За ценностите на Вип Брадър просто е излишно да говоря. Трети сезон вече разни звезди и псевдо такива успяват хубаво да се олеяят и да паднат в очите на хората. Което всъщност не е лошо, така децата разбират,че славата и парите всъщност не те правят добър човек и модел за подражание.

Не искам и да сравнявам каузите. Все пак на хората от Суходол боклукът им е най-големият проблем, защото той разболява децата им.

Аз не намирам причини за гняв.

Може би защото всъщност не съм и мислила за парите, които ще се съберат за изследванията за хепатити. И милиони левове да има за тази цел, ако някой не е убеден, че това може да е негов проблем, той пак няма да отиде да се изследва. Важното е, че една седмица се говори усилено за това. Пуснаха клипа на Ани около сто пъти. Имаше интервюта с Ванчето, с проф. Чернев, с доктор Хасърджиев...Част от звездите носиха фланелките в продължение на седмица - ако отидеш в снимковия и видео архив на сайта на ВБ, ще забележиш и това. Сега поне ще има хора, които ще поискат да се изследват. Има и такива, които отдавна са знаели за проблема си, но някой лекар ги е приспал с "ти си носител", "той вирусът спи" и те никога не са разбрали как точно стоят нещата, сега си спомнят за това и тръгват да си изясняват. Ще има и такива, които като повечето от нас ще разберат случайно, но вече ще са чували за хепатитите повече отколкото аз бях чувала преди половин година, ще знаят, че могат да потърсят и да намерят помощ. Вярвам, че в съзнанието на доста хора е зачовъркал въпросът "Аз ли съм..." и вече по-малко от тях са склонни с лека ръка да си отговорят "Не, няма начин да съм аз".

Разбира се, това ще има временен ефект, но ако Хепасист и Хепактив продължат да търсят начини, по които с малко средства да се шуми поне веднъж на два месеца, скоро диагностицираните ще са достатъчно много, за да могат категорично и на висок глас да защитават правата си.

ПС Във връзка с последното, дали да не стъпим във Фейсбук?

Дългичко ми се получи,но това е защото го събирам от два дни.
Дани
Hang in there.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #51 -: Април 22, 2009, 08:48:26 »
Дани, много си права в казаното. Аз също в първия момент подходих първично спрямо съизмеримостта на двете каузи. За хората в Суходол обаче това е от огромно значение. Трябва да се поставим на тяхно място за да го разберем.
Идеята за фейсбук я обсъдихме на срещата в Русе.

Като цяло аз съм доволна от кампанията за хепатита. За пръв път има толкова голям отглас. Посещаемостта във форума и сайта нарастна в пъти. Това означава, че сигналната лампичка се е задействала и хората са се стреснали за себе си и близките си.
Не бива и да ставаме досадни /като онези безкрайно повтарящи се реклами/, защото може да омръзнем на обществото. Всичко трябва да е балансирано. Много ми се иска да имаме информация какъв ще е резултата от цялата тази кампания - колко човека са се изследвали и колко  заразени за открити. Това обаче ми се струва, че няма как да стане. Никой не води на отчет тези, които сега сами се изследват.

Хубав ден ви желая

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #52 -: Април 22, 2009, 09:03:04 »

Идеята за фейсбук я обсъдихме на срещата в Русе.

Аз не бях в Русе. И какво решихте?
Дани
Hang in there.

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #53 -: Април 22, 2009, 10:41:30 »
Не искам и да сравнявам каузите. Все пак на хората от Суходол боклукът им е най-големият проблем, защото той разболява децата им.

Аз не намирам причини за гняв.

Дани, аз в никакъв случай не съм против разделното събиране на отпадъците и съм съпричастна с проблемите на хората от Суходол. Просто не ми се връзва понятието благотворителност с тази кауза. Някак си нещата ми се струват несъизмерими - контейнери с човешки животи!

Истината е, че Държавата ни трябва да се грижи и за болните от хепатит и за чистотата на природата, а не чрез някакви временни форми, каузи и т. н. да се решават тези въпроси.
Това не са проблеми, които могат да бъдат решени по този начин.
Поздрави,
Мери

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #54 -: Април 22, 2009, 10:51:41 »
Всичко е въпрос на гледна точка, със сигурност не искам да подценявам проблема на хората в Суходол.
В същото време, нека да погледнем какво ще направи тази еко кауза. Ще събере пари за 13-14 000 контейнера за разделно събиране на боклук, и то доколкото разбирам не от тези, които виждаме на улицата, а това ще са контейнери за домашно ползване, т.е. ще помогне на 14 000 семейства да започнат да събират разделно боклука си и съответно да започнат да го изхвърлят разделно в големите контейнери за разделно събиране.
Какво ни казва рекламния клип - че тези контейнери ще помогнат повече хора да събират разделно боклука си, което ще намали количеството на боклука, изхвърлян на сметището в Суходол. Това съответно ще помогне на хората в Суходол. Искам да разбера как 14 000 домашни контейнера за разделно събиране на боклук ще разрешат проблема на сметището в Суходол и с колко процента ще намалее количеството на изхвърляния софийски боклук дневно на сметището, така че това в крайна сметка да окаже някакво положително влияние върху здравето на хората, живеещи там.
Всичко е една прекрасна манипулация и умерена доза цинизъм. Представете си как щеше да изглежда този клип, ако човека в него не споменаваше думата рак и не правеше умишлена връзка между броя на раковите заболявания и наличието на сметище там. Тези хора наистина имат проблем, и аз не споря и не отричам наличието на проблема, просто питам как тази кауза поне с 1% ще облекчи проблема със софийския боклук, който се изхвърля там. Проблема на Суходол не може да се реши с контейнери за разделно събиране на боклука, а със завод за преработка на боклука, мисля че всички сме съгласни с това.
Всичко е въпрос на това как са представени нещата и какви асоциации предизвиква клипа, който гледаме по време на мисията.
Същото беше и с клипа за хепатита с Ани, където с цел по-силно въздействие Ани беше накарана да каже, че ако не се е излекувала, е щяла да зарази бебето си. Всички знаем, че риска от вертикално заразяване при хепатит C е между 1 и 5% и се води по-скоро теоретичен.
И няма как да се съглася, че с кофи за боклук ще спасим човешки живот и че това е благотворителност. С едно изследване можем и да спасим един човешки живот, но с една или колкото щете бройки кофи за боклук няма да разрешим проблема на жителите на Суходол, нито дори ще го облекчим.

По отношение на Фейсбук - за да съществува такава група и да се поддържа значи, че трябва да има и членове. Тъй като повечето хора във Facebook са с истинските си имена, колко от тях доброволно биха се присъединили към тази група. Според мен сигурно си говорим за няколко процента от всички с хепатит. Истината е, че никой не желае всички негови приятели да разберат, че има хепатит и няма да участва в тази група.
Това може да се види и тук, във форума, много са малко хората, които не са анонимни. Има голям проблем с начина, по който се приемат всички хора с хепатит в обществото и Ванчето е последния пример за това. Надявам се един ден това да се промени, но това е процес, в който трябва да участват и хората, засегнати от хепатита. А това не знам кога и как ще се случи.

Поздрави,
Радо

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #55 -: Април 22, 2009, 11:46:20 »
Така се постарах ясно да се изразя, а не ми се е получило, щом трябва да се доизяснявам.

Не ме интересува какви каузи ще намират хората - така са решили, така са постъпили, предаването си е тяхно. Просто не се дразня от това за контейнерите.
Интересува ме какво стана с каузата за хепатитите - мисля, че тя имаше успех, обяснила съм и защо така мисля. Струва ми съм, че съм обяснила и как вследствие на успеха на няколко такива акции държавата би могла и да си свърши работата (скоро диагностицираните ще са достатъчно много, за да могат категорично и на висок глас да защитават правата си). Ето такава е според мен връзката между временните форми и държавната политика.

Дани
Hang in there.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #56 -: Април 22, 2009, 12:17:52 »
Права си, все пак най-важното е че за хепатита се заговори повече и много хора се стреснаха, че и изследвания решиха да си направят.
През миналата седмица имаше и много новорегистрирани потребители, явно поради кампанията, която течеше в момента.
Така, че наистина тази кампания направи нещо, което досега не се беше случвало - медиите обърнаха внимание на проблема с хепатита не епизодично с някой репортаж, а с кампания продължила една седмица. За което наистина трябва да благодарим!
Въпросът е дали след тази кампания държавата ще направи нещо и ще промени политиката си, така че наистина да започне да се прави нещо по-сериозно в тази посока. Много силно се надявам!

Поздрави,
Ради

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #57 -: Април 22, 2009, 14:26:29 »
Мисля, че това, което искахме да сторим за хората с тази кауза го постигнахме. Хакарахме ги за се замислят за хепатита, да се изследват , да потърсят информация. Не мисля обаче, че ще можем да накараме държавата само с такива кампании да се погрижи за нас.
ВИЖТЕ САМО КОЙ ВЗЕ ОТНОшЕНИЕ ПО ВЪПРОСА.  Аз не видях някой от правителството или здравната каса да каже мнение или да излезе с предложение.
Жалко е обаче, че тази благотворителност така се опорочава. Какво значи благотворителност - да дава6 нещо безвъзмезно. А НА ХОРАТА В КЪщАТА ИМ ПЛАщАТ ЗА ДА СЪБИРАТ ПАРИ. в СЪщОТО ВРЕМЕ РАЗХОДИТЕ ЗА ТЯХ СА ОГРОМНИ.
АЗ СЕ РАДВАХ, чЕ ХОРАТА ДАРЯВАТ ЛЕВчЕТАТ СИ ДОКАТО НЕ СИ ДАДОХ СМЕТКА, чЕ В КРАЙНА СМЕТКА ПЪРВО ПОКРИВАМЕ РАЗХОДИТЕ НА "ЗВЕЗДИТЕ".
Чувствам се измамена.

Началото бе твърде хубаво за да е истина.

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
« Отговор #58 -: Април 22, 2009, 15:03:45 »
И аз се чувствам измамена. Пак от хората събират левчета, вместо държавата да си свърши работата. Отделно от това не се знае всички левчета ли ще отидат по предназначение, кой ще осъществи контрол? За т.нар. звезди дори не ми се говори, вместо самите звезди да даряват безвъзмездно, на тях им се плаща, отгоре на всичко обират славата, егати!

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #59 -: Април 22, 2009, 16:10:51 »
Е айде стига де,от какво се почуствахте измамени,ами какво толкова очаквахте от едно такова шоу?
Ами естествено ,че от хората нали требва да лапат,да пълнят още незадоволените си и алчни гуши!
Защо обществото трябва да помага с тея smsи ,и видиш ли така ще се решът проблемите в тая държавица.Не забелязвате ли ,че тези състрадателни "помагания" на нуждаещите се са винаги по голямите христянски празници,толкова са цинични и нагли ,че използват момента!
Жалкото е ,че има хора който  цъкат на GSMa и пращат ли пращат и плащат на мастиите лукса!
« Последна редакция: Април 22, 2009, 16:18:56 от tedi »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #60 -: Април 22, 2009, 16:53:28 »
Честно казано след всичко, което се случи предпочитам да хвана един човек за ръчичка и да го заведа са се изследва. Така ще съм сигурна, че моите 20 лв са отишли  по предназначение.

Неактивен danihaleva

• Профил
« Отговор #61 -: Април 22, 2009, 17:23:16 »
Аз направих точно това.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Eli

• Профил
« Отговор #62 -: Април 22, 2009, 17:40:45 »
Да, и аз направих така. Слава Богу в нашия офис резултатите бяха отрицателни!!  :bravo2: :bravo2:

А по отношение на каузата във ВИП Брадър - моето скромно мнение е, че пак някои ще си напълнят джобовете за сметка на добросърдечните ни сънародници, което е меко казано цинично. Не очаквам, че парите ще се похарчат по предназначение. Но.. здраве да е!! И този пък, като всеки друг път - каузата ще бъде: Важното е да се вземат парите, а после да става, каквото ще!! Комерсиална кауза е за мен това!! Но да спра с приказките, че по темата съм много крайна!! Дано не съм права и това да е плод само на моята предубеденост!!

И все пак нека да не подминаваме хубавото нещо - и това е, че много хора чуха за проблема с хепатита! За първи път толкова се заговори за него! Така, че има и добра страна на нещата!!

Остава ни само да се надяваме, че каузата няма да остане в рамките на едната седмица, ами ще се направи реално нещо за изследване на повече хора! Дано!!

Поздрави,  :flowers:
Ели

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #63 -: Април 22, 2009, 21:51:53 »
Аз направих точно това.

Дани, ама го направи, след като пусна телевизора на клипа на Ани, нали.

Дани
Hang in there.

Неактивен jylteni4kav

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно завършенo
« Отговор #64 -: Април 23, 2009, 09:15:16 »
По лични наблюдения, каузата на Вип Крадър има чудесен успех. Наскоро си пием сокче с добра приятелка и тя ме покани: "Отивам след празниците с една приятелка да се изследваме за хепатит, тя ме размърда покрай кампанията, нали не си изследван, ела и ти с нас?"

Тогава й изпях как наскоро лежах по болници, след като ми откриха хепатита и след това трябваше леко да я успокоявам, че от някоя друга целувка по бузата през последната година най-много да съм й лепнал бубонна хипохондрия (а хипохондрия, потресаващо, от гръцки буквално значело точно "болка под стернума" ??? пепел ми на езика, не дай Боже да съм й лепнал нещо подобно!!!).

Но евала, че двете мацки са събрали куража и активно са поели инициативата! - първоначално покрай Виповската кампания, пък вече и покрай мене..

Неактивен Eli

• Профил
« Отговор #65 -: Април 23, 2009, 17:47:54 »
 :clap: :clap: :clap:

Дано наистина да е достигнало до повече хора!!  :congrats:

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
    • Профил
Re: Интервю по Дарик радио за хепатита
« Отговор #66 -: Юни 08, 2009, 20:50:10 »
В съседната тема за ББ мнението ми изчезна без да се публикува затова ще опитам тук, искам само да отбележа, ако още някой не е видял :) че в Стани богат днес и утре ще играят за каузата на хепатита - в момента Ани и проф.Ченев - дано да има полза. 

Неактивен nevron

• Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
Кампанията на Вип Брата...
« Отговор #67 -: Юли 04, 2009, 10:56:44 »
Здравейте!
Искам да изкажа възмущението си от некомпетентната кампания на Вип Брата.
Такива глупости се изприказваха в национален ефир, че едва се сдържах да не пусна оплакване.
Като се започне от рекламния клип на седмицата посветена на борбата и превенцията от болестта и се стигне да гостуващите обясняващи що е то хепатит и има ли почва у нас.
Чесно казано очаквах някой по- компетентен от нашия форум да се включи в предаванията!

Поздрави!
Петя

П.П. Уф, не видях, че вече има тема, ма нищо...
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 11:07:29 от nevron »
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007