Автор Тема:  Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР  (Прочетена 24930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР
« Отговор #15 -: Април 08, 2009, 00:40:31 »
 Определено трябва да се включи някой, който да има дар слово и да не изпитва никакви притеснения за болестта. За съжаление е малко трудно - предполагам много хора се притесняват това да не им се отрази зле в работата. Аз лично не се притеснявам от каквото и да е било, но просто не съм за пред камера - започвам да играя като треторазряден болевудски актьор и не мога да се позная после като се гледам  :smile:

Подканвам някой да поеме тази отговорност и да защити нашата трудна кауза!  :cowboy:

Повече гласност! Превенция, превенция и пак превенция!
- Да влезнат изследванията за АЛАТ в профилактичните годишни прегледи - ВЕДНАГА И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!
- Неваксинирани и неизследвани деца да не могат да запишат училище (първи клас) - но не и ако са болни да не могат  :fight: Защото ваксината при раждане дава имунитет точно до преди училищната възраст.
- Същото да е и при постъпване на работа и в университет - неваксинирани да не могат да упражняват това право. (точно възрастта около 20 години е когато е следващата ваксинация, която 99,9% от хората не минават третата и изключително важна такава)
Като по този начин ваксинацията няма да е във финансова тежест на държавата (предполагам това е основният страх)
- Да бъдем с няколко прости въведения една от първите държави в света, в които хепатит А и В да принадлежат към миналото.
- Изключително строг контрол при зъболекарите! Ръкавици, маски и индивидуални инструменти за болните и хората, които ги е страх. Спиране на конвейерното зъболечение. Да има минимум 10 минути пауза за дезинфикциране преди следващия пациент.
- Разяснителни кампании
- Задължително и мигновенно уведомяване при даване на кръв, когато тестът е положителен за хепатит или ХИВ
- Никакви чакания за лечение! Пациент е направил изследванията - взел е решение да се лекува - да бъде лекуван.
- Превенцията от хепатит - приоритет номер 1 на здравното министерство!
- Изясняване, че хроничните хепатити не са заплаха само за някои "контингенти", а просто за някои рисковете са по-големи. Че е идиотско човек да си мисли, че ако не е наркоман и хомосексуален и не прави безразборно секс не е заплашен от хроничен хепатит. Това е задръстено и малоумно и наподобява мисленето през 80-те години в САЩ - щом като е болен от ХИВ значи е педал!

Това са част от моите идеи. Надявам се някой от тук ако му се даде шанс определено да застъпи някои от тези аспекти!

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #16 -: Април 08, 2009, 09:29:02 »
Здравейте!
Вчера ми се обади Хасърджиев и ме помоли да участвам 2-3 дни във ВИП Брадър.
Не обещах със сигурност, защото дъщеря ми е болна, но предпочитам да участвам в инициативата  пред НДК в събота, вечерта да остана в къщата и неделя да си тръгна.
Това е последната ни уговорка, ако те не решат нещо друго.
Желателно е да се включат още 2-3 участника, така че ..............................................
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #17 -: Април 08, 2009, 19:54:45 »
Здравейте,
Сега ми звънна Тошко да каже, че акцията в събота се отменя заради заболяването на Аня Пенчева. Заради здравните и проблеми редакторите на предаването не са склонни да пускат отново навън Брадърите за друга акция.
Засега влизането в къщата остава, но както виждате, всичко е много динамично и нещата се променят в движение.
Тошко каза, че веднага щом има повече информация за плановете на редакторите ще звънне, за да каже. Аз ще гледам своевременно да пусна всичко ново, което разбера.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Април 09, 2009, 14:10:30 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #18 -: Април 09, 2009, 14:09:17 »
Предлагам всички медицински работници да минават периодично на изследвания и да бъдат ваксинирани.
Онези пациенти при които диагнозата е окончателна и няма да минат на лечение с интерферон да не подават документи по два пъти в годината,а само тогава когато се налага смяна на аналога.
Онези зъболекари,които отказват прегледи да бъдат санкционирани солено.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #19 -: Април 09, 2009, 14:34:46 »
И аз истински се надявам най-накрая да се осъзнае, че хепатитът е проблем и че това, че се отрича от хората, които трябва да вземат отношение по въпроса, не означава, че той спира да съществува!
Не съм привърженик на заравянето на главата в пясъка и смятам, че всеки един от нас по някакъв начин може да допринесе да се чуват, а защо не и да се правят все повече неща по този въпрос. Дори и само като накараме наши близки, приятели, познати да се изследват.
Истината обаче е, че с общи усилия и идеи може да се постигне повече!

Ванче, мила, аз лично смятам, че ти си изключително харизматичен човек, който има какво да разкаже за себе си и за своята битка с хепатита и те подкрепям изцяло за участие във ВИП Брадър. Сигурна съм, че ще се справиш страхотно!  :good:  :hug:

Поздрави на всички вас и с нетърпение ще следя как се развиват нещата по темата! :flowers2:
Дай Боже червена лампа да светне в главите на все повече хора и да направят, каквото зависи от тях, за да се изследват!! Дано и на държавно ниво да се помисли и въведе адекватна политика по отношение на болестта хепатит! Стига вече са си заравяли главите в пясъка и стига вече са оставяли хората да се борят освен с болестта и с адската бюрокрация и абсурдите при провеждане на лечението!  :fight2:

Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #20 -: Април 09, 2009, 20:07:26 »
Никога досега не ми се е случвало тъй да тръпна преди риалити шоу.
Hang in there.

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #21 -: Април 09, 2009, 22:27:01 »
Момичета  - Силвана , Дани нещо май Вие не сте ме разбрали?
Нека мислим за това какво добро можем да направим,а не да бъдем настъпателни-така поне ми прозвучахте.Няма значение кой ще представи своята история,важното е да стигне до там,за където сме тръгнали всички.За нормално и човешко отношение към хепатитно болните ,за бърза реакция от лекуващите ги лекари и най-вече за адекватно такава от РЗОК .За скринингова програма/както в доброто старо време/.Да на нас здравните работници ни се прави такава.Периодично ни ваксинират/поне за това мислят/. Знам,че да си болен или да имаш близък с такова заболяване не е никак лесно. Но това не значи ,че трябва да се озлобяваме един към друг-винаги съм ви пожелавала търпимост,толерантност ,себеотрицание,не ме разочаровайте.С Вас непознатите споделих най- съкровенните си житейски проблеми и станахте,част от моето семейство.
Останете такива.
Поздрави
Теодора :browse: :browse: :browse:

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 09, 2009, 23:19:35 »
Влязоха!!! :flowers:Започна се !  Възхищавам се  на  смелостта им да се изправят в къщата  :clap:
Пожелавам много събрани средства !
« Последна редакция: Април 09, 2009, 23:27:04 от galq »

Неактивен Teodora

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 49
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #23 -: Април 09, 2009, 23:22:14 »
Пак съм аз  :congrats: :congrats: :congrats:
Вече е факт- току що в къщата на Вип Брадър влезнаха Д-р Станимир Хасърджиев ,Тошко и бъдещата майка.
Нека подкрепим каузата,да гласуваме за нас,за вас и за всички,които имат нужда от нашия глас. :bravo2: :bravo2: :bravo2:
Некъ бъдем единни,сплотени,истински !!! :clap: :clap: :clap:

Поздрави
Теодора

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #24 -: Април 09, 2009, 23:22:48 »
Току що в къщата влязоха д-р Хасърджиев,Тодор 79 и Анна!
Предида влязат,Мария Гроздева сподели ,че е участвала в подобна кампания преди време,и са се ваксинирали цялото семейство за А,В,и С хепатит!Странно,как може да си част от такава кампания и да не запомниш,за кое има и за кое няма ваксина?

Надявам се това ,което Анна каза ,че С се предава на бебето(тъй като тя е вече излекувана от С,и в напреднала бременност),да не шокира и изплаши жени ,които им предстои да раждат и са с С хепатит!

Успех на каузата,и много набрани средства пожелавам!

Поздрави,Теди

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #25 -: Април 09, 2009, 23:33:40 »
Да, и аз гледах предаването в очакване на обявяването на новата мисия!
Просто не е за вярване, че цяла седмица в България ще се говори за хепатита и за сериозността на проблема!  :clap: :clap: :clap:
Сигурен съм, че д-р Хасърджиев, Тошко и Анна ще могат да разкажат много за болестта и да запознаят всички в къщата с проблема  :congrats:
Надявам се, че след тази една седмица много хора ще си направят изследване и в крайна сметка ще успеят да научат възможно най-рано за заболяването си и да започнат лечение навреме!  :doubleup:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
« Отговор #26 -: Април 09, 2009, 23:37:02 »

Надявам се, че след тази една седмица много хора ще си направят изследване и в крайна сметка ще успеят да научат възможно най-рано за заболяването си и да започнат лечение навреме!  :doubleup:

А аз,Ради ,се надявам  да се включат и повече хора на лечение тази година . :party:  :angel:

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #27 -: Април 09, 2009, 23:51:00 »
Като си спомня колко малко знаех за хепатита преди да ми го открият и колко информация и време ми бяха  нужни, за да мога да кажа, че вече съм почти наясно със ситуацията и със заболяването, ми се струва, че едната седмица, в която ще се говори за хепатита изобщо не е достатъчна. Но все пак от някъде трябва да се започне. Не би трябвало кампанийно само да се съобщава за проблема, а това да се прави постоянно. И не би трябвало Вип Брадър да се грижи за хората, а държавата!
Дано някой ден и в България болните да се откриват навреме, а не чак когато е вече късно за лечение, дано не чакат в някакви списъци по цяла година, дано всеки болен да може да бъде лекуван с най-добрите медикаменти, а не с това, което касата била одобрила, незнайно по какви правила!

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #28 -: Април 09, 2009, 23:57:23 »
И аз го гледах и ми се струва ,че още не се е почнало а почнаха с глупостите,таз мома кви ги плещи, толкова сигурно и категорично се изказа че щяла да зарази бебето си с хепатита, и че лечението е 50 000лв.А Марийка била в такава кампания а не знае ,че ваксина за Ц няма.И съм сигурна ,че ще има още бисери.
« Последна редакция: Април 10, 2009, 00:17:59 от tedi »

Неактивен Dragica

• Немедицинско лице
  • Публикации: 259
  • Няма невъзможни неща
    • Профил
« Отговор #29 -: Април 10, 2009, 08:54:43 »
 :bye2: Много се израдвах на Тошко,д-р Хасърджиев и Ани:-) Бяха супер. Тази вечер сме пред екраните и ще гледаме:-)
Много неунформирани са хората....в т.ч. и аз бях таха преди да се сблъскам с проблема. Няма инфо. Дано се съберат много парички...каузата е страхотна.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007