Автор Тема:  Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР  (Прочетена 24920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Благотворителната кауза на ВИП БРАДЪР
« Отговор #30 -: Април 10, 2009, 09:31:16 »
Поздравявам Тошко и Ани за смелостта :clap3:
Дано тази инициатива накара хората да се замислят и да се изследват.
Тази вечер или най-късно утре вечер по новините на Нова телевизия ще излъчат интервю с мен.
Много неща исках да кажа, но разговорът беше направляван  :girl_wink: все към личната ми история.
Журналистката все ме прекъсваше с някакви въпроси, аз си губех мисълта и не знам в крайна сметка какво ще излъчат.
Освен това много бързахме.....и въобще не съм доволна от себе си :ashamed2:
Беше пълна импровизация :(
Но ми обещаха, че са насреща за всякакви прояви на нашето сдружение  :wink3: и схванаха основната ми мисъл- ПРЕВЕНЦИЯ.

Успешен ден  :flowers3:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #31 -: Април 10, 2009, 10:11:16 »
Здравейте и от мен,  :flowers:

Вчера се чувствах изключително обнадеждена, докато гледах как в публичното пространство се заговаря за хепатита и осъзнавайки факта, че всъщност цяла седмица ще се говори за това!! Представяте ли си цяла седмица!!  :clap: :clap: :clap: :clap:
Мисля, че ВИП Брадър са предаване, което е влязло в къщите на много хора и искрено се надявам много хора да се замислят и да отидат да си направят изследвания за хепатит.
Надявам се, че информацията ще бъде представена, както трябва, че няма да се изприказват много глупости, че ще стане ясно, че това е проблем, който трябва да бъде решен. Че трябва да бъде решен въпросът с бюрокрацията, с лечението на хората .. И всички сте прави, че това е проблем на държавата и тя умишлено не го решава /това е моето скромно мнение/.  :girl_wink: Но каквото и да е, най-важното е, че за първи път толкова много и толкова дълго ще се говори за хепатита!!!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Истински се надявам и събраните след това средства да бъдат похарчени за това, за което са събрани, а не както обикновено да потънат някъде в дълбините на нечии лични джобове..  :witch:

Ванче, мила, сигурна съм, че си се справила добре!!  :clap3: :clap3: :clap3:  :hug: Тази вечер ще те гледаме!!   :kiss:
Браво и на Тошко, на д-р Хасърджиев, и на Анна!!  :clap3: :clap3:

Поздрави на всички и ще следим новините!!  :flowers4:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #32 -: Април 10, 2009, 10:25:33 »
Ванче, сигурна съм, че си се справила блестящо! :flowers:

Браво и на Тошко и Ана! :flowers:

Медиите са трибуна за проблемите на хората и трябва по-често да присъства този болен въпрос за хроничните хепатити, за превенцията , лечението, лекарствата и отношението на обществото към болните!

Ще чакаме новините с нетърпение!!! :flowers3:

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #33 -: Април 10, 2009, 14:18:23 »
И аз гледах снощи с голямо  вълнение - направо сърцето ми щеше да изскочи. Възхищавам се, че има такива смели хора, често казано опасявам, се че тази кауза може би няма да срещне достатъчно разбиране, знам защото до преди месеци и аз бях една щастлива невежа по отношение на хроничните хепатити, нямах идея че са такава напаст и огромен проблем, засягаш толкова много млади хора и с такива последствия. Така и повечето хора, които не са лично засегнати или не знаят че са засегнати изобщо не са наясно с болестта,  но както казах и преди всеки шум по въпроса ми се струва полезен.  На пръв поглед не звучи толкова болезнено като каузите за болните дечица, но в случая проблема е че е много масов -  500 000 предполагаеми заразени ако е вярна е плашеща цифра. Ако тези хора се включат в кампанията ще се съберат и доста пари. Ако имаше повече информираност и аз бях разбрала преди 5 или 10 години за вируса си щях много по-рано да взема мерки, за себе си и за околните и може би щях да имам по-големи шансове да се излекувам. Браво на Д-р Хасърджиев, Ани и Тодор - и на Ванчето, ще гледам новините довечера, а и както разбрах щяло да има гостуване при Гала. Предполагам, че държавата няма интерес да се прави изследване в национален мащаб именно защото след това за тези хора ще трябват средства да се лекуват и такива средства май не са предвидени... Желая успех на участващите и дано да има полза и отзвук!  :congrats:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
« Отговор #34 -: Април 10, 2009, 17:43:15 »
Мен ме жегна някак сравнението на тази кауза с каузата за децата.
Тези 500 000 човека също имат деца и те също са потърпевши, дори и да не са болни.
Един от всеки десет от 500 000 да има дете (което си е малко, ми се струва) това са 50 000 деца, чийто живот в най-добрия случай е малко по-различен и по-сложен от този на връстниците им.

Дани
Hang in there.

Неактивен cvetna

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
« Отговор #35 -: Април 10, 2009, 17:49:13 »
Няма нужда от сравнения, всяка кауза е важна, когато касае човешки животи

Поздравления и от мен за Тошко, Ани и д-р Хасърджиев, ще стискам палци мисията им да е успешна  :clap:  :clap:  :clap:

Ванче, сигурна съм че интервюто е минало добре, няма как да си подготвен за такова нещо, но съм убедена, че си се справила блестящо  :wink2:

За всички, които нямат телевизор (като мен  :mocking: ) или по някаква причина са пропуснали предаването, ето един линк:

http://vbox7.com/play:30b14aae

Неактивен е_1989

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 62
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #36 -: Април 11, 2009, 02:00:16 »
Даваха благотворително "Стани богат" и направиха реклама на еднократните бързи тестове за хепатит като се изследва на място жената с извънземното. Не се ли обезсмисля благотворитвлната кампания за превенция на хепатит, ако ще се изследват хората с такива тестове, които в много случаи са фалшиви и не може да се разчита на тях?

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
« Отговор #37 -: Април 11, 2009, 02:07:19 »
 И аз нещо не съм много очарован от тези моментални тестове, но предполагам щом са достигнали до продажба са приминали през изпитания и дават точни резултати в повечето случаи. То не че и при тест в лаборатория е на 100% точно.....

Иначе на мене не ми хареса предаването - просто потънаха в морето от простотия на Батевото/Татовото и футболиста. Д-р Хасърджиев ми направи изключително приятно впечатление. Надявам се следващите предавания да са по-добри от това.

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Публикации: 272
    • Профил
« Отговор #38 -: Април 11, 2009, 21:59:42 »
Знаете ли дано не ви звуча,като прекален песимист,но на мен ми се струва че отново всичко ще е чудо за три дни.Докато има хора ,които ни определят като контингент мисля че няма да се получат нещата.А и всъщност брадърите не ми се виждат много ентусиазирани.Не знам дано не съм права.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
« Отговор #39 -: Април 12, 2009, 17:13:37 »
Може и така да се окаже. Но пък според мен няма място за песимизъм.
Доказателството - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1748.0;topicseen.

Дани
Hang in there.

Неактивен danihaleva

• Публикации: 438
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 09:48:04 »
Включих телевизора точно в най-подходящия момент.Екрана стана черен е след малко излезе натписа и коментара със статистиката за вирусните хепатити.Гробно мълчание.Да им бяхте видели физиономиите на моите колеги.Цифрите наистина са ужасяващи.Тогава дойде моят ред и докато умува единият колега убедих другият да си направи изследване,а довечера ще му сложа ваксината.Докато излезе резултата беше напрегнат отнесен,а  после... :party: :party: :dance: :dance: :dance:,само за това говореше.Първо много съм щастлива,че при него всичко е наред,второ че успях да убедя поне един да си направи изследване и да се ваксинира.Смятам да продължа.Единственото нещо което ме ограничава да се развихря съвсем е съпругът ми,който изобщо не иска да се коментира здравословното му състояние и въпреки че не съм съгласна ще се съобразя.Наистина се заговори хора.. :clap:Обаче знаете ли какво ме озадъчи вчера в аптеката.Отдавна вече съм забравила видовете васини при малките деца като комбинации.На въпроса ми за ваксина за хепатит А и Б разбрах следното,няма да се смеете много,защото е плачевно.О,вече има петвалентна ваксина и там има всичко,обаче си я купувате,защото касата не я покрива и спестявате на детето други боцкания :angry3:.Ето и нагледен коментар:

"В края на пърия месец се прави мъртва ваксина Хепатит Б.На 2,3,4 месец се прави инмунизация против Дифтерия,тетанус,коклюш(ДТК) и полиомиелит едновременно,като ДТК се бие в гърба,а полиомиелита беше доскоро на капки(става въпрос за тези,които се покриват от ЗК.Пентаксим е петвалентна ваксина,която покрива ДТК,полиомиелит едновременно,като същевреммено има добавка
инфлуенца тип Б,т.е. с една инжекция в крачето имунизираш детето си против ДТК,полиомиелит и най-разпостранените щамове на вирусни менингити,грипове,пневмонии и прочие.Разликата е тази,че Пентаксим много рядко дава странични реакции,като температура и общо неразположение,за разлика от безплатните от ЗК.При нас реакция от първата доза Пентаксим практически нямаше.Единственото неудобство е че струва около 60 лв,а като си започнала с нея трябва да ги направиш и трите Пентаксим"

АДСОРБИРАНА ВАКСИНА СРЕЩУ ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ
(БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТНА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И
HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА)

http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=5463

За каква информираност говорим .Къде е хепатита тук?Горките майки :crying2:
Ако някой има листовка на ваксината нека я качи във форума.

Аз знам,че нищо незнам

Неактивен tedi

• Публикации: 1168
    • Профил
« Отговор #41 -: Април 14, 2009, 10:41:28 »
http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30008247&page_special_title=%CF%C5%CD%D2%C0%CA%D1%C8%CC+%C2%C0%CA%D1%C8%CD%C0+%C7%C0+%C4%C5%D6%C0
Аз съм поръчала тази ваксина за бузан,излиза 183лв. и няма общо към хепатита.
Бие се втори месец.

Неактивен danihaleva

• Публикации: 438
    • Профил
« Отговор #42 -: Април 14, 2009, 13:23:44 »
Теди,благодаря за бързата реакция.
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #43 -: Април 17, 2009, 20:49:35 »
Според официално съобщение на Нова телевизия, сумата която реално ще може бъде използвана за каузите на ВИП Брадър, ще бъде към 570 000 лева.
Тези пари ще бъдат разпределени поравно измежду осемте каузи в предаването. Ето и повече подробности: 50% благотворителност.
Т.е. излиза, че за каузата Хепатит ще бъдат заделени около 70 000 лева, и то ако събраните пари от SMS-и достигнат 1 милион лева. Т.е. от 200 000 събрани лева през изминалата седмица, само 70 000 ще бъдат похарчени за каузата Хепатит  :angry3:
Ако някой не е гледал предаването снощи, новата кауза е: Набирането на средства за производството на 50 000 домашни контейнера за рециклиране, които ще бъдат безвъзмездно дарени на 50 000 домакинства. Не знам как със 70 000 лева ще се произведат 50 000 контейнера за рециклиране  :pardon:, но нещо друго е интересното. Че с еднаква тежест са човешките животи, които могат да бъдат спасени при едни масови профилактични изследвания, с това на домашните контейнери за рециклиране.
Без да претендирам за точност в сметките, мога да направя една бърза калкулация. Ако приемем, че ще се използват някакви моментни тестове за хепатит  (т.е. изчислявам най-евтиния вариант) и те струват няколко лева - нека да приемем условно, че струват само 3 лева, тогава със 70 000 лева ще се изследват около 23 500 души. Приблизително при такива масови изследвания практиката показва, че при 8% от изследваните се открива хепатит, нека да ги сложим 10%. Това прави 2 350 души, на които ще бъде открит хепатит. От другата страна стоят 50 000 контейнера за боклук, и ако продължим със сметките, излиза че един спасен живот на човек с хепатит (защото ще има шанс да се лекува навреме) се равнява на 21 контейнера за боклук  :clap: :clap: :clap: :clap: :congrats:
Може сметките ми да звучат грубо и цинично за някои, но ми е трудно да приема, че наравно с предишните каузи, свързани с деца в неравностойно положение, деца с увреждания, хепатита, и т.н., се поставя и една подобна кауза, която разбира се не е без значение за нашето ежедневие, но щеше да ми е смешно, ако не беше толкова тъжно, че можем да мерим с един аршин човешките животи и кофите си за боклук.  :congrats:
Още веднъж поздравления за екипа измислил новата кауза! Огромно благодаря и за държавата (със своите 20% ДДС), за мобилните оператори и фирмите, наети за обработка на получените съобщения, които активно се включват в благотворителността със своите общо 50% хонорар!!!  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Април 17, 2009, 20:54:43 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #44 -: Април 17, 2009, 21:02:35 »
Излиза ,че идеята е опорочена още в зародиш!

Смешно е ,че живота на който и да е човек ,бива по-маловажен от някакъв битов контейнер!НО ,ако някой се опита да изкаже подобно мнение в медия ,ще бъде анатемосан!

Аз не намирам причина да съм оптимист в нашата мила Родина,макар че я обичам!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007