Автор Тема:  Здравейте и от мен  (Прочетена 3382 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koketka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте и от мен
« -: Април 08, 2009, 16:01:42 »
Здравейте,

много ми харесва този форум и затова исках да се регистрирам и аз. До преди около 4 седмици не знаех абсолютно нищо, свързано с хепатита. Благодарение на практиката ми обаче, която правя в здравен център в Германия се натъкнах на тази болест. С ужас прочетох в интернет, че България е на първо място в цяла Европа по брой на хора, инфектирани с хепатит Б. Тогава започнах да се питам защо тази тема не се дискутира в обществото. Или поне така беше до преди 6 години докато аз все още живеех в България.

Смятам този форум за невероятна възможност за осведомяване на всички хора, защото повечето българи (в това число и а аз до скоро) имат огромни дефицити във връзка с тази болест.

Искам да изкажа и похвала към администраторите за тяхната ангажираност и готовност да помогнат! Това за съжаление не е толкова често явление.

Продължавайте все така!

Иска ми се да пиша още много, но за съжаление много се затруднявам с кирилицата и с непрекъснатото търсене на букви, затова до скоро!
« Последна редакция: Април 08, 2009, 18:30:18 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте и от мен
« Отговор #1 -: Април 08, 2009, 18:46:50 »
Здравей, koketka! :flowers2:

Добре дошла във форума! :flowers3:
Радвам се, че харесваш форума! :dance: И ние си го харесваме и си е като наш дом, който съвсем скоро вече се сдоби и със собствен сайт - www.hepactive.com
Ако искаш да подкрепиш каузата ни за борба с хепатита и за по-добра осведоменост на хората, за по-добро лечение - можеш да попълниш формата за членство и да станеш наш член! http://hepactive.org/content/about/member
Темата за хепатита не се дискутира в обществото, защото управниците ни са такива. Колкото по-малко хора знаят за проблема - толкова по-спокойни ще са те!
Именно затова искаме към нашето сдружение да се присъединят още много хора, които имат желанието и нагласата да променим тази абсурдна ситуация със списъци за чакане на лечение, с неполучени лекарства, абсолютна неосведоменост на населението за проблема.

Благодаря за хубавите думи относно администраторите на форума! :kiss:

А що се отнася до трудностите за писане - във форума има вградена кирилица и би трябвало да не ти е толкова трудно!

Поздрави и много здраве и пролетно настроение!
Мери :flowers:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Април 08, 2009, 19:11:10 »
Здравей и от мен!
Благодаря ти за хубавите отзиви за форума, надявам се да успее да помогне на все повече хора!
Относно проблемите с кирилицата, можеш да погледнеш този пост: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=261.0
Ако нямаш проблеми при ползването на фонетичната клавиатурна подредба, би трябвало да можеш много лесно да пишеш. Тъй като кирилицата е вградена в самия сайт, няма нужда да имаш специално кирилица на твоя компютър.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Април 08, 2009, 19:22:20 »
Здравей, Кокетка  :smile:
Много се зарадвах на поста ти  :dance:
Много рядко ни подкрепят хора, които не са свързани с хепатита  :doubleup:
Ти си нашия лъч надежда.
Администраторите наистина влагат много труд, време и емоции в това начинание.
Твоето участие е един вид награда и удовлетворение за тях и всички нас  :flowers:

Поздрави,
Ваня

Неактивен koketka

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 08, 2009, 19:30:50 »
Здравей Мери,

Благодаря ти за хубавите думи!

Аз вече се запознах с вашия сайт и много ми хареса това, че информацията е добре синтезирана и отсята, а самият сайт е оформен страхотно. Преди малко даже се регистрирах и там.

Искам и да си призная, че този форум ми помогна много днес, защото от няколко дни се опитвам на работата ми да напиша един превод на български и се измъчих с кирилицата, защото за първи път я използвах, а днес след като открих тази възможност с писане на български, но използвайки латинска клавиатура направо се родих и си направих останалата част от превода за около час.

Проблема ми е обаче и не знам към кого да се обърна за това, може би към Радо, че клавиатурата ми е немска и някои букви се разминават. Аз прочетох указанията на Радо и даже си принтирах всичко, но не мога да намеря при мен буквите ч, ш и щ, а ги търсих навсякъде. Някой може ли да ми помогне, защото иначе ще трябва да четете постове ми с цифрите 4 и 6, а това не е особено приятно.

Много благодаря предварително!
« Последна редакция: Април 08, 2009, 19:40:39 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #5 -: Април 08, 2009, 19:37:32 »
Благодаря още веднъж за разбирането и за това, че си вече член на нашето сдружение! :congrats: :clap: :clap: :congrats:

Ако си дойдеш в България непременно да ни информираш, за да си организираме среща! :flowers3:
А букви 4 и 6 - модераторите ще ги редактират - нали това им е работата! :chat: :chat2:

Неактивен koketka

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Април 08, 2009, 19:47:13 »
Здравей и на теб, Ваня,

Благодаря ти за всичко написано!

Всъщност аз още не знам дали нямам нещо общо с хепатита, защото все още не съм си направила всички изследвания. Засега съм си правила само изследване за хепатит Б, но скоро ще си правя и за хепатит Ц. Независимо от резултатите искам да съм член на този форум и да бъда от полза с каквото мога.

Иначе ми е ясно, че вие администраторите влагате много труд, време и емоции в начинанието си и затова заслужавате награда и признателност от всички!!! Невероятни са усилията и ангажимента ви и това няма да спра да ви го повтарям!

Много поздрави,

кокетка
« Последна редакция: Април 08, 2009, 19:52:55 от Мариана Стефанова »

Неактивен koketka

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 08, 2009, 19:59:52 »
Мери,

мерси за отговора! С удоволствие бих се сре6тнала с вас, но за съжаление си бях за последно през февруари в България и засега о6те не е планувано следва6тото ми прибиране.

Ина4е винаги се прибирам с голям ентусиазъм и желание, но като се сблъскам там с трудности, парадокси и липса на възпитание на много служители, с удоволствие се връ6там в чужбина. Последно изхабих пак толкова много нерви..., но важното е, че се сре6тнах с близки и приятели и се разтъжих малко. А България си е моята родина и винаги 6те си я обичам и нося в сърцето!!!

До скоро!
« Последна редакция: Април 08, 2009, 20:18:56 от Мариана Стефанова »

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #8 -: Април 12, 2009, 14:58:50 »
Здравей Кокетка,  :flowers2:

Добре дошла сред нас!!  :flowers:
Аз също изключително се зарадвах на поста ти!!  :flowers:
Твоето присъствие сред нас ми дава надежда, че има хора, които дори да не са засегнати по един или друг начин от хепатита, всъщност имат определена гражданска позиция и осъзнават проблема. :flowers3:
Мисля, че твоята подкрепа означава много за всички съфорумци!  :congrats: Тя е признание и за администраторите на форума, които наистина полагат много усилия и успяват да предоставят своевременна, полезна и актуална информация за хепатита. Мисля, че всички ние заедно, администратори, участници, гости във форума, правим форума, съкровено местенце за много от нас.  :hug:  За мен например, то вече е като мое второ семейство!!  :hug:

Желая ти да бъдеш много здрава, винаги все така будна и ще се радвам да продължаваш да пишеш!  :flowers:

Сърдечни поздрави,  :flowers:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007