Автор Тема:  ХЕПАТИТ Б - БЕЗ ЛИМИТ ЗА БРОЯ НА ЛЕКУВАНИТЕ ПАЦИЕНТИ  (Прочетена 5399 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Todor79

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 144
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте на всички,утре (16-ти април) във вестник "Дневник" ще излезе публикация на д-р Румяна Тодорова,в която казва че НЯМА да има ограничение на броя на лекуваните пациенти страдащи от Хепатит В с приетите в позитивния списък медикаменти,което на практика означава че всеки един от нас може да се лекува нормално без да се притеснява.
Положените ни усилия с д-р Хасърджиев и целия екип с който работим в Хепасист в тази насока най-после дадоха резултат и аз лично се чувствам удовлетворен от този факт  :dance:
Поздрави Тодор
http://vbox7.com/play:6186d4b0

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
Мале, страхотна новина  :party:  :yahoo:
 Не искам да натрапвам, но защо само хепатит В и това означава ли че чакането е вече минало или това е до малко предизборно до следващия бюджетен разчет?

Неактивен galq

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
Браво за чудесната новина!Обаче ще  попитам ,а тези с С колко ще чакат?
« Последна редакция: Април 15, 2009, 21:24:13 от galq »

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
Това е чудесна новина :clap:
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Хубаво, ама ми е чудно кой ще плаща това удоволствие?
Чак не мога да повярвам, че е истина. След масираната кампания доста нови болни ще цъфнат в касата. Освен това средствата за лечение на хронични хепатити  са вече гласувани и касата не би могла да поеме всички нуждаещи се с този лимит.
Пък и лечението на хепатит В с нуклеотидните аналози трябва да е не само една година, а много повече /в много от случаите - до живот/. Едногодишното лечение на хепатит В си е нищо. То дори вместо да помотне, понякога деиства така, че при спирането болните се чудят какво да правят и как да си го продължат сами, защото вируса започва да си отмъщава и да се множи с по-голяма скорост.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Статус: Хроничен хепатит C
Това наистина е страхотна новина за хората с хепатит Б!  :clap:
Само дано Здравната каса удържи на обещанието си и дори и да се появят повече хора, отколкото е предвидила, да им отпусне лечение, въпреки това!
Веднага изникват два въпроса и дано д-р Тодорова да може да отговори и на тях. Дали това лечение ще покрива нуклеозидните аналози и за какъв период от време? Какво става с листата на чакащите с хепатит C, доколкото знам, в момента тя се състои от 250 души.
Утре ще четем да видим какво ще каже  :wink3:

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
Мери, аз си зададох същия въпрос още щом прочетох поста. Някой знае ли колко души с хепатит ц успяват да се лекуват за една година?

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
Цитирам "Абе, ние ще ти направим протокола, ама те за тази година приключиха с хепатит Ц". Дано това означава, че са спрели да отпускат лечение, и все още да приемат протоколи - поне да им го оставим да си отлежава при тях. :angry2:
Hang in there.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
Какво означава приключиха?! Та годината едва сега започва.

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Ами според мен означава, че който си е получил лечението тази година, трябва много да почерпи, а тези, които не са - ще черпят, ама друг път.  ("Консеквентно погледнато, когато му дойде времето"). :wink3:

Разбира се, не искам да стряскам никого от болните с Ц. Това е неофициално изказване на лекар, чието име не посочвам. Може той нещо да не разбрал. Може и да е просто слух.
Hang in there.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
Току що прочетох статията във вестник Дневник.
Директорът на НЗОК Д-р Румяна Тодорова казва:
"...смятам, че включването на тези пациенти ще се отрази лошо на бюджета за лекарства и в даден момент няма да можем да плащаме лечението на нито един болен..."
Значи въпроса не е решен принципно  :angry3: Просто за момента ще включат всички чакащи и така докато свършат парите, после пак чакане .............. :girl_angel:
Отпадането на програмите е чудесна новина, но явно не се гарантира включването на лечение на болните във всеки един момент до когато имат нужда.Що за отпадане е това?!
И какво означава"финансови лимити за лекарствата"?! Че касата няма да заплаща лекарства струващи над определена цена?И какво е различното всъщност от правеното досега?

НЯМА да има ограничение на броя на лекуваните пациенти страдащи от Хепатит В

Друг цитат :"..От пациентското сдружение"Хепасист"са доволни, че касата ще плаща лечението на всички болни от хепатит..."
Става ясно, че се говори за всички болни от хепатит, без да се разграничават на В и С.

Мисля, че най-важния проблем на болните от хеп. В е подминат.
На тях им трябват поне три нуклеозида, от които да избират в зависимост от състоянието им и приемането на тези лекарства да им бъде гарантирано докато имат нужда от това.

На мен лично тази статия ми подейства много зле.Въобще не съм въодушевена.Малко се разбъркаха нещата за да се каже, че се прави нещо, но проблемите са си същите и стоят нерешени.
Абе, с две думи мирише ми едно предизборно..........

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
Ето, копнах по-голяма част от интервюто, което Ванчето цитира, за да можете да коментирате, че нещо на мен не ми е баш ясно:

Освен това ще отпаднат програмите за лечение на хепатит и множествена склероза и касата ще плаща всички лекарства от позитивния списък. Досега за лечението на тези заболявания имаше строго определен бюджет и когато той свършеше, не се приемаха нови пациенти. Така в листата на чакащите болни от множествена склероза има над 4500 души, а за хепатитите - още 300.

Като лекар съм доволна от факта, че вече няма да има чакащи, но като директор на финансова институция смятам, че включването на тези пациенти ще се отрази лошо на бюджета за лекарства и в даден момент няма да можем да плащаме лечението на нито един болен, каза Тодорова. На мен ли ми се струва, или тази дама иска да настрои другите хронично болни срещу болните от хепатити

От пациентското сдружение "Хепасист" са доволни, че касата ще плаща лечението на всички болни с хепатит. Според секретаря на организацията д-р Станимир Хасърджиев е добре, че най-после ще отпаднат програмите, които на практика дискриминираха пациентите. Новият позитивен лекарствен списък най-после ще позволи на пациентите да се лекуват както всички останали хора с хронични заболявания, каза Хасърджиев, но поясни, че в него липсват поне два от най-използваните препарата. От комисията, която изготвя списъка, ни обещаха, че ще ги включат още при първата корекция, но това не се случи, подчерта Хасърджиев. По думите му най-голямото притеснение е, че касата може да сложи финансови лимити за лекарствата за хепатит. Това ще бъде голяма грешка, защото този път болните ще потърсят правата си в съда, каза лекарят.

От "Хепасист" заявиха още, че ще настояват да се приеме Национална стратегия за хепатитите, която да даде възможност за профилактика и ранно откриване на заболяванията. "Сега над 35 млн. лв. се дават от здравната каса и болниците за лечение на чернодробна цироза и рак, които са усложнения от хепатита. Затова настояваме в следващия Национален рамков договор да се даде право на семейните лекари на определен период от време да изпращат пациентите на кръвни тестове, за да се хваща рано заболяването. По този начин ще се спестят много публични средства, а болните няма да умират", обясни Хасърджиев.

« Последна редакция: Април 16, 2009, 15:24:07 от tetibulka »
Hang in there.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007