Автор Тема:  Нов член- Pepsilight  (Прочетена 16752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Нов член- Pepsilight
« Отговор #45 -: Май 08, 2009, 20:52:40 »
Здравейте!
На 06,05 си направих първата ваксина с/у хепатит Б. Тъй като при майчето има само дози за деца, ми направиха двойна доза, т.е. 2 * 0,5 мл., нали това е правилната доза? Информация получих от тук http://bda.bg/bdias/21043s.pdf .
Запитах майка ми, след като е медицински работник и всеки ден са подложени на риск, дали им правят всяка година изследвания. Ами нищо подобно, дори ако искат трябва да си заплатят изследването за хепатит в ХЕИ.  :shocked1: Отделно докато стоях около 30 мин при колегите й и се разправяхме, осъзнах че дори и медицинските работници не знаят нищо за този вирус и са толкова невежи...., просто думи нямам. А ние чакаме обикновения човек да е информиран.
Просто исках да ви споделя тези неща и да ви кажа, че не съм ви забравила и няма да забравя подкрепата ви през времето, когато имах тези тревоги.  :kiss:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #46 -: Май 09, 2009, 18:43:01 »
На 06,05 си направих първата ваксина с/у хепатит Б. Тъй като при майчето има само дози за деца, ми направиха двойна доза, т.е. 2 * 0,5 мл., нали това е правилната доза? Информация получих от тук http://bda.bg/bdias/21043s.pdf .
Здравей,
Ние все пак не сме лекари и няма как да започнем да определяме дозировки, аз поне не си позволявам такива изказвания. Дозата на ваксината трябва да я определи лекар или най-малкото фармацевт.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Pepsilight

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #47 -: Май 27, 2009, 08:33:12 »
Здравейте!
Мина 1 месец от първите изследвания и вчера отидох да си направя повторно за Хепатит С в ХЕИ. Докторката ми обясни, че при първото изследване при тях едни от "показателите" (ако може така да се каже) са били по-високи от нормалното, но и двата теста, които ми е пуснала са излезли отрицателни. Само заради тези по-високи стойности е искала да си пусна ново изследване, за да сме спокойни и тя и аз. Чакам резултата в петък.
Да споделя и нещо, което може да е полезно за тези, които искат да си направят изследвания за СПИН, Сифилис, Хепатит. В ХЕИ - Варна се правят такива [size=10pt]безплатно[/size]. Първо се минава през 5 етаж (стая не знам), за да ти дадат код за изследване, а след това с този код се отива във вирусологията на 10 етаж. В лабораторията докторите са много любезни и отзивчиви.  :flowers:

Хубав ден ви пожелавам и ще се включа с вече готови резултати. Бъдете здрави!  :love5:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #48 -: Май 27, 2009, 09:22:11 »
Pepsilight , благодаря за споделената информация за безплатните изследвания. Мисля, че много хора биха се възползвали от нея.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007