Вирусен хепатит - Обща дискусия > Как да живеем с хепатита

Вредно ли е използването на допълнителни лекарства при хора с хроничен хепатит?

(1/2) > >>

nevron:
    Izvinete!
    Sega se setix kakvo o6te iskax da popitam. Kak se opredelq fibrozata na 4erniq drob v kakva stepen e? Samo 4rez biopsiq li stava tova? Osven tova iskam da vi kaja, 4e sa mi izpisali i edni lekarstva za nervite. Rivotril i to v dosta ydarna doza, po 2 miligrama na den. Bixte li mi dali informaciq otnosno opasnosta i vredata na tezi lekarstva , ako nqkoi vob6te znae ne6to. Sa6to i dali Jasmin, koeto e antikonseptivno xap4e, vredi na 4erniq drob. Az piq tezi xap4eta ve4e pove4e ot dve godini. Te sa xormoni, no vse pak brat mi mi kaza, 4e vsqkakva ximiq e vredna za organa. O4akvam i drygi mneniq.
    Blagodarq vi predvaritelno. 6te 4akam s neturpenie otgovori i saveti.
    O6te vednaj: leka no6t!

tania:

--- Цитат на: nevron в Септември 27, 2007, 05:44:46 ---    Izvinete!
    Sega se setix kakvo o6te iskax da popitam. Kak se opredelq fibrozata na 4erniq drob v kakva stepen e? Samo 4rez biopsiq li stava tova? Osven tova iskam da vi kaja, 4e sa mi izpisali i edni lekarstva za nervite. Rivotril i to v dosta ydarna doza, po 2 miligrama na den. Bixte li mi dali informaciq otnosno opasnosta i vredata na tezi lekarstva , ako nqkoi vob6te znae ne6to. Sa6to i dali Jasmin, koeto e antikonseptivno xap4e, vredi na 4erniq drob. Az piq tezi xap4eta ve4e pove4e ot dve godini. Te sa xormoni, no vse pak brat mi mi kaza, 4e vsqkakva ximiq e vredna za organa. O4akvam i drygi mneniq.
    Blagodarq vi predvaritelno. 6te 4akam s neturpenie otgovori i saveti.
    O6te vednaj: leka no6t!

--- Край на цитат ---

фиброзата се установява само чрез биопсия.Що се отнася до други лекарства - всички са врадни за дроба, но има някои които са супер вредни. За всяко изписано лекарство се консултирай с доктора и чети листовките.

Mimeto:
Здравейте!
Това което знам за лекарствата които не трябва да се приемат е :
на първо масто - ПАРАЦЕТАМОЛ - било МНОГО вредно
от антибиотиците - от групата на ТЕТРАЦИКЛИНИТЕ и ВИБРАМИЦИНИ

Нямам предвид, че само тези не могат, но това са нъй-вредните. Желателно е да се избягват всякакви лекарства.
Лично аз откакто знам че имам хепатит С не съм изпила дори едно хапче. ДОри в момента съм малко болна, но - наблягам на лимоните и меда.

Поздрави на всички

Mimeto:
Не си ли направила консултация с лекаря, който ти е предписал тези лекарства? След като са ти поставили диагноза?

Емануил Денков:
Аз постнах нещо по тази тема и дискутирахме това в Кои медикаменти не е препоръчително да се приемат при хронични хепатити? Ако искате хвърлете по едно око и си кажете мнението и там ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия