Автор Тема:  Как Здравната каса ще отпуска лекарства от 1 юни 2009  (Прочетена 58214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Кали

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C

За съжаление не съм компетентен и не мога да дам адекватен съвет,но мога да кажа ако съм на ваше място какво бих опитал да направя.Ако можете отложете поставянето на първата инжекция докато не уредите всички формалности със РЗОК и личен лекар.Получете лекарствата за първия месец колкото се може по-скоро.Идете до София и вземете този документ който най-вероятно е експертно становище и си продължете срока на протокола.Така поне ще си спестите притесненията за по нататък с евентуално закъснение на следващ протокол или друго забавяне на лекарствата.Това е идеята ми.
            Незнам доколко съвета ми е полезен.Желая Ви успех в борбата с вируса и бюрокрацията.

Поздрави :Калин

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Ние също чакаме одобрение,което вече закъсня,но на добра воля ни  дадоха Зефикса от аптеката.И двата пъти,когато сме подавали документите в РЗОК е имало Етапна епикриза издадена от лекуващият лекар, Експертно решение което е със същото съдържание,но подписано от комисия в случая при нас от д-р Желев-лекуващ,доц.Антонов, и председател на комисията доц.Матева,чиито подпис и печат никой не може да замести.Ако се наложе ново Експертно решение сигурно е от комисията отново.А тия от касата не могат ли да качат необходимата информация ясно и точно,но сигурно и те толкоз знаят за съжаление. :crying2: :crying2: :angry3: :angry3: :angry3: :crying2: :crying2: :crying2: :crying2: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3:
Аз знам,че нищо незнам

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
Здравейте отново.Току що разговарях със служител от НЗОК  и отговора на въпросът ми беше следният."Че по последни данни лицата който са подали документи до 15.05.2009 не е необходимо да подават или обновяват наново документи тъй като те вече са входирани и че РЗОК са длъжни да изискват от тях необходимата информация за всеки пациент подал документи в този срок ,също така било тяхно задължение да обясняват на пациентите какво е необходимо да направят в случай,че това е необходимо.Госпожата беше изключително любезна и ми обясни без притеснения да ходя да ги притеснявам и постоянно да питам има ли раздвижване по моят отговор и ако ми откажели да им покажа наредбата или да им се обадя за съдействие в случай,че от РЗОК ми откажат информация или не ми отговорят,докато съм в РЗОК незабавно да им се обадя за да могат да ми съдействат.И следващата седмица точно това и смятам да направя.Също така ми каза,че до 15.05.2009 не са разглеждани документи,тъй като се изчаквало решението от заседанието на комисията в НЗОК и че най вероятно това е основната причина за забяването и че от РЗОК не изисквали никаква информация от тях,а те на няколко месеца им изпращали информация от тяхна страна.

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
Снежи,дай телефон на този така усложлив и информиран служител,че и аз имам питания.

Неактивен cvetna

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
снежи, на кой телефон звъниш ти?

аз се обаждах на 965 67 38, където първия път въобще не знаеха за кво говоря, на втория явно вече се бяха информирали и ме посъветваха да "чакам да ми се обадят", щото всичко било поименно
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Аз пък се обадих в РЗОК .Там е получено същото писмо ,което е качено на сайта на НЗОК .Жената беше много любезна ,но не знаеше какво да ми отгов
ори.Помоли ме да се обадя утре ,а тя днес да звънне . Според нея това също се отнася за тези ,които не са започнали лечение ,но пък документите са в НЗОК и затова ще се обади да пита как да процедират.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 18:13:02 от galq »

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
телефон на НЗОК за консултаций на граждани -0800-14-800.Аз като се обадих един секретар говори,говори изчаках докато вдигне служител,казах каква ми е диагнозата и госпожата започна да ми обяснява.Времето на един гражданин за консултация е три минути след това разговора прекъсва и набираш отново докато не ти се изясни всичко.Поне аз така направих звънях няколко пъти и много се извинях че отново съм аз, как се чувствам неудобно,но че в крайна сметка става въпрос за моето здраве и не ми е ясно какво трябва да правя.Всичко добро от мен и успех.Който звъни нека да е по упорито.Аз следващата седмица отново ще звъня за да напомня за себе си  :ashamed: но явно това е начинът.

Неактивен tedi

• Профил
Ами ето сега поредната тъпотия,ами като нямам БТК и не става да се свържа с тея махмуди.
ами нъц требве ся БТК да прекарвам  :laugh:

Неактивен tetibulka

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
Е, айде сега.
Все имаш някой близък, дето да е в тази мрежа.

Дани
Hang in there.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B

Вижте какво прочетох тук   http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=362357

"Новият позитивен лекарствен списък е в сила от 1 юни тази година, съобщават от НЗОК. Ще бъдат изписвани лекарства за домашно лечение,  заплащането на които касата ще поема напълно или частично. Рецепти, издадени след 1 юни тази година, които съдържат отпаднали от позитивния лекарствен списък медикаменти, няма да се изпълняват от аптеките и няма да бъдат заплащани от НЗОК. Рецептите, които съдържат липсващи в новия позитивен списък лекарства, ще бъдат изпълнявани от аптеките и заплащани от здравната каса, само ако са издадени преди 1 юни тази година. Списъкът на отпадналите от позитивния списък лекарства е на разположение на лекари и аптеки.

Здравноосигурените лица, които вече се лекуват по програмите за множествена склероза, хронични вирусни хепатити и цирози са включени в листите на чакащите пациенти, подали документи за периода от 2007 до края на месец юни 2008 г. Те следва да представят актуализираните си документи в Районната здравноосигурителна каса за разглеждане и одобрение на протоколите до края на месец юни 2009 година, уточняват от касата. Актуализираните документи са заявление - оригинал на протокола с отразени назначения по него. Документите ще бъдат разгледани по реда на подаването им в Регионалните  здравни каси.    От НЗОК посочват, че в листите на чакащите пациенти са включени и подалите документи за периода от средата на до края на 2008 г., които следва да представят актуализираните си документи в РЗОК до края на месец юли 2009 г. Здравноосигурените лица, които вече се лекуват по тези програми, ще получат служебна заверка на протоколите си от комисията по скъпоструващо лечение, за да завършат пълния курс на лечение.

За целта е необходимо да представят в РЗОК само оригинала на протокола, по който са отпуснати лекарствата им, не е задължителен пълния набор от документи, уточняват от НЗОК. Пациенти, лекувани по всички настоящи програми за скъпоструващо лечение, чиито документите са постъпили в НЗОК от началото на тази година до 13 май, при условие че продуктите, с които се лекуват са включени в новия лекарствен списък, не трябва да представят допълнителни документи в РЗОК. Те ще бъдат разгледани служебно в централното управление на НЗОК. От касата уточняват, че ако лекарството не влиза в новия списък, пациентът трябва да смени курса си на лечение, за да получава частично или пълно заплащане на медикаментите си от касата. В този случай той трябва да се обърне към лекуващия си лекар. С влизането в сила на новия позитивен лекарствен списък няма да има листи на чакащите по програмите за скъпоструващо лечение, уточниха още  от Националната здравноосигурителна каса."

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
Ванче, за съжаление Тенофовира не е включен в списъка!!!
Чернев не дава никакви надежди - вече!!!

Поздрави, Таня!!!

Неактивен cvetna

• Публикации: 578
  • pure pleasure seeker
    • Профил
някой има ли нещо по-конкретно като информация вече? на телефона в РЗОК вече дори не вдигат  :scream:

а няма как да се обадя на този за консултация на граждани... знам, че звучи тъпо, но никой от познатите ми няма БТК, нито родителите ми, в работата са ограничени обажданията към такива телефони, въобще...

Неактивен tedi

• Профил
Ами аз точно за това  говоря,аз също нямам БТК,нито пък близките ми имат,що за поредна тъпотия само от БТК да се избира тоя телефон :shocked1:,нито пък някаква информация имам ,днес трябваше да си взимам лекарствата,но чакам това служебно заверяване,и до кога ще чакам не се знае.

Неактивен galq

• Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
И аз вече тотално се обърках.Вчера ми звънна позната ,на която бяха казали ,че трябва да представи отново документи в РЗОК .На мен пък ми казаха ,че не трябва да представим нови документи .Минава 30.07 и какво ни казват :"Вие сте изпуснали срока за подаване на документи"Написано е на сайта на НЗОК, а в същото време казват да не представяме нови. :scream: Където и да звъня опирам на какък ,тоест на яка скала .  :angry3: :angry3: :angry3: :angry3: :angry3:

Неактивен danihaleva

• Публикации: 438
    • Профил
Нашият протокол е пристигнал,но ако не се бях обадила сутринта нямаше да знам.Написали ни писмо,което ще забави отпускането на рецепта,а вече сме взели на 28.05.Зефикса.Всички казват"няма проблем",но най вероятно ще трябва да си купим една опаковка. :sad2:Добре,че не поискаха нови документи :dance:
Аз знам,че нищо незнам

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007