Автор Тема:  Възможно ли е употребата на алкохол да предизвика по-голяма репликация на вируса?  (Прочетена 8682 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
     Zdraveite!
     Otdavna ne sam pisala. Iskax da popitam dali e dobre, ako si vzema karta za plyvane i tri puti sedmi4no plyvam po dva kilometra. Polezno li e ili e protivopokazno pri moq xroni4en xepatit C? Drygo kakvo iskax da pitam? Napivax se dosta 4esto dopredi izvestno vreme. Vazmojno li e virysa da replicira poradi tazi pri4ina po-yskoreno? Ako zapo4na da vodq po-zdravosloven na4in na jivot dali replikaciqta moje da namalee, toest ako sega imam nad 6 000 000 kopiq, dali mogat da stanat po-malko, ako spra da se napivam i zapo4na da spazvam opredelena dieta i piq karsil? Molq vi, kajete mi, za6toto mai vzex da se ot4aivam ne6to.
     Nqkoi ima li informaciq za izlekyvani 4rez interferonovo le4enie, v kakvo sastoqnie se namirat sled 10 godini. Dali vse o6te sa "4isti"( taka da se kaje) ot virysa, ili toi (virysa) moje da se varne spontanno?
     Tova e ot men zasega.
     Zdrave, yspex i kasmet na vsi4ki xora po zemqta jelaq.
     Leka no6t!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
     Zdraveite!
     Otdavna ne sam pisala. Iskax da popitam dali e dobre, ako si vzema karta za plyvane i tri puti sedmi4no plyvam po dva kilometra. Polezno li e ili e protivopokazno pri moq xroni4en xepatit C? Drygo kakvo iskax da pitam? Napivax se dosta 4esto dopredi izvestno vreme. Vazmojno li e virysa da replicira poradi tazi pri4ina po-yskoreno? Ako zapo4na da vodq po-zdravosloven na4in na jivot dali replikaciqta moje da namalee, toest ako sega imam nad 6 000 000 kopiq, dali mogat da stanat po-malko, ako spra da se napivam i zapo4na da spazvam opredelena dieta i piq karsil? Molq vi, kajete mi, za6toto mai vzex da se ot4aivam ne6to.
     Nqkoi ima li informaciq za izlekyvani 4rez interferonovo le4enie, v kakvo sastoqnie se namirat sled 10 godini. Dali vse o6te sa "4isti"( taka da se kaje) ot virysa, ili toi (virysa) moje da se varne spontanno?
     Tova e ot men zasega.
     Zdrave, yspex i kasmet na vsi4ki xora po zemqta jelaq.
     Leka no6t!

Напиването - забрави, всяка капка алкохол е вредна!!!!

Неактивен kammy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 130
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение

Да,и на мен би ми било интересно това.Не съм срещала май случай за хора,които са минали лечение с Интерферон преди 8-10 и повече години.
Ако успеем да се доредим до този Интерферон въобще,с нашата здравна система >:(

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 68
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати

Здравейте,
моето  неекспертно мнение по този въпрос е че след като интерферона е имуномодулатор и кара организма сам да се пребори с вируса то това означава че се излекуваш напълно и ми се струва  малко невъзможно вируса да се върне . Аз го сравнявам с острото протичане на хепатит Б, при което организма сам посредством имунната си система изчиства вируса и край приключваш с болестта. Така си го обяснявам, а и засега не съм чувала за случаи при които вируса се връща и за това съм спокойна по този въпрос. Обаче много ми е интересно дали когато стигнеш определена степен на фиброза, след като се излекуваш от хепатита, черния дроб се възстановява и фиброзата изчезва.

Поздрави :)

Неактивен kammy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 130
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
Зизи,имам някакви бегли спомени,че съм чела по този въпрос нещо.Беше нещо такова:фиброза до Ф2 е обратима/черният дроб може да се възстанови до определена степен или напълно/,след Ф3 е необратима/но може да се задържи на това ниво,без да се развива и задълбочава увреждането/.И след Ф4 вече е цироза,която е необратима,но може да се овладее и хората могат доста време да живеят нормално,особено с компенсирана цироза.Дано никой не стига дотам :'(
Който знае повече по въпроса,ще съм му благодарна ако напише нещичко.Смятам,че за всички с някаква степен на вече развита фиброза,това би представлявало много важна информация ;)

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
     Zdraveite!
Здравей,
Според мен умерената физическа активност при хроничен хепатит е полезна, човек не трябва да си позволява да се запуска физически, и да се отпусне напълно. Стига да не прекаляваш с натоварването, смятам че това ти е по-скоро полезно. Но всичко трябва да е с мярка.
По отношение на репликирането, според мен е възможно определени неща да активизират вируса, системното пиене на повечко алкохол би могло да спомогне за по-ускореното увреждане на черния дроб, но не съм сигурен че то задължително може да активизира вируса. Не съм сигурен и в обратното :) /просто не си спомням да съм чел нещо по въпроса/. Нещата, които съм чел е, че системната употреба на повече алкохол определено може да спомогне за по-бързия напредък на увреждането на черния дроб. Но това при теб не са били период с години, така че не се притеснявай.
Питаш дали трябва да спреш пиенето - всички, както и ти знаем какъв е отговора на въпроса ти :) Дали трябва да спазваш диета в въпрос на личен избор, аз мисля че би могла да направиш няколко неща, с които да си помогнеш.
- да спреш пиенето
- да започнеш да се храниш здравословно /не да спазваш някаква драстична диета/
- да спортуваш умерено
- да проучиш сериозно възможността за хомеопатични лекарства, които да подпомогнат работата на черния дроб. Но да започнеш да пиеш такива само след като си проучила сериозно нещата и си се консултирала с лекар.
- да мислиш позитивно
Ако започнеш да спазваш тези неща, сигурен съм че ще започнеш да се чувстваш по-добре и те ще ти окажат положително влияние :)

Има направено сериозно изследване по въпроса, който задаваш и то твърди, че 99% от всички, които са обявени за излекувани са задържали резултата с години, като има хора които са наблюдавани за период от 7 години след края на лечението.
Ето в този пост съм цитирал изследването във връзка с едно грешно прочитане на международния обмен от Нова телевизия: Нова Телевизия смята, че хепатит C е напълно лечим

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

• Профил
    • My Home Page
Зизи,имам някакви бегли спомени,че съм чела по този въпрос нещо.Беше нещо такова:фиброза до Ф2 е обратима/черният дроб може да се възстанови до определена степен или напълно/,след Ф3 е необратима/но може да се задържи на това ниво,без да се развива и задълбочава увреждането/.И след Ф4 вече е цироза,която е необратима,но може да се овладее и хората могат доста време да живеят нормално,особено с компенсирана цироза.Дано никой не стига дотам :'(
Който знае повече по въпроса,ще съм му благодарна ако напише нещичко.Смятам,че за всички с някаква степен на вече развита фиброза,това би представлявало много важна информация ;)
И аз съм чел нещо подобно, има регистрирани случаи на обръщане на процеса на фиброза при излекувани пациенти. И беше наистина фиброза 1 или 2, не си спомням точно. Ако намеря източник, ще пусна линка тук.

Неактивен mitko chi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 56
    • Профил
Dnes pro4etoh 4e spored edno izsledvane na u4eni v Philadelfia upotrebata na alkohol vodi do uveli4ava ne skorostta na replikatzia na virusa HepC.
Alkoholat povi6ava aktivnostta na niakakav protein mislia nuklear kappa B,I tova vodi do uveli4ane na replikatziata.
Statiata moje da se vidi
V www.hepatitis-central.com
T.e. Nikakav alkohol za bolni ot hcv ne e opravdan.
Ni6to ne pi6e za obratnia efekt t.e.namaliavane na nivata pri spirane I az mislia 4e toi ne sa6testvuva.no pone mogem da ne mu pomagame na virusa kato piem
    4ao zasega!

• Профил
    • My Home Page
Благодаря Митко,
Ще се опитам да проуча въпроса малко повече и да видя информация за какви проведени изследвания ще намеря.
Все още не съм твърдо убеден, че има пряка връзка между консумацията на алкохол и степента на увреждане на черния дроб.
В случая ти говориш за репликацията на вируса, но в крайна сметка главния проблем с хроничния хепатит е увреждането, което вируса причинява на черния дроб.
Не можах да видя коя е статията, която имаш предвид, можеш ли да сложиш линк към нея, изследването е интересно.
Аз се порових в www.hepatitis-central.com за да я търся, но успях да открия една друга статия, която пък твърди по-скоро това, което и аз знам, че няма доказана пряка връзка между умереното и разумно използване на алкохол и увреждането на черния дроб. По-скоро, ако има такава връзка, то тя е при хората, пиещи много често алкохол.
Ето линк към статията и няколко цитата от нея: Role of Alcohol in the Progression of Liver Disease Caused By Hepatitis C Virus Infection
Цитат
Role of Alcohol in the Progression of Liver Disease Caused By Hepatitis C Virus Infection
...
Excessive alcohol use has also been proposed as a factor that influences the progression of HCV infection. Its significance, however, especially that of "moderate drinking," remains unclear. While some investigators have reported excessive alcohol use to be associated with the development of more significant liver disease or cirrhosis,16,17 these findings are not supported by the work of others.5,18
...
This study has found that in subjects with HCV, there are significant independent associations between total alcohol consumption and subject age, and the presence of cirrhosis. Because 20% or more of individuals with chronic hepatitis C infection progress to cirrhosis, the discovery of "risk factors" for the development of cirrhosis is crucial for a better understanding of the natural history of hepatitis C and to enable identification of target groups in whom treatment efforts must be concentrated.
...

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
     Zdraveite!
     Mislq, 4e nivata na virysa v kravta namalqvat pri vodene na po-zdravosloven na4in na jivot. Pone v moq sly4ai se poly4i taka. Rezyltatite ot sredata na tazi godina i poslednite koito imam govorqt za ne6to podobno. Razbira se ne moga da bada sigyrna, 4e to4no tova e pri4inata, no se nablydava qven spad v koli4estvata na virysa ot togava dosega. S blizo 5 000 000 Ul/ml sa namaleli. Neznam to4no koi e faktora, povliqva6t tozi proces. Stryva mi se, 4e glavna rolq izigrava imynnata sistema. Ako tova e taka, to logi4no bi bilo pri vodeneto na po-zdravosloven na4in na jivot, organizma i negovata za6titna reakciq da se zasilvat i da se opitvat da se borqt s virysi, kakvato stryva mi se e i celta na provejdane na edno interferonovo le4enie (ako pak ne6to ne sam dorazbrala pravilno).
     Pozdravi!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен mitko chi

• Немедицинско лице
    • Профил

No Justification
With such fantastic health benefits, even a person with Hepatitis C can find justification for infrequent or moderate drinking. However, these benefits do not apply to a person with any kind of chronic liver disease, especially Hepatitis C! If you identify with taking an occasional alcoholic drink with Hepatitis C, consider this perspective – being infected with Hepatitis C is like harboring smoldering coals in your liver. A sip of alcohol is like putting a drop of lighter fluid on those coals. While repeated dumping of lighter fluid will fuel an increasingly raging inferno, even a small amount can fan the fire. Drinking just a little bit of alcohol can push a low Hepatitis C viral load into the far upper registers.

The Evidence
Immunology researchers have demonstrated that alcohol promotes the proliferation of the Hepatitis C virus in human liver cells. By studying molecular mechanisms in cell cultures, Philadelphia researchers revealed the role of alcohol in aggravating Hepatitis C infection and interfering with drug treatment. “It was already known that habitual alcohol drinkers have higher blood levels of Hepatitis C virus, compared to infrequent drinkers, even when both are infected with the virus,” said Wen-Zhe Ho, M.D., the director of retroviral research at The Children's Hospital of Philadelphia.

Three discoveries resulted from studying alcohol’s effect on the Hepatitis C virus:

1. Nuclear factor kappa B – Ho’s research team clarified why alcohol consumption parallels high Hepatitis C viral loads. The researchers found that alcohol increases the activity of a protein called nuclear factor kappa B. Increasing the activity of this specific protein causes the Hepatitis C virus to replicate. Additionally, nuclear factor kappa B plays a role in hepatic inflammation

• Профил
    • My Home Page
Благодаря ти, сега прочетох цялата статия и новината е от вчера /30 Октомври 2007/.
Линк към статията и още цитати от нея: Living with Hepatitis C: Is an Occasional Drink Okay?

Цитат
Living with Hepatitis C: Is an Occasional Drink Okay?

Learn about the effect of alcohol on Hepatitis C, and whether or not its consumption, in any moderation, poses risks for people managing the virus.
by Nicole Cutler, L.Ac.
...
No Justification
With such fantastic health benefits, even a person with Hepatitis C can find justification for infrequent or moderate drinking. However, these benefits do not apply to a person with any kind of chronic liver disease, especially Hepatitis C! If you identify with taking an occasional alcoholic drink with Hepatitis C, consider this perspective – being infected with Hepatitis C is like harboring smoldering coals in your liver. A sip of alcohol is like putting a drop of lighter fluid on those coals. While repeated dumping of lighter fluid will fuel an increasingly raging inferno, even a small amount can fan the fire. Drinking just a little bit of alcohol can push a low Hepatitis C viral load into the far upper registers.

The Evidence
Immunology researchers have demonstrated that alcohol promotes the proliferation of the Hepatitis C virus in human liver cells. By studying molecular mechanisms in cell cultures, Philadelphia researchers revealed the role of alcohol in aggravating Hepatitis C infection and interfering with drug treatment. “It was already known that habitual alcohol drinkers have higher blood levels of Hepatitis C virus, compared to infrequent drinkers, even when both are infected with the virus,” said Wen-Zhe Ho, M.D., the director of retroviral research at The Children's Hospital of Philadelphia.

Three discoveries resulted from studying alcohol’s effect on the Hepatitis C virus:

1. Nuclear factor kappa B – Ho’s research team clarified why alcohol consumption parallels high Hepatitis C viral loads. The researchers found that alcohol increases the activity of a protein called nuclear factor kappa B. Increasing the activity of this specific protein causes the Hepatitis C virus to replicate. Additionally, nuclear factor kappa B plays a role in hepatic inflammation.

2. Interferon-alpha therapy – On a molecular level, the researchers found that alcohol interferes with the antiviral activity of interferon-alpha. By making interferon less effective against the virus, alcohol defeats the purpose of attempting viral eradication with medication therapy.

3. Naltrexone – Another finding with potential implications for Hepatitis C treatment was that naltrexone, a drug used to help alcoholics avoid relapse, blocks the deleterious effects of alcohol in promoting Hepatitis C infection. According to Dr. Ho, both alcohol and morphine activate opioid systems present in liver cells. These systems produce natural opiates, which play a crucial role in drug and alcohol addiction. This process may explain why naltrexone, which blocks opiates from binding to their receptors on cell membranes, reduced the effects of alcohol on Hepatitis C viral replication. “These data strongly suggest that activation of the endogenous opioid system is implicated in alcohol-induced Hepatitis C expression,” the authors conclude.

Thanks to the research team at the Children’s Hospital of Philadelphia, there is no longer any confusion as to what amount of alcohol is acceptable for a person with Hepatitis C. Even though moderate alcohol consumption has been associated with some health benefits, any advantages are far overshadowed by alcohol’s acceleration of Hepatitis C viral replication. Unless you are deliberately trying to increase your viral load, no amount of alcohol is okay with Hepatitis C. While the virus is present in your body, avoid alcohol altogether.

Източника, който аз цитирам е доста стар /от 1998 година/, така че мога да приема за по-достоверна статията от вчера.
Тази статия е още една причина, която да накара всички с хроничен хепатит да се замислят за това дали изобщо трябва да пият алкохол, в каквито и да било количества.
Аз също ще ревизирам мнението си по темата, а и ще се опитам да намеря още източници в подкрепа на тази теза.
Пак ти благодаря за споделената информация!

p.s. Ще се опитам да изнеса информацията като отделен пост в раздела "Статии" и да я преведа на български в близката седмица.

Поздрави,
Радо

Неактивен mitko chi

• Немедицинско лице
    • Профил
Tuk si prav Rado.Az ne sam lizval alkohol ot momenta v koito razbrah za bolestta si.No si misleh 4e za koleda i nova godina moga da izpia po edna bira.No seaga ve4e ne vigdam kakvo bi moglo da me nakara da vkusa alkohol.
Za6toto sega e qsno,4e alkohola yvregda 4ernia drob po dva patia.I zatova savetvam vseki sas HCV da zabravi za alkohol dori i sled spolu4livo li4enie.

Неактивен zizi

• Немедицинско лице
  • Публикации: 68
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати

Ужас. Аз в други ден имам рожден ден и си мислех да изпия една биричка, все пак са минали два месеца от края на лечението ми ???но след това което прочетох току що се отказах категорично.

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
   Аз разговарях с една позната, медицински работник, която се е лекувала с интерферон преди около 10 години. И както си изразявате, тя е "чиста".
   Желая на всички успех в лечението.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007