Вирусен хепатит - Обща дискусия > Как да живеем с хепатита

Възможно ли е употребата на алкохол да предизвика по-голяма репликация на вируса?

(1/3) > >>

nevron:
     Zdraveite!
     Otdavna ne sam pisala. Iskax da popitam dali e dobre, ako si vzema karta za plyvane i tri puti sedmi4no plyvam po dva kilometra. Polezno li e ili e protivopokazno pri moq xroni4en xepatit C? Drygo kakvo iskax da pitam? Napivax se dosta 4esto dopredi izvestno vreme. Vazmojno li e virysa da replicira poradi tazi pri4ina po-yskoreno? Ako zapo4na da vodq po-zdravosloven na4in na jivot dali replikaciqta moje da namalee, toest ako sega imam nad 6 000 000 kopiq, dali mogat da stanat po-malko, ako spra da se napivam i zapo4na da spazvam opredelena dieta i piq karsil? Molq vi, kajete mi, za6toto mai vzex da se ot4aivam ne6to.
     Nqkoi ima li informaciq za izlekyvani 4rez interferonovo le4enie, v kakvo sastoqnie se namirat sled 10 godini. Dali vse o6te sa "4isti"( taka da se kaje) ot virysa, ili toi (virysa) moje da se varne spontanno?
     Tova e ot men zasega.
     Zdrave, yspex i kasmet na vsi4ki xora po zemqta jelaq.
     Leka no6t!

tania:

--- Цитат на: nevron в Септември 27, 2007, 05:31:03 ---     Zdraveite!
     Otdavna ne sam pisala. Iskax da popitam dali e dobre, ako si vzema karta za plyvane i tri puti sedmi4no plyvam po dva kilometra. Polezno li e ili e protivopokazno pri moq xroni4en xepatit C? Drygo kakvo iskax da pitam? Napivax se dosta 4esto dopredi izvestno vreme. Vazmojno li e virysa da replicira poradi tazi pri4ina po-yskoreno? Ako zapo4na da vodq po-zdravosloven na4in na jivot dali replikaciqta moje da namalee, toest ako sega imam nad 6 000 000 kopiq, dali mogat da stanat po-malko, ako spra da se napivam i zapo4na da spazvam opredelena dieta i piq karsil? Molq vi, kajete mi, za6toto mai vzex da se ot4aivam ne6to.
     Nqkoi ima li informaciq za izlekyvani 4rez interferonovo le4enie, v kakvo sastoqnie se namirat sled 10 godini. Dali vse o6te sa "4isti"( taka da se kaje) ot virysa, ili toi (virysa) moje da se varne spontanno?
     Tova e ot men zasega.
     Zdrave, yspex i kasmet na vsi4ki xora po zemqta jelaq.
     Leka no6t!

--- Край на цитат ---

Напиването - забрави, всяка капка алкохол е вредна!!!!

kammy:

--- Цитат на: nevron в Септември 27, 2007, 05:31:03 ---          Nqkoi ima li informaciq za izlekyvani 4rez interferonovo le4enie, v kakvo sastoqnie se namirat sled 10 godini. Dali vse o6te sa "4isti"( taka da se kaje) ot virysa, ili toi (virysa) moje da se varne spontanno?

--- Край на цитат ---

Да,и на мен би ми било интересно това.Не съм срещала май случай за хора,които са минали лечение с Интерферон преди 8-10 и повече години.
Ако успеем да се доредим до този Интерферон въобще,с нашата здравна система >:(

zizi:

Здравейте,
моето  неекспертно мнение по този въпрос е че след като интерферона е имуномодулатор и кара организма сам да се пребори с вируса то това означава че се излекуваш напълно и ми се струва  малко невъзможно вируса да се върне . Аз го сравнявам с острото протичане на хепатит Б, при което организма сам посредством имунната си система изчиства вируса и край приключваш с болестта. Така си го обяснявам, а и засега не съм чувала за случаи при които вируса се връща и за това съм спокойна по този въпрос. Обаче много ми е интересно дали когато стигнеш определена степен на фиброза, след като се излекуваш от хепатита, черния дроб се възстановява и фиброзата изчезва.

Поздрави :)

kammy:
Зизи,имам някакви бегли спомени,че съм чела по този въпрос нещо.Беше нещо такова:фиброза до Ф2 е обратима/черният дроб може да се възстанови до определена степен или напълно/,след Ф3 е необратима/но може да се задържи на това ниво,без да се развива и задълбочава увреждането/.И след Ф4 вече е цироза,която е необратима,но може да се овладее и хората могат доста време да живеят нормално,особено с компенсирана цироза.Дано никой не стига дотам :'(
Който знае повече по въпроса,ще съм му благодарна ако напише нещичко.Смятам,че за всички с някаква степен на вече развита фиброза,това би представлявало много важна информация ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия