Автор Тема:  Въпрос относно ваксиниране срещу хепатит В  (Прочетена 1527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gery_fisher

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Здравейте:)
Казвам се Гери и съм нова във форума.
Миналата седмица, приятелят ми отиде на лекар,защото получи остри болки в дясното подребрие и от направените изследвания се оказа, че има хроничен хепатит Б.
Аз също си пуснах изследвания за хепатит Б и С и те са отрицателни. Въпросът ми се състои в това, дали максимално бързото поставяне на ваксината би намалило риска от евентуално заразяване и освен тожа необходимо ли е да си поставям Гама Глобулин?
Благодаря предварително.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей, Гери!

Добре дошла във форума!

След като изследването за хепатит В е отрицателно - можеш да си поставиш първата доза от ваксината.

Цитат
необходимо ли е да си поставям Гама Глобулин?
- ако става въпрос за HBIG, доколкото имам информация - той не може да се намери в България. Някои от бъдещите майки си го набавят от Гърция. Той се използва за пасивна имунизация и се поставя заедно с първата доза на ваксината - HBIG (хепатит В имуноглобулин) за превенция при инцидентно заразяване

Може да прочетеш и този пост - http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=516.msg17596#msg17596

Дори да не намериш НВ имуноглобулин - ваксината би те предпазила, ако се постави навреме.

А приятелят ти освен острите болки в дясното подребрие, има ли някакви изследвания за хроничния хепатит и сигурно ли е, че хепатита му е хроничен?

Поздрави,
Мери

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007