Автор Тема:  Здравейте ..  (Прочетена 2338 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vypros

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте ..
« -: Септември 27, 2007, 11:57:35 »
Преди извесно време пуснах тема в която питах за ваксина.Заради глупости или др. не си направих.Преди около седмица правих не безопасен секс.По принцип тя е болидувала от хепатит Б реди година и уж се е изчистила.Но От 2-3 дни усещам леко неудоство в лявата половина под ребрата.Тъй като съм скаран с анатомията и си нямам и на идея какво има там.
Въпроса ми е възможно ли е толкова рано да имам симптоми на хепатит и евентуално ако е да.Има ли смисъл сега да си направя ваксината?
П.п.Заслужавам си да ям бой за моята безотговорност.
Ако може малко помощ ще съм много щаслив.Дано само да си набивам филмите.
Само да уточня преди 4 дни имах 4 дневен запой (много алкохол и различе),може ли от това да чувствам неудобството ,а с съвпадението ....Много се обърках.
Колко струва теста за хепатит Б и къде се прави?
Забравих да кажа че на моменти усещам леки газове.
« Последна редакция: Септември 27, 2007, 12:01:49 от vypros »

Неактивен tania

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 93
  • близка на болен от хеп.
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Здравейте ..
« Отговор #1 -: Септември 27, 2007, 14:34:41 »
Преди извесно време пуснах тема в която питах за ваксина.Заради глупости или др. не си направих.Преди около седмица правих не безопасен секс.По принцип тя е болидувала от хепатит Б реди година и уж се е изчистила.Но От 2-3 дни усещам леко неудоство в лявата половина под ребрата.Тъй като съм скаран с анатомията и си нямам и на идея какво има там.
Въпроса ми е възможно ли е толкова рано да имам симптоми на хепатит и евентуално ако е да.Има ли смисъл сега да си направя ваксината?
П.п.Заслужавам си да ям бой за моята безотговорност.
Ако може малко помощ ще съм много щаслив.Дано само да си набивам филмите.
Само да уточня преди 4 дни имах 4 дневен запой (много алкохол и различе),може ли от това да чувствам неудобството ,а с съвпадението ....Много се обърках.
Колко струва теста за хепатит Б и къде се прави?

Възможно е тези симптоми да са просто стомашно неразположение в р-т на нездравословен режим на хранене/пиене/, но е възможно също така да е свързано и с черния дроб! Така че направи си хепатитни маркери - във всички лаборатории се правят и струват около 15 лв единият/т.е. за А, Б, С и т.н./
Забравих да кажа че на моменти усещам леки газове.

Неактивен pumuckl

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #2 -: Септември 27, 2007, 18:12:34 »
Абсурд е да имаш симптоми само седмица след това. Ако имаш хепатит, то той е отпреди това.
Между болката, която изпитваш и "необазопасеният секс" отпреди седмица няма НИКАКВА връзка.

Но ако това ще те успокои, ходи си направи един тест. И без презервативи - само в краен случай: когато си много на зор, а наоколо няма аптеки, или всички са затворени. Или ако си в полето. Или в морето. Или в планината. Абе най-добре си сложи 2-3 при парите в портмонето, 2-3 в колата и един си вържи на врата.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #3 -: Септември 30, 2007, 23:38:00 »
Здравей,
За 2-3 дена нищо не можеш да получиш и да усетиш в чернодробната област. Ако вируса е влязъл в кръвта ти, той има нужда от седмици /т.е. това е инкубационния период/, за да се размножи и да бъде засечен от имунната система и тя да започне да произвежда антитела срещу него. Т.е. едва тогава той започва да оказва някакво влияние върху тялото ти и здравето ти. А съвсем отделно е пък черния ти дроб да реагира по някакъв начин, защото вируса го е атакувал. Освен това, 95% от всички, които са заразени с хепатит B изчистват вируса спонтанно.
Черния дроб се намира в дясното подребрие, така че тежестта вляво е от нещо друго. Не знам от какво е, но след 4-дневен запой би могъл да получиш тежест и неразположение във всяка една част на тялото  ;)
Така, че спокойно, изчакай да мине времето за инкубационния период, направи си изследване за хепатит B, и ако то е отрицателно, си купи ваксина и си я сложи.
Изследване за хепатит B се прави във всяка една лаборатория и струва средно към 20 лева.
Успех!

Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007