Автор Тема:  Здравейте!  (Прочетена 1579 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен raliko

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Здравейте!
« -: Октомври 07, 2007, 10:49:22 »
Здравейте!
На скоро ми откриха Хепатит Б при безплатни прегледи. Предполагам съм се заразила миналата година при кръвопреливане след претърпяна катастрофа. Люботитно ми е как съпругът ми не се е заразил и защо лекуващата лекарка не ми предписа някакво лечение, а ми изписа хранителни добавки?
« Последна редакция: Октомври 07, 2007, 11:11:32 от Emanuil Denkov »

Неактивен Емануил Денков

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 352
  • хепB
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте!
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2007, 11:24:54 »
Здравейте!
На скоро ми откриха Хепатит Б при безплатни прегледи. Предполагам съм се заразила миналата година при кръвопреливане след претърпяна катастрофа. Люботитно ми е как съпругът ми не се е заразил и защо лекуващата лекарка не ми предписа някакво лечение, а ми изписа хранителни добавки?

Здраей и жалко че така се е получило! Още едно доказателство че и до днес може човек да се зарази чрез преливане на кръв с хепатит В и/или С за жалост :(
Много вероятно е съпругът ти да е искарал само остро хепатит В без никакви симптоми или наскоро или през по-ранен период от живота си и да се е изчистил и да е образувал антитела срещу вируса. Според световната здравна организация всеки трети човек на земята е имал контакт с вируса на хепатит В, а и в България не са малко преболедувалите.

При тебе е малко по-сложно защото си хронично болна. Ако не знаеш разликата между остър и хроничен хепатит прочети тук! В поста там е описано на кратко за болестта и особеностите.

При хронично болните в България не може да се назначи лечение веднага за жалост. Първо трябва да преминеш през редица тестове, да ти вземат тъкан от черния дроб и да я изследват(биопсия) да изчакаш около месец за резултата и след това, ако имаш подходящи показатели да си подадеш документи за лечение с медикамент наречен интерферон и да чакаш минимум година в листа на здравната каса! Но и приема на документи в момента е спрян защото има средства отпуснати само за 200 човека годишно. Човек може и сам да си плати лечението, но с интерферон един курс на лечение около година струва 40-50 хиляди лева. Има и по-евтини и по-добри противовирусни препарати за лечение на хроничен хепатит B, но за жалост в България все още не се прилагат.

За момента можеш да избягваш концентриран алкохол и да пиеш хепатопротектори.

Поздрави, Емо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007