Автор Тема:  Резултат от хистопатологично изследване(биопсия)  (Прочетена 3883 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ginchoo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Името ми е Георги Палов....установен хепатит ц...проведоха ми иследвания и биопсия....
АСАТ 300,АЛАТ 117...ето какво гласи резултата от нея...
Микроскопско:  Чернодробна пункционна биопсия,включваща 10 портални пространства.Оценка активността на хроничния хепатит по системата МЕТАВИР:
   Съхранена архитектоника на чернодробния паренхим,със запазена далчеста структора.
Порталните пространства над 2/3 са маркирано резширени от възпалителен инфилтрат,представен главно от лимфоцити и по-малко плазмоцити(порталното възпаление-умерено 2).Формиране на лимфни фоликули в над 2/3 от порталните пространства(3).Пийсмийл некрози перипортално/перисептално(интерфейс хепатит)умерено изразени в около 2/3 от порталните пространства(2).Ацидофилна интралобуларна некроза(лобуларно възпаление)-тежко изразено (2).Стеатоза,предимно едрокапчеста ангажираща под 10% от чернодробния паренхим,главно центролобуларно.Леко изразено фиброзиране в порталните пространства с формиране на няколко къси септи (Ф2).Липсват данни за цироза.
Диагноза:      Хроничен хепатит с висока активност (А3) и портална фиброза,с няколко септи(Ф2).
....Моля ви обяснете ми резултата защото лекарката ми даде резултата и ми заяви да не пия алкохол и да не ям мазна храна(може би имаше прекалено много работа)...търсих в нет-а обяснения за медицинските термини но не ми стана никак ясно....и според вас имам ли шансове да се излекувам защото ми се струва 4е нещата са доста сериозни при мен....нямам хепатит Б и спин(допълнителни усложнения).....благодаря ви предварително
GVP

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей Георги и добре дошъл във форума,
Най-важното заключение от биопсията ти е това в края - имаш висока активност на вируса в момента (която е А3) и фиброзата ти е достигнала до степен Ф2.
За да можеш по-добре да прочетеш и да разбереш резултатите от биопсията си, можеш да прочетеш тази статия на сайта на ХепАктив: Патоморфологични промени в черния дроб при чернодробни заболявания.
За да можеш по-добре да разбереш как се оценява по системата на Метавир, можеш да прочетеш тази статия: Системи за оценка на хистологичната активност при хронични хепатити.
Нещата при теб все още не са станали много сериозни, но са тръгнали натам. Затова трябва да се ориентираш към кандидатстване за отпускане на лечение, за да можеш да спреш развитието на болестта навреме.

Поздрави,
Радо
« Последна редакция: Юли 03, 2009, 22:07:41 от Радослав Русинов »
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007