Автор Тема:  Бременност и хепатит Б  (Прочетена 4513 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mi6inkata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Бременност и хепатит Б
« -: Юли 16, 2009, 16:35:18 »
Здравейте, бременна съм в 4 месец и при първоначалните изследвания ми откриха хепатит б. Направих още две изследвания, за да съм сигурна и излязоха положителни. След това ми пуснаха АСАТ - 33.94, АЛАТ - 39.61, HbeAg -отрицателен , Anti HbeAg - положителен. Това е което имам като резултати до сега. Как мислите това добри резултати ли са??? Дали има риск за заразяване на бебето??? Много се притеснявам и най-вече затова, че това не е най-правилното време да ти открият такава болест, но това е живота - жесток  и непредсказуем!!! :scream:

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Бременност и хепатит Б
« Отговор #1 -: Юли 16, 2009, 16:48:30 »
Здравей,
е, чак пък жесток.
Проблемът е сериозен и ще се наложи да положиш усилия, за да го преодолееш.
Но не е непреодолим проблем.
Тук има хора, които ще те посъветват и подкрепят. Мисля, че при случаи като твоя при раждането на детето се поставя една допълнителна ваксина, която майките сами си набавят от Гърция най-често, защото в България не се продава.
Всъщност аз ти пиша, защото виждам, че си активна в момента и сигурно чакаш някой да ти отговори. Иначе разбирам повече от хепатит С.
Най-важното е да си спокойна и да да подходиш хладнокръвно и разумно, за да няма проблем бебчето.
Иначе по отношение на твоето състояние още изследвания са необходими - изследваха ли ти вирусното натоварване?
Дани
Hang in there.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Юли 16, 2009, 21:30:09 »
Здравей и добре дошла във форума!
За да се ориентираш в темата за хепатит Б и бременност, можеш да прегледаш тези две теми от форума:
Хепатит Б и бременност
Въпрос за вирусен хепатит Б и бременност
Отделно, можеш да прегледаш и статиите от този раздел:
Научни публикации за хепатит В
В една от последните публикации има доста конкретни неща за хепатит Б и бременност, можеш да я прегледаш специално началото на тази:
HBV Journal - юни 2009
Много е важно да разбереш повече за сегашното си състояние, дали си активен носител, какъв вирусен товар имаш. Ако съответно си по-заразна и има по-голям опасност да заразиш бебето, тогава трябва да вземеш допълнителни мерки, като да се постави и имуноглобулин на бебето, освен стандартната ваксина за хепатит Б като това трябва да стане в първите 12 часа след раждането.
За да научиш повече за хепатит Б и за това как можеш да разбереш какво е моментното ти състояние, можеш да прегледаш тези кратки статии:
Лист факти за хепатит В

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 52
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Юли 16, 2009, 23:23:00 »
merilin9, моят проблем а подобен -  аз имам Австралийски антиген  и съм бременна в 7 месец.
Да, и съм също толкова притеснена :sad2:
Ще следя темата,дано някой ни даде компетентни насоки .
Благодаря !
Усмихни се на живота,за да ти се усмихне и той!

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #4 -: Юли 17, 2009, 09:19:36 »
merilin9, моят проблем а подобен -  аз имам Австралийски антиген  и съм бременна в 7 месец.
Да, и съм също толкова притеснена :sad2:
Ще следя темата,дано някой ни даде компетентни насоки .
Благодаря !
Здравей,
В горния пост, в който съм отговорил на Мерилин има достатъчно много информация. Тя има повече време, но ти имаш само два месеца да реагираш. Затова задвижи по-бързо нещата, ако искаш да си спокойна, че си направила всичко, което е нужно, за да не се зарази бебето.

Поздрави,
Радо

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Юли 17, 2009, 13:44:00 »
Радо , много ти благодаря за ценната информация  :smile:
Смятам моментално да предприема мерки,че ако слушам някои "компетентни " лекари...Днес задавам въпрос на личния си лекар-какво трябва да се има предвид от тук нататък за раждане , кърмене и т.н. Отговора беше- нищо особено, няма страшно.Не се въздържах от коментар и казах- не е точно така, ще потърся друго мнение и си излязох .
Сега как да намеря специалист,в чиято диплома не пише-"безхаберие".Не съм се интересувала досега , а както стана ясно на  GP-то не може да се разчита.
Ако някой има информация за Варна , моля да помогне !
Благодаря !

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #6 -: Юли 17, 2009, 14:00:50 »
Здравей и добре дошла във форума!

Хубаво е, че вече си разбрала, че по-скоро трябва да се самообразоваш :book_read: относно хепатитите, отколкото да разчиташ на личния си лекар. Най-лесно е да кажеш на някой - няма проблем и да го отпратиш............. За съжаление доста от членовете на този форум са отпращани точно така от личните си лекари.

Цитат
гр. Варна

УМБАЛ „Св.Марина”
 ул.”Хр.Смирненски” 1
Клиника по Гастроентерология
проф. Искрен Коцев
Тел. за връзка; 052/ 978 249

Ето всички центрове в България Центровете за лечение
Не винаги при хепатит В има нужда от лечение, но проследяването на състоянието е задължително - ето в тази тема е пояснено как и колко често трябва да се прави това Колко често трябва да се наблюдава (контролира, проследява) хроничния хепатит В?

Дано нещата при теб да са в норма и да нямаш проблеми!

Поздрави,
Мери
« Последна редакция: Юли 17, 2009, 14:49:33 от Мариана Стефанова »

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Юли 17, 2009, 17:47:32 »
Merilin9 , струва ми се ,че ние с теб сме с различни диагнози,защото аз съм с ИНТЕГРАТИВНО НОСИТЕЛСТВО НА АВСТРАЛИЙСКИ АНТИГЕН.
 Поради това не знам доколко  е удачно да сравняваме резултати и изследвания.Мисълта ми е , да не се объркваме взаимно(без това  достатъчно съм объркана , а сигурно и ти ).
Днес бях на гастроентеролог.Ще ми повтори изследванията от преди 10 мес. и тогава ще даде мнение.Но ме увери , че стандартно поставяната хепатитна ваксина е достатъчна  и няма да е нужен имуноглобулин за бебо. Обясни ми , че бебета на майки като нас , веднага след раждане се изледват .Кърменето също не го забраняват.
Но както се казва - при хепатита правила няма , само изключения  :wink2:
При всички случаи сега по време на бременността няма какво да се направи , освен да се молим бебо да е едно щастливо изключение :smile:
Все пак продължавам да си мисля  за тази ваксина- имуноглобулина- дали пък няма да е по-добре и тя да се постави.
Или може би да се посъветвам и с друг лекар ?

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #8 -: Юли 17, 2009, 20:46:09 »
Merilin9 , струва ми се ,че ние с теб сме с различни диагнози,защото аз съм с ИНТЕГРАТИВНО НОСИТЕЛСТВО НА АВСТРАЛИЙСКИ АНТИГЕН.
 Поради това не знам доколко  е удачно да сравняваме резултати и изследвания.Мисълта ми е , да не се объркваме взаимно(без това  достатъчно съм объркана , а сигурно и ти ).
Днес бях на гастроентеролог.Ще ми повтори изследванията от преди 10 мес. и тогава ще даде мнение.Но ме увери , че стандартно поставяната хепатитна ваксина е достатъчна  и няма да е нужен имуноглобулин за бебо. Обясни ми , че бебета на майки като нас , веднага след раждане се изледват .Кърменето също не го забраняват.
Здравей,
За първи път чувам такъв термин "ИНТЕГРАТИВНО НОСИТЕЛСТВО НА АВСТРАЛИЙСКИ АНТИГЕН", предполагам се има предвид, че си неактивен носител на вируса на хепатит Б, но само предполагам. Въз основа на какви изследвания е направил тези заключения лекаря ти?
Ако не си отишла при един от 10-ината лекари в България, които са професионалисти в тази област, то най-вероятно си се сблъскала с поредния лекар, който прави свободни интепретации по темата хронични вирусни хепатити и прилага знанията си от преди 10 и повече години.
Моят съвет е да вземеш нещата в свои ръце и да си абсолютно сигурна и да си напълно наясно със състоянието си, както и да си сигурна, че контактуваш с лекар-специалист в тази област. Само това ще ти помогне да си гарантираш, че си направила всичко, което е нужно.

Поздрави,
Радо

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #9 -: Юли 21, 2009, 16:46:07 »
Вече взех " нещата в свои ръце", че дори ги  и придвижих :wink3:
От всичко изчетено по повод Австралийски антиген и  бременност, с моя съпруг взехме решение да намерим имуноглобулин , за да бъде сложен на бебето.
Аз междувременно действам по посока изследване на нивото на репликация на вируса.Но каквито и да са резултатите тук, детето трябва да се защити и мисля , че имуноглобулина е най-доброто , което можем да направим за момента.Още повече ,че няма да има вреда дори да не е било наложително поставянето му .
Друг е въпроса как ще си го набавим , но ...на всичко му се намира разрешението.
Сигурно пак отнякъде добри и отзивчиви хора ще се отзоват в подходящия момент, както стана и  тук :smile:
Благодаря ви за съветите!
Хубаво е , че ви има ! :bravo2:

Неактивен Мери_

• Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #10 -: Юли 22, 2009, 08:19:02 »
Здравей, galatea!

Това е най-правилното решение! :congrats: :congrats: :congrats:
Все пак това е вашето дете и след като има възможност то да бъде защитено в по-голяма степен -нормално е да се опитате да го защитите.
Успех в набавянето на имуноглобулина! :bravo2:
И не забравяй, че съпругът ти трябва да си направи ваксина.

Поздрави,
Мери

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007