Автор Тема:  Дочаках...протокол  (Прочетена 10761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2317
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Дочаках...протокол
« Отговор #30 -: Юли 19, 2009, 16:24:19 »
Не, Дани,
аз на мъжа си го вдигнах този скандал.
Детето само го изслуша, при това търпеливо.
Ама, пак се чувствам гузна.
Дани
Hang in there.

Неактивен migle

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #31 -: Юли 19, 2009, 21:41:16 »
Трудно и тежко е когато човек чака лечение.Кадо дойде пък то става още по- сложно и изнервено.За този, който се лекува и за бизките му още повече / последния месец от моето дъщеря ми и мъжа ми брояха заедно с мен дните/.После има чакане на резултати и..... отново нерви, ако те не са хубави следват въпроси от рода "защо ми беше да мина рез всичко това?"....Аз лично преодолявам ситуацията като медитирам, пътувам и работя.Трудно се постига вътпрешен баланс и хармония, но не е невъзможно.
Не се чувствай гузна само се товариш.
 :kiss: :love5:  :kiss:
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #32 -: Юли 20, 2009, 08:55:58 »
Ох Дани горкия ти мъж, не му е лесно, нито пък на теб, въпреки, че според мен е голям късметлия да те има до себе си. Убедих се, че хепатитът сам по себе си  е голямо изпитание за човешките нерви, а това напълно излишно според мен чакане и туткане което дължим на здравните институции е направо безобразие спрямо изнервените и уплашени болни. Когато започне лечението има някакъв момент на успокояване, мисля, защото макар лечението понякога да е тежко поне живееш с чувството, че правиш нещо за решаване на проблема, а не просто седиш и чакаш. Затова се надявам да започне по-скоро при вас.  Понякога и викането и изпускането на нервите помага – поне да изпуснеш парата, важното е околните да разберат, че това е провокирано от ситуацията и да не го приемат твърде лично. В краен случай и извинение ще свърши работа.
Не знам какво успокоение е това, че 90% от хората минават през такива периоди, със или без хепатит, това са изпитания и казват, че колкото по-спокойно и философски приемеш ситуацията, толкова по-бързо ще излезеш от нея.  Съгласна съм с Меги, че най-доброто е да се опиташ да се ангажираш с други обичайни дейности, а не да изпадаш в дупка,  нещата все някак ще се наредят. Това разбира се звучи по-лесно на теория отколкото на практика. А парите са относително явление също – има ги, няма ги,  от опит съм се убедила, че не трябва да се вторачваме в липсата им, когато е жизнено необходимо ще се появят. Вие все пак сте свършили доста работа до сега,  браво че най-накрая е подаден протокола.  Не знам дали не е време болните да предприемем някаква по-агресивна линия на комуникация със Здравната каса, относно процедурите и одобряването на проколите – поне да има яснота защо и колко се чака.
Тук видях един отговор и на моите чудения – че слънцето стимулирало размножаването на вируса – това е интересно …

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #33 -: Юли 20, 2009, 10:17:17 »
Буба, по въпроса вирус и слънце има отделна тема, която сме разисквали.

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=583.0

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #34 -: Юли 21, 2009, 09:03:06 »
Мерси за линка Анита – много полезна информация, не бях попадала на него, изглежда има още доста нещо които са обсъждани тук и не съм ги прочела.. Аз и без това съм отменила всички морета и плажове тази година, защото ми казаха че страничен ефект от рибавирина можело да бъде  получаване на обриви ако се излага кожата на пряко слънчево въздействие (въпреки, че самата топлина ще е трудно да се избегне)…, но не предполагах за въздействието върху самия вирус.

(между другото струва ми се, че часовникът на форума не е наред и тези 180 секунди забрана за публикуване на второ съобщение понякога продължават 15 минути :) )

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #35 -: Юли 21, 2009, 09:47:46 »
(между другото струва ми се, че часовникът на форума не е наред и тези 180 секунди забрана за публикуване на второ съобщение понякога продължават 15 минути :) )
Понякога потребителите изпитват такива проблеми и за по-дълги периоди от време. Все още не е ясна причината, но това се случва само при някои. В този случай, вариант е да си смениш браузъра, или пък да излезеш от форума (кликаш на изход) и след това пак да се логнеш.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007