Автор Тема:  Имуноглобулин за новородено - начини за доставка  (Прочетена 44713 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ellena

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 68
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re:Имуноглобулин за новородено - начини за доставка
« Отговор #30 -: Декември 03, 2009, 21:08:47 »
Аз сега си спомням, че още през юни, като говорих с лекуващата за бременност, бебета и т.н., тя ми каза, че до 4 месеца и в България ще се намира имуноглобулин за новородените. Тези 4 месеца така или иначе са отминали, ама последния път като си говорихме за бебе (сега в началото на ноември) да си призная не се сетих да я попитам! Хайде дано са задействали вече някакви процедури за доставянето му и у нас! Следващия път ще се поинтересувам!
Целувки за твоята бебка! Да ти расте здрава и послушна! :baby2:  :baby3:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re:Имуноглобулин за новородено - начини за доставка
« Отговор #31 -: Декември 03, 2009, 22:19:02 »
Здравей!
За съжаление, надали някой тук ще може да ти даде съвет за имунизационната схема, това е работа на лекарите, и ако не можеш да намериш човек, който да ти отговори, аз бих те посъветвал да не се отказваш и да търсиш лекар, който е наясно с темата.

П.С.
Обадиха ми се вече няколко момичета(прочели мои постове тук ) с Австр.антиген, бременни и поставени пред безизходицата по намиране на имуноглобулина.Колкото мога помагам с информация, но уви това  не решава нещата...като няма държавна политика.
Може ли тук във форума да се направи петиция или под  друг вариант за да се  даде гласност на този проблем.Защото дежурната реплика на болшинството лекари е "Няма страшно .Всяка втора жена е с тази диагноза , но повечето и не знаят за това "
Надявам се, че от Хепактив ще успеем да направим нещо в тази посока, но не мога да се ангажирам със срокове. Знаем за проблема и се надявам, че ще успеем да предивзикаме дискусия в това отношение.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
  • Публикации: 52
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Имуноглобулин за новородено - начини за доставка
« Отговор #32 -: Януари 04, 2010, 14:50:02 »
Здравейте!
Отново пиша тук с надеждата някой да помогне!
Оказва се , че във Варна лекарите така и не стигнаха до единомислие по следния проблем-сложен е имуноглобулин хеп.Б на бебето ми при раждане(аз съм с Австралийски антиген), което отмени поставянето на БЦЖ ваксината.Дъщеря ми вече е на 3 мес.(по-точно на 100 дни ), а няма нито една ваксина , понеже педиатъра изчакваше да се бие тази.
След направени 2 проби манту(с интервал от 1 мес)-пак поради безхаберие- днес от РИОКОЗ Варна ми казват , че ако БЦЖ не се сложи до 2-ри месец , се отлага за след 7-мия, но през това време си вървят останалите ваксини .
Вече не искам да се консултирам с тукашните "специалисти". :scream:
Молбата ми е следната : някой  може ли да ми препоръча лекар , да даде координати на имунизационен кабинет в София, където да получа адекватна информация , а не да използват  детето ми като опитна мишка.
Благодаря !
Усмихни се на живота,за да ти се усмихне и той!

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #33 -: Януари 04, 2010, 15:59:19 »
Ей, това незнаех , че отменя БЦЖ-то. Мислех, че глобулина е като допълнение. Това
не ти ли го обясниха по рано като се договаряхте да сложат имуноглобулина?
Много сложен казус са забъркали докторите.

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #34 -: Януари 04, 2010, 16:08:44 »
Не ,anita, не ми обясниха нищо , защото и те самите не са наясно.
А имуноглобулина се слага заедно само с противохепатитната ваксина.Той унищожава ефекта на БЦЖ-то , затова тя не се слага(това го пише в листовката , която предоставих на педиатрите в родилния , не че и това знаеха :sad3:)
И сега всеки е на различно мнение,дори и тези , които бъркат ИМУНОГЛОБУЛИН с ИМУНОВЕНИН, и те изразяват мнение , нищо , че нямат знанията...пълна лудост :scream:

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #35 -: Януари 04, 2010, 20:34:56 »
Галатея,
мисля, че това е твоето място http://www.ncipd.org/?page=2.
Звъниш, питаш, пък ако трябва запазваш час и се вдигате се ти или съпругът ти и искате обяснение.

Дани
Hang in there.

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #36 -: Януари 05, 2010, 14:22:53 »
Благодаря ти ,tetibulka,наистина се обадих и обясних случая.
За съжаление и от тук не получих категоричен отговор, освен"както прецени педиатъра" :sad3:
Мнението на лекар от имунизационен кабинет (без абсолютна убеденост в собствената си правота)- може да се сложи сега БЦЖ ако се прецени ,че е спешно , а може и да се изчака и да се наваксва с другите пропуснати досега ваксини.
И така...
Ще видим какъв ще е резултата от мантуто и какво ще ме посъветват.
Мисля си дали да не потърся за консулт и д-р Антонов София 
Ако някой може да ми предостави тел. за връзка или на кабинета му.Открих координати във форума, но са от миналата  година , дали няма промяна...
До четвъртък трябва да събера нужната ми информация  :smile:

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #37 -: Януари 05, 2010, 14:33:38 »
Ако някой може да ми предостави тел. за връзка или на кабинета му.Открих координати във форума, но са от миналата  година , дали няма промяна...
Телефоните са валидни, само този на Глобул не работи вече.
Значи остават:
- 0888/244908
- 0878/244908

Поздрави,
Радо

Неактивен pipi35

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #38 -: Януари 12, 2010, 11:59:15 »
Здравейте, по повод проблемите на Галатеа: на моето бебе в родилния дом, след известни уговорки,  му поставиха Имуноглобулина, както и БЦЖ. В листовката на опаковката не пишеше нищо изрично за БЦЖ, аз дори и не знаех, че има такъв проблем. Във всеки случай, като размислих снощи реших, че по-добре че сме сложили имуноглобулина, защото при мен вирусното натоварване е високо и е било по-добре да предпазя бебето от хепатита. На 1 годинка ще проверим за носителство на хепатит.Моето слънчице вече е на 8 месеца, миналия месец се появи белега от БЦЖ-то и, надявам се, всичко да е наред. Всъщност явно съм рискувала, но си мисля, че не е много страшно, защото ако на 7 месеца на детето не се появи белега се прави проба манту и съответно реимунизация, т.е. не е изпуснато нищо. Днес бях на детска консултация и попитах лекарката, ей така от любопитство, колко е фатално ако имуноглобулина убие БЦЖ-то и тя каза- в САЩ не им правят БЦЖ и като решат да се приберат в БГ имунизират тогава децата и на 2 и на 3 и на 6 години ( явно кой когато дойде и то защото май искат да са направени имунизациите за да може да бъде записано детето в детска градина и училище). Дано ви помогне моето писание, ако нещо съм в заблуда, моля критикуваите  :)

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #39 -: Януари 18, 2010, 15:54:51 »
Здравейте !
В крайна сметка отложихме БЦЖ-то за след 6-ти месец(по съвет на лекар имунолог от РИОКОЗ Варна).
Сега продължаваме по стандартната схема за ваксинация ,макар и с малко закъснение във времето .Поставихме противохепатитната. Другия месец ни предстои Пентаксим-1-ви прием и така...
Най-трудно е човек да намери нужната му информация, после решението се взима по-лесно  :smile:

Неактивен GUZA

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Здравейте на всички,
досега бях само "консуматор" на този форум. Благодарение на него съм по-веща и информирана за своя "дар" хроничен хапатит Б. Бременна съм в осмия месец с второ дете. При първото ПСР беше малко над 1000 и по преценка на проф. /вече/ Антонов не се налагаше да се прави нищо допълнително, за да се намаляват рисковете от вертикално предаване на вируса на бебето. Сега обаче ПСР отчете 199 113  и се налага /пак по преценка на проф. Антонов/ да сложим хепатит Б имуно глобулин. Ще раждам отново в Майчин дом и с помощта на добър човек ще се видя с д-р Слънчева, за да уточним подробности. Вече  поставят в Майчин дом имуноглобулина на новородени. Само трябва да го занеса. От инфото тук и от форума на бг мама се опитах да поръчам в Гърция. Звънях в две аптеки в два различни града, но се оказа че продуктът ИММУНО НБС

Неактивен GUZA

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
се предлага по аптеките. Има аналогичен продукт само за болнична употреба. Оказа се, че немският продукт Хепатект СР е регистриран в Агенцията по лекарствата и предстои да се внася регулярно. Листовка на продукта излиза в гугъл. Сега,  тъй като не го внасят още редовно, могат да направят индивидуален внос, който обаче струва 800 лв. при регистрирана цена около 200лв. Ще поръчам, поради липсата на алтернатива. Събрахме се две мами и очаквам цената малко да падне.  Това е новото около хепатит Б имуноглобулина.

Неактивен GUZA

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Моля за помощ!
Имам нужда от информация от къде мога да закупя  Хепатит Б имуноглобулин, и как му е търговското наименование.
Благодаря предварително!

• Профил
    • My Home Page
Здравей,
Аз следя темата и във форума на бг-мама, в която се дискутира имуноглобулина, но и вариантите, които аз знам са тези, които и ти знаеш. Тук, във форума, една майка си намери имуноглобулин от Испания, но доколкото разбирам ти нямаш познати там. Нека ако някой от Испания ни чете и има желание да помогне, да пише на имейла на ХепАктив, или да напише лично съобщение на GUZA.
А от фирмата вносител на Хепатект обясниха ли ви с колко ще падне цената, ако се съберете повече майки? Кога се очаква да започне регулярния внос или още не е ясно?

Поздрави,
Радо

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
И аз следя темата ти в бг.мама.
Посъветвали са те да търсиш начин от Испания.
В тоз форум има хора, живеещи в Испания. Вярвам, че тази болест прави всички ни по-състрадателни човеци. Но не съм убедена, че точно живущите в Испания биха отворили тази тема.
Предлагам да пуснеш нова, озаглавана "към живущите в Испания", за да им привлечеш вниманието. Може да побваш и с Гърция все пак.
Също можеш да потърсиш помощ от испанската колония на бг мамите директно в тяхната тема.

Искам само да ти напомня, че освен всичко трябва предварително да си уговорила с клиниката, че ще поставят имуноглобулина на бебето. Защото и такъв фал има в историята на този форум  при доставен имуноглобулин отказ на лекарите да го поставят.

Успех, и да пишеш пак.

Дани

Hang in there.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007