Автор Тема:  Имуноглобулин за новородено - начини за доставка  (Прочетена 42783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Имуноглобулин за новородено - начини за доставка
« Отговор #75 -: Януари 24, 2011, 19:08:41 »
Браво Галатея,това е най-хубавата новина,която всеки в това положение иска да чуе.

Радвам се за вас!

Красиво и щастливо детство желая на малката ти принцеса!

Поздрави,
Теди

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #76 -: Януари 24, 2011, 19:35:16 »
Благодаря ви ,момичета! :love5:
Бих помогнала на всеки с каквото мога,така както помагаха и на мен! :congrats:
Вече съм контактувала с доста мами в моето положение и вярвам съм им била полезна...поне с информация!
Усмихни се на живота,за да ти се усмихне и той!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #77 -: Януари 24, 2011, 20:08:26 »
Галатеа, това е най-прекрасната новина, за която можеш да си мечтаеш!
Браво за всички усилия, които положи, и за това, че продължаваш да си на линия и да помагаш на всички майки в подобно положение!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #78 -: Януари 24, 2011, 20:22:51 »
На теб, Радо, специално БЛАГОДАРЯ
Лесно е да се бориш само за себе си !
Но ти се бориш за всички ни ! :clap:
Бъди здрав! :love5:

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #79 -: Февруари 01, 2011, 12:20:43 »
Галатея, много се радвам за момиченцето ти, да ти е жива и здрава  :flowers:

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #80 -: Февруари 06, 2011, 14:15:43 »
Благодаря ти сърдечно ,Vancheto!
Когато си здрав и щастлив , пожелаваш същото на целия свят! :flowers:

Неактивен lina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 51
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
Здравейте, и аз имам същия проблем!
Първото ми дете е родено в Испания и там и поставиха гамаглобулина, но сега сме в България и ми предстои второ раждане термина ми е за 14.07.
Никой нищо не ми казва за гамаглобулина, представяте си какъв ужас е. Едно момиче от форумите ми каза, че си го е закупила от българска аптека. Има ли нещо такова?
Питах в аптеките, но ми искат име на ваксината, те сякаш не са чували за гамаглобулина. Кажете ми нещо!
Също могат да ми я доставят от испания, но име, нищо не знам.
И в самолета не знам дали ще позволят да се внесе ваксината, ще чакам отговор!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
здравейте и аз имам същия проблем, първото ми дете е родено в Испания и там и поставиха гамаглобулина,но сега сме в България и ми предстои второ раждаи термина ми е за 14.07.и никой нищо не ми казва за гамаглобулина,преставяте си какъв ужас е.едно моми4е от форумите ми каза 4е си го е закупила от бг аптека.има ли нещо такова.питах в аптеките,но ми искат име на ваксината,те сякаш не са 4ували за гамаглобулина.кажете ми нещо.също могат да ми я доставят от испания но име ,нищо незнам.и в самолета незнам дали ще позволят да се внесе ваксината,ще 4акам отговор.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Май 25, 2011, 16:08:27 от Радослав Русинов »

• Профил
    • My Home Page
Здравей, Лина!
Избързала си с въпросите, явно заради това, че си притеснена. Всичко е описано във форума, и е отделено и систематизирано в този подраздел "Бременност и вирусни хепатити" (в който и пишем в момента), за да може да бъде намерено лесно. Точно в темата, в която си писала, и аз пиша в момента, но 2 страници по-нагоре, съм писал как стоят нещата с гамаглобулина в България, пускам ти линк към поста: Re: Имуноглобулин за новородено - начини за доставка. Това е информация от септември 2010 година, и мисля, че даже в момента изобщо няма проблем с доставката и купуването на този имуноглобулин (единствения, който се внася официално в момента). Но ти ще се свържеш директно с вносителите и ще научиш каква е актуалната ситуация в момента.
Не забравяй да прегледаш и тази тема: Имуноглобулин за новородено - в кои болници може да се постави, защото в България го има и този проблем.
За да можеш да направиш най-доброто за теб и за бебето, ти препоръчвам да си отделиш време и да се запознаеш много детайлно с темата "Бременност и хепатит Б". Прегледай залепените най-отгоре теми в този раздел (а и останалите теми, свързани с хепатит Б, писани от други майки), а в тази статия на нашия сайт ще откриеш много детайлна информация и отговори на много от въпросите ти: Хепатит B и бременност - статия.
Най-важното обаче е да отидеш на преглед при добър хепатолог, който да те наблюдава по време на бременността, да ти пусне всички необходими изследвания, и да ти даде точни и конкретни съвети, съобразени с твоя конкретен случай. Тъй като имаш по-малко от 2 месеца до термина, изключително важно е да предприемеш тази стъпка максимално бързо, за да можеш да започнеш веднага лечение, ако вирусния ти товар е много висок. Ако прегледаш темите в този раздел, ще научиш някои от най-спряганите имена, но ти пускам и линк със списък с по-голямата част от хепатолозите в България, които са специалисти по хронични вирусни хепатити: Центровете за лечение на хронични вирусни хепатити в България. Избери си някой от тях и си запиши час при него.
Пожелавам ти лека и успешна бременност!

Поздрави,
Радо

Неактивен lina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 51
    • Профил
Моля ви, някой да ми каже, който си е закупувал имуноглобулина от България, колко дози се закупуват и има ли значение килограмите на бебето - 2 мл. достатъчни ли са?
Остава ми малко до термина, 14.07, а аз поръчах само една доза от 2 мл.
Моля, пишете ми! Благодаря!

Копие на оригиналния пост:
Цитат
моля ви някой да ми каже ,който си е закупувал имуноглобулина от бг колко дози сезакупуват и има ли значение килограмите на бебето,2мл достатъчни ли са.остава ми малко до термина ,14.07 ,а аз поръчах само една доза от 2мл.моля пишете ми.благодаря.

Пост, редактиран от модераторите, поради неспазване на правилата за използване на форума!
« Последна редакция: Юли 26, 2011, 15:28:22 от Радослав Русинов »

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
Лина, предполагам си се обърнала към специалист хепатолог, който да следи състоянието ти.Защо не се консултираш с него или с неонатолог?
Аз не мисля, че килограмите на бебето имат значение, но какво мисля аз не е важно.
Пиши ни като разбереш.
Леко раждане и прекрасно бебече  :doubleup: 

• Профил
    • My Home Page
Лина, виждам, че си влизала последно на 18-ти юли, което е след термина ти. Надявам се, че с бебето всичко е наред и сте поставили имуноглобулина!
Най-добрия вариант, когато имаш такива колебания и проблеми, е да намериш добър неонатолог, който не само да се съгласи да постави имуноглобулина, а и да ти даде съвет какъв имуноглобулин да закупиш, както и информация за дозировката. Доколкото имам информация, опаковката от 2 мл. на Хепатект (имуноглобулина, който в момента се внася в България), е достатъчна и се използва за прилагане на бебета. Не знам обаче дали се прилага цялата доза от 2 мл, или по-малка.
Тъй като ти ми беше писала и на лични съобщения, но не ми звънна, силно се надявам да си успяла да се справиш с цялата ситуация, да си намерила неонатолог, и имуноглобулина да е поставен. Пиши, когато имаш възможност.

Поздрави,
Радо

• Профил
    • My Home Page
Излезе информация (потвърдена от Изпълнителната агенция по лекарствата), че Хепатект се поема от Здравната каса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403986.msg21292171#msg21292171
Надяваме се това да се потвърди и от някоя реална майка, която успее да си вземе по този начин имуноглобулина.
Чух се с вносителите, които за момента нямат такава информация.

Поздрави,
Радо

Неактивен теда -св

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
Радо обясниха ми че има вероятност  при поставянето на имуноглоболин  макар и малка бебето да получи алергичен шок чул ли си нещо подобно аз ще се срещна с доцент по въпроса но повече мнения не са излишни

Неактивен izzy

• Немедицинско лице
  • Публикации: 82
    • Профил
Здравей Теда,

Виждам, че задаваш въпрос на Радо, но се надявам и моят опите да ти помогне малко. Дъщеря ми бе имунизирана около 2 часа след раждането активно и пасивно. Колко само си блъсках главата с тази ваксина.....бях изчелал всичко, което можеше да се прочете(мнения на привържаници и такива на противниците на ваксините), ходех по нервите на докторите с въпроси... за съжаление никъде няма да прочетеш или да чуеш, че НЯМА  вероятност за някакви реакции(аз за някаква определена алергична реакция не съм чела и чувала). Дори и да има такива, то не е доказано, че те са причинени от ваксината. Навсякъде се говори за ВЪЗМОЖНИ реакции. Няма да намериш напълно задоволителен отговор на този въпрос. На мен тогава лекарите ми казаха, че новородените отговарят, реагират много добре на ваксината. Възможно е мястото на убождане да се зачерви т. нар. локална реакция, възможна е появата на лека температура. Тези реакции важат и за всички други ваксини.

Та, както вече споменах, дъщеря ми беше ваксинирана 2 часа след раждането, беше поставен и имуноглобулин. Не последва абсолютно никаква реакция. Знам, че това няма да ти помогне много, защото ще си кажеш, да, но различните хора, реагират по различен начин....Разбирам те много добре, как се чувстваш!

Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!
Поздрави
Иззи
„Всичко свършва добре накрая.
Ако ли не, то това не е краят…”

• Профил
    • My Home Page
Радо обясниха ми че има вероятност  при поставянето на имуноглоболин  макар и малка бебето да получи алергичен шок чул ли си нещо подобно аз ще се срещна с доцент по въпроса но повече мнения не са излишни
Теда, какво значи "малка вероятност". То има малка вероятност да се случи какво ли не. Аз съм се отказал да пиша някакви постоянни обяснения защо има полза от ваксинацията. Има си цял лагер от хора, които са против ваксинацията като цяло. Няма кой друг да ти каже за такъв "риск" освен човек, който е против ваксинирането изобщо (защото слагането на имуноглобулин също се води ваксинация, но пасивна ваксинация). Аз чета какво препоръчват лекарите и то тези, на които чернодробните заболявания са им специалност. Никой от тези лекари няма да ти каже такова нещо. Ако не си слагаш имуноглобулин, то трябва да е защото хепатолог ти е казал, че е излишно в твоя конкретен случай, а не защото някой ти е споменал за някакви слухове.
Но не искам да те убеждавам в нищо - най-добрия подход е да направиш информиран избор. Прочети максимално много неща по темата, говори с лекари-специалисти, и направи сама своя избор. Това е най-добрия вариант.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007