Автор Тема:  Набиране на пациенти за експериментални програми с нови лекарства  (Прочетена 2376 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Teddy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
Бих искала да споделите мнението ви за възможността да участваш в експериментална програма за лечение с нови лекарства-това би ли било шанс за болния или той прекалено много рискува,ако леченито се окаже противопоказно и не помогне,а увреди?!Предварително благодаря за споделеното мнение,желая на всички късмет,Силвия

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Силве,то затова е експеримент,резултата от който ще даде на учените представа за ефекта от дадено лекарство върху пациенти с дадено заболяване.Никой не би се хвърлил просто така в експеримент с хора,много е дълъг процеса по одобрението на ново лекарство.Понякога са нужни най-малко 10г.изпробването върху хора е последна стъпка.Доброволците се избират внимателно и ако не отговаряш на изискванията изобщо няма да те допуснат ако ще двадесет пъти да се подпишеш.Но ако те одобрят си наясно,че риск съществува от нежелани и неочаквани странични ефекти.Тук във форума има няколко човека ,които участват в експериментално лечение и ако имат желание могат да споделят подробности.На теб и баща ти желая по-бързо да одобрят Тенофовира и да се лекува възможно най-скоро. :angel:
Аз знам,че нищо незнам

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007