Черният дроб > Хепатопротектори и билки за подсилване на черния дроб

Кога да се вземат хепатопротектори?

(1/2) > >>

Мери_:
Здравейте!
Интересувам се дали е добре да се вземат хепатопротектори ако ензимите са в норма.

Емануил Денков:

--- Цитат на: Mery в Октомври 08, 2007, 20:18:47 ---Здравейте!
Интересувам се дали е добре да се вземат хепатопротектори ако ензимите са в норма.

--- Край на цитат ---

Според мене да! Човек не може да усети кога ензимите му се покачват, т.е. сега може да са в норма, но след няколко дена, седмица или месец не се знае. Но ще ми е интересно какво е мнението на експертите по въпроса.

Поздрави, Емо

Радослав Русинов:
И аз не мога да дам професионално мнение, но мисля че те се използват освен за сваляне на чернодробните ензими, но и за подобряване на цялостното състояние на черния дроб.

Мери_:
ЛИВ.52
Хепатопротектор. При инфекциозни и хронични хипатити, при ранни стадии на цироза.

Производител
Himalaya

Действие
Редовното приемане допринася за оптимално функциониране на черния дроб и подпомага елиминирането на токсините. Повлиява организма благоприятно при проблеми с черния дроб. Има благоприятен ефект при: - инфекциозни и хронични хепатити. - ранни стадии на цироза. - увеличен черен дроб с нарушени функции. - анорексия - За подобряване на дейността на черния дроб и при лица, които хронично или често употребяват алкохол. - За подобряване на апетита и растежа.

Дозировка
Таблетки: Поддържаща доза – по 2 таблетки два пъти дневно, При нужда – за възрастни: по 2 до 3 таблетки три или четири пъти дневно; за деца: по 1 до 2 таблетки три или четири пъти дневно. Сироп: За деца по 2.5 мл два пъти дневно. За възрастни по 7.5 мл два пъти дневно. Една средна чаена лъжичка се равнява на 5 мл сироп.

Противопоказания
Не са известни.

Странични ефекти
Няма.

Съхранение
На хладно и сухо място, без пряка слънчева светлина.

Състав
Capparis spinosa – 65 mg, Terminalia arjuna – 32 mg, Cichorium intybus – 65 mg, Achillea millefolium – 16 mg, Tamarix gallica – 16 mg, Cassia occidentalis – 16 mg

Цена
1,90 лв. 3,20 лв.

Разфасовка
60 таблетки 100 мл сироп

Интересувам се някой дали е приемал този препарат ЛИВ.52 и какви са му отзивите за него.
Според мен нормалните стойности на чернодробните ензими в никакъв случай не трябва да ни успокояват. Аз имах 6 години стойности в нормите и едва след втората криза със стойности над 1000 започнах да се притеснявам за състоянието си. След направената биопсия се установи, че имам фиброза 2.V (точно така е написано и сигурно означава 2,5), а в същото време резултатите от PCR са ниски (470 000 cop/ml), сравнявяйки ги с тези, които са написани тук във форума. В момента ензимите ми са също в норма и мисля да започна да вземам постоянно хепатопротектори и да опитам с медолечение, за да си помогна на черния дроб.
Купих си мед, пчелно млечице, пчелен клей и мисля да пробвам с този ЛИВ.52.
Ако някой има други предложения - да помага! :) :)
Докато чакам държавата да се погрижи за мен явно трябва да си помагам сама!!!
Поздрави на всички!
Мери

Мери_:
HEPCARSIL
Хепатопротектор
Състав
1 капсула съдържа като активно вещество Silymarin 70 mg

Показания
Постхепатитни състояния с вирусна и токсична етиология, вкл. хроничен персистиращ и хроничен активен хепатит, чернодробна стеатоза и цироза.
Подходящ е като профилактично средство при продължително лечение с хепатотоксични лекарства, експозиция във вредна работна среда, при хронична злоупотреба с алкохол.

Начин на отпускане
Без лекарско предписание

Опаковка
40 капсули в опаковка.

Срок на годност
3 години от датата на производство.

Условия на съхранение
В оригинални опаковки при температура под 25° С.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия