Автор Тема:  Главоболие  (Прочетена 2648 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nadia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Главоболие
« -: Август 02, 2009, 13:47:00 »
Здравейте, от известно време набирам смелост да попитам за моето главоболие, приблизително 5-6 години имам почти хронично главоболие, възможно ли е това да се дължи на хепатита, или на високите стойности на чернодробните ензими  Асат 93 Алат 282, имам фиброза 3 A3 C3 D4 B0. Изследвах се на ЕГ, не намериха нищо обезпокоително. Имам ниско кръвно, но пия кафета, а и не мисля че е толкова болезнено главоболието от ниско кръвно. Моите приятели твърдят че съм депресивна натура затова ме боли главата, но аз упорито твърдя че съм депресивна защото ме боли :wink3: .Почти се зарадвах, когато ми откриха хепатита това лято, вече имаше причина на моето главоболи, но вече се съмнявам че е от него. (Пия легалон от 2 месеца)
Благодаря ви предварително  :congrats:

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Главоболие
« Отговор #1 -: Август 02, 2009, 14:18:30 »
Здравей, Надя четох наскоро статия,според ,която депресивните състояния и честите пристъпи на мигрена също са признаци на хроничния вирусен хепатит,до колко ,обаче при теб е така могат да ти кажат само лекарите.Моят съпруг например е от 20 години приблизително с хроничен хепатит Ц и никога не се е оплаквал от главоболие.Нека и другите съфорумци споделят как е при тях,но аз мисля ,че по-скоро може би е от ниското кръвно.А ти забелязала ли си по кое време те боли глава ,мерила ли си си кръвното  в този момент.Може да го нормализираш с кафето и за това да те боли,защото организма е свикнал с ниското кръвно налягане?

Неактивен nadia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 02, 2009, 14:30:31 »
Най неприятното е когато се събуждам с главоболие, поне няма да ми е стресиращ този ефект по врене на лечението :girl_wink: Може да е някакъв вид мигрена наистина. Не съм си мерила кръвното, последно ми го мериха по време на бипсията 55/90, но предполагам че по скоро нормалното ми е 60/95. Очаквам с нетърпение вече лечението и резултатите от него  :girl_angel:

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #3 -: Август 03, 2009, 08:39:22 »
Аз имам същия проблем с главоболието. При мен главоболието е постоянно и не се влияе от обезболяващи, когато ензимите са над 100. Щом се нормализират и главоболието спира.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен nadia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Август 03, 2009, 15:00:09 »
Да, ензимите продължават да ми бъдат над 100, днес си направих нови изследвания, предишните бяха от преди месец и половина, АСАТ 110, АЛАТ 172 , ГГТ продължава да ми е 66. Легалона не ми помага много.
Благодаря за разбирането  :bye2:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007