Автор Тема:  Откриха неуспешен ген срещу хепатит C  (Прочетена 1275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хепатит C е вирусна инфекция, засегнала 170 милиона души в целия свят. Възможните заболявания от хепатит са много сериозни, като цироза и рак. Неговото лечение не е достатъчно развито. Американски учени откриха генетичен вариант, за който се предполагаше, че ще бъде успешен опит за лечение на хепатит. "Може да има незабавно клинично приложение за тест, който ще се прави преди да се предприеме лечение", обясняват изследователите. Въпросът не е маловажен. 6 месечната терапия имала важни странични ефекти. Преди всичко те поразително влияели на настроението. Много от тях причинявали депресия и други подобни симптоми. Учените открили най-накрая, че опитът не върши работа срещу вируса. Заключението, което направили специалистите е , че терапията повлияла по-добре на хората от европейски произход, отколкото на тези с африкански. /БГНЕС /

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2373932

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Re: Откриха неуспешен ген срещу хепатит C
« Отговор #1 -: Август 17, 2009, 14:46:22 »
Това е един от най-куците преводи по темата хепатит C, който съм виждал.
Какво трябва да значи "неуспешен ген", голям термин  :shocked1:
Но това изречение ме кефи най-много
Цитат
Учените открили най-накрая, че опитът не върши работа срещу вируса.
  :crying4:
Но да видим какво все пак искат да ни кажат, защото новината наистина е важна.
Ако някой иска да разбере кое изследване цитират в тази информация (поне според мен), може да прочете тази статия: Genes Tied to Gap in Treatment of Hepatitis C .
С няколко думи, учените са открили кой ген е причината, поради която чернокожите хора отговаряха толкова по-слабо от белите на лечението на хепатит C. Този ген се среща много по-често при чернокожите, отколкото при белите, като най-често се среща при азиатците.
Това откритие може да доведе до разработване на тест за наличието на този ген, което да бъде фактор при взимането на решение дали даден човек да започне лечение.
Според мен обаче, още е рано да се правят генерални изводи от това откритие. Тепърва то трябва да се потвърди от други изследвания. Освен това има и други фактори, които влияят на изхода и не съм сигурен, че наличието на този ген е 100% гаранция за успех на лечението, както и обратното.
Със сигурност в близките дни ще излезе още информация по този въпрос, ще има и дискусии, така че тепърва ще видим какво ще последва от това откритие.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #2 -: Август 17, 2009, 16:10:39 »
Това е един от най-куците преводи по темата хепатит C, който съм виждал.

Хабсолютно.
"Възможните заболявания от хепатит" ми е най-любимо. То трябва изобщо нищо да не разбираш от хепатит, че и от родния си език, за да го произведеш това.
Иначе, Ради, мерси за обяснението, че аз от три часа си работя нещо и фоново се чудя това пък какво ли значеше.
Hang in there.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Август 17, 2009, 16:24:09 »
Някой се е опитал да ни поднесе информация ама много нескопосано. Аз лично нищо не разбрах от нея. Постнах я с надеждата англоговорящите да се смилят над англонеговорящите и да ни осветлят по темата. :laugh:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007