Вирусен хепатит - Лечение > Предстои ми лечение

Кога да започна интерфероново лечение?

(1/3) > >>

nevron:
      Zdraveite, priqteli!
      Ne sam pisala otdavna, za6toto nqma6e ni6to novo okolo moq sly4ai.
Za moq iznenada, dnes mi kazaxa lo6ata novina, 4e genotipa na virysa C, s koito sme kravni bratq, e ot vazmojno nai-gadniq tip sled 4, a imenno 1b. Kazvam iznenada, za6toto vinagi sam se smqtala za kasmetliika, za galenica na sadbata, no yvi tozi pat ne izleze taka. Dano da imam kasmet s le4enieto, koeto za 6tastie puk moga da zapo4na vednaga 6tom smetna za dobre. Nai-mnogo da iz4akam mesec dokato mi go otpysnat sled kato re6a. Zasega kazax na doktorkata-spec, 4e predpo4itam da iz4akam do qnyari, kogato puk trqbva da dam otgovor otnosno edna dosta slojna operaciq na kostite na kraka mi, koqto e jelatelno sa6to da se predprieme kolkoto se moje po-skoro, za6toto sa6to kakto i pri xepatita yspeavaemostta i pri tozi tip operacii zavisi i ot vazrastta na pacienta. E, Radi kakvo 6te kaje6? Obqsnixa mi, 4e yspeavaemostta e 50 na 50, a sa6to i, 4e le4enieto se prekratqva ako pacienta ne otgovarq na le4enieto. Razkaji mi ne6to po tezi temi, molq te! (Ako ima6 vreme, razbira se) Sdyxa e golqm. Mislite li, 4e ako kombiniram dvete ne6ta, imam predvid operaciqta ili po-skoro vazstanovitelniqt period sled operaciqta na kraka, koito e blizo godina, s interferonovoto le4enie na xepatita, 6te e dobre? Deteto, koeto jelaq 6te se naloji da po4aka, pone zasega. Ot sega yse6tam, 4e me 4aka trydna godina.
      Eto i poslednite mi rezyltati na ARN:  1351   10^3 Ul/ml , koeto 6te re4e 1 351 000 copiq na ml. (Stryva mi se) HCV RNA
      Tova e zasega.

mitko chi:
 Da naistina e taka t.e Genotip 1 e s nai malak procent na uspevaemost,no vse pak tova e samo statistika . no nali vse pak e vajno dali 6te raboti pri teb.Ne zabraviai 4e si o6te mnogo mlada a tova e sa6to vajno,taka 4e ne si misli 4e si ot nai -tejkite slu4ai.Badi optimist za vsi4ko,Az 4etoh skoro za edno izsledvane tuk v Chicago 4e protzenta na uspevaemost mn. zavisi ot stepentta na depresia t.e. patzienti s visoka depresia imat nisko iz4istvane.Ot togava az se opivam da mislia pozitivno.osven tova sega se raboti po novo lekarsvo s mislia 99% uspevaemost<i mn. po-kratak srok na le4enie.SA6to 4etoh 4e v Canada i frantzia vaksinata za HCV e v 1 va faza.Tova e vajno za bolni koito 6te imat detza.Ne sam 4el ni6to za zavisimost m-y genotipa i predavaneto ot maiki na deca,no 6te se razrovia,no poskoro niama takava.          $ao za sega.
      MITKO

nevron:
blagodarq ti, Mita6ki! dano naistina yspeq.
nqkoi znae li za6to doktora mi kaza, 4e le4enieto tyk pri tozi genotip e samo 48 sedmici, a ne 52, kakto e prieto. i vazmojno li e sama da si ydalja le4enieto ako lekarite precenqt, 4e nqma da iskat ydaljavane. imam predvid dali 6te moga da si kypq ot nqkade lekarstvata ako mi se naloji.
mersi!

zizi:

Здравей nevron,
стандарта на лечение при генотип 1 тук в БГ както и навсякъде е 48 седмици. Това за 52 седмици лечение не съм го чувала. Може би си се заблудила понеже всички го закръглят на година а то всъщност идва по-малко-11 месеца при генотип 1 и 5 месеца и половина при генотип 3. Този период е стандарт и се приема че от по-продължителното лечение няма да увеличи процента на успеваемост.

Поздрави :)

Емануил Денков:

--- Цитат на: zizi в Октомври 11, 2007, 11:52:16 ---         
       Здравей nevron,
стандарта на лечение при генотип 1 тук в БГ както и навсякъде е 48 седмици. Това за 52 седмици лечение не съм го чувала. Може би си се заблудила понеже всички го закръглят на година а то всъщност идва по-малко-11 месеца при генотип 1 и 5 месеца и половина при генотип 3. Този период е стандарт и се приема че от по-продължителното лечение няма да увеличи процента на успеваемост.

Поздрави :)

--- Край на цитат ---

Може би в България е така, ама се замисли за 4 седмици на пациент колко пари се спестяват ;) нищо чудно да не е чиста работата.... Иначе досега аз съм чувал за една година при хепатит В и не съм попадал на източник да споменава, че лечението е 48 седмици. Но е възможно за по-лесно навсякъде да се закръгля.
Поздрави, Емо!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия