Автор Тема:  Поставяне на диагноза от личен лекар.  (Прочетена 4439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен smoke2

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Поставяне на диагноза от личен лекар.
« -: Септември 09, 2009, 14:39:53 »
Здравейте,

Казвам се Борислав, на 32 години съм от София. Оплаквам се от болка/тежест в дясното подребрие. Преди да се появи загубих моята мила майка. След загубата системно си пиивах. Отделно ми биеха Нивалин, Лидокаин и Дипрофоз за лечение на засегнат Ulnaris на ръката. С личната ми лекарка решихме да потърсим причината. Направих си изследване първо на чернодробните ензими.

АЛАТ - 77
Триглицериди - 2,65 (месец преди това бяха в норма)

Ехограф: омазнен черен дроб с нормални размери (стеатозен тип)

Както се вижда АЛАТ и триглицеридите не са в норма и затова решихме след седмица да направим изследване за хепатит. През това време си взимах Липовитан. Както и горе пиша само стойности който не са в норма, всичко друго е ОК:

GGT - 68
АЛАТ (GPT) - 68

Теста за хепатит:

Anti-HBS - positive 362.3 mlU/ml
HBsAg -    negative
anti-HAV - negative
anti-HCV - negative

След кратка справка в интернет (благодаря на всички за споделената информация) малко се успокоих. На другия ден ми се обажда личния доктор и ми казва, че съм болен от хроничен хепатит Б, след като резултатите се стигнали до нея и ми дава направление за хоспитализация. Притесненията ми станаха огромни - имам малко дете!
Доста четох през тази безсънна нощ и стигнах до извода, че преди да влизам в болница е нужно да се консултирам със специалист. Искам да уточня, че не съм се имунизиран и незнам да съм боледувал от хепатит Б.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ на доц. д-р Антонов за консултацията. Според него съм имал досег с вируса и съм изградил антитела. (едва ли е от гамагуболина който си бих миналият век). Няма нужда от допълнителни изследвания и доказателства, защото според изследването в момента не съм носител на вируса. Нямало нужда и семейството ми да се подложи на изследвания и ми препоръча диета за стеатозата, движение и отслабване (10 кг. съм над нормата). Болката според него била от жлъчката и имала невропатичен характер (от "хубав" живот). Това беше мнението и на ехографа. Ако искам да взимам хепатопротектор и да проверя стойностите на АЛАТ след два месеца. Това напълно съвпада с теорията ми от "безсънната" вечер и е далеч от диагнозата поставена от личната ми докторка. Със сигурност обаче не съм напълно спокоен, тъй като тези антитела означават, че наистина съм имал контакт с вируса срещу който съм изградил имунитет, но как се е случило без да разбера? Просто е "минал" и не съм го предал на жена ми с която очевидно не общуваме само по телефона?

Разбира се, че най-важно е здравето, надявам се да нямам повод, но следващия път при личния доктор отивам само за направление! Освен всичко засегнатият улнарис беше "проблем с шията" и беше назначено лечение с Невробекс и разтривки, който след 1,5 г. се "превърнаха" в предстояща операция за транспозиция на нерва. Не съм имал проблем с направления или болнични, но повече диагнози и лечения не искам да ми поставя.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Поставяне на диагноза от личен лекар.
« Отговор #1 -: Септември 09, 2009, 14:56:00 »
Здравей, Борислав!

Добре дошъл във форума!

За съжаление не си първия, който се оплаква от личния си лекар и няма да си и последния.
Хубавото е, че си попаднал на верния човек и той ти е поставил правилната диагноза! :clap:
Наличието на антитела не бива да те притеснява - те са дабри и те пазят от повторно заразяване с вируса на хепатит В. Ако съпругата ти няма имунитет нека се ваксинира.
70% от хората, които са изкарали остър хепатит Б никога не са имали някакви симптоми.
Така, че ти не си изключение, а потвърждаваш тази статистика - Остър хепатит В

Ами спазвай си диетата, проследявай си състоянието на черния дроб и дано успееш да намалиш стеатозата!

Поздрави и много здраве ти желая!
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен smoke2

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Септември 09, 2009, 15:27:48 »
Здравей Мери,

Благодаря за цялата информация която любезно си предоставила и за отговора. От сърце ти желая пълно възтановяване и много Anti-HBS.
Сетих се, че баба ми имаше хепатит, но беше толкова отдавна, че не помня дори коя разновидност. Спомням си, че това беше причината за гамагуболина, но както стана ясно едва ли това е причината за антителата.
Значи ми препоръчваш да не си прави тест а направо и двете да се имунизират? Със сигурност ще предложа този вариант. Малката трябва да има такава ваксина по подразбиране.
Четох, че наличието на антитела срешу вируса означава, че не може го имам отново. Това дали е така? Едва ли антителата имат постоянни стойности.
Относно личния лекар ще ми е такъв, живот и здраве до НГ! От трън сигурно на глог, но затова Ви има ПРИЯТЕЛИ! Благодаря!

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Септември 09, 2009, 16:12:03 »
Здравей,
аз лично свалям шапка на личния ти лекар и не смятам, че това което е направил е повод да го сменяш. Предполагам, че и други ще ме подкрепят.

Личните лекари не могат и не са длъжни да се справят с хепатити, счупени крайници, бремености и други. Тяхно задължение е да направят предварителните изследвания и да те насочат към специалист. Точно това е направил твоят и заслужава "евалла" за това. Малко е попресилил с хоспитализацията и все пак.

Огромната част от нас сме си патили от лични лекари, които са постъпвали по противоположния начин - пращали са ни вкъщи да си живеем живота с вируса, въпреки че в действителност имаме хроничен хепатит и той изисква внимание, грижи и лечение.

Това,че при теб не се е оказало така, е чудесно.
Ами ако беше се оказало?

Дани
Hang in there.

Неактивен smoke2

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Септември 09, 2009, 16:37:56 »
Имаш право, явно го е направила за да се презастрахова и най-вероятно както споделяш не е "длъжни да се справят с хепатити, счупени крайници, бремености.". Сигурен съм, че не е длъжна и да третира резултати, но съм и сигурен, че е елементарно и непрофесинолно да поставяш диагноза "хроничен", след като би трябвало да знае, че това следва след установяве на болест и нейното проследяване.

Цитат
пращали са ни вкъщи да си живеем живота с вируса

Да, това е много тъжно...  В моя случай обаче едното за сметка на другото. Не си живея живота с вируса в момента, но пък ще се оперирам защото съм го карал на разтривки. Ако ролята им е да дават направления за конкретни специалисти според оплакванията, защо се стигна дотук? А нервите? Нервите също имат направление- еднопосочно обаче!

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Септември 09, 2009, 16:55:36 »
Brawo!
 :clap: :clap: :clap:
Важното е, че си стигнал до истината - личния лекар е само за направления. Добре, че е интернет да се образоваме. :bravo2:

Неактивен ehristova

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 385
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #6 -: Септември 09, 2009, 18:50:48 »
Поздравления!
 :clap:Ти си късметлия.  :dance:

По повод на личния ти лекар- никой няма право да дава диагноза без да е компетентен. Понякога последиците от такива диагнози са фатални. При теб поне всичко е наред . Остава само безсънната нощ , която си прекарал, за да се информираш.
И слава богу, че има лекари като доц. Антонов. Аплодисменти за него и всички добросъвестни медици, без които не можем. :clap:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007