Автор Тема:  Искам да се оплача от възмутителното отношение на лекарите след раждането ми  (Прочетена 21512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте всички от мен и от малката София :bye2:

Не съм сигурна дали точно тук е мястото да поразкажа за драмите, които преживях, но ако не съм уцелила моля администраторите да ме поправят, БЛАГОДАРЯ :flowers2:

На 18август родих момиченце, казва се София, 3600, 52см  :girl_dance: Родих нормално в Тина Киркова. Знам, че тук не е мястото да коментирам, но съм изключително възмутена от отношението към родилките в тази болница от страна на огромна част от персонала и не я препоръчвам (с или без избор на екип все тая, акушерките бяха отвратителни или поне тези на които аз попаднах). И от тук започва драмата: още като влизах в предродилна зала (към 23,30 на 17 август) предупредих, че имам Хепатит Б и че ще се наложи да се бие една допълнителна инжекция на бебето веднага след раждането, след като родих отнесоха бебето (не ми го дадоха дори да го гушна за секунда) и ми казаха, че неонатолозите са се видели с таткото (в него беше имуноглобулина) и са се разбрали. Аз се успокоих и изкарах 3 часа докато ме откарат в стаята. Там се чух с таткото и се разбра, че него дори не са го пуснали да влезе в болницата , защото било през нощта, да не говорим пък за срещи и разговори с неонатолози. Едва успях да стигна до неонатологията към 4 часа сутринта и от там ми казаха, че не можели сега да вземат отношение да отида сутринта към 8ч, когато се сменяла смяната. Отидох и д-р Благова ми заяви, че няма поставят имуноглобулина, защото: 1. не съм само аз с хепатит б какво толкова съм давала зор; 2. в тази държава си имало закони и точка по въпроса; 3. след консултация с ХЕИ от там са й казали, че нищо нямало да се промени ако се приложи глобулина в комбинация с ваксината; 4. Консултирала се била и с д-р Кръстев, който бил казал, че все тая дали ще го слагаме, защото тези глобулини се ползвали преди да се появи СПИН-а (каквото и да значи това). Няма да ви обяснявам през какъв ужас преминах в този ден и как ми минаваха тези 12 ценни часа след раждането и аз виждах, че нищо не се случва. На другия ден същата тази лекарка, след като беше вдигнала цялот отделение на крак, че това е абсолютно незаконно ме извика и ми каза, че ако съм искала да съм намерела някой да "боцне бебето" и тя щяла да се направи , че не знае. :crying3: :crying3: :crying3: Оставам без коментар, защото ще се наложи да ме блокирате :angry2:

И така сега въпросът ми е има ли смисъл да приложим имуноглобулина с втората ваксина, която се прави в края на първия месец на бебето? Бих могла и да изчакам до навършване на една годинка и тогава да изследваме малката Софи и понеже на листовката пише, че ако титъра на антителата е нисък може да се приложи в комбинация в ваксина или просто да го дам на друга майка.....

Ще съм ви благодарна да коментирате различните варианти, до колкото изобщо такива съществуват.

Най-сърдечни благодарности!!! :flowers2:
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 00:23:17 от Радослав Русинов »

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей,
Първо искам да ти честитя раждането и да пожелая много здраве, щастие и усмивки на малката София!!!  :baby: :fun: :girl_dance:
Историята, която разказваш е много шокираща за мен, въпреки че тук са разказвани какви ли не истории, затова си позволих да отделя поста ти в отделна тема и да му сложа подходящо име!
Не знам какво бих могъл да кажа и да коментирам, но едно е сигурно, ако една майка с хроничен хепатит Б иска да бъде поставен имуноглобулин на новороденото и бебе, то трябва да говори много сериозно с лекарите от екипа, който ще прави израждането и да се подсигури и да получи уверение от тях, че ще поставят имуноглобулина. Дано от твоя случай се поучат всички майки, които са си купили имуноглобулин, защото ако човек не прочете, че такова нещо се е случило, трудно би повярвал! Определено в България лекарите почти нямат опит с поставянето на имуноглобулин на новородени и е естествено да се опитват да избягват всячески тази процедура. Това, което са направили твоите лекари ми е трудно да намеря думи, за да го опиша, но се надявам, че повече хора ще прочетат тази информация и ще си направят изводи за екипа, при който ти си раждала в болницата, а и изобщо за отношението на лекарите към бременните майки с хроничен хепатит B. За някои от изказванията на лекарите просто културно ще си замълча  :angry3:
Относно това какво можете да правите с имуноглобулина, мисля, че няма голям смисъл да се поставя на бебето, целта е той да подейства и да му помогне да се пребори с вируса точно след раждането (при евентуално заразяване). Все пак, консултирайте се с някой от добрите хепатолози в България относно това как да постъпите с имуноглобулина и дали да го слагате изобщо.
Благодаря ти, че сподели историята си!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей, smiley!

Да е жива и здрава малката ти красавица София! :flowers:
Пък за екипа, който ти е помагал в раждането  - просто нямам думи.............

При твоето ниско вирусно натоварване (9010 коп/мл или 1713 IU/ml) се надявам, че няма да има проблеми и детенцето ще е напълно здраво.

И аз мисля, че имуноглобулина вече е безсмислено да се поставя на детето.

Поздрави,
Мери

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
Честита ти дъщеричка :flowers2:
Да ти е жива и здрава и много да ви радва. :mamma:

Колко жалко, че лекарите са превърнали един от най-хубавите моменти в живота ти в кошмар. Какво им пречи на тези хора да бъдат човечни.?! Тези гадни мигове завинаги ще се запечата в съзнанието ти. Надявам се с времето да избледнеят и да не се сблъскваш в бъдеще с подобен негативизъм. Крайно време е някой да научи медицинските работници на етика.
Разбира се има изключения, за които тук във форума говорим с най-добри чувства.
Радвай се на детенцето си и не се притеснявай много както вече Мери ти е казала.
 :flowers:

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
Здравей, усмивке  :flowers:

Четейки историята, която си написала се радвам, че си избрала именно това име, за да станеш част от нашето голямо семейство тук във форума!!  :flowers:
Най-напред нека да ти е жива и здрава малката принцеса, да бъде много обичана и щастлива и да има прекрасно и безоблачно детство!  :fun:
Честно да ти кажа твоята история ме убеди, че винаги има нещо, което все още може да ме изненада и вбеси!!  :shocked1: :shocked1: :witch: :witch:
Няма да коментирам поведението на лекарите /нямам думи да сложа епитет, с който да го определя/.  :angry2: :angry1: :angry2: :angry3:
Мисля, че на тях там някъде, където трябва, им се пише всичко...  :fight2: :angry2:
Искрено вярвам, че бебчето си е в чудесно здраве и няма да му се налага никога да има притеснения относно хепатита.  :bath:

Радвам се, че сподели историята си с нас. И ти желая много щастие. :flowers2:

Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
Здравейте Приятели :kiss:

Благодаря ви за топлите думи и разбирането. Пиша чак сега защото напоследък ми е малко трудно да стигна до компютъра (по обясними причини :wink2:). Наистина и аз се моля малката София да е напълно здрава и да няма нищо общо с моя хепатит.

Само да споделя още едно поредно доказателство за невежеството да лекарите по отношение на тази болест: в петък Софи навърши един месец, а това е времето за втората анти хепатитна ваксина. Аз предупредих педиатърката, че съм положителна и я питах дали не трябва да се вземат по специфични мерки за бебето и тя ми каза, че тази диагноза не означава нищо  и ме попита защо вечно трябва да си измисляме болести  :shocked1: Това било запазена марка на новото поколение да чете в интернет разни неща и да си пълни главата с глупости и сякаш ни доставяло удоволствие да си живеем с мисълта, че сме болни от нещо  :cowboy: Останах си без думи. За пореден път!

По този случай бих искала да предложа когато се правят усилия за популяризиране на болестта и начините за адекватни реакции да първо място да се обърне внимание на информирането и на лекарите, защото ясно е че положението при тях е драматично.... а ние обикновените хора все пак разчитаме на тях (поне до някъде )

И това е от мен засега. Другия месец мисля да си пусна едни контролни изследвания за да проверя как бременността ми е повлияла на хепатитчо (аз си го приемам малко като домашен любимец
 :wink2:)

АА, още нещо имам един свободен имуноглобулин, който си стои в хладилника и чака да отиде при някоя бъдеща мама , която има нужда. Пишете ми!

Неактивен e-kate

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравей Смайли,

първо да ти честитя за раждането на твоята дъщеричка и да ти пожелая да е жива и здрава !!! :bath: :baby:

Аз съм в деветия месец и при мен положението е горе долу подобно т.е. австралийски антиген открит при регистрацията на бремеността в третия месец. И аз ходих на изследвания и консултации при доц. Антонов, но си задавам въпроса защо на теб ти е казал, че можеш да поставиш имуноглоболин на бебо. Моето вирусно натоварване в седмия месец беше HBV DNA 7 064 copies ml , Real Time PCR 1343 IU ml и при консултацията с доц. Антонов той ми каза че нямам нужда от поставяне на имуноглоболин, както и че с поставянето на хепатитната ваксина рискът за заразяване на бебето при мойто положение е практически нула. Относно кърменето беше малко резервиран, т.е. не го препоръча, но не каза и да не кърмя.
Относно познанията на педиатърката по отношение на хепетитните въпроси не съм учудена, защото отношението на всички медицински лица, с които съм споделила за хепатита е почти едно и също - все едно си измислям някакъв здавословен проблем.......................
 :flowers3:

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
Знаеш ли.... ако  жената,на която съм поверила здравословните грижи на детето си,даде такъв отговор на МЕН,какво ще направя:
1.Ще се изхрача в лицето и.
2.Сменям я моменталически

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей, Усмивчице  :smile:
Честита ти дъщеричка  :flowers2:
Желая ти много щастливи моменти с нея и дано е здравичка/не се и съмнявам, че ще е така/
Моята щерка я изследвах когато навърши три години и трябваше да постъпва в детска градина.И без това щяха да я дупчат, а вече можеше и от вената......За сега има антитела  :girl_angel:
Няма нужда да бързаш с изследванията на София, искам да кажа.
Знам какво изпитваш към лекарите и моите чувства са такива и опасявам се са взаимни  :(
Имуноглобулина го пази, постянно се включват бременни във форума.Сигурна съм, че ще послужи.
Може да го пратиш на Радо на съхранение, ако той няма нищо против.
Уверявам те, че Радо е напълно безкористен човек и може да му имаш пълно доверие.
Много щастие и късмет ти желая   :flowers:
Ваня  :flowers3:

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
Здравей и от мен.Честита ти дъщеричка,да ти е жива и здрава и много да те радва!Относно педиатърката какво да ти кажа освен че и тя е кандидат за нашия черен списък.За жалост кадърните лекари са много,много по-малко от некадърните.Просто я сменяш и толкова .

Неактивен bibi123

• Немедицинско лице
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
 :flowers3:Здравей и от мен,и честито ти момиченце :baby:да ти е жива и здрава..
При моето раждане не съм искала да бият каквото и да е на бебето ми,,което е вече на год.и чет.месеца :bath:и най важното вече е изчистено от антителата :congrats:,което най мн ме тревожеше :sad2:но бях решила да послушам докторката,и сега за наше по голямо успокоение ще му пуснем и ПСР,като се върне и нашия тати,,,така че дай боже да нямате такива главоболия,и не се ядосвай много много за имуногл.. :love5:успех,а аз пак ще пиша като му дойде времето за резултата от ПСР :love5:

Поздрави Биби

Неактивен Vancheto

• Профил
Биби, вероятността от предаване на хеп.С на бебето от майката е почти невъзможно, докато при хеп.В нещата стоят по друг начин.
То затова и има специална схема на ваксинация и имунопрофилактика на новородените от майки с хеп.В.

Отриц.ПСР ви желая  :congrats:
Ваня

Неактивен bibi123

• Немедицинско лице
  • Публикации: 265
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин

Неактивен натттт

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 51
    • Профил
Искам и аз да споделя за лекарското отношение,още не ми мина неприятния осадък...
Като разбрах за хепС реших да родя секцио за да предпазя бебче от заразяването.Отидох в Ниамед да говоря с д-р Христов дали може той да ми направи секцио и казах му за хепатита,обаче той ми отказа и каза че в тяхната болница има само една родилна зала  и че след моя операция ще се наложи да затвори клиниката за да я дезинфикцира,почувствах се ужасно тогава и тръгнах,половин час след нашия разговор проплаках...
Родих в АГ Ст.З.,отношение на акушерките беше направо прекрасно,не се държаха с мен гадно,много помагаха,но бях в карантина.Секцио ми направи д-р Даков,много съм му благодарна за отношение и за сама операция,всичко мина гладко,но има 1 но,как без това...На операциона маса докато ме подготвяха за секцио анастезиоложка направо ме сравня с земя,така ме обиждаше и ме плюеше,ако имах избор щях да стана и да си тръгна,но реди това щях за й забия един здрав юмрук,но нямах избор и лежах и мълчах,и като влезе д-р Даков тая все едно я подмениха,направо запя,"кажи миличка добре ли си,как си,как се чувстваш и тому подобно" гадост...
Жалко че най прекрасния момент на една жена се омрачава от непосветени и глупави хора...

Неактивен Vancheto

• Профил
Олеся,
точно там на същата маса бях и аз, а после в изолатора, който е едно обикновено отделение пълно с  циганки, повечето малолетни/не влагам неприязън в тази дума, даже тези циганки ме изпратиха като си тръгвах и ми казаха, че ще се молят за мен/
Оперира ме същия Христов, естествено със заплащане и веднага си хвана пътя, хвърлиха ме в една стая, оставиха ми бебето и ме зарязаха.
Анестезиоложката Пенчева се държа отвратително.Накрая ме пита"Не бях ли аз на първото ти раждане"
Аз и отговорих"Не си спомням"А тя ми каза"Искаш ли сега да си спомняш?"
Със сигурност ще си спомням защото се събудих на масата докато ме шиеха.Доста силно изживяване, като се има предвид че чуваш и усещаш, но си напълно неподвижен.
А как да си спомням първия анестезиолог, като това беше преди 10 год., не бях спала 36 часа, бях се мъчила 18 часа докато решат да ме оперират, слязох сама  до операционната, носейки си стойката със ситемата, накрая ме вързаха с колани на масата и излязоха, оставиха ме там да си чакам дежурния лекар да благоволи да дойде, аз бях почти в безсъзнание и се молех да мине някой и да ме убие бързо.
Ако майка ми не беше по случайност в другото отделение при второто раждане /тя криела от мен, че ще я приемат, а аз от нея че ще ме оперират този ден и така сутринта се озовахме двете пред приемния кабинет/щях да умра от кръвоизлив.
Три пъти ходи да вика сестрата, докато дойде да види, че наистина има проблем, после чакахме да дойде лекар и така........овладяха го, лекарката каза"господи, благодаря ти" и до там.Ни изследвания, ни кръвопреливане/до добре, че не се стигна до там, че щяха и хеп.С да ми лепнат/
Христов дойде на другия ден и каза, че не ставам от леглото защото се глезя на майка си и и забрани да идва при мен, сигурно ужасно нисък хемоглобин и много високи ензими за него не са подходяща причина и не следва да им се обръща внимание.
Добре, че майка ми дойде скришно вечерта, защото бебето се разпови и щеше да замръзне.Там бебетата са увити в едни скъсани парцали и в стаята има една печка"елва", но за да я пуснеш трябва да можеш да станеш.
Идваха лекари само за да си оставят визитките за частните кабинети.Оставиха ме сама да реша дали да кърмя бебето.
Тя си стоеше в количката, а аз се опитвах да я нахраня с шише полулегнала в луксозното им"русенско легло"и понеже често забравяха да донесат мляко на бебето,аз все трябваше да люлям количката.От тази неудобна поза така ми се схвана гърба, че плачех на глас от болка.Една сестра, която се оказа наша близка /то добре, че сме малък град/ме съжали и ми би един аналгин.
Бях сама в стая защото съм ужасно заразна, пък в стаята ми постоянно имаше някоя вакла майка от другите стаи/само аз имах всичко необходимо-храна, пари, превръзки, телефон, консултации за социални придобивки  :mocking:   /, аз пък ги ползвах да извикат някоя сестра и така......Като започнах да ставам и аз ходех при тях и никой не ме спираше......Тя и санитарката беше с хеп.С  :whistle:
Можех въобще да не спомена за хепатита и щях да съм в нормално отделение, но това означаваше риск за другите, което не мога да допусна, освен това се надявах на по-специално отношение към бебето.Нищо подобно.
Даже забравиха за ваксината за хеп.В.Сложиха я на 7 ден след раждането.
Това не го казвам за първи път в този форум.Ако съм досадила ня някой да не чете.Заставам зад всяка дума и мога да я кажа в лицето на всеки един от споменатите.
Не се учудвам от отношението на Христов, па макар и вече с частна клиника.Винаги парите ще са приоритетни.
Съвсем умишлено не съм поставила титли пред споменатите медици.
Една приятелка ми беше казала"Мисли за деня на раждането като за най-щастливия ден в живота си, защото тогава ще се запознаеш с детето си"

Какта каза lilitan

Жалко че най прекрасния момент на една жена се омрачава от непосветени и глупави хора...

Бих добавила, че "хора" не е подходяща дума за тях, по-скоро същества.За да се наричаш човек трябва да обичаш другите човеци или поне да се държиш с тях като с такива.

Това естествено не важи за всички лекари и мед.персонал.навсякъде има и професионалисти и добри хора.
То добре, че така   :bye2:

« Последна редакция: Януари 20, 2010, 12:47:40 от Vancheto »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007