Автор Тема:  Искам да се оплача от възмутителното отношение на лекарите след раждането ми  (Прочетена 21528 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен натттт

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 51
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Vancheto ужас!!!Направо цялата настръхнах,сигурно и при мен беше същата анестизиоложка...Просто нямам думи,как може такива хора да стават лекари?Паси Боже от такива!Добре че ме оперира Даков,той сега заведъщ на АГ,благодарихме му после разбира се,но поне след раждане ме гледаха като писано яйце.Между  другото на мен също ми казаха да не кърмя,но аз мазах зърна с Гармостан и кърмих,не се получих нито една раничка.И още сме на кърма...

Неактивен Asy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 97
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
На моено детенце взеха кръв от пъпна вена. Въпреки, че знаеха за хепатита! Родих в стая, която наричаха "септична"!!! Нямаше даже колани за тоновете на бебето! След това ми изпратиха писмо, написано на ръка, без никакви приложени документи! Пишеше: "Детето ви е заразено с хепатит С".
Изследвах го три пъти след това! На една, две и три годинки-"отрицателен"!
Но кръвта взимаха от пръста!
Имаше една "докторка", която мълчеше. Каквото и да я питах! Много зловеща беше!

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
Тези истории звучат като от някой трилър – направо не мога да повярвам! Те като стават медицински работници не са ли наясно че ще се занимават с болни от какво ли не, не е ли това същността на работата им и „рискът на професията им” – все едно да имаш страх от височини и от всичко най-много да мразиш  самолетите (в случая болните или родилките) и да станеш парашутист. Мисля, че ако нямаш вътрешно чувство за хуманизъм никоя работа не можеш да свършиш като хората, камо ли медицинската. Вместо да оценяват факта, че им съобщаваш за вируса с риска да претърпиш негативно отношение, за да вземат по-добри мерки за себе си останалите, с такова отношение те просто насила те карат следващия път да излъжеш. (вярно е че във вашия случай е нямало как  заради бебето)  Да не говорим за стотиците случаи, в които пациентите им дори не знаят за хепатита си или пък съзнателно го крият и не са обект на никаква дискриминация, но са много по-голяма потенциална опасност.  Те не знаят колко други заразени с нещо са оперирали и израждали и би трябвало да взимат масималните мерки за сигурност всеки път, но да третират всичките си пациенти еднакво.
Това не е било нормално дори обичайно отношение. Мен ме оперираха в началото на годината от генекологичен проблем в Майчин дом (което си е толкова рисково за тях колкото секцио или раждане) , по повод на тази операция си открих хепатита, и разбира се ги уведомих, освен лекото помръкване в очите на доктора не усетих друга разлика в отношението. Помня че на операционната маса преди упойката едната сестра съобщи на останалите, че съм с хепатит С, реакцията беше „каквото – това, нищо не можем да направим”. Никакви изолации или карцери. Не мисля че са били безотговорни или  непредпазливи в случая, въпреки че аз нямаше да им се разсърдя и да ме бяха изолирали и презастраховали (колкото и безсмислено да е това всъщност) но не и да ме третират като shit. Направо се моля да не попадам на такива екземпляри (не че някой е застрахован) и добре че сте имали късмет да оцелеете в това преживяване, но аз бих подала жалба, защото иначе всеки следващ ще търпи същото.

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
Не мога да повярвам, че това се случва в 21 век!!  :shocked1:
Толкова е.. нямам думи да изкажа онова, което чувствам към тези ... /нямам думи как да ги нарека/  :shocked1: :shocked1: :angry3:

Хубаво е да се споделят тези неща. Хубаво е да се говори и с конкретни имена, защото ако не дай си Боже някой ден някой се срещне с тях ще знае, че трябва да тича през глава през девет планини в десетата!!  :witch: :witch: :witch:
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
Както им позволиш,така ще се държат!
Що с мен се държаха добре и нормално,а със съседката по легло я правеха на маймуна?!
Ами щот не им позволих да ми играят хоро в/у тиквата,а още по мразя комплексирани лица,дето само чакат някоя 'жертва' и я сравняват със земята.

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Привет на всички братя и сестри по съдба  :girl_in_love:

Позагубих се за известно време, но с това бебе-фурия, което си имам вкъщи нямам други варианти  :witch:

Да си призная доста време и усилия вложих, за да позабравя малко стреса и ужаса, които преживях в болницата при раждането и за съжаление не само, че не успявах през тези месеци, но и сега всичко се връща с нова сила. Софи вече навърши 6 месеца и дойде време за моите контролни изследвания (аз трябваше на 3тия месец да се проследя за първи път, но не събрах смелост  :oops: ). Смених си личния лекар и най-после открих специалист, на когото диагнозата Хепатит Б не му звучи като "нищо ти няма". И така в понеделник ми даде направление, във вторник бях при доц. Антонов, сряда почивах, четвъртък (днес) дадох кръв, излязаха ми резултатите и по-късно днес пак съм при доцента. Да ви кажа доста се притесних като видях, че показателите ми са с почти двойно увеличение, моля и за вашето мнение:

АсАТ - 20,59 у/л
АлАТ - 29,26 у/л
Гама ГТ - 15,86 у/л
Алкална фосватаза - 102,59 у/л
Билирубин общ - 10,26 мол/л
Билирубин директен - 1,87 мол/л

Благодаря!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей, smiley!

Не виждам нищо обезпокоително в изследванията ти!
Мисля, че се притесняваш без да има защо!

Поздрави,
Мери

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Здравейте отново  :love5:

Благодаря на всички, които бе подкрепиха и разказаха историите си, сякаш като знаеш, че не си само ти нещата не тежат толкова

Да ви кажа честно много пъти започвах да пиша и все нещо се случваше и не успявах да довърша... Отново съм тук и отново пиша с горчивина от събитията около хепатита, раждането, изследвания..... За съжаление все не успявам да забравя тези случки, очите ми се насълзяват веднага щом се сетя, че има вероятност бебето ми да е заразено и то заради некадърността на т.нар Специалисти :angry3: През нощ сънувам как се разправям със злополучната неонатолжка и как плача и се моля да сложи пустия му имуноглобулин. Но стига лирически отклонения...

Поредния пирон в ковчега ми получих във вторник когато отидох за контролните изследвания при доц. Антонов и когато каза, че все още кърмя той се оцъкли ама буквално. Единствено тактичността му и нежеланието да ме шашка го спряха да не каже колко не е било редно това  :crying2:  :sad3:  Вярно е, че той ми беше казал, че кърменето не е препоръчително, но не е споменавал за противопоказно  :angry3: Направо ще се побъркам от притеснение! А ние се кърмим вече 6месеца и мляко си имам и да квася  :pardon:

Ванче, моля те кажи ми ти кърмила ли си? Моля и други майки, които са с хеп Б да споделят опита си

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей, Смайли!
Аз не кърмих бебето, защото никой от лекарите с които се консултирах не можа да отговори"Да кърмя ли или не?"
Затова реших на своя глава да не рискувам и малката дори не помириса майчино мляко, за което се чувствам виновна и все още се питам дали постъпих правилно.
Вярно че не е препоръчително кърменето от майка с хеп.Б, но не бих казала че е противопоказно.
Опасността идва от това, че ако имаш висока виремия има вероятност вируса да се съдържа и в кърмата или ако имаш кървене от гърдите- също.
Въпроса е да продължаваш ли кърменето или да спираш.Малко ще ти е трудно щом имаш и да квасиш, но ако ще се притесняваш постоянно.......
А какво каза доц. Антонов да направиш?

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Здравей и от мен!
Чернодробните ти ензими са в норма, нищо, че може да са малко по-високи от предните изследвания. Поне от тези изследвания, които си публикувала, не се вижда нищо обезпокоително.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Тъкмо се връщам от прегледа при доцента, каза да не спирам кърменето, защото каквото станало - станало  :pardon:  колкото до кървенето и от там минахме:имах рагади на зърната и тогава кърмех със силиконов накрайник, но.... пак съм във филма, ще видим след 6 месеца  :scream:

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
Нещо се разпиля по различни теми и ми е трудно да прескачам от тема в тема за да ги проследя.

Наистина не разбирам защо се притесняваш за изследванията. По принцип на ензимите влияе храната, която си комсумира вечерта преди изследването.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Публикации: 2702
    • Профил
Смайли,

бих те посъветвала да си избереш една тема най - сетне и да се настаниш удобно в нея  :girl_wink: Днес постна три еднакви мнения в три различни теми, в три различни раздела. Така объркваш ненужно потребителите, а и следенето на твоята история става доста мъчно. Принципно за улеснение на четящи и пишещи , всеки си създава тема и си описва историята, допълвайки от време на време когато има нещо ново. Не е препоръчително за всяко едно изследване да пускаш хаотични постове тук и там.

Благодаря ти предварително за разбирането!

Силвана

Неактивен smiley

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Извинете ме за объркването и работата, която създадох на модераторите  :oops:  :ashamed2: лееееекичко неадекватствам напоследък и май ми личи  :ashamed2:  Благодаря за търпението  :flowers:

Друго се чудех: това, че ензимите са в норма означава ли, че черния ми дроб не е увреден или означава само, че в момента си работи без вируса да го атакува и че вирусния ми товар не се е увеличил? И още нещо - майка ми се сети, че в 4ти клас съм била много слаба и бледа и съм се оплаквала от потоянно замайване и главоболие. Тогава ме приеха в болница и ме изследваха от глва до пети и са открили нещо, на което съм носител и което по думите на майка ми "е звучало много екзотично", но са й казали да го забрави веднага, защото нямало да ми пречи в живота и нищо не значело. Тя като една послушна ученичка веднага го направила :sad3:  Та ако още от тогава съм с Хепатит Б това прави минимум 17години... в какво ли състояние е черния ми дроб  :smile: Дали ще е нужна биописия? С Доцента не сме коментирали...

Неактивен Силвана Лесидренска

• Публикации: 2702
    • Профил
Нивото на ензимите няма пряка връзка с нивото на вируса, или казано по друг начин- те не могат да бъдат сигурен белег какво става вътре в дроба ти. За справка- аз съм била с нива на виремия 13 милиарда, Ф2 и нормални асат и алат (  :girl_wink:). Ако си носител на вируса от около 17 год. то със сигурност имунната ти система е намерила начин да съжителства с вируса, хроничният носител преминава през различни фази- имунен толеранс , имунен клирънс ( http://www.hepactive.org/content/articles/general_information/hepatitis_types/hepatitis_b). Това което трябва да направиш и да се уговориш с доцента за една биопсия, само тя реално може да каже неактивен или активен носител си, дали имаш нужда от лечение или само проследяване и тн. Ако не го направиш, просто си губиш времето в напразни догадки.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007