Автор Тема:  На 09.09.09 ме огря! Обаче ...  (Прочетена 4927 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 76
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
На 09.09.09 ме огря! Обаче ...
« -: Септември 29, 2009, 17:58:59 »
Много се зарадвах, когато си получих известието от Здравната каса, че съм одобрена...почти не ми се вярваше. чаках само 6 месеца, а очаквах поне година. посетих личната си лекарка 10 дни по-късно ( защото отсъствах от София) и тя ме сюрпрезира, че съм изтървала първия месец. Тъй като решението на Протокола е от 21 август. друг е въпросът, че моето писмо пристигна на 09- ти септември. поисках да ми обясни и доколкото схванах, е трябвало първата рецепта да бъде издадена същия месец. леко се разстроих, защото малко здрава логика има в това ...ако някой има представа и му се е случвало, нека ми пише какво следва да се направи за този изтърван месец.  решила съм и да ида на консултация при лекуващия ме лекар-  проф. Чернев. ДРУГАТА ДРАМА: търся си лекарството вече седмица. звънях и на вносителите, увериха ме че вноса бил на границата. на аптека Георги Софийски и днес имат само едното. преди малко ми дадоха надежда от аптеката срещу Военна...и все пак, надявам се всеки път да не е такава лудница.
ДА ПИТАМ НЕЩО ПРОСВЕТЕНИТЕ: решила съм когато си набавя първата партида, да не почвам веднага приема. едва след като имам и втората. знам, че трябва да ида и за някакви първоначални контроли. изходен ПСР...и прочее. дали там ще са съгласни с това, че ще искам да си почна терапята месец по-късно??? това обърква ли протокола за второто шестмесечие...някъде бях чела, че за него се гледат и резултатите от 3-тия месец след зопочване на терапията...дълго време не бях влизала във форума, но вече ще се наложи!
п.с. благодаря на всички, които ме чатат и ще ми пишат. а пропо, бебка е вече на 10 месеца. опитах се да и вземем кръв на 6-ти месец за ПСР и...няма да познаете. 2-ма опитни педиатри не успяха, не и намериха вената. реших до една годинка да не я тормозя. ...

Неактивен Erma

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 200
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: На 09.09.09 ме огря! Обаче ...
« Отговор #1 -: Септември 29, 2009, 19:06:52 »
Здравей, Пегасис и Копегус има в аптека Санита, срещу ВМА, трябва само предварително да се обадиш и да го поръчаш, тел. 953 28 40.
Успех с лечението, Ерма

Неактивен pamche

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Септември 29, 2009, 22:39:40 »
Да ерма много добре те е насочила , аз преди 4 дни си взех пълен комплект от там -просто се обадих 2 дни предварително и после си ги взех.
обезателно си остави 2-3 седмици дупка, т.е. като земеш лекарствата започни лечението с примерно 2 седмици закъснение ,за да имаш винаги 2 седмици аванс ,ако нещо някъде се забави.
Попитрай на място в касата за това забавяне с 1-вата рецепра как да реагираш , странно и моя протокол е от 21. 08 , но от касата ми се обадиха по ГСМ веднага - теб с това писмодоста са те забавили.
успех
Известен с това , че не е известен !

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #3 -: Септември 30, 2009, 10:12:53 »
Здравей Деси,
Ако те притеснява това, че ще започнеш много късно лечението най-добре е да се консултираш с Чернев за това. Тук доста хора практикуват този вариант, като обикновено си оставят аванс от 2-3 седмици и досега никой не е имал сериозен проблем. По отношение на това кога точно се прави първия ПСР, дали на 12-тата седмица след официалното започване, или на 12-тата седмица след истинското започване, се надявам тук да помогне някой от форума, който наскоро е минал през тези стъпки. Не си спомням някой да е уточнявал кога точно си е правил този ПСР, но се надявам, че някой ще каже.
А самия втори протокол със сигурност ти се издава на 6-ия месец след официалното издаване на първия, като ако има някакво забавяне, то може да е само по бюрократични причини. Именно и заради това забавяне е полезно човек да има аванс с инжекциите.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
Re:относно вторият протокол ...
« Отговор #4 -: Септември 30, 2009, 13:59:07 »
благодаря за отговора, Ради! доуточняващо питане: пак по пощата ли ще ми съобщят, защото аз на всичкото отгоре сменям и адреса си?

не е ли редно преди същинския старт на терапията да се направи контролен ПСР, а след това на на въпросната 12-та седмица? задав този въпрос и къв тези, които вече са на терапията отскоро...

Неактивен d`essie

• Немедицинско лице
    • Профил
до-уточнение за ПСР-а
« Отговор #5 -: Септември 30, 2009, 14:04:39 »
тъй като не съм се изразила достатъчно ясно, само да уточня: на въпроса ми за стартовия ПСР, визирах количествен ПСР, защото е ясно, че качествен стартов е ненужен.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #6 -: Септември 30, 2009, 19:12:59 »
Здравей,
Няма изискване да си правиш ПСР точно преди започването на лечението. Гледа се ПСР-а, който ти е подаден с документите.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Neval

• Немедицинско лице
  • Публикации: 168
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2009, 22:29:15 »
Относно: Връзката със Здравната каса
Оставете си мобилен телефон за връзка.На мен така ми се обадиха за одобреното лечение.
Идеята за забавеното приемане на лекарството е добра.Имах следния случай:Налагаше се да пътувам.В четвъртък вечер-18 часа ми отказаха интерферона,защото било рано,но в петък сутринта можело да го взема.Да плача или да се смея?

Неактивен galq

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2009, 07:30:14 »
Такива са им изискванията, Neval .При съпругът ми се получи пък друг куриоз.Първия път му изписа инжекциите на 31-вия ден и след като я убедих ,че така няма да стигнат започна изписването на 29-ия ден.Този ден обче се падна събота и тя ми каза да отида в петък към 13.30да ги изпише с дата събота .Така и направих и лекарствата взех в събота .До тук добре . Всеки 29-ти ден обаче се пада събота ,което означава ,че ще ходим в петък и ще изчакваме всички пациенти да си вземат лекарствата ,за да пусне рецептата с ден събота .

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2009, 09:22:56 »
Цитат
Няма изискване да си правиш ПСР точно преди започването на лечението. Гледа се ПСР-а, който ти е подаден с документите.

Странно е че няма такова изискване, въпреки че е обяснимо от икономическа гледна точка. Ако аз бях останала само с ПСР-а от подаването на документите (6 м. преди старта) сега щях  да мисля че за 3 месеца лечение вирусът ми е намалял твърде символично, т.е. не от 2 милиона и половина на 43 000, а от 440 000 на 43 000 м. единици.  В такъв случай изследването поне за 2-та лога няма да е много обективно тъй като минават месеци и години понякога до отпускането на лечението, а количеството на вируса се оказва променливо. От друга страна да се разоряват хората само защото Здравната каса работи като охлюв или няма пари, също не е редно, а и при положение че крайната цел все пак е не да ти намалее повече пъти,  а да не се засича изобщо, може би няма чак такова значение кога ти е правен ПСР-ът. Не съм сигурна какви ПСР-и поема касата, но аз лично мисля да си платя ПСР на 6-тия месец - само количествен, за личната ми статистика и по препоръка на лекарката.

d`essie желая ти успех с лечението и бърз отговор!

Неактивен ralka

• Немедицинско лице
  • Публикации: 366
    • Профил
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2009, 12:04:23 »
Здравей, d'essie

Относно аптеките, аз лично си ги поръчвам ден предварително в аптеката на хотел "Плиска". До този момент не съм имала проблем с доставките, вече пети месец.

ДА ПИТАМ НЕЩО ПРОСВЕТЕНИТЕ: решила съм когато си набавя първата партида, да не почвам веднага приема. едва след като имам и втората. знам, че трябва да ида и за някакви първоначални контроли. изходен ПСР...и прочее. дали там ще са съгласни с това, че ще искам да си почна терапята месец по-късно??? това обърква ли протокола за второто шестмесечие...някъде бях чела, че за него се гледат и резултатите от 3-тия месец след зопочване на терапията...дълго време не бях влизала във форума, но вече ще се наложи!

Относно ПСР, да няма изискаване да си правиш преди започване на лечението, а се гледа този от подадените документи. Аз също се лекувам при проф. Чернев, който ми назначи първо ПСР изследване след третият месец ( 12 седмици ) от лечението, като следващото контролно ще е на шестият месец.
Аз лично си забавих поставянето на първата инжекция с една седмица, което в последствие доста ме улесни.
За протоколите за второто шестмесечие, така или иначе ще ти ги изготвят в болницата на петият месец, след което ги подаваш и чакаш от здравната каса да ти се обадят (от 2 седмици до месец).И именно за това се подават на петият месец, за да се избегне прекъсване на лечението.
Виждам, че се притесняваш за забавянето, не се притеснявай, защото аз си пуснах ПСР-то с две седмици по късно, а и има достатъчно време от третият до петия месец да ти оформят документите за вторите протоколи.

Поздрави,

Ралка

Неактивен pgzenga

• Немедицинско лице
  • Публикации: 155
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2009, 12:04:49 »
Цитат

Странно е че няма такова изискване, въпреки че е обяснимо от икономическа гледна точка. Ако аз бях останала само с ПСР-а от подаването на документите (6 м. преди старта) сега щях  да мисля че за 3 месеца лечение вирусът ми е намалял твърде символично, т.е. не от 2 милиона и половина на 43 000, а от 440 000 на 43 000 м. единици.  В такъв случай изследването поне за 2-та лога няма да е много обективно тъй като минават месеци и години понякога до отпускането на лечението, а количеството на вируса се оказва променливо. От друга страна да се разоряват хората само защото Здравната каса работи като охлюв или няма пари, също не е редно, а и при положение че крайната цел все пак е не да ти намалее повече пъти,  а да не се засича изобщо, може би няма чак такова значение кога ти е правен ПСР-ът. Не съм сигурна какви ПСР-и поема касата, но аз лично мисля да си платя ПСР на 6-тия месец - само количествен, за личната ми статистика и по препоръка на лекарката.

d`essie желая ти успех с лечението и бърз отговор!
И мъжът ми скоро ще започне лечение и в тази връзка щях да ви питам, пускат ли ПСР непосредствено преди лечението? От предишното такова изследване ще бъдат минали повече от 6 мес. ...
Къде в София можем да го пуснем без направление и за колко време излиза резултата?

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2009, 14:11:37 »
Можеш да го пуснеш в лабораторията на Д-р Цветанска или в болница Иван Рилски. Двете са една до друга и при положение, че ще си го плащате може да попитате кога ще стане предварително и където ви кажат, че ще е по скоро там да го пуснете.
Много е относителен срока. ПОнеже изследването е скъпо и събират повече проби да ги работят наведнаж. Първия ми ПСР излезе след 2 седмици, втория за 5 дни, а последния на следващия ден. И трите бяха правени при Д-р Цветанска.
Предпосления гоправих на 20 август, а последния миналата седмица.
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 15:47:37 от anita »

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Публикации: 302
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2009, 15:37:11 »
Аз моят първи ПСР  го пусках в болницата на Мазнейкова – МБАЛ „Св. София” бул. "България" 104 –в приземния етаж е лабораторията (там ме пратиха от ВМА защото бях с талон от тях за да не плащам), самите изследвания се препращат до някаква българо-германска лаборатория в Пловдив, (преди даже са ги препращали в Германия), но аз чаках 1 месец за резултата. Тогава качествен + количествен струваше 450лв. само количествения вероятно около 200. Сега разбирам от Анита, че има доста по-бързи и удобни опции. До колкото разбрах и във ВМА ще оборудват лаборатория за ПСР-и но не знам до къде са стигнали.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007