Автор Тема:  Хепатит В и бременност: Често задавани въпроси  (Прочетена 2252 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Трябва ли да се изследвам за хепатит В, ако съм бременна?

Всички бременни жени трябва да се изследват за хепатит B! Изследването е особено важно за жените, които попадат във високо-рискови групи като здравните работници, жени от етнически общности, където хепатит Б е разпространен в по-голяма степен, съпрузи или партньори, живеещи с един заразен човек и др. Ако сте бременна, уверете се, че Вашият лекар Ви е направил тест за хепатит Б преди да се роди бебето.

Защо този тест е толкова важен за бременните жени?
Ако сте с положителен тест за хепатит Б и бременна, вирусът може да бъде прехвърлен върху вашето новородено бебе по време на раждането. Ако Вашият лекар е наясно, че имате хепатит Б, той или тя може да предприема мерки за поставяне на правилните лекарства в родилна зала за предпазване на бебето от заразяване. Ако правилните процедури не са спазени, бебето ви има 95% шанс за развитие на хроничен хепатит Б!

Дали хепатит B инфекцията може да повлияе на бременността?
Хепатит В инфекцията не трябва да води до някакви проблеми за вас и вашия плод по време на бременността. Това е важно за Вашия лекар, за да бъде запознат той с вашата инфекция с хепатит Б, така че той или тя може да следи вашето здраве и това на вашето бебе, което може да бъде защитено от инфекция, след като се роди.

Ако аз съм бременна и имам хепатит Б, как мога да защитя моето бебе?
Ако сте с положителен тест за хепатит Б, новороденото трябва да получи две инжекции незабавно в родилна зала:
  •     Първата доза ваксина срещу хепатит В
  •     Една доза от Хепатит B имуноглобулин Hepatitis B Immune Globulin (HBIG).

Ако тези две лекарства са дадени правилно в рамките на първите 12 часа от живота, новородено има повече от 90% шанс да бъде защитено срещу инфекция с хепатит B. Трябва да се уверите, че бебето ви получава втората и третата доза на хепатит Б ваксина в един и шест месечна възраст, за да му осигурите пълна защита.
.............................................

Цялата тема може да прочетете на сайта на сдружение ХепАктив - Хепатит В и бременност: Често задавани въпроси
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007