Автор Тема:  Кой поема разноските за ПСР-ите на 6-ия месец след лечението  (Прочетена 2181 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Slonka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте,минаха 6 месеца от края на лечението ми за хепатит ц и вчера отидох до гастроинтеролога си за направление за пср и той ми каза че от 1 месец рош не поема разноските за пср след лечение.
Въпросът ми е наистина ли е така!?Това за мен са си много пари и незнам какво да правя!?
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 18:45:03 от Радослав Русинов »

Неактивен danihaleva

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 438
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: пср 6 месеца след лечение
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2009, 07:44:48 »
Доколкото знам изследванията на пациентите са обвързани с НЗОК,а не с фармацефтични компании.Моят съпруг е с втори отрицателен ПСР,но досега не се е налагало да го плаща тъй като при всяко изследване е в отделение.Но ако не се бъркам в годината два ПСР-а са по каса и гастроентеролога може да ги назначи.Обади се в РЗОК и разбери точно.Телефоните са дадени .

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=2207.0

Може би доктора си има лаборатория......

Аз знам,че нищо незнам

Неактивен tedi

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2009, 08:51:34 »
Такаааа,това много вълнува и мен!
Къде се лекуваш?
Кой ти е казал,че не се прави теста?
Аз също съм на 6ти месец от лечението и имам записан прием края на месеца в Иван Рилски,но доц.Антонов ми каза да не ходя,не правели ПСР на този етап от лечението.Чудя се аз от кога е така?!
Явно е нещо ново,защото до скоро не бе така.При започване на терапията от болницата ми дадоха едно картонче,води се личен картон,в който са отбелязани кога какви изследвания да се правят,та там пише:
ПСР на 3м. количествен
ПСР на 6м. качествен
ПСР на 12м качествен
ПСР на 18м. качествен

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2009, 11:02:51 »
След като разгледах внимателно този личен картон, в който се нанасят резултатите по време на лечение,открих следното: При генотип1 на 6ти месец не се прави никакво изследване свързано със установяването на наличието на вируса.Този картон е под формата на таблица,и е за всички генотипи,който всеки генотип е отбелязан с определен цвят.Та на 6ти месец е в жълто, който се полага на генотипите 2 и 3.
За моя 1ви генотип се полага зеления цвят и е в полето на месец 3ти от започване на лечението.
А за всички останали е някакъв нюанс на розаво,и теста се прави на 12м. и и 6м след терапията,демек тогава се полага на всички ПСР.
Мисля да се обадя в лабораторията на Антонов и да питам лаборантите там каква е практиката,защото всеки дава различно предположение.
Въпрос към тези ,който са минали лечението и са генотип1-Как бе при вас на този етап от лечението,прави ли ви се теста?

Неактивен Slonka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2009, 11:52:23 »
Теди,май не си ме разбрала много правилно .Аз съм 6 месеца след завършено лечение,иначе по време на лечение ми е правен пср на 3-ти и 12 месец от лечението вместо количествено качествено,но както и да е...аз също имам такава таблица и там пише, че се прави пср 6 месеца след завършено лечение и после на 2-рата година от завършването и въпросът ми беше точно за 6-ти месец след курс на лечение.Гастроентериологът ми е В.Андонов от ВМА"Свети Георги"-Пловдив, та при него бях и ми каза ,че по време на лечението  се отпускат направления,но от 1 месец не се отпускали за след лечение и се чудя дали наистина е така!?

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2009, 12:00:52 »
Теди,май не си ме разбрала много правилно .Аз съм 6 месеца след завършено лечение
Да сетих се че трябва заглавието на темата да погледна.Но за 6м след лечението се прави качествен тест доц.Антонов ми го каза преди седмица-две.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007