Автор Тема:  Наложи ми се да посетя зъболекар  (Прочетена 18768 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Наложи ми се да посетя зъболекар
« Отговор #30 -: Октомври 28, 2009, 08:20:45 »
Напълно съгласна съм! Много хора не знаят за заболявянето си, много други си премълчават, а трети са просто неуки (Ще се изненадате колко пъти в зъболекарски кабинет на въпроса: "Имате ли някакви здравосложни проблеми?" отговорът е: "Абе, тука с дроба малко, ама съм нищо ми няма. Ям си, пия си.")

Радо е казал как трябва да бъдат нещата в идеалния вариант. За съжаление на много места хигиената куца и не е само в Бг. В Бг поне има изненадващи проверки на ХЕИ, от арогатни служители, взимащи проби и раздаващи солени глоби при нередност. А, ако си мислите, че всички зъболекари у нас имат пари за подкупи явно просто сте "облъчени" от всеобщото мнение, че тия видиш ли са "пълни с пари". Няма как да станеш богат стоматолог, в държава, в която голям процент от хората си чистят зъбния камък веднъж на няколко години, а при зъболекар най-често се ходи само като "заболи". Ама как иначе да бъде когато касата покрива смешно малко интервенции

А, всички които живеят извън Бг и пишат тук, попитайте зъболекаря си колко често има проверки от тамошното ХЕИ. Сигурна съм, че ще ви погледне учудено. Ще кажете - там проверки няма много, защото всеки спазна идеална хигиена в кабинета си. "Митове и легенди.." ще отговоря аз.

Относно решението да кажеш ли на стоматолога за заболяването си или не - всеки знае себе си. Изборът е много личен и резулат от цяла съвкупност човешки качества.
Здравей,
Тъй като виждам, че имаш професионален поглед върху темата, мисля, че ще бъде много ценна информация, ако напишеш в по-големи детайли какви процедури по принцип трябва да спазва един зъболекар, за да има хигиена на високо ниво.
Ти сподели за някои от нещата, свързани с почистването на главата на машинката, но например малко знаем за тези т.нар. автоклави и изобщо за нещата, за които трябва да следим относно хигиената, дори и в случаите, когато сме предупредили зъболекаря за заболяването си.
Изобщо, ако ти е възможно да систематизираш цялата тази информация, мисля, че това ще е изключително полезно за всички тук!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007