Автор Тема:  обръщам се към всички заразани с вируса на хепатит с - генотип 1  (Прочетена 6099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
   Здравейте всички!
   Нямам много времв, така че ще бъда кратка. Искам да знам повече за състоянието на заразените с генотип 1, и всички подробности, на каква възраст сте, преминали ли сте през лечение, от къде сте се заразили, преди колко време горе-долу (ако разбира се е установено, чрез биопсия), за жените дали имат деца, добре ли са (децата имам предвид, дали са заразени), фибрози и пр. Моля ви да ми дадете повече инфо за всико сварзано с генотипа.
   Благодаря Ви предварително!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен Valentin Maneff

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 66
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Здравей nevron!На 45 години съм/но се имам все още за 30/,и аз съм с С,откриха ми го при обичайните профилактични прегледи,които си правя на всеки две години.Не че съм хипохондрик,но обичам всичко да е ОК с мен.Да,ама не!Генотип 1 съм.За него вече знаеш,че такъв болен се поддава по трудно на лечение,но не е нелечим,просто ще мине повечко време/48 седмици/.Така поне ми се иска,всички да се оправим накрая.По мои изчисления съм се заразил през април,2006 г. при стоматолог/мой приятел,егати и късмета!/Имам частична фиброза,установена чрез биопсия.Сега чакам за лечение вече 8 месеца и с изненада видях вчера,че съм се придвижил с цели 50 места напред,остават още 30.Ще е трудно,но поне да сме живи и ако можем здрави.Приятелката ми е на 32 ,прави си тестове,за сега са отрицателни,даже работим по въпроса за наследници.Усещам в теб някакво безпокойство,дано не  е свързано с нещо сериозно.Горе главата!Понякога ми писва,че съм жив,но Човекът до мен е железен и много ми помага,а като се има пред вид,че тежкото още не е започнало!?Не се притеснявай с въпросите,задавай смело,на линия сме и ще отговаряме!Чао за сега и успехи на всички във форума!!!

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
Първия път като прочетох заглавието не реагирах въобще,но после си викам "А,че аз бях с генотип 1"  :D
Понякога забравям за това че съм болна;не мисля за това.

Таа по темата:преди 3 години и 5 месеца разбрах че имам хепатит С,генотип 1 съм,мисля че съм се заразила от зъболекарката ми,на 21  години съм (млада и красива  :D ) ,чакам да ми отпуснат лечение.При биопсия ми бяха изписали една страница с термини които приех за фиброза 0,общо взето се чувствам добре,а дори тази тежест която чувствах до скоро вече я няма  :)

Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Аз също съм с генотип 1.
Почти всичко от моята история вече съм го разказал във форума, но мога пак да разкажа:
Бях заразен с хепатит C /генотип 1/  през 1990 година при кръвопреливане. Лежах в "Пирогов" заради изгаряне, в единия от дните вдигнах температура, която лекарите не успяха да свалят и се наложи да ми прелеят една банка кръв. Заради това, че по това време даряваната кръв в България не се е изследвала за хепатит C, няма как да обвинявам болницата за заразяването.
Един месец по-късно развих остра реакция, пожълтях и т.н. В една малка провинциална болница ме диагностицираха с хепатит B. Лежах 1 месец в инфекциозното отделение с уголемен черен дроб и почти всеки ден бях на системи. След една година чернодробна диета отидох на контролно изследване и тогава ми казаха, че всичко с черния ми дроб е наред.
14 години по-късно продължавах да си мисля, че цялата тази история е в миналото и не знаех нищо за хепатит B, а още по-малко за хепатит C и си живеех в неведение за болестта.
През цялото това време съм имал симптоми, които са се проявявали от време на време и не е имало как да знам и да ги свържа с хепатита.
След като разбрах за хепатита задействах всички процедури и изследвания, като резултата от биопсията за 15 години хроничен хепатит C беше фиброза 2. Количеството на вируса 800 000 IU/mL, ALT - 54 и AST - 31.
Започнах лечение през септември 2005 година, което завърши през август 2006 година. Резултатите от количествения PCR по време на лечението и на края на лечението бяха отрицателни. На 6-ия месец след края на лечението /февруари 2007 година/ резултата от качествения PCR беше отрицателен. Сега, след повече от една година след края на лечението все отлагам кога ще отида да си направя едно контролно изследване /качествен PCR/, за да видя пак дали всичко е наред.
Установих със сигурност, че през 1990 година не съм бил заразен с хепатит B /въпреки че бях диагностициран с хепатит B/, по-точно, не съм бил заразяван досега с хепатит B.
Ами това е, опитах се да бъда кратък :)

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Фиброзата обратима ли е? За колко време дробът може да се възстанови от фиброза 2 до фиброза 1 примерно? ???

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
   Здравейте!
   Ако не ме лъже паметта мисля, че някъде из форума четох, че до 3 степен на фиброза е обратим процеса при едно успешно лечение. След това не е, защото се получавало цироза или нещо подобно.
   Сега искам да ви попитам нещо друго. Имам едни изследвания от януари 2005 година, които сочат следното:
      Ac. (IgG) contra el virus de l'hepatitis C (anti-HCV): 143,4
      Negatiu, index:          < 1.00
      Pozitiu dubtos, index:  1.00-10.00
      Pozitiu, index:            > 10.00
   Какво ще рече това? Мисля, че е нещо свързано с анти тела срещу вируса на хепатит Ц. Кажете ако знаете, моля!
   Още нещо - какви са мерните единици в БГ за ASAT и ALAT, а също и за GGT? Tук са или в U/L , за АLАТ между 10 и 47 U/L , за GGT между 8 и 61 U/L . В едни други анализи се измерват в Ul/l 37C , kъдето допустимите граници са за ASAT между 10 и 38 Ul/l 37C , за ALAT между 7 и 31 Ul/l 37C , и за GGT между 5 и 36 Ul/l 37C. Също ако можете ми кажете в какви мерни единици се измерва и хемоглобина, тук е в g/dL , където границите са между 13.0 и 17.0 . Опа, сега забелязвам, че в две различни изследвания са в еднакви мерни единици, но с различни интервали. Може би всеки анализ си има някакви закономерни критерии спрямо нещо сързно с пробите. Това според мен също значи и, че по-горепосочените мерни единици, също се влияят от такъв критерий. Може би добавеното след Ul/l , 37C е температурата при която са извършени изследванията, тъй като това е и нормалната телесна температура.
    Очаквам мнения и благодаря предварително!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Tова са антитела, които имунната система изработва срещу вируса. Тук така мерят дали си болен. Не гледат вируса, а турсят антитела. те нямат общо с имунитета, т.е. антитела не значи имунитет.

Мерните единици май са си същите и тук за останалите неща.

• Профил
    • My Home Page
Фиброзата обратима ли е? За колко време дробът може да се възстанови от фиброза 2 до фиброза 1 примерно? ???
Това, което съм чел е, че при някои пациенти, които са се излекували се е наблюдавал процес на обръщане на процеса на фиброза и те са минали на по-ниска степен на фиброза. Доколкото видях обаче, това не е абсолютно очакван ефект от лекарите, явно не се случва толкова често и те не го очакват като задължителен ефект след края на лечението.
Фиброзата е обратима, но не при всички излекувани и засега мисля, че няма критерий как може да се предвиди.
Но като цяло това все пак е хубава новина :)

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
   Здравейте!
   Преди малко прочетох поста на Митко Чи. Там се споменава за някакво удължаване на лечението при генотип 1 на 72 седмици в определени случаи. Искам да попитам челите линка на английски, който той е поставил в поста си, дали се споменава някъде със сигурност ли може да се удължи срока при дадените условия или е просто експеримент за момента?
   Лека нощ!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

• Профил
    • My Home Page
   Здравейте!
   Преди малко прочетох поста на Митко Чи. Там се споменава за някакво удължаване на лечението при генотип 1 на 72 седмици в определени случаи. Искам да попитам челите линка на английски, който той е поставил в поста си, дали се споменава някъде със сигурност ли може да се удължи срока при дадените условия или е просто експеримент за момента?
   Лека нощ!
Аз вече отговорих на поста на Митко тук: Re: Zdraveite
Общо взето, изследванията показват че това има смисъл само при пациенти, които са дали положителен резултат при количественото изследване след 12-тата седмица, а са дали отрицателен резултат на 24-тата седмица, т.е те са от групата на т.нар. "slow responders". Толкова дълго лечение обаче не се заплаща от Здравната каса тук, в България.

Поздрави,
Радо

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
A kakво е GGT ?!
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

• Профил
    • My Home Page
A kakво е GGT ?!
Тук можеш да откриеш повече информация за това изследване: Видове лабораторни анализи

Поздрави,
Радо

Неактивен nevron

• хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
   Здравейте!
   Прав си Радо, че едно такова лечение би било доста трудно (72 седмици), но аз съм готова да го продължа ако спадам към групата за която става въпрос, знаейки, че процентите на успешен изход от лечението биха се повишили. След почти една година борба с вируса, ако виждам, че нещата не отиват на добре, бих предпочела да ми се даде шанс да доведа нещата до край. Тогава дори и да не е успешно, поне ще съм спокойна, че съм направила всичко възможно. Ако ми прекратят лечението на 48-мата седмица и спадам към тази група, за която има вероятност да бъде успешно след 72-та седмица, незнам как ще ми се отрази. За това и питах дали е общоприета практика или само експеримент все още. Разбрах, че в България не е. Сега остава да се поинтересувам дали тук, в Испания е. И ако не е, да се поинтересувам дали е възможно да пусна молба за кандидатстване в някоя експериментална програма за в бъдеще. Просто се приготвям за най-лошия вариант при мен, а именно неуспешен изход от предстоящото ми лечение.
   Не се сдухвам, защото досега съм си мислила много пъти какво може да стане ако не се излекувам, и пак си давам надежди с мисълтта, че рано или късно ще лицензират някое по-надеждно лекарство или в най-най-лошият случай, някой ден ще ми се наложи чернодробна трансплантация. Пък в крайна сметка на човек каквото му е писано и това е!
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

• Профил
    • My Home Page
Доколкото знам, лечение от 72 седмици не е установена практика никъде, и не се прилага. Имай предвид, че дори и да попаднеш в тази група, шансовете ти се увеличават само с 10%, според изследването.
А иначе, ако говорим за това да направиш всичко възможно, за да се излекуваш, мисли в посока новото лекарство VX-950, което се очаква да излезе към 2012-2013 година /ако клиничните изпитания минат успешно/, което наистина може да помогне много хора да успеят да се излекуват. Повече информация можеш да намериш в този пост: Лекарства срещу хепатит C, които са в етап на тестване
И не споменавай за трансплантация :) Прекалено си се притеснила, мога да ти изброя една купчина причини, поради които говоренето чак за транспалнтация за твоя случай е прекалено и изобщо си докарваш прекалено много излишни тревоги с такива мисли. Имаш достатъчно време пред себе си, за да се справиш и да се излекуваш.

Поздрави,
Радо

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007