Автор Тема:  HCV+  (Прочетена 9999 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Неуспешно завършенo
  • Статус: Остър хепатит C
HCV+
« -: Октомври 23, 2009, 16:05:02 »
Здравейте.
По време на редовно кръводаряване през м. 11 97 год. ми е открит НС+ През м.04. 97год .проведен 6 м. курс с роферон от който съм повлиян положително и ми трябваше още 6 м. курс но... От м.10 2002г чрез биопсия установено цирозис хепатис компенсата, а през м.09.2004год. декомпенсата.
Вече  много трудно изхвърлям течностите и мисля че това е началото на края!
До сега не се регистриах защото се страхувах да не научат децатана (15 и 17 год . трудната професия родител )но е време да ги подготвя!
Дължа го и на форума .Ако нещо знам за НС+ то го ЗНАЯ ,от форума. До сега няма доктор ,който да седнал до мен и да е казал що е то НС+, цироза... не зависимо колко внимателно питам.
На кратко това е моята история.Начало- съвсем обикновено, а края... къде ли е?

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: HCV+
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2009, 16:13:22 »
Здравей Митко,
Съжалявам за лошата диагноза!
Първо искам да те попитам дали вече ходи при някои от лекарите, които често спрягаме тук във форума и какво ти казаха те. Предложиха ли ти да пробвате някакво лечение, или не. А всъщност през 1997 година лечението успешно ли беше, или вируса се върна след края му.
Виждам и какво е настроението ти в този момент, но не трябва да спираш и да опитваш да търсиш възможности да подобриш състоянието си. Сигурен ли си, че си опитал всички възможности?

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2009, 18:42:27 »
 Здравей Митак!!!Не те познавам,но прочитайки поста ти и без друго скапаното ми настроение се доскапа!Съжалявам наистина и знам,че това не ти върши работа и ми иде да :scream:от безсилие в такива ситуации!Тук ще получиш много съвети и един от тях е да не се предаваш въпреки всичко!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Поздрави,Тита
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2009, 19:30:32 »
Много ми е трудно да пиша в такива теми, защото каквото и да кажа .......
Трудно е да се преживяват такива новини. Просто сълзите ми потекха.
Неразбирам защо толкова време са те оставили без лечение след като навреме е диагностициран хепатита ти.
Сподели къде и при кого си се лекувал. Не го разбирам това бездействие от страна на лекарите.

Неактивен galq

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 906
  • Животът може да бъде и хубав......
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2009, 20:10:07 »
Здравей Митко,
Добре дъшъл и от мен във форума !От това ,което разбрах цирозата се е появила след първото лечение или съм грешка .Сега не ти ли предлагат някакво лечение .Макар моно  терапия .Не се предавай и най-вече не се отчайвай .Стискам палци нещата да тръгнат в по-добра посока. :bravo2:
Галя
« Последна редакция: Октомври 23, 2009, 23:04:06 от galq »

Неактивен pamche

• Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2009, 21:36:32 »
Ох Прятел, незнам какво да ти пиша, но като  четох поста ти искренно се натъжих , не съм разбирач ,но потърси още мнения
доц. Андонов, ако не си ходил при него - обезателно  отиди.

Иначе спецялно ти пиша за да ти дам моята  подкрепа и да ти кажа , че желая да ти се наредят възможно най-добре  нещата , стикам палци да не се предаваш и да продължиш да се бориш ( шанса може да е 1:100, но ако ти си това 1 то за теб си е 100 на 100)

успех Прятел
Известен с това , че не е известен !

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2009, 21:51:52 »
Не е приятен повода,но добре дошъл сред нас!

Вече и други са ти отговорили,присъединявам се и аз!Всички сме тук с желанието да си оказваме подкрепа и помощ!Ако има нещо с което да сме полезни,питай,а ние ще помагаме!

Като за начало,кажи кой те е лекувал,къде,и т.н.?

Поздрави,Теди

Неактивен tetibulka

• Публикации: 2316
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2009, 00:24:21 »
Добре де, от пет години имаш декомпенсирана цироза.
През тези пет години нещо прави ли, за да я компенсираш?
И защо реши, че точно сега е началото на края?
Тепърва ти предстоят регулярни хоспитализации за източване на течност и други разни поддържащи неща.
Аз лежах с една леля в болницата, дето втора година си я източват, а как й се живееше на таз жена. Мине през подземието, където й правят процедурата, върне се, полежи половин час и после, слага червило и руж и тръгва по квартала за .... нещо си.
Най-веероятно и по-малкото ти дете ще навърши пълнолетие преди да се споминеш (не се сърди, че грубичко го раздавам - ние вкъщи този стил на общуване сме приели по хепатитните въпроси, дори и с 16 годишното ни дете).
Избирай си лекар от добрите и тръгвай на прегледи, хич и не си мисли за края.

Дани
Hang in there.

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2009, 10:11:39 »
Благодаря на всички, но истината си остава!
Едно доуточняване към диагнозата(като не ми ги разясняват не ги и чета) цитирам: ч.д .фиброза с ч.д. склероза, АСЦИТ, портална хипертония .
Цитат
Цитат:Добре де, от пет години имаш декомпенсирана цироза.
През тези пет години нещо прави ли, за да я компенсираш?
Дани
А кой ми е казал с какво да я компенсирам?
Цитат
Цитат:Първо искам да те попитам дали вече ходи при някои от лекарите, които често спрягаме тук във форума и какво ти казаха те.
Радо
ВМА София: д-р Минкова доц Георгиев д-р Кацаров (той прави биопсията и костатира цироза компенсата)
Пловдив: д-р Ганева ,д-р Макулева, д-рДжурков и от 20.10.2009 год. при д-р Елена Кузманова
Цитат
Цитат:А всъщност през 1997 година лечението успешно ли беше, или вируса се върна след края му.
Радо
Цитирам :"Болния се повлия добре от 6 м. курс на лечение с роферон.Необходимо е да продължи, лечението още 6м.,но не го продължих...твърде много ми поискаха!
Искам да уточня ,че въобще не съм се предал!Все още имам родителски задължения!
Цитат
Цитат:Сподели къде и при кого си се лекувал.
Анита
От откриването на HCV+ до сега съм лекуван: 80% с карсил.Другите са:хепасейв, легалон и от 5 дни (пиша дословно) спиралактон 200 мг. дн., фурантрил 80 мг. дн., сопрал20 мг. дн., легалон 3х140 мг. дн., показанс курсове 2х1 т. за 2 до 4 седмици.
Искам да попитам ,що е то ПОКАЗАНС курсове и що ето ч.д. склероза не го намерих из форума или не зная къде да го търса!
П.С .Извинявам се за внезапното прекъсване!Децата се събудиха и аз се паникьосах.
Желая на всички най вече здраве и успех!
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 20:00:12 от Силвана Лесидренска »

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2009, 18:26:34 »
Какви деца са децата на 15 и 17 години-те са готови за самостоятелен живот,а ти се притесняваш да се разкриеш пред тях-така ли е,или аз греша?Изобщо не виждам смисъл децата да бъдат отдалечавани от истината,моите(нашите) са на 13 и 16 и знаят всичко което се случва с болестта на баща им(благодарение на това съм във форума)!

Кажи им,понякога те са по-мъдри и комбинативни и от най-трезво мислещия възрастен!

А така ,като чета епикризата,положението ти е достатъчно сериозно!

Поздрави,Теди

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2009, 20:45:12 »
Здравей Митко,
А какво те посъветваха лекарите от ВМА, ще опитвате ли някакво лечение? А защо след 1997 година не опита втори курс на лечение, лекарите ли не ти дадоха?
Защо не потърсиш още мнения на лекари.
"ч.д .фиброза с ч.д. склероза" означава "чернодробна фиброза с чернодробна склероза". От нещата, които открих, докато се ровех, най-вероятно става въпрос за "hepatoportal sclerosis". Хепатопорталната склероза се характеризира с фиброза на вътрешността на порталната вена и нейните разклонения, което води до развиването на пресинусоидална портална хипертония.
Други понятия, които се използват като синоними са:
- Non-cirrhotic portal fibrosis
- Idiopathic portal hypertension
- Obliterative portal venopathy of the liver
- Non-cirrhotic intrahepatic portal hypertension
Ето и още малко информация: "Известна още като нецирозна портална хипертония, тя изглежда е резултат от склерозна фиброза, придружена от отлагане на колатен в пространството на Дисе."
С две думи наличието на порталната хипертония е свързано и с хепатопорталната склероза. Пак уточнявам, че не съм 100% сигурен, че под "чернодробна склероза" се има предвид "хепатопортална склероза". Но това не мисля, че е най-важното в момента.
Съветвам те да потърсиш още мнения на лекари и да се опиташ да направиш всичко, което зависи от теб и да не се предаваш. Защо не си запишеш час при доц. Антонов, отиди и при проф. Чернев.

Поздрави,
Радо

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2009, 21:03:47 »
Какви деца са децата на 15 и 17 години-те са готови за самостоятелен живот,а ти се притесняваш да се разкриеш пред тях-така ли е,или аз греша?Изобщо не виждам смисъл децата да бъдат отдалечавани от истината,моите(нашите) са на 13 и 16 и знаят всичко което се случва с болестта на баща им(благодарение на това съм във форума)!

Кажи им,понякога те са по-мъдри и комбинативни и от най-трезво мислещия възрастен!

Поздрави,Теди

Нашето беше на 15, когато научи цялата истина за цирозата и хроничния хепатит на баща й, за моите антитела и за възможните развои на нещата, около седмица след като ние я бяхме научили.
За нас в онази нощ беше важно да я преведем през гнева, мъката и самосъжалението още сега, докато всъщност изобщо нямаме вид на пътници и да и покажем, че засега ще сме с нея, но просто може и да не е за много дълго.
Това всъщност малко преждевременно сложи край на детството й, но пък я направи невероятната личност, която сега е.
А и всички се научихме да гледаме истината в очите, да говорим направо (колкото и болезнено да е това понякога), да правим нещата сега, защото никак не е ясно за колко точно по-късно можем да ги отлагаме.

Аз също като Ради смятам, че е добре да се видиш с доц. Антонов и проф. Чернев. Аз съм от фен клуба на първия, но все пак две мнения са по-добре от едно.

Дани
Hang in there.

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2009, 10:30:34 »
Здравейте,
Цитат
Цитат:А какво те посъветваха лекарите от ВМА, ще опитвате ли някакво лечение? А защо след 1997 година не опита втори курс на лечение, лекарите ли не ти дадоха?
Радо
Нищо, разбирате ли?Сутрин на визитацията ти съобщават: изписваме те! и толкоз .Тогава каквото и да ги питаш, нямат време за отговор,  или отговаварят едносрично или с не разбираема терминология.Пример: след биопсията: питатам,какво показа взетия ч.д. материал?Отговор- след 3 дни ще го гледат на микроскоп ,а аз на 2 ден съм изписан.Едва в Пловдив забелязвам диагнозата "цирозис компесата" и започва ровене по библиотеки ,справочници (тогава нямахме РС) А не трябваше ли д-р Кацаров, да ме извика и да каже: Вие господине сте навлязъл в нова, по тежка фаза на болеста. трябва да спазвате диета  и т.н. да се каже ,какво трябва и какво не! Повярвайте ми такава е процедурата и с др. лекуващи.Чета в нета и така се образовам.
Колкото до роферон А, мисля че предния път дадох достатъчно ясен отговор!Не съм против да го напиша в прав текст. Председателя на комисията в Пловдив ми поиска прекалено голям рушвет (поне за мен) около2/3 от стойноста му.
Със светила не съм се срещал!През 01- 03. 01. 2010г. смятам да посетя ВМИ София и тогава, ще видим!
За сега се лекувам с посочените лекарства  или имате нещо друго на предвид?
Цитат
Цитат:Нашето беше на 15, когато научи цялата истина за цирозата и хроничния хепатит на баща й, за моите антитела и за възможните развои на нещата, около седмица след като ние я бяхме научили.
Дани
Това е семейна работа и аз ще намера най доброто решение!От семейните задължения не бягам ,нито чакам друг да ги свърши!
СЪРДЕЧНИ ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 19:59:14 от Силвана Лесидренска »

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2009, 10:52:48 »
Митко,
Според мен не трябва да чакаш до началото на следващата година. Тогава ако искаш пак отиди до ВМА, но те съветвам да потърсиш още сега още мнения. Трябва да си абсолютно сигурен, че правиш най-доброто за здравето си, защото състоянието на черния ти дроб е такова, че състоянието ти може да се повлияе и влоши и от най-малкото нещо. Например, погледни какви са изискванията за храненето и виж дали ти ги спазваш поне приблизително в момента: Хранителни нужди на хора с хроничен хепатит с наличие на цироза. Храненето също е много важно при цироза.

Неактивен kitaeca1970

• Немедицинско лице
  • Публикации: 272
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2009, 11:26:29 »
Здравей,Митко.
Съжалявам за диагнозата ти.Лошото е ,че в случая нещта са били предотвратими,но лекарите не са си свършили работата,поне не докрай.Ти нямаш време за губене ,така ,че записвай си час и отивай при друг лекар.Декомпенсираната цироза не значи смъртна присъда,просто трябва да се действа своевременно .При нас във Варна също не ни обърнаха внимание и ако не ни бяха насочили от форума да се консултираме с друг специалист,щяхме да си чакаме да се появят усложнения.Ще споделиш ли какви лекарства вземаш?Трябва да спазваш много стриктна диета,ти сигурно знаеш.Колкото до децата ти си знаеш ,как най-добре да постъпиш.Действай, не отлагай,а аз стискам палци.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Публикации: 397
    • Профил
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2009, 15:29:28 »

Честит имен ден Митко :flowers2:! Пожeлавам ти винаги да имаш възможност за избор при всяка една твоя житейска стъпка и винаги да взимаш правилното решение!Вярвай в трудните моменти, смей се когато тъжиш. Лесно е глава да отпуснеш, трудно е да победиш. Живота казват е игра, в която все някой побеждава и ако наистина е така, да победиш ти пожелавам!

Поздрави,Тита
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #16 -: Октомври 26, 2009, 16:34:41 »
Това е семейна работа и аз ще намера най доброто решение!От семейните задължения не бягам ,нито чакам друг да ги свърши!

Цитат

Ама естествено, че е така.
Аз просто се изказах в подкрепа на това, че децата всъщност успяват да приемат някои факти без фатални сътресения. Освен това ние по семейно преценихме, че ще е добре дъщеря ни отдалеч да свикне с възможността баща й в един момент да е много много болен - още докато в общи линии изглежда прилично.

Дани
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 20:21:01 от tetibulka »
Hang in there.

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #17 -: Октомври 26, 2009, 20:00:41 »
Здравей и от мен,

Чета историята ти и не мога да проучея как е възможна такава безучастност и безотговорност на докторите. :angry3:
Аз лично смятам, че е най-добре още сега, ако ти е възможно разбира се, да се свържеш с доц. Антонов. Той може би е най-разбраният лекар специалист, който има невероятно човешко отношение и ще обърне внимание на проблема ти с нужната компетентност . Поне моите скромни наблюдения за него са такива.
Не мисля, че е добре да чакаш.
Ще чакаме да пишеш.

Кураж ти желая!  :bravo2:

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #18 -: Октомври 26, 2009, 20:25:53 »
Не разбирам защо да чакаш до началото на другата година.
Поне една консултация с доцент Антонов можеш да направиш още другия месец.
Ако се навиеш, ще ти обясня как точно става безплатно.
А и АСАТ и АЛАТ що не си пуснеш в някоя лаборатория - 6-10 лева излиза без направление.

Дани
Hang in there.

Неактивен lili9306

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 55
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #19 -: Октомври 28, 2009, 11:35:10 »
Митко, и на мен ми стана много тъжно, заради състоянието, в което се намираш. Моето дете е на 16 години и сега се лекува с Роферон А - какъв ще е резултата въобще не зная, а как ще развият нещата в бъдеще - още по-малко.
Искам категорично да ти кажа, че ти трябва да се бориш - не разчитай на голямо съчувствие и разбиране от служители в РЗОК,  от лекари,  /някои правят изключение, разбира се/, не мисли, че всичко от самосебе си ще върви по реда си -нужно е много да ходиш, да питаш, да се срещаш с един, втори лекар,  да търсиш познати, които, където могат да ти съдействат, да четеш и да питаш най-вече в този форум.
Почти всеки, който ти е писал, ти е казал за доц. Антонов. Аз също ти казвам да отидеш при него - той  е преди всичко човек. По принцип май всеки ден до обяд е в отделението на болница "Свети Иван Рилски". Върви там около 11 - 12 часа, помоли го да ти погледне изследванията и да ти каже какво да правиш.
Ето телефона на Габриела /сестрата, която е с него на кабинет/ 0888 244 908
Кажи й, че проблема ти е изключително сериозен, попитай дали доц. Антонов е на работа и дали е удобно да се видиш с него.
ДЕЙСТВАЙ!

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2009, 07:55:25 »
Благодаря на всички за куража ,топлите думи и честитките.
Радо, благодаря за линка за диетите .Със сигурност, трудно се оправям сред множеството им.
Днес ще последвам съвета Ви, и ще опитам да се свржа с кабинета на доц.  Антонов и каквото" сабя" покаже!
Поздрави на всички.

Р.С. Записах час за доц. Антонов за 02.11.2009 год. от 14.30часа.
Няколко конкретни въпроса. Не съм ходил из тези"заведения "от няколко години.Все още ли до там се стига с автобус 74 от ц. гара (или автогара).Доц. Антотонов на кой етаж приема и на место ли се плаща в кабинета или на регистатурата ,други практични съвети?
Благодаря.
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 13:39:40 от dimitar »

Неактивен pgzenga

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 146
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2009, 08:21:01 »
Приема на 1-ви етаж, кабинет 17.

Успех!

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #22 -: Октомври 30, 2009, 08:39:05 »
Принципно при доцента можеш да идеш и с направление за гастроентеролог от личние лекар. Тогава го покрива ЗК. Ако нямаш направление, прегледът е 40 лева.Трябва да минеш през регистратурата и в двата случая. Да кажеш имаш или нямаш направление и да питаш дамата какво да правиш. Тази, на която аз съм попадала, е много любезна и ефективна.
Да, 74 ходи до клиниката, слизаш на Център по хигиена (той всъщност е съседната на клиниката сграда). Влизаш откъм спирката , вляво ти е регистратурата. Оттам нататък ще те насочат.
Излишно е да ти напомням да си вземеш всички изследвания, правени ти някога, нали?
Успех и да пишеш после.
Дани
Hang in there.

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2009, 08:35:21 »
Здравейте  Дами и Господа,
Завърши срещата със светилото на ГЕ доц. Антонов. За мене той е човек с главно Ч !Бих посъветвал, всеки който не е ходил при него да отиде нищо че има добър ГЕ на когото вярва.Само с отношението си ще измъкне поне еди пирон от к...... Жалко ча научих за него толкова късно. Със сигурност нямаше да бъда на този хал, ако бях отишъл по рано. Разбира се благодаря на Вас, от които тргна всичко.Пожелавам Ви, здраве и успешно излекуване и всичко което си пожелаете.
Колкото до мене подозренията които имах(писаните по горе) се потвърдиха. Не се ангажира с прогнозни срокове но едва ли са много месеците или годините (да не се бъркаме в божите работи)!  Колкото толкова. Както се казва в такъв случай Бог напред аз след него.
Ще споделя какво ми се случи вчера .Може да има някакво просто обяснение което да не зная.
Сутринта станах с мъка, очите не се отлепят, гади ми се.Разгледах се физически нищо фрапиращо, температура 36.0 градуса и така до обед.През това време съм пил само законните лекарства От 13.30 часа започна едно изхвърляне на течности по точно казано ИЗЛИВАНЕ до 07.00 часа днес.Резултата изразен в Кг -4.6 Кг Към 14.30часа се нормализира  температурата 36.8 град. и сега се чувствам като човек. Дай боже да продъжи дълго дълго.
Зраве и успех на всички Чао.

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #24 -: Ноември 05, 2009, 08:41:44 »
Радвам се, че сте се срещнали с доцента. Аз лично не се познавам с него, но отзивите са прекрасни.
Сподели какво конкретно предприе в твоя случай доцента - лечение, диета и т. н.?

Неактивен tetibulka

• Осем години.
    • Профил
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2009, 08:54:41 »
Явно си пил някакво лекарство за отводняване и то си е свършило работата.
Hang in there.

• Профил
    • My Home Page
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2009, 09:00:42 »
Здравей Митко,
Радвам се, че се реши на тази стъпка и не чака до януари! Пожелавам ти по-хубави и спокойни дни, дано състоянието ти се стабилизира и се почувстваш по-добре!
Не забравяй и да пишеш тук, когато имаш притеснения или просто искаш да споделиш нещо.

Поздрави,
Радо

Неактивен Eli

• Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2009, 09:09:04 »
Митко здравей и от мен!

Поздравявам те, че се организира толкова бързо и се срещна с доц. Антонов. Чудесно е, че си доволен от срещата с него и че се чувстваш по-добре! :bravo2:
Дано всичко да се нареди, както ти искаш! Желая ти успех!!  :bravo2:

Поздрави,  :flowers:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2009, 09:27:19 »
Лекарства нови не ми е предписал, отхвърли трансметила! Останалото е следното:СОПРАЛ 20 мг, ФУРАНТРИЛ 2 по 40 мг,( и двете на гладно), ЛЕГАЛОН 3 по 140 мг СОПРАЛ 4 по 50 мг.
Хранителен режим: НИКАКВИ ЦИТРУСОВИ ПЛОДОВЕ! СОК ОТ МОРКОВИ КАТЕГОРИЧНО НЕ! без мазни и пържени храни. Ограничено ползване на трудно смилаеми храни- боб, леща ,грах и др.
Лесни за усвояване храни :БЕЛТЪКА на сварено- яице 2 бр. на ден помага за изпразване на жлъчката, извара, млечни храни, на следващо място ВЪГЛЕХИДРАТИ за да има енергия организма ,(без да се прекалява )От плодовете препоръча българските, на първо място ЯБЪЛКИТЕ.
Попитах дали храната се явява вид лечение,- засмя се и каза НЕ БИ МОГЛО ДА СЕ КАЖЕ ПО ЯСНО И КРАТКО!
Относно работата: колкото повече е увреден Ч.Д .толкова по -малко работа! Почивка -задължително поне 120 мин.( В нашето нар събрание сигурно всички са с увреден Ч.Д.)
В крайна сметка Вие сте тези които трябва да се следите! Лекарския контрол е индивидуален за всеки.
Приятен уикенд на всички и всичко най-розово :love5:
Това е на болестите   :tease:
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 09:39:56 от dimitar »

Неактивен tanci

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #29 -: Ноември 06, 2009, 22:01:43 »
Здравей Митко,не се предавай !Аз също съм с диагноза чернодровна цироза пост хепатит В.След  операция на жлъчката се събудих огромна за 1 месец ми изтеглиха 35 литра течности след което ми поставиха TIPS(Shunt porto sistemico trans-giugulare),тази операция е позната и в България.Събирането на течности спря.В момента вземам -Aldactone 100mg;Gabbroral 250mg;Omeprazolo 20mg; i Torasemide 10mg-това е диуретик  трябва да го вземаш задължително.И аз имам син и знае,а пък съм и далече от него.НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ   КУРАЖ :good:

Неактивен dimitar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2009, 09:23:42 »
Здравей tanciр
Много се радвам на силният Ви духл Давате кураж на менер при положение че Виер се нуждаете повече от него.
Куража не съм го губил ,никога но определено се чувствам по добре ,след срешатата ми с доц. Антонов (то пък кой друг за 17 год е говорил с мене )а аз съм непоправим Тома не верни!
Доволно много трудности сте преживяла и не сте паднала духом,още повече че сте и жена! Възхищавам Ви се.
Ще се радвам след като минат успешно, всички болежки в обозримо бъдеще да се срещнем на чаша хубаво вино. Аз черпя!
Какво представлява i Torasemide 10mg-как действа и замества ли фурантрила.
КУРАЖ и от мен на Вас и на всички останали :wink2:
П.С. Извинявам се за допуснатата грешка в пупликацията от 06112009 годл
Написал съм СОПРАЛ два пътил Второто да се чете СПИРОЛАКТОН 4 по 50 мгл
Още нещо съм изпуснал от казаното от доц. Антонов -при запек да се взима ДУФЛАКС веднаж дневно, преработената от организма храна съдържа амоняк ,който не може да се неутрализира от Ч.Д. поради намалената му способност и амоняка атакува главния мозък, изхода е мигновен и летален!

Неактивен tanci

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 30
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2009, 18:40:22 »
Torasemide е лекарство предизвикващо уриниране,за запека вземам LATTOLOSIO,но аз съм в Ита-лия,не познавам лекарствата в България.Питай за TIPS-а доцента помага за усвояването на течностите.Операчията е мн.болезнена но си струва.Безкръвна е влиза се през артерия в слабините. :congrats: :bye2:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007